Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Uczennicę ze złamaniem wysłano do domu – pisze czytelniczka. Uruchomiliśmy procedurę – odpowiada dyrektor

  • 13.09.2019, 21:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Uczennicę ze złamaniem wysłano do domu – pisze czytelniczka. Uruchomiliśmy procedurę – odpowiada dyrektor
W szkole, do której uczęszcza moje dziecko (szkoła w Widuchowej) w ostatnim tygodniu doszło do zdarzenia, które pokazuje jak nauczyciele dbają o dobro swoich podopiecznych. Jedno z dzieci w wyniku kopnięcia w rękę doznało połamania kości. Nauczyciele i dyrekcja nie wezwała do dziecka karetki, zamiast tego wysłali dziecko autobusem do domu.

Cała sytuacja narażała na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu młodej uczennicy. Po powrocie dziecko wraz z jednym z rodziców udali się do szpitala gdzie stwierdzono złamanie. Szkoła nie widzi problemu w sposobie wysłania dziecka i nie poczuwa się do odpowiedzialności za stwarzanie zagrożenia dla dziecka.

Dziecko ze złamaną ręką odesłano ze szkoły autobusem do domu.

Czytelniczka

 

O komentarz poprosiliśmy dyrektora Szkoły Podstawowej w Widuchowej

-Zdarzenie o które Pan pyta miało miejsce w dniu 9 września w czasie lekcji wychowania fizycznego. Wdrożono szkolną „Procedurę postępowania w sytuacji, gdy uczeń uległ wypadkowi” i została ona zachowana. Sytuacja została wyjaśniona na linii: szkoła-rodzice – informuje Paweł Wróbel, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Widuchowej.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ola
Ola 17.09.2019, 14:38
Bez względu na wszystko uważam, że jakiekolwiek procedury by nie obowiązywały nie wolno odsyłać dziecka po dokonanym urazie samego do domu. O każdym wypadku zawiadamia się niezwłocznie: rodziców (opiekunów) poszkodowanego itd. To tak jak odesłanie pacjenta ze szpitala bez wykonania diagnostyki. Potem dziwimy się, że człowiek po opuszczeniu izby przyjęć czy nawet SOR- u umarł. I tak się dzieje, niestety.

ja
ja 16.09.2019, 14:12
wiecie co cholera nmie bierze . uczęszczałem do liceum w latach 1959 -1963.trzy razy w tygidniu był lekarz .pielegniarka codziennie .dentysta co drugi dzień.były na to pieniadze .o to niewiele lat po wojnie .A teraz .Kawaler kaczyński tak sie martwi o rodzine .gdzie twoje dzieci?
Aga
Aga 17.09.2019, 14:24
A żonaty Komorowski dbał o medyczne zabezpieczenie w szkołach ? Było inaczej ? Jaki problem jest zadzwonić po karetkę ? zastanów się co piszesz .
Nn
Nn 16.09.2019, 05:40
Podstawowe pytanie.Czy rodzic zgodził sie na transport dziecka autobusem i czy juź podejzewano złamanie?
chyba
chyba 16.09.2019, 06:48
Podstawowe pytanie tutaj - to czemu rodzice sami nie przyjechali z wioski po dziecko?
Bezstronnny
Bezstronnny 15.09.2019, 17:00
Skoro sytuacja została wyjasniona,to w jakim celu dalsza polemika ma sens?
życie jest najlepszą nauczycielką
życie jest najlepszą nauczycielką 15.09.2019, 20:39
Po to aby takie sytuacje nie miały miejsca. Bo widac, ze dyrekcja nie wyciągnęła żadnych wniosków. Procedura działa tylko kości się łamią.
lekarz od głowy
lekarz od głowy 15.09.2019, 00:10
Psychiatry niektórym potrzeba. Psychopatów ponoć trudno wyleczyć i do puki natura nie upora się z takimi osobnikami, trzeba cierpieć.
prof Wilczur
prof Wilczur 15.09.2019, 00:02
Trzeba było zaprowadzić do znachorki!
i taki będzie skutek
i taki będzie skutek 14.09.2019, 23:33
I na drugi raz nauczyciele zostawią dziecko w świetlicy i wezwą rodziców. Zanim przydyrdają z pracy albo z wiosek - dziecko będzie siedzieć.
A przy okazji - dziecko u lekarza bez zgody rodziców nie ma prawa mieć nawet zdjęcia zrobionego - chyba że jest "bezpośrednie zagrożenie życia"...

