Przetestuj regionalną grę planszową!

  • 17.09.2019, 13:48
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Przetestuj regionalną grę planszową!
Dlaczego zamiast auta warto wybrać pociąg, autobus czy rower? Czym jest zrównoważony transport? Poznaj atrakcje turystyczne Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego z rodziną Mobilków. Dowiedz się, gdzie mieszkał król Danii Harald Sinozęby albo gdzie znajduje się najstarszy kościół na Pomorzu Zachodnim. Do wspólnej zabawy zaprasza Regionalne Biuro Gospodarki Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

Założenia gry będzie można poznać 21 września 2019 r. na placu Orła Białego w godz. 11-14 w trakcie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 

Podstawa do opracowania gry był jeden z wniosków z projektu „LAST MILE – Zrównoważona mobilność na obszarze ostatniej mili w regionach turystycznych”, mówiący o niewielkiej świadomości społecznej zagadnień związanych ze zrównoważonym transportem czy mobilnością. Dotyczy to zarówno szczebli decyzyjnych, jak i mieszkańców czy turystów. Brak programów i akcji edukacyjnych w tym obszarze sprawia, że w wielu przypadkach użytkownicy nie wiedzą, że mają wybór – mówi Ewa Buszac-Piątkowska z zespołu projektu LAST MILE w biurze RBGPWZ.

 

Gracze w trakcie rozgrywki będą mogli poznać zalety podróżowania koleją, autobusem czy rowerem. Poznają też atrakcje turystyczne Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego i związane z nimi ciekawostki. Dowiedzą się gdzie mieszkał król Danii Harald Sinozęby lub gdzie można spotkać derkacza i chruściela.

 

Zawodnicy, używając kart-biletów będą przemieszczać się po planszy-mapie różnymi środkami transportu, biorąc udział w wyścigu o zdobycie kompletu czterech atrakcji. Gra dedykowana jest graczom w wieku od 10 do 110 lat.

 

Spotkanie, podczas którego będzie można spróbować swoich sił w prototypowej wersji gry odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Po ukończeniu wszystkich prac projektowych, gra będzie dostępna w darmowej wersji cyfrowej (np. do samodzielnego wydrukowania). Równocześnie trwają prace nad wydaniem edycji papierowej.

 

Finalna wersja gry powinna być gotowa jeszcze w tym roku.

 

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu organizowany jest co roku w dniach 16 – 22 września z inicjatywy Komisji Europejskiej. Celem kampanii jest zachęcanie miast i gmin do wprowadzania i promowania zrównoważonego transportu oraz zachęcanie mieszkańców do zmiany ich zachowań komunikacyjnych na bardziej ekologiczne i prozdrowotne. Nieodłącznym elementem Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest Dzień bez Samochodu, podczas którego miasta wyłączają z ruchu samochodowego określoną przestrzeń miasta (plac, ulice), oddając ją tym samym pieszym i rowerzystom lub wprowadzają darmową komunikację miejską.

 

Organizatorem szczecińskiej kampanii ETZT jest w tym roku stowarzyszenie Rowerowy Szczecin.

 

Więcej informacji o projekcie LAST MILE:

· http://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/transport-elastyczny-odpowiedzia-na-potrzeby-turystow-i-mieszkancow-podsumowanie-last-mile

oraz na stronie projektu:

· http://rbgp.pl/projekt-last-mile/

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

biker
biker 18.09.2019, 11:15
Rowery to też styl życia i zdrowie. Polecam!
vista
vista 18.09.2019, 10:12
Niezła propaganda z tą grą.
Nie ma czasu jeździć na rowerze
Nie ma czasu jeździć na rowerze 18.09.2019, 05:55
Na ch..j te rowery? Co to jest? Mozambik?
pionek planszowy
pionek planszowy 17.09.2019, 16:00
Niketeński musi odejść!
fucha w Bełchatowie
fucha w Bełchatowie 17.09.2019, 16:02
Hajdaś to już postanowione!

Pozostałe