Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Następni z pieniędzmi z Funduszu Dróg Samorządowych

  • 16.09.2019, 14:28
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Następni z pieniędzmi z Funduszu Dróg Samorządowych
Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał dziś (16 września 2019 r.) umowy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych z prezydentem Świnoujścia Januszem Żmurkiewiczem, starostą kamieńskim Józefem Malcem, burmistrzami: Dziwnowa - Grzegorzem Jóźwiakiem, Golczewa - Maciejem Zielińskim, Międzyzdrojów - Mateuszem Bobkiem oraz wójtem Świerzna – Radosławem Drozdowiczem.

W ramach FDS w naborze na 2019 rok samorządy województwa zachodniopomorskiego otrzymają wsparcie w wysokości 238 mln zł na 138 inwestycji drogowych.

 

- Samorządy dzięki rządowemu wsparciu mogą realizować inwestycje, na które do tej pory nie było pieniędzy – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. – Wszystkie wnioski, które złożyły i podtrzymały samorządy województwa zachodniopomorskiego w naborze w 2019 r. dostaną dofinansowanie.

 

Dziś w Świnoujściu wojewoda podpisał dwie umowy: pierwsza dotyczy budowy obwodnicy wschodniej miasta łączącej tereny portowe na wyspie Uznam z drogą krajową nr 93 w Świnoujściu. Kwota rządowego dofinansowania to blisko 10 mln zł. Ogólna wartość inwestycji to prawie 20 mln zł. Druga umowa dotyczy przebudowy ulicy Wojska Polskiego (odcinek pomiędzy ulicami Leśmiana i Matejki) – rządowe wsparcie tej inwestycji to ponad, 1,5 mln zł. Całość inwestycji – 3,1 mln zł.

 

- Świnoujście to miasto, które prężnie się rozwija – podkreślił podczas podpisania umów wojewoda Tomasz Hinc – Te inwestycje drogowe, na które dziś miasto dostaje rządowe wsparcie, są ogromnie ważne nie tylko z punktu widzenia mieszkańców i turystów, mają także istotny aspekt ekonomiczny. Budowa wschodniej obwodnicy miasta, wieloletnie zadanie rozpisane do 2021 roku, ma usprawnić dojazd do terenów portowych.

 

W Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim wojewoda podpisał umowy na dofinansowanie przebudowy dróg powiatowych nr 1024Z Gostyń-Pobierowo - I etap oraz nr 1039Z w granicach powiatu kamieńskiego – II etap, na łączną kwotę 2 mln 237 tys. zł.

 

Dofinansowanie otrzymały też drogi w gminach: Dziwnów – 565 tys. zł na przebudowę drogi nr 810022Z - ul. Plażowa w Międzywodziu; Świerzno – 1 mln 144 tys. zł na przebudowę drogi w kierunku boiska sportowego w Świerznie; Międzyzdroje – 665,8 tys. zł na przebudowę ul. Bocznej w Lubinie; Golczewo – 620,6 tys. zł na inwestycje na ul. Miodowej w Golczewie łączącej ul. Szkolną z drogą wojewódzką nr 106.

 

Rządowe dofinansowanie projektów w powiecie kamieńskim wynosi 5,2 mln zł.

- Dzięki rządowemu wsparciu lokalne drogi będą bezpieczniejsze dla użytkowników – mówił wojewoda Tomasz Hinc.

Piotr Pieleszek

Centrum Prasowe Wojewody

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Srutututu gadaleś.
Srutututu gadaleś. 17.09.2019, 14:58
A kiedy będzie Łużycka i obwodnica Gryfina ? Nawet lenie nie robią małej obwodnicy ulicą Słoneczną a Seweryn robił próbne objazdy jak był przewodniczącym rady i mówił, że nada się. I co hipokryto ?
Tomaszek Gamoń
Tomaszek Gamoń 17.09.2019, 11:18
Musze pojechać na szkolenie i naucyć siem wniski pisać
Ela K.
Ela K. 17.09.2019, 11:15
Czemu obwodnicy Gryfina nie ma na liście 100 obwodnic , które wybuduje PiS ?
wyszło szydło z worka
wyszło szydło z worka 17.09.2019, 11:16
Widocznie to był pic na wodę fotomontaż Mietka!
fotomontaż
fotomontaż 19.09.2019, 10:30
(...)
Przestań w kółko umieszczać ten sam tekst o wiceburmistrzu. Komentarz usunięty.
admin2
To nie jest tekst o wiceburmistrzu
To nie jest tekst o wiceburmistrzu 19.09.2019, 12:16
Nike Tyński musi odejść w kółko !!!

Przyjmij jeden nick.
admin2
droga której nie ma
droga której nie ma 17.09.2019, 07:48
Nikotyński musi odejść!
Co się dzieje ? Nic nie budujecie ? Żadnej drogi?
Co się dzieje ? Nic nie budujecie ? Żadnej drogi? 17.09.2019, 01:42
A Gryfino znów nic.
leń i spółka
leń i spółka 17.09.2019, 07:43
A kto miałby budować? Miastem rządzi leń i jego świta.
Wracam ze spotkania z Małgosią Kidawą-Błońską, serce się raduje!
Wracam ze spotkania z Małgosią Kidawą-Błońską, serce się raduje! 16.09.2019, 16:22
Proszę jak pisowcy lekką ręką rozdają nasze pieniążki! Ktoś się zgłosi. Jakieś wioski! Czy to potrzebne?
Popieram PiS
Popieram PiS 16.09.2019, 18:43
to się bajek nasłuchałeś hehehehehe a ta pani czytała program z kartki heheheeheheheheh
to prawda
to prawda 17.09.2019, 07:44
Wyznawcy PiS bardzo pamiętliwi.
bonanaza
bonanaza 16.09.2019, 14:57
A kiedy Mietek sie pofatyguje?
sala w parku
sala w parku 16.09.2019, 14:45
Nikotyński musi odejść!
gość
gość 16.09.2019, 18:44
Najpierw musi przyjść......

Pozostałe