Ostatni rejs Mamerta Stankiewicza na „Piłsudskim”

  • 15.09.2019, 12:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ostatni rejs Mamerta Stankiewicza na „Piłsudskim” kadr z filmu
Znany w Gryfinie (jego imienia jest jedna ze szkół) Mamert Stankiewicz w ostatni rejs wypłynął transatlantykiem „Piłsudski” Tymczasem dzięki niezwykłemu pokazowi odbędziemy rejs na wiernie odtworzonym na podstawie archiwalnych dokumentów pokładzie „Piłsudskiego”, gdzie przywita ich legendarny kapitan Mamert Stankiewicz i zaprosi do zwiedzania pięknych i eleganckich wnętrz transatlantyku, wypełnionych polską sztuką i designem.

25 listopada 1939 r. polski transatlantyk wypłynął w ostatni rejs. Do dziś wrak leży na dnie. Do dziś trwają dyskusje co było przyczyną zatopienia polskiego statku: czy to skutek ataku statku podwodnego, czy min magnetycznych zastawionych przez niemieckiego niszczyciela.

Dzięki Wirtualnemu Teatrowi Historii „Niepodległa” obejrzymy bezpłatny seans „MS Piłsudski – ukryta historia”. Przedsmak tu:

https://mspilsudski.pl/menu

Na bezpłatne pokazy można się jeszcze rejestrować. O imprezie z pokazem VR, czyli wirtualnej rzeczywistości pisaliśmy tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/33668,megahit-wirtualny-teatr-historii-niepodlegla

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tak Polska wstawała.
Tak Polska wstawała. 15.09.2019, 13:11
Znaczy Kapitan to dzięki niemu i podobnym Polska morska wstawała. Zabił ją dyktator Piłsudski i sanacja. Przepili, rozkradli, sprzedali za łapówki, przebalowali i uciekli w 1939r.
sopel
sopel 15.09.2019, 13:23
Bzdury piszecie towarzyszu Tak...
dokładnie
dokładnie 15.09.2019, 13:08
Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfinie im.kpt. ż.w. Mamerta Stankiewicza
JUDE CIRCUS
JUDE CIRCUS 15.09.2019, 13:33
HERBU MOGIŁA HA HA AH MAMERT STANKIEWICZ HERBU MOGIŁA PIŁSUDSKIEGO HA HA AH ps jego brcia wyprowadzili polskie okręty do anglii tak walczyli z hitlerem a mamert wpadł na minę i MOGIŁA HA AH HA JAK W HERBIE HA HA AH NAJCIEKAWSZE JEST TO ZE NAZYWAJĄ SZKOŁY TAKIMI NIEUDACZNIKAMI HA HA AH ALE TO MASOŃSKIE CIOTY DLATEGO HA HA AH

Pozostałe