Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Po trzech miesiącach spotkali się radni powiatowi

  • 12.09.2019, 14:19
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Po trzech miesiącach spotkali się radni powiatowi
Ostatnia sesja była w czerwcu 2019 r. Dziś spotkała się Rada Powiatu w Gryfinie. Projektów sesji jest jednak tylko kilka. A sesję otworzył, wskutek nieobecności przewodniczącego, wiceprzewodniczący Jerzy Domaradzki. Poniżej porządek obrad.
  1. Sprawy regulaminowe:
    1. otwarcie obrad i stwierdzenie quorum,
    2. powołanie protokolantów sesji,
    3. przedstawienie porządku obrad,
    4. przyjęcie protokołu z IX sesji Rady Powiatu w Gryfinie.
  2. Sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu w Gryfinie ;
  3. Interpelacje i zapytania radnych.
  4. Sprawozdanie Nadzoru Wodnego z działań podejmowanych na terenie Powiatu Gryfińskiego w 2018 r. 
    • dyskusja.
  5. Informacja o przygotowaniu do roku szkolnego 2019/2020 placówek oświatowych z terenu Powiatu Gryfińskiego 
    • dyskusja.
  6. Projekt uchwały Rady Powiatu w Gryfinie zmieniający uchwałę nr VII/47/2019 Rady Powiatu w Gryfinie z dnia 25 kwietnia 2019 r. w sprawie udzielenia dotacji z przeznaczeniem na realizowane w 2019 roku prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na obszarze powiatu gryfińskiego 
    • stanowiska komisji,
    • dyskusja,
    • podjęcie uchwały.
  7. Projekt uchwały Rady Powiatu w Gryfinie zmieniający uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Gryfiński 
    • stanowiska komisji,
    • dyskusja,
    • podjęcie uchwały.
  8. Projekt uchwały Rady Powiatu w Gryfinie w sprawie przyjęcia sprawozdania z okresowej realizacji rocznego planu kontroli Komisji Rewizyjnej 
    • stanowiska komisji,
    • dyskusja,
    • podjęcie uchwały.
  9. Projekt uchwały Rady Powiatu w Gryfinie w sprawie zmiany budżetu powiatu na 2019 rok 
    • stanowiska komisji,
    • dyskusja,
    • podjęcie uchwały.
  10. Projekt uchwały Rady Powiatu w Gryfinie zmieniający uchwałę w sprawie uchwalenia zmiany wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Gryfińskiego na lata 2019-2039 
    • stanowiska komisji,
    • dyskusja,
    • podjęcie uchwały.
  11. Informacja z wykonania budżetu Powiatu Gryfińskiego za I półrocze 2019 r. 
    • przedstawienie informacji,
    • dyskusja.
  12. Odpowiedzi na interpelacje, zapytania i wnioski radnych.
  13. Sprawy różne, informacje, wolne wnioski.
  14. Zakończenie posiedzenia.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Schutzengel
Schutzengel 2 dni temu, 12:28
Uważam ,że siedziba Starostwa Powiatu Gryfińskiego powinna być w Chojnie. Południe powiatu miało by blisko do Starostwa, a ci z północy mogliby wreszcie skorzystać z usług PKP. Może wtedy dostrzegliby bolączki jakie nurtują zwykłych zjadaczy chleba. Kiedy pani Dudar jechała ostatni raz pociągiem ?
B
B Wczoraj, 01:18
A może w Lisim Polu ?!
...
... 2 dni temu, 14:02
Sam widać nigdy pociągiem nie jechałeś, jeśli nie widzisz różnicy w ostatnich latach na trasach lokalnych.
Wystarczy raz wsiąść w pociąg do Zielonej Góry i zobaczysz różnicę...
Schutzengel
Schutzengel 2 dni temu, 14:48
Od niedawna ponownie korzystam z usług PKP . Podróż pociągiem zaczynam lub kończę na stacji i peronach dworca Gryfino. Na początku lat 70 uw, dojeżdżałem pociągiem do szkoły, a później do pracy w Szczecinie. Niestety, ale od 45 lat nic się na lepsze nie zmieniło. Co prawda odnowiono budynek dworca w Gryfinie, ale budynek odcięto od bezpośredniego wejścia na peron. Zlikwidowano bufet, świetlicę dla dojeżdżajacych uczniów, a poczekalnię przemianowano na noclegownie dla żuli. Trudno, aby po takich dotacjach finnsowych jakie Polska otrzymała z UE , 30 lat po transformacji ustrojowej nadal jeździć ciuchciami i EN 57, chociaż te ostatnie to chyba dalej jeżdżą po kapitalnych remontach. Schody do wejścia podziemnego nie mają poręczy, inwalida na wózku bez pomocy postronnych ludzi do pociągu nie wsiądzie. Nie ma toalety, windy, perony niskie. To ma być stolica powiatu ?
ale momy fundusz lekowy i "schody Milera" - 10 metrów od istniejących...
ale momy fundusz lekowy i "schody Milera" - 10 metrów od istniejących... 2 dni temu, 15:48
Jaki gospodarz miasta, taka "stolyca"...
A jak nie widzisz zmian na lepsze w funkcjonowaniu kolei to widać jesteś ślepy.
Co do dworca - jakbyś nie wiedział, co wyczyniał Sawaryn.
Co do "bufetu" - otwórz działalność, może ci się uda.
Bufet na dworcu słuzył również pasażerom autobusów - a tych było wtedy tłumy.
Dzisiaj - ile osób by tam zjadło?

