Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Dla tych, którzy lubią obcować z historią i zabytkami

  • 18.09.2019, 17:27
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dla tych, którzy lubią obcować z historią i zabytkami
Festyn historyczny z różnymi atrakcjami odbędzie się w najbliższą sobotę 21 września 2019 r. się na trawniku przed chojeńskim kościołem Mariackim. Wszytko to z okazji Dnia Zabytków oraz jubileuszu 10.rocznicy powstania Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalne „Terra Incognita”.

Program

godz. 12.30 (plac zielony przy kościele Mariackim)

Powitanie i rejestracja uczestników aktywnego zwiedzania

 

godz. 13.00-14.30

Aktywne zwiedzanie (3 warianty do wyboru)

  • gra miejska
  • marsz nordic walking
  • oprowadzanie tematyczne „Chojna w latach trzydziestych i dzisiaj”

 

godz. 14.30-16.45 (plac zielony przy kościele Mariackim)

Festyn z okazji 10-lecia

Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego „Terra Incognita”

  • warsztaty rękodzielnicze i plastyczne
  • puzzle z zabytkami i gry planszowe
  • stoisko z wydawnictwami regionalnymi
  • strzelanie z zabytkowych łuków
  • grochówka z zabytkowej kuchni polowej
  • Kawiarenka pod Wieżą
  • zdjęcia w średniowiecznych strojach

godz. 16: 45 Tort jubileuszowy

 

godz. 17.30

Spotkanie jubileuszowe (kościół Mariacki)

  • prezentacja najważniejszych projektów Stowarzyszenia „Terra Incognita” w minionym dziesięcioleciu
  • debata na temat stanu i przyszłości chojeńskich zabytków
  • otwarcie wystawy „Chojeńskie zabytki z lotu ptaka”

 

godz. 19.00

Koncert Turmmusik (kościół Mariacki)

w wykonaniu zespołu Tubicinatores Gedanenses z Gdańska

w ramach X Jubileuszowego Letniego Festiwalu Wędrownego „Na Gotyckim Szlaku”

 

Organizator wydarzenia: Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne „Terra Incognita”

 

Współpraca: Centrum Kultury w Chojnie, Stowarzyszenie Lotnicze „Stratus” z Chojny, Cedyńskie Bractwo Historyczne „Comitatus”, Biuro Dokumentacji Zabytków, Fundacja Akademia Muzyki Dawnej, Towarzystwo Wszechstronnego Rozwoju „Collegium” ze Szczecina, Koło Gospodyń Wiejskich „Krzymowianki”, Stowarzyszenie „Nadodrzańskie Klimaty” z Widuchowej. Projekt został dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Gryfinie oraz Gminy Chojna.

Więcej o imprezie pisaliśmy tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/33585,urodzinowy-dzien-zabytkow

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sprzedawczyki i ......
Sprzedawczyki i ...... 19.09.2019, 22:15
A kiedy w Gryfinie TMHZG odda eksponaty muzealne darczyńcom ?
muzeum
muzeum 20.09.2019, 00:02
Nikitiński swoimi decyzjami ich rozłożył.
Kustosz
Kustosz 19.09.2019, 11:29
Zabytkowy Nikoteński musi odejść!
feministki
feministki 19.09.2019, 07:19
jak już widuchowa tam bedzie to trzeba uważać..
terra
terra 18.09.2019, 20:49
Шалом друзья
....
.... 19.09.2019, 22:18
A co ? Ci z Gori przyjechali do Nikotynskiego ?
tmhzg
tmhzg 18.09.2019, 18:45
Ciekawie się zapowiada. Ten pierwszy art. przeoczyłem.

Pozostałe