Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

W Gryfinie po rezygnacji burmistrza czekają nas nowe wybory

  • 17.09.2019, 09:19
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W Gryfinie po rezygnacji burmistrza czekają nas nowe wybory Mieczysław Sawaryn na ostatniej, wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Gryfinie.
-Zwróćcie uwagę, że ostatnio Sawaryn prawie nie interesuje się sprawami gminy. W Gryfinie nie ma gospodarza! Wiecie dlaczego? Bo szykuje się aby po wyborach objąć nowe stanowisko - mówi nam jeden z ponoć wtajemniczonych w sprawę rozmówców. -Lepiej pracować za 100 tysięcy niż za 10 tysięcy. A z odejściem szykuje się od dłuższego czasu – twierdzi nasz drugi rozmówca. -W Gryfinie po październikowych wyborach burmistrz Mieczysław Sawaryn może przejść do spółki Skarbu Państwa, a wtedy na jego miejsce przyjdzie komisarz i nowe wybory samorządowe odbędą się w ciągu kilku miesięcy – dodaje.

To, że burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn niezbyt intensywnie pracuje dla gminy, że nieczęsto bywa w urzędzie, a wysługuje się dwoma zastępcami – uważa wielu naszych rozmówców. Rada Miejska w Gryfinie nie dała mu niedawno nawet wotum zaufania ani nie udzieliła absolutorium. Trudno zastać go w pracy w Gryfinie. Kilka miesięcy temu wysnuliśmy nawet hipotezę, że może nie jest zainteresowany sprawowaniem funkcji burmistrza, ponieważ ma nowy plan, szykuje się na posła do sejmu. Czy niebawem okaże się, że chce uciec z Gryfina i to prawdopodobnie na nową dobre płatną funkcję? Pewni ludzie z PiS mogą mu w tym pomóc, więc chętnie ich zaprasza. Jednocześnie zwalcza innych działaczy PiS - to w radzie miejskiej wiceprzewodniczącego Piotra Romanicza, a to posła Rafała Muchę. Nawet na ostatniej sesji zarzucił byłemu prezesowi PUK tworzenie funduszu reprezentacyjnego, a po tych słowach - sam niczym hipokryta - prezentował się na scenie podczas Dnia Energetyka organizowanego dla mieszkańców przez PGE.

Mieczysław Sawaryn pytany o sprawy gminy często wygląda na zwyczajnie niezorientowanego. Prace ceduje na zastępców. A burmistrz i dwaj zastępcy (Paweł Nikitiński i Tomasz Miler), zwani razem egzotycznym tercetem, przez 5 lat swoich rządów nie oddali żadnej dużej inwestycji w gminie! Przez te lata nie wybudowali ani jednego mieszkania komunalnego czy socjalnego. Nie rozwiązali wielu spraw, mimo że Mieczysław Sawaryn obiecał, bo dwaj pozostali są tak naprawdę tylko urzędnikami bez mandatu społecznego. Sprawują rządy na zasadzie - temu kawałek chodnika, temu drogę pod dom, nawet jak rada nie wyraża na to zgody. A niektóre ważne sprawy w gminie leżą. Nie widać wizji rozwoju gminy, a tylko chęć szybkiej ucieczki z Gryfina.

Paniczne działania daje się też zauważyć w indywidualnej polityce prowadzonej przez zastępców burmistrza. Dzieje się trochę na zasadzie – nie ma kota, to myszy harcują. Jakby czuli, że nadchodzi koniec ich politycznej „kariery”. A robota, zwykła żmudna praca w ocenie mieszkańców nie idzie jak trzeba. Narzekają gryfinianie, niezadowoleni z ich działań są radni. Niektórzy zauważają, że „wicki” bardziej zajmują się prowadzeniem interesów niż ważnymi sprawami gminy. Jeden z nich ma ponoć obiecane, że Mieczysław Sawaryn weźmie go ze sobą…

A do tego probumistrzowska gazeta (ma to też ścisły związek z jednym z zastępców Sawaryna) nagle zmienia front! W ostatnich tygodniach zaczęła szukać nowych sojuszników po różnej stronie politycznego układu. Rozmawiają z takimi ludźmi, którzy wcześniej nie mieliby szans zaistnieć na łamach. Przepraszają się z tymi, których uważali za wrogów. Nie wiadomo przecież kto teraz wygra ewentualne przyspieszone wybory na burmistrza…

Sytuacja z awansem Mieczysława Sawaryna jest możliwa, jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory. Jeżeli sondaże nie zmienią się gwałtownie, to w naszym okręgu PiS będzie miało 5 mandatów do sejmu i tyle samo Koalicja Obywatelska, a dwa mandaty mogą przypaść lewicy. Południe i ściana wschodnia Polski nie od dziś preferuje PiS. Jeśli nic się gwałtownego nie wydarzy i ta partia wygra, to może być tak, że pozbędziemy się w ocenie wielu mieszkańców najsłabszego od dziesięcioleci burmistrza Gryfina.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (303)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 10.10.2019, 03:41
Wór i zaćmienie, że też takiego jełopa wybrali burmistrzem, przecież on nie nadaje się nawet na ciecia, oblech
a szkoda
a szkoda 24.09.2019, 00:19
Po prostu nie ma gospodarza, młodego, któremu jeszcze chciałoby się chcieć.
dziad
dziad 23.09.2019, 22:09
Torba i kij na drogę!
mam POmysła na Gryfino
mam POmysła na Gryfino 24.09.2019, 10:14
Razem z Nikotańskim musi odejść!
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 23.09.2019, 08:18
mnietek koń paweł dyszel i tomaszek piąte koło u wozu ha ha ah ruszają w kraj ha ha ah z cyrkiem jude cyrkiem ha ha ah https://youtu.be/k9zVp2ijLyA
Judecyrkus
Judecyrkus 23.09.2019, 13:16
Nikotyński musi odejść!
błazenada
błazenada 23.09.2019, 22:16
Hajdas jeszcze takiego nicku przy Nikicie nie miałeś.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 23.09.2019, 08:04
TERCET EGZOTYCZNY HA HA AH tadek wasilewski im zagra na pożegnanie na fletni pana ha aha h https://youtu.be/IQV40q5tmxg congo bongo i caban ha ha ah
filmowiec
filmowiec 22.09.2019, 22:26
Można nakręcić serial" Sami Swoi 2"
sejmik
sejmik 22.09.2019, 22:17
Hahahahaha A kto w jego obietnice jeszcze wierzy?? Czas chyba wreszcie ludzie otworzyć swoje oczy...I przestać wierzyć tylko w wyborcze obietnice...powoli zaczynają wychodzić kłamstwa na światło dzienne...
?
? 21.09.2019, 12:41
o co chodzi w tym artykule ?czy już wiadomo ,ze P.Sawaryn odchodzi .skąd ta wiadomość ?Chyba to nie hejt?
"zadzwońcie do rady ministrów, że jadę" Ochódzki...
"zadzwońcie do rady ministrów, że jadę" Ochódzki... 21.09.2019, 13:18
Nie umiesz czytać? Pewnie ktoś z otoczenia wychlapał (albo sam zainteresowany), żeby pokazać jaki niezastąpiony i rozrywany jest.
Gdzie masz tu hejt?
Monika
Monika 21.09.2019, 10:31
Dla dobra naszej gminy, Panie Sawaryn powinien Pan sam zrezygnować ze stołka Burmistrza
M.S.
M.S. 20.09.2019, 23:17
Wizja ta jest całkiem realistyczna i myślę, ze w tej sytuacji dobra dla Gminy Gryfino.
Honorata
Honorata 20.09.2019, 20:27
Cienki papuga i cienki burmistrz. Umorzył długi DO i w zamian dostał stołek. Roczny dochód z prowadzenia kancelarii 40 tyś.... Dziwne że na czynsz starczyło.
Honor i superata
Honor i superata 20.09.2019, 23:16
Nie masz własnej kasy że cię tak cudze pieniądze obchodzą *** jeden?
Superata do sratatata
Superata do sratatata 21.09.2019, 10:38
Po prostu jako adwokat świadczy to o jego pracowitości i skuteczności. 40 tyś rocznie to jakieś...3,5 miesięcznie. Jak na papugę to cienko.... No chyba że brał w kieszeń i nie ujawniał dochodu.
???
??? 21.09.2019, 11:00
Nie wstyd zarabiać mało. Ale z ciekawości i chęci naśladownictwa pytam - jak zarabiać tyle i dorobić się takiego majątku?
do ??? z 11.0
do ??? z 11.0 21.09.2019, 11:39
Dobrze kantować przy grze w karty. Tak się zdobywa pierwszy milion,reszta idzie podobnie....
kopyść
kopyść 21.09.2019, 11:22
Słyszałem że dobrze zarabia sie na testamentach...
samowar
samowar 20.09.2019, 19:37
Był nadzieją a okzał sie zbyt leniwy,
pęknę ze śmiechu
pęknę ze śmiechu 20.09.2019, 00:30
Mietek ja ci radzę zrób coś wreszcie. Sprostuj chociaż co się da. Napisz na przykład że to nie prawda że 100 tys. a 99,9 tysiąca chachacha
śmiech
śmiech 20.09.2019, 23:16
No to pękaj ***
ubawiony
ubawiony 20.09.2019, 09:17
Dobre!
chyba?
chyba? 20.09.2019, 07:04
Przecież za swoje do roboty nie jeździ - i za hotel i jedzenie ze swoich nie płaci?
czujny
czujny 20.09.2019, 00:26
Ktoś tu próbuje odwrócić uwagę pioseneczkami od własciewego problemu: upadku gminy! 5 lat zmarnowane!
ajwaj aleluja bismilah i do przodu
ajwaj aleluja bismilah i do przodu 19.09.2019, 21:44
https://youtu.be/-hrqOo0t8Aw daruś dziadek w grobie się przewraca ha ha ah ja jastem aszkenazzzi a li tylko dziedzic ha ha ah komu zapisał ah ah ah NIE WAM HA HA AH
pozdfrawiam ha ha ah
pozdfrawiam ha ha ah 19.09.2019, 21:33
https://youtu.be/k9zVp2ijLyA i piosenka dla moich wrogów ha haaha ah
ha ha ah seg haill rodszyld
ha ha ah seg haill rodszyld 19.09.2019, 21:21
https://youtu.be/ZxezwKOaJfk mnietek nawet nie wiesz z kim zadarłeś ha ha aha HA HA AH AHA pkuj sie z roli burmi strza https://youtu.be/ZxezwKOaJfk a udowodnię wam trucie ha ha ahaah piłata i nas ha ha ah ah
pozdrowienia od dziadka za grobu ha ha ah
pozdrowienia od dziadka za grobu ha ha ah 19.09.2019, 21:10
https://youtu.be/-hrqOo0t8Aw ha ha ah aha
Pikuś
Pikuś 19.09.2019, 20:50
Ile odprawy dostaną vicki na wylocie?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.09.2019, 13:30
Odprawy? Mycie okien w całym Urzędzie -- plus premia Starostwo Powiatowe !!!! .
dokładam
dokładam 21.09.2019, 15:53
dorzucić można dworzec - ale żeby wodę nosili w kubeczkach po tych schodach koło pks - paru płytek nie potrafią przykleić - w nosie mają niebezpieczeństwo dla starszych (i nie tylko) mieszkańców!
Pikaczu
Pikaczu 20.09.2019, 23:18
Więcej od ciebie golasie :-)
ja do Pikaczu
ja do Pikaczu 20.09.2019, 23:34
Udowodnij!
 8 rebe ha ha ah