Czasu nie cofniesz. Zmieniły się ludziom nawyki.

Jeżdżę pociągami od czasów szkoły - i różnica jest duża. Jadą szybciej, klimatyzowane. W Szczecinie praktycznie nie ma nieklimatyzowanych pociągów regionalnych (chyba że przyjadą z innych województw).

A że widać brak dbałości "gospodarza miasta" - to nie wiń za to powiatu ani województwa.
Ani PKP - oni pracują tam, gdzie ich oczekują - a gmina nawet nie potrafi w sprawie przejścia przez tory dogadać się z koleją, tylko buduje "schody Milera"...
mieszkaniec
mieszkaniec Wczoraj, 08:33
Taka prawda. Jaki burmiszcz takie miasto. Z chwilę wszystko się posypie w mieście.
Polak
Polak 2 dni temu, 10:13
Ale zrobili sobie wakacje nieroby lewackie
kozak
kozak 2 dni temu, 09:17
Szaleje bo jest w opozycji, jak by Długi był na garnuszku to by siedział cichutko jak myszka.
potwierdzam
potwierdzam 2 dni temu, 10:29
Tak jak w Chojnie.
Matuzalem
Matuzalem 2 dni temu, 08:54
Można gadać ale z sensem Panie Długi. Bez sensu to tylko ślinotoku można dostać.
ten co liczy
ten co liczy 12.09.2019, 20:56
Dno, dno, dno, po tysiąckroć dno, powiaty do likwidacji !!!
oglądacz sesji
oglądacz sesji 12.09.2019, 20:36
Radny Długoborski po prostu co rusz obnaża niekompetencję starosty Konarskiego.

Poprawcie te mikrofony bo nie raz nie słychać. No chyba , że tak specjalnie.
Ja
Ja 12.09.2019, 19:44
A interpelacje były.
faza
faza 12.09.2019, 20:37
Raczej impertynencje.
Ja
Ja 12.09.2019, 19:42
Radny Dlugoborski aktywny i dociekliwy na sesji rady powiatu.
Statystyk
Statystyk 12.09.2019, 18:14
Czy od początku kadencji, kiedykolwiek na sesji Rady Powiatu głos zabrała wicestarosta E. Dudar ?
Polka
Polka 2 dni temu, 10:15
(...)
Zmień nick i skończ z nienawiścią.
Komentarz usunięty.
admin2
tragedia
tragedia 2 dni temu, 07:58
nagrywała dla pewnego portalu...
wiadomo
wiadomo 2 dni temu, 11:43
Ewkę atakują marionetki z GG.
Gadu gadu
Gadu gadu 2 dni temu, 08:27
He he to takie braterskie przemyslenia? W gazetce braciszek braciszkowi teksty pisze
radny
radny 12.09.2019, 20:38
Dziś kompetentnie odpowiedziała radnemu o widełkach dla nauczycieli. Aż pytający zaniemówił...
dygresja o hałasie w mieście
dygresja o hałasie w mieście 12.09.2019, 18:58
Taki co ciągle ma coś do powiedzenia zwykle nie w temacie, już dawno powinien odejść!
POKO kaput
POKO kaput 12.09.2019, 17:38
Towarzyszu Dugoborski !!!! ZAZ - to wielki przekręt ???? Tam Wszystko KAPUT.
koniec nepotyzmu
koniec nepotyzmu 12.09.2019, 16:57
Konarski musi odejść!
zniesmaczony
zniesmaczony 12.09.2019, 16:54
Skandal przewodniczacy odebrał głos radnemu. To juz chyba koniec demokracji!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.09.2019, 17:34
Brawo Długoborski-- jeden z najlepszych radnych Powiatowych który dba o interes Gryfina.
też mieszkaniec
też mieszkaniec 12.09.2019, 17:55
Pan Długoborski sprzedaje swoje mmądrości, które jakoś w Chojnie nie sprawdzały się
szach mat
szach mat 12.09.2019, 16:48
Oglądam film z sesji. Ale Długoborski jeździ po Konarskim Konarski taki malutki!!!!!
Gryfino
Gryfino 12.09.2019, 17:30
Pognać Konarskiego i to natychmiast.
dziekan
dziekan 12.09.2019, 16:41
Wakcje kurde jak studenci!
Rafal
Rafal 12.09.2019, 16:29
Powiaty do likwidacji...
promyk
promyk 12.09.2019, 16:41
Oddadza szpital i ostani gasi światło.
bravo
bravo 12.09.2019, 16:02
Moryń rządzi Powiatem!
:-)
:-) 12.09.2019, 15:31
Michalski pewno świętuje jeszcze Dni Energetyka!

Pozostałe