Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Nasi na wojewódzkich dożynkach

  • 18.09.2019, 13:09
  • Żródło: wzp
Nasi na wojewódzkich dożynkach Starościną podczas dożynek była Anna Glińska z Mieszkowic.
Tegoroczne żniwa i prace polowe w regionie dobiegły końca. Zgodnie z rolniczą tradycją zwieńczeniem tego okresu są dożynki. Wspólne świętowanie odbyło się w sobotę, 14 września 2019 roku na terenie Stadionu Miejskiego w Trzebiatowie. W wojewódzkich dożynkach udział wzięli wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa oraz członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek.
Wydarzenie to nie tylko korowód, występy kapel ludowych, obrzęd dożynkowy i prezentacje ludowych zespołów, ale także część rozrywkowa na którą złożył się program muzyczno-kabaretowy i koncert Natalii Szroeder. Jarmark kusił produktami i potrawami kuchni regionalnej, rękodziełem i wyrobami artystycznymi. Lokalni wystawcy zaprezentowali m.in. chleby, ogórki kiszone, pierogi, wędliny, miody czy paprykarz. Konkursy, malowanie twarzy, balony czy dmuchańce cieszyło najmłodszych.
-Dziękuję rolnikom, sołtysom i producentom. To Wy jesteście bohaterami tego święta. Bez Waszej cięzkiej pracy nie byłoby tegorocznych plonów - zaznaczył zachodniopomorski wicemarszałek Jarosław Rzepa.
Źródło: wzp

Zdjęcia (21)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

.
. 19.09.2019, 11:44
Z daleka to nawet fajnie wygląda.
ja
ja 20.09.2019, 06:24
a gdzie Rafał M. pytam no gdzie?
88
88 19.09.2019, 10:22
To dzięki modłom kiecmanów ile plonów więcej, zebrali rolnicy w tym roku? Zapewne sukces. Nie kumam, dlaczego diecezjalne dożynki odbyły się miesiąc wcześniej ? Jak zwykle , rolnicy jak niewolnicy niosą symbol swojej ciężkiej pracy i znoju, ofiarując go ze zgiętymi karkami, panom wojewodom i plebanom. Poniżające, to te nieroby powinni do nich podchodzić i dziękować za ich trud.
kod
kod 19.09.2019, 12:06
lecz się chłopie
nie dziwota
nie dziwota 19.09.2019, 12:20
Społeczeństwo zostało podzielone a Kościół wziął się za politykę to nie ma się co dziwić, że są dziwne poglądy.
żenada
żenada 19.09.2019, 07:21
nie wojewódzkie tylko kodziarzy. centralne były w Gryfinie i Barzkowicach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
do 88
do 88 19.09.2019, 12:07
No i nie mogłeś podziwiać swojego burmistrza jak całuje łapki biskupa,bo w tym roku nie służył do mszy
Kargul
Kargul 18.09.2019, 17:12
Prawdziwa działaczka ZSL-u (psl) to POwinna cnotę stracić w STERCIE siana . A jak tam było ?? 
rolnik szuka zony
rolnik szuka zony 19.09.2019, 09:00

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

koleżanka
koleżanka 18.09.2019, 14:14
Brawo Aniu! Dobrze się prezentowałaś!

Pozostałe