Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Starosta potajemnie powołał sekretarza powiatu?

  • 13.09.2019, 14:01
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Starosta potajemnie powołał sekretarza powiatu? Policja (arch.) Wojciech Długoborski
-Odpowiedzi starosty na interpelacje są jak u Barei - skrytykował korespondencję ze starostą Wojciechem Konarskim Wojciech Długoborski, radny Rady Powiatu w Gryfinie. Mimo to zadał kolejne pytania zarządowi powiatu. jedno z nich dotyczyło sekretarza powiatu.

Oto interpelacja radnego Wojciecha Długoborskiego zadana na sesji Rady Powiatu w Gryfinietu 12 wrzesnia 2019 r.:

Zapytanie

ws. naboru na wolne stanowisko kierownicze sekretarza Powiatu Gryfińskiego w Starostwie Powiatowym w Gryfinie

Z treści art. 4 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (tekst jedn.: Dz.U.2019.1282 tj. z dnia 2019.07.11) - wynika, że sekretarz powiatu zatrudniany jest na podstawie umowy o pracę. art. 5 ustawy wynika, że na wolne stanowisko sekretarza przeprowadza się nabór. Przepis art. 5 ust. 1a ustawy stanowi, że nabór kandydatów na wolne stanowisko sekretarza przeprowadza się nie później niż w ciągu 3 miesięcy od zwolnienia stanowiska. godnie z art. 11 ust. 1 ustawy, nabór kandydatów na wolne stanowiska urzędnicze, w tym kierownicze, jest otwarty i konkurencyjny. Ogłoszenie o wolnym stanowisku urzędniczym oraz o naborze kandydatów na to stanowisko umieszcza się w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy informacyjnej w jednostce, w której jest prowadzony nabór (art. 13 ust. 1 ustawy).

Pani Barbara Rawecka - osoba , która pełniła dotychczas funkcję Sekretarza Powiatu, nie sprawuje tej funkcji od końca 2018r. Radni pytali na Sesjach i Komisjach kiedy będzie ogłoszony konkurs na stanowisko Sekretarza Powiatu. Nie uzyskaliśmy odpowiedzi. W lipcu 2019r. dowiedziałem się „post factum” , że funkcję tę pełni obecnie Pan Andrzej Krzemiński. Ponieważ Pan Andrzej Krzemiński nie został oficjalnie przedstawiony i zaprezentowany radnym - chciałbym uzyskać następujące, wyczerpujące informacje :

 

  1. Kiedy i gdzie został ogłoszony przez Starostę otwarty i konkurencyjny nabór na to ważne, wolne kierownicze stanowisko urzędnicze?
  2. Jeśli taka procedura konkursowa nie została przeprowadzona, to - dlaczego?
  3. Od kiedy Pan Andrzej Krzemiński pełni funkcję Sekretarza Powiatu?
  4. Czy spełnia wymagania ustawowe (tj. co najmniej czteroletni staż pracy na stanowisku urzędniczym, w tym dwa lata przepracowane na stanowisku kierowniczym urzędniczym, nie może być osobą karaną, jest apolityczny, legitymuje się wyższym wykształceniem /posiada tytuł magistra, inżyniera lub licencjata/)
  5. Jakie posiada kwalifikacje merytoryczne i doświadczenie zawodowe?

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sonata
sonata 16.09.2019, 21:27
Ciekawy jestem co na to odpowie starosta!
odpowiedź
odpowiedź 20.09.2019, 07:19
A co ma odpowiedzieć? Prawdę napisze
hoj dopa i koszernych kupa ha ha ah
hoj dopa i koszernych kupa ha ha ah 16.09.2019, 08:41
lewica stawia teraz na młodych ha haah słowa darusia ha haah chyba im staje na młodych będa z wojtkiem im pentagramy rysować w magicznym oku opatrzności ha ha ah swoimi magicznymi długopisami ha ha ah z białym wkładem ha ha ah
towarzysz
towarzysz 15.09.2019, 22:22
A co? Pewno miał chrapkę!
i ajwaj aleluja bismilah i do przodu
i ajwaj aleluja bismilah i do przodu 15.09.2019, 19:00
a wieckiewicz dalej wali konia na saturnie ha ha ah https://youtu.be/M-skpeuYmfE bo to koszerne żarcie ha ah ah
ajwaj aleluja bismilah i do przodu
ajwaj aleluja bismilah i do przodu 15.09.2019, 19:11
Kto ja jestem https://youtu.be/M-skpeuYmfE? Mały kmiotek.jakiznak mój?SIERP I MLOTEK ha ha ha
hojna paczka
hojna paczka 16.09.2019, 08:26
wojtek i jego mentor dla dzieci ha ha ah https://youtu.be/VOQzQZ4HAFo
otwóż oczy patrz ha ha ah
otwóż oczy patrz ha ha ah 15.09.2019, 18:15
program 5 -10 -15 5+10+15=30 +3 liczby = 33 https://youtu.be/6b82c0HFyZo https://youtu.be/0teIPHzlRpA wiślanie 69 odwracamy 9 i mamy 66 dzielimy na tzw dwie półkule i mamy 33 https://youtu.be/IM9PEspQdgk ha ha ah
to jest teatr oni już zaczęli liczyć głosy ha ha ah na serwerach rodszylda…
to jest teatr oni już zaczęli liczyć głosy ha ha ah na serwerach rodszylda drukarka 7 prosto z saturna ha ha ah 15.09.2019, 17:08
O JAKIEJ WY DEMOKRACJI BREDZICIE HA HA AH to judeosatanistyczny teatr dla bydła ha ha ah https://youtu.be/t8b97OQykv8 ha ha ah https://youtu.be/6b82c0HFyZo
SSIESZ DALEJ DARUSIOWI CZY STRACIŁES JUZ SEKSAPIL HA HA AH jak to w masońskiej…
SSIESZ DALEJ DARUSIOWI CZY STRACIŁES JUZ SEKSAPIL HA HA AH jak to w masońskiej orgietce tak brat po bracie oddtylnym warsztacie ha ha ah 15.09.2019, 15:26
wojtek stary capie komuszy ha ha ah a pamiętasz jak z koszer worem i ekipą robiliscie czary w operacie ewidencji gruntów i budynków z transformatorem w bartkowie ha ha ah że wy ku rwy nie siedzicie razem z darusiem i spółka to potwierdza tylko fakt słowa wieszcza sienkiewicza z restauracji ksiedza sowy i masońskich przyjaciół CYT " TEN KRAJ ISTNIEJE TYLKO TEORETYCZNIE TAKIE HOJ DOPA I KAMIENI KOPA HA HA AH
ja na nich zagłosuję jak wyjada na księżyc
ja na nich zagłosuję jak wyjada na księżyc 15.09.2019, 15:10
oj pamiętam te czasy burmistrzowania wojtka ha ha ah nawet prąd mi odłączyli POMIMO NIE ZALEGANIA Z RACHUNKAMI ,jak stary wieczorek przelał kasę na ksiażeczke mamy tą sama co kraśniakowa robiła czary metodą na dziadka ha ha ah po przez subkonto ta grażynka z PKO BP ssak wieczorka HA HA AH
jude cabaret
jude cabaret 15.09.2019, 14:20
WOJTEK Z LEJBUSZEWA HA HA AH stary ssak wieczorka i tak mu zostało ha ha ah a to daruś nie dał jedynki na liście ha haah
Lulek
Lulek 15.09.2019, 14:02
Wiem, za czasow Dlugoborskiego urzad byl dla mieszkancow, glosuje na niego.
XXL
XXL 14.09.2019, 13:07
Wiem jedno, jest pewne że Jeden Bardzo Ważny Urzędnik chciałby bardzo, by W. Długoborski dostał się do Sejmu.
Trzymać rękę na pulsie Panie Radny z SLD.
baron
baron 14.09.2019, 13:15
Masz na myśli wójta Gryfina?
joł joł
joł joł 14.09.2019, 11:49
Goścmowi ble, to że nie musi być konkurs, to nie wynika zaraz, że można osadzać na tak ważnym stanowisku potajemnie, nie informując o tym radnych! A w sprawozdaniu z praca zarządu p. Konarski nawet się o tym nie zająknął!
Gośćmowi ble, ble, ble jakby blekotu się najadł.
Gośćmowi ble, ble, ble jakby blekotu się najadł. 14.09.2019, 00:47
Panie Wojtku czy to już Alzheimer czy jakaś inna choroba neurodegeneracyjna ? Ktoś kto jak pan był dobre 30 lat w samorządzie i pyta się o takie rzeczy jest zapewne osoba poważnie chorą. Otóż panie sprawny umysłowo inaczej, wiedział pan pewnie jeszcze niedawno, że takie stanowiska jak zastępca burmistrza, wicestarosta czy sekretarz wyłączone są z rygoru organizowania konkursów. Pracownicy na tych stanowiskach oprócz wymogu wykształcenia , stażu itd. muszą spełniać wymóg lojalności i wzajemnego zaufania . To oczywiste dla wszystkich a jak nie pamiętasz to sobie przypomnij pan DLT w Chojnie albo wcześniejsze czasy w Gryfinie. Jedz pan orzechy i ryby to może opóźnić demencję.
Urzędnik
Urzędnik 14.09.2019, 08:52
Chyba skarbnik, a nie sekretarz.
kabaret
kabaret 13.09.2019, 18:59
A to dobre! W.Długoborski mówi o konkursach a zapomniał jak bardzo się gimnastykował żeby na stanowisko sekretarza w Chojnie zatrudnić Ewę DLT? Ha ha chichot losu! Dlaczego W.Konarski niby miał robić konkurs żeby awansować pracownika? Proponuję poczytać przepisy.
INFO
INFO 14.09.2019, 12:08
W Chojnie dwa razy był ogłaszany konkurs na stanowisko sekretarza gminy w 2008 i 2009r. Dwa razy wygrała go E.de la Torre. Była sekretarzem 7 lat w Chojnie a wcześniej 4 lata sekretarzem gminy w Gryfinie.
zdziwiony
zdziwiony 14.09.2019, 23:59
Dwa razy wygrała jeden konkurs? O co chodzi?
tak ma boleć
tak ma boleć 13.09.2019, 18:58
Oj zabolało niektórych w Chojnie!
Piżmak
Piżmak 13.09.2019, 18:51
Skandal !!!!
Ben
Ben 13.09.2019, 18:50
Powinno być tak jak z powołaniem sekretarza w Chojnie, panie Długoborski ? To było niedawno, wielu pamięta. Podobnie jak niesamowite osiągnięcia zastępcy burmistrza w Chojnie. Kwitnące miasto, no cud.
ja nie wiem
ja nie wiem 13.09.2019, 18:57
A jak było z powołaniem sekretarza w Chojnie?
Chojnik
Chojnik 14.09.2019, 00:53
Spytaj pana Długoborskiego i panią Ewę De La Torre.
same afery
same afery 13.09.2019, 18:34
Pełowskie dno sięgnęło mułu!
Solodaruch
Solodaruch 13.09.2019, 17:58
Panie Wojciechu , musi Pan przyznać że Henio Piłat dla was z obecnym Burmistrzem powinien być WZORCEM !!!!! Pamięta Pan wyścig pływacki Henryka z Panem U Niemców ?? 50 złotych na tacę w kościele gryfińskim co Henryk założył za Pana ??? Henio był MISTRZEM . No musi Pan przyznać . Pozdrawiam !!! Zgrywus BYŁ !!!!
Solidaruch
Solidaruch 13.09.2019, 17:42
Mnietek POgonił Urbańsko , Konarski załatwił jej FUCHE w ZAZ-ie . Wracaj towarzyszu , za ciebie jednak był POrządek w POwiecie .

Pozostałe