Dostarczyli rodzicom najszybciej, jak się dało, zaoszczędzili dziecku i rodzicom czasu - a zamiast dziękuję - mają co chcieli.

A niby według rodziców co szkoła miała zrobić?
Rodzic
Rodzic 15.09.2019, 19:51
Oh chyba nauczycielka dorwała się do komputera w domu i wypisuje
do mamuśki
do mamuśki 15.09.2019, 21:53
A coś do powiedzenia na temat? "nawiedzona mamuśko"? Karetka nie przyjeżdża na każde twoje skinienie...
do nauczycielki
do nauczycielki 15.09.2019, 22:15
Nie musi na skinienie, grunt aby na telefon. Ale najpierw trzeba wezwać nauczycielko!
nie wzywaj karetki do byle złamania - zabraknie ci jej przy zawale!!!
nie wzywaj karetki do byle złamania - zabraknie ci jej przy zawale!!! 15.09.2019, 23:22
Do bolącej ręki (bez przemieszczenia, krwotoku) karetka nie przyjeżdża - nawet jeśli po prześwietleniu okazuje się, że to złamanie - nie jest to sytuacja upoważniająca do wezwania karetki pogotowia!

Nie trzeba być nauczycielem albo inną osobą po studiach, żeby wiedzieć, kiedy wzywa się karetkę - wystarczy pomyśleć!
szok normalnie
szok normalnie 15.09.2019, 20:40
I oto jakie herezje!
Szkoła czubków
Szkoła czubków 14.09.2019, 22:33
Czekaj na przystanku ze złamaną ręką, a później wlecz się po tych dziurach w podskakującym autobusie i jeszcze te stare baby , ustąp miejsca.
To nadaje się na scenariusz do jakiegoś horroru . Przecież ona mogła zemdleć.
Miałem kilka złamań ,a przy urazie nogi kiedy ktoś chciał mnie podnieść z bólu się ze sr ał em.
do czubka
do czubka 14.09.2019, 22:54
"stare baby" - bardzo kulturalnie. Ale to był chyba autobus szkolny?
No i karetki nie przyjeżdżają do bolącej ręki?
Poza tym - czemu rodzice nie przyjechali po dziecko sami?
Psor
Psor 15.09.2019, 19:51
Jutro lekcje prowadzisz, ochłoń i idź spać
^
^ 14.09.2019, 21:07
Wszyscy zapomnieli, że w szkolnym autobusie była osoba odpowiedzialna za opiekę nad uczniami podczas dowozów. To nie PKS.
pacjent
pacjent 14.09.2019, 22:58
Lekarz?
znp-pzpr
znp-pzpr 14.09.2019, 20:38
Nauczyciele są od podwyżek a nie od myślenia!
ja
ja 14.09.2019, 15:22
was wszystkich porąbało .jak dziecko ze złamaniem można autobusem wysłac do domu .czy wy myślicie jak takie bzdury piszecie?ciekawe jak by o wasze dziecko chodziło .przecież kaczyński dzisiaj w radiu mówił o szczególnej trosce o dzieci i rodzinę
do porąbanego
do porąbanego 14.09.2019, 21:30
Porąbało ciebie - a w szkole był rentgen albo było złamanie otwarte albo z przemieszczeniem? Karetki do bolącej ręki się nie wzywa, jak to słusznie poniżej napisano...
do szurniętej nauczycielki
do szurniętej nauczycielki 14.09.2019, 23:00
Myślałaś, że to boląca ręka i że pewno udaje, bop jak to inaczej mogłaby pomyśleć nauczycielka. To było złamanie! Dotarło nieuku?
do porąbanego
do porąbanego 14.09.2019, 23:27
Nieuku - masz rentgena w oczach? Nawet lekarz nie każde złamanie bez RTG zdiagnozuje...
A karetka do bolącej ręki nie przyjeżdża...
rozsądna
rozsądna 14.09.2019, 15:16
A od kiedy to do bolącej ręki wzywa się karetkę? Porąbało kogoś?
Można się zastanawiać, co powinna zrobić szkoła - ale karetka to w razie ZAGROŻENIA ŻYCIA - albo braku możliwości transportu - osoby nieprzytomnej, z otwartym złamaniem, unieruchomionej!

A co do odesłania do domu autobusem (pewnie szkolnym) - być może nauczyciele powinni byli wezwać rodzica do szkoły, żeby sam odebrał dziecko.
Tylko czy nie wydłużyłoby to czasu dotarcia do lekarza?
Bo do lekarza i tak trzeba razem z rodzicem w takich sprawach...

To nie komuna, kiedy w szkołach były gabinety lekarskie...
pstrąg
pstrąg 14.09.2019, 15:25
Sugerujesz że za komuny było lepiej?
ciasto
ciasto 14.09.2019, 14:23
Zapewne dziecko Sławcia z Czarnówka pracującego na czarno w Kruszynce!
mleko się rozlało
mleko się rozlało 14.09.2019, 14:51
Nieważne czyje, ważne że procedury nie działają więc sytuacja może się powtórzyć.
krótko
krótko 14.09.2019, 14:13
Udawanie że nic się nie stało bo procedure wdrożono to hipokryzja.
paranoja
paranoja 14.09.2019, 12:51
Dziecko nie zostało odpowiednio zabezpieczone a dyrektor pieprzy za przeproszeniem, że procedurę wdrożył?! Gdzie słowa skruchy, chęć poprawy, gdzie w końcu słowo "przepraszam" bo przecież stało się?!

W d... sobie wsadź tą procedurę skoro nie służy ona uczniom a tylko twojemu zadowoleniu dyrektorze od siedmiu boleści.
Widuchowa
Widuchowa 14.09.2019, 11:14
Bo w Widuchowej to tylko krzycza na dzieci jsk ktores pojdzie do sekretariatu bo zostalo wyslane przez pania. To psnie ktore tam siedza tylko krzycza i dzieci sie boja wogole co kolwiek zglaszac ze cos boli. Pielegniarka tez przyjmuje kiedy chce i tak naprawde nigdy jej nie ma. Czas to zmienic panie derektorze Wróbel.
bzdura procedura
bzdura procedura 14.09.2019, 10:37
Operacja się udała, procedury zastosowano, tylko pacjent zmarł!
Inny rodzic
Inny rodzic 14.09.2019, 10:01
W d...ch się wam rodzice poprzewracalo, żeby w tej sprawie (...), skoro zostało to na linii dyrektor - szkoła wyjaśnione. Na pewno upublicznianie tego nic wam nie pomoże a jedynie spowoduje niczym nie uzasadniony hejt na dyrektora i szkole. A tymczasem i wy i dziecko nadal będzie tam uczęszczać. Wstydzcie się!!!!


Część komentarza usunięta. Uważaj na słowa... Nie wiesz kto napisał list. i nie strasz bo sam uprawiasz hejt na wolne słowo,.
administrator

 
Inny rodzic
Inny rodzic 14.09.2019, 12:28
Cześć komentarza została usunięta, ponieważ boli Pana opinia na temat tego właśnie portalu. Trudno żeby ktoś inny pisał list w tej sprawie aniżeli rodzice. Myli Pan wolność słowa jak Pan podkreśla ze straszeniem. Proszę się zastanowic...
wykrywacz nauczycielskich trolli
wykrywacz nauczycielskich trolli 14.09.2019, 12:43
Bo to jest właśnie hejt i wiadomo od kogo płynie.
mieszkaniec (bez związku ze szkołą)
mieszkaniec (bez związku ze szkołą) 14.09.2019, 10:27
Już zaczęło się widuchowskie polowanie na czarownice! Kto śmiał zabrać głos i zgłosić wątpliwość?! Masz swoje zdanie to się wstydź, tak wynika z wpisu niby "Innego rodzica". Krytyka procedur, instytucji z publicznych pieniędzy to teraz niby hejt, a nie normalna reakcja w demokratycznym państwie. Ludzie, w jakiej my gminie żyjemy?!
!
! 14.09.2019, 09:54
znów ten Wróbel jeszcze dobrze nie zaczął a już taki cyrk , z bratem to samo. no nic to takie widać wychowanie bez znieczulicy na innych. i w obu przypadkach chodzi o dobro dzieci.
!
! 14.09.2019, 09:17
Wróbel i wszystko jasne!
??
?? 14.09.2019, 10:21
Ale co niby jasne? Że procedury zastosowano?

Pozostałe