Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Aby powstała ścieżka rowerowa, podjęli wspólne wyzwanie

  • 12.09.2019, 22:09
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Aby powstała ścieżka rowerowa, podjęli wspólne wyzwanie Artur Nycz, podobnie jak jego koleżanki i koledzy, głosuje za uchwałą.
Dziś, 12 września Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie podjął uchwałę, na podstawie której powierzono gminie Cedynia zadanie wybudowania odcinka ścieżki rowerowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 124. Jest to ważna część ważnej trasy turystycznej między Cedynią, a Osinowem Dolnym.

Na podstawie dzisiejsze decyzji w Szczecinie gmina Cedynia przygotuje teraz dokumentację projektową i będzie inwestorem. Samorząd województwa ma jeszcze udzielić gminie wsparcia merytorycznego i pełnego wsparcia przy realizacji inwestycji.

Planowany odcinek, o długości 2 km, powstanie od centrum Cedyni do skrzyżowania z drogą wojewódzką w terminie do 31 grudnia 2022 r.

Szacunkowa wartość powierzonego Gminie Cedynia zadania wynosi 3 mln zł.

Wszyscy radni Sejmiku Wojewódzkiego w Szczecinie byli za (23 głosy). Debata w tej sprawie odbyła się w obecności burmistrza Cedyni Adama Zarzyckiego Konsekwencją podjętej przez sejmik uchwały, będzie podpisanie porozumienia określającego szczegóły realizacji inwestycji.

Prace merytoryczne nad tą uchwałą prowadziła Komisja Gospodarki, Infrastruktury i Ochrony środowiska, której przewodniczy Artur Nycz, radny wojewódzki z naszego powiatu ,który przedstawiał projekt na sesji sejmiku.

-Przede wszystkim chcę podziękować burmistrzowi Adamowi Zarzyckiemu, a także koleżankom i kolegom samorządowcom z Cedyni, że podejmują to wyzwanie. Porozumienie jakie udało się wypracować, uważam za modelowe w zakresie współpracy samorządu gminnego z samorządem wojewódzkim. Dzięki temu, zarówno Komisja jak Sejmik, decyzję w tym zakresie podjęli jednomyślnie, co nie jest normą w Sejmiku – powiedział Artur Nycz. -Ze swojej strony mogę zapewnić samorządowców i mieszkańców Gminy Cedynia, że z powyższym zadaniem na pewno nie zostaną sami na wszystkich etapach przygotowania i realizacji – dodał radny z Gryfina.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mistrzyni drugiego planu
mistrzyni drugiego planu 13.09.2019, 21:08
Artur, ta pani z tyłu zrobiła ci rogi!
dobre
dobre 15.09.2019, 22:27
No faktycznie mistrzyni drugiego planu.
Obserwator
Obserwator 13.09.2019, 14:12
Polityka obecnej władzy w gminie sprowadza śpię do budowy bezsensownych śćieżek rowerowych burzenia pomników organizacji bezsensownych imprez ci ludzie nie mają wogóle pomysłu na zarządzanie gminą zajmują śpię bezsensownymi tematami aby ludziom mydlić oczy i udawać że coś robią nie sztuką coś robić ale robić to z głową a tym ludziom z Cedyńskigo ratusza brakuje wyobrażni są po prostu nieudolni.
Schutzengel
Schutzengel 13.09.2019, 14:53
Dokładnie tak. Najpierw nie wyremontują i zbudują drogi . Scieżki rowerowe to temat na przyszłość.
optyk nie z Mieszkowic
optyk nie z Mieszkowic 13.09.2019, 14:23
Tak, to trudny okres, muszą po prostu najpierw po tobie posprzątać Gabrysiu.
Pikuś
Pikuś 13.09.2019, 13:42
A co na to poseł Mucha?
Zośka
Zośka 13.09.2019, 11:35
A miała być ścieżka na Łużyckiej, a nie Ci biedni rowerzyści po dziurawej ulicy i między autami. Kpina
w siną dal
w siną dal 13.09.2019, 12:19
Sawaryn musi odejsć!
@
@ 14.09.2019, 08:48
Pognać dziada!!!!
Skandal
Skandal 13.09.2019, 09:37
Kpiny 3 mln za co i dla. Kkkogo te ścieżki ludzie nie mają mieszkań ciągłe podwyżki czynszów za wodę itp skandal na takie bzdury wydawać miliony!!!!!!!!
mam inne zdanie
mam inne zdanie 13.09.2019, 10:03
Inwestycja w turystykę kosztuje. A to ona może dać gminie pieniądze w perspektywie czasu.
Idąc tym tropem myślenia to dróg do mieszkań te nie budujmy, niech chodzą i jeżdzą po piaszczystych ścieżkach bo przecież drogi kosztują. Budujmy tylko mieszkania.
musi być z tego sejmiku
musi być z tego sejmiku 13.09.2019, 15:44
"Mądrego" to czasem dobrze posłuchać
cyklista
cyklista 13.09.2019, 09:26
Niech ktoś pomyśli w końcu o ścieżce rowerowej po byłej linii kolejowej na trasie: Chwarstnica- Sobieradz- Drzenin -
Żelisławiec i dalej w kierunku Starego Czarnowa. Ta trasa połączyłaby już istniejące ścieżki rowerowe i połączyłaby Gryfino i Szczecin.
ścieszką rowerową
ścieszką rowerową 13.09.2019, 08:49
Nikotyński musi odejść!
przepis
przepis 13.09.2019, 10:06
Nie chodzi się o ścieżkach rowerowych. To zabronione.
Kodeks
Kodeks 13.09.2019, 08:42
DDR a nie ścieżka!
ten co liczy
ten co liczy 13.09.2019, 08:27
Jeżeli głównym celem tej "samorządności wojewódzkiej i powiatowej" są ścieżki to ja wysiadam, dodam do tego nasiadówki o samorządach i mamy pełen obraz tego, że to Zbędne instytucje generujące tylko koszta !
Jakby nie mógł podjąć decyzji o ścieżkach prezydent lub burmistrz, no właśnie, jak oni są do tej roli nieprzygotowani to mamy co mamy, Koło się zamyka !
Zmiana konstytucji i ordynacji wyborczej dałaby kopa dla rozwoju a tak spychologii ciąg dalszy i nie ma winnych bezdennej niemocy i głupocie !
wyjście bezpieczeństwa
wyjście bezpieczeństwa 13.09.2019, 13:57
gdyby nie powiat, marszałek i wojewoda miałbyś w Gryfinie wyremontowane trzy uliczki osiedlowe - z czego dwie przy domkach ludzi, co nie płacą podatków, bo zostali zwolnieni (czyli droga przy ich domkach jest z pieniędzy starszych mieszkańców)...
Pikuś
Pikuś 13.09.2019, 13:48
Nie rozumiesz. Po to właśnie została stworzona samorządność powiatowa żeby mieć gdzie upchnąć kolesi którzy nie dostali się tam czy tu. Tylko starosta ciągnie około 700 tysi za okres kadencji. A powiaty zamykają szpitale bo nie ma pieniędzy dla personelu np Pyrzyce.
wentyl bezpieczeństwa
wentyl bezpieczeństwa 13.09.2019, 13:59
Nie ma pieniędzy, bo rząd obiecuje podwyżki tylko płacić ma kto inny. A odpowiedniki powiatów są w wielu państwach - nie wszystko udźwignie jedna gmina, a poza tym, kwestia jednego nieudacznika zawsze może być nieco wyrównana z korzyścią dla mieszkańców...
popek
popek 13.09.2019, 10:05
Kto powiedział, że głównym. Jednak turystyka to dziedzina gospodarki, w którą trzeba inwestować co pokazują przykłady po drugiej stronie Odry.
Oni tam tylko ścieżki budują
Oni tam tylko ścieżki budują 13.09.2019, 06:27
Za robotę się weśta. Nieroby. Na ch... te ścieżki? Dla siebie i rodzin je budujecie? Dla niemcow?
A skrytykuję sobie
A skrytykuję sobie 13.09.2019, 00:02
Ścieżki rowerowe są dla urzędników tylko oni mają czas jeździć na rowerach.
Proszę o nadsyłanie do redakcji zdjęć z najgorszą drogą wiejską
Proszę o nadsyłanie do redakcji zdjęć z najgorszą drogą wiejską 12.09.2019, 23:58
Mieszkańcy wsi i prowincji są wniebowzięci . Niebawem wkroczą w nową erę na rowerach, bo przecież automatycznymi samochodami nikt nie będzie chciał jeździć tym bardziej po tych roz je ban ...h drogach wiejskich gdzie studzienki zapadają się od dwóch dekad , dziury takie że kaczki mogą pływać i do tego krety ni zakładają progi zwalniające.
szosowiec
szosowiec 12.09.2019, 23:11
Jak zrobią to z Cedyni dojedzie się ścieżkami rowerowymi do samego Berlina!
fajans
fajans 12.09.2019, 23:02
A jakiej szerokości będzie ta ścieżka?
ostrzegam
ostrzegam 12.09.2019, 22:52
Jak jutro rano Nikotyński zobaczy Nycza to dopiero posypią się komentarze!!!!
sąsiad z Łużyckiej
sąsiad z Łużyckiej 12.09.2019, 23:01
Nie martw się, on późno chodzi spać.
mordo ty moja
mordo ty moja 12.09.2019, 22:52
Ten koleś jest rudy?
wdzięczny
wdzięczny 12.09.2019, 23:00
Złoty, złoty człowiek!
 mordo ty moja
mordo ty moja 12.09.2019, 22:51
Ten koleś jest rudy?
przelicznik
przelicznik 12.09.2019, 22:51
Coś drogo to wychodzi!
biker
biker 12.09.2019, 22:44
Dobra robota, Arturo!

Pozostałe