Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Pieniądze dla naszego powiatu z Funduszu Dróg Samorządowych

  • 19.09.2019, 15:05
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Pieniądze dla naszego powiatu z Funduszu Dróg Samorządowych ZUW (arch.)
Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał dziś 11 umów na dofinansowanie inwestycji na drogach gminnych i powiatowych z Funduszu Dróg Samorządowych w trzech powiatach: gryfińskim, łobeskim i gryfickim. 12 samorządowych inwestycji otrzyma rządowe wsparcie w wysokości 13,5 mln zł. Pieniądze popłyną na remonty dróg w gminach Chojna., Mieszkowice, Moryń i Gryfino.

Wszystkie gminy i powiaty, które aplikowały do programu w tegorocznej edycji, otrzymały dofinansowanie. Samorządy na Pomorzu Zachodnim łącznie otrzymają rządowe wsparcie w wysokości 238 mln zł na 138 inwestycji drogowych.

-Dzięki decyzji Premiera Mateusza Morawieckiego dla wszystkich chętnych samorządów wystarczyło pieniędzy – podkreślił wojewoda Tomasz HincJuż dziś zachęcam do aplikowania w kolejnych naborach. Samorządowcy doskonale wiedzą, jakie potrzeby infrastrukturalne w gminach i powiatach są najpilniejsze i najważniejsze dla mieszkańców, a rząd te wyczekiwane długo inwestycje na lokalnych wspiera finansowo + doda wojewoda.

 

Inwestycje w powiecie gryfińskim:

  • przebudowa ulicy Jaśminowej w Żórawkach – dofinansowanie z FDS dla powiatu gryfińskiego - 2,1 mln zł; całkowita wartość inwestycji to 3 mln zł;
  • przebudowa drogi gminnej nr 410031Z łączącej miejscowość Steklinko z drogą wojewódzką nr 121. Dofinansowanie z FDS dla Gminy Gryfino - 4,2 mln zł; wartość inwestycji to 8,4 mln zł;
  • przebudowa drogi nr 427006Z ul. Dojazdowa w miejscowości Chojna. Dofinansowanie z FDS dla Gminy Chojna - 529,5 tys. zł; wartość inwestycji: 882,5 tys. zł;
  • budowa nawierzchni dróg osiedlowych z dwustronnych chodnikiem z kostki betonowej na ulicach Kazimierza Jagiellończyka, Władysława Jagiełły i Królowej Jadwigi w Mieszkowicach z uwzględnieniem miejscowych uwarunkowań - etap I ul. Królowej Jadwigi i częściowo ul. K. Jagiellończyka. dofinansowanie z FDS dla Gminy Mieszkowice - 542 tys. zł; wartość inwestycji: ponad 1 mln zł;
  • przebudowa ulicy Mickiewicza w Widuchowej na odcinku od ulicy Szkolnej do ulicy Krasickiego. Dofinansowanie z FDS dla Gminy Widuchowa - 318 tys. zł; wartość inwestycji: 398 tys. zł;

 

 

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ooo
ooo 20.09.2019, 16:30
PIS kampanię robi ... rozdają naszą kasę a ich kandydaci stroją miny do fotek udając że mieli w tym udział ... nie wstyd wam? Pokażcie co sami zrobiliście.
Wopista
Wopista 20.09.2019, 11:11
Kiedy nowa droga z Krajnika Dolnego do Piasek Wstyd to przygraniczna droga takiej już chyba nie ma nigdzie
We lowe
We lowe 19.09.2019, 18:49
A gdzie Borzym, Parsówek, Pniewo ? Dostali połowę pieniędzy to będzie połowa drogi. Sezon na grzyby się zaczął
ten co liczy
ten co liczy 19.09.2019, 18:29
Co do q.... nędzy z Łużycką !
Czekamy
Czekamy 19.09.2019, 16:54
A kiedy ktoś z powiatu pomyśli o drodze powiatowej Drzenin-Sobieradz- Chwarstnica.
Szczęśliwy sprzedawca choinek
Szczęśliwy sprzedawca choinek 19.09.2019, 16:24
Niekotyński musi odejść asfaltem do Steklinka!
obserwator inwestycji
obserwator inwestycji 19.09.2019, 15:31
A to tym się tak puszy Tomasz Miler, nieudacznik sawarynowy co to nie potrafi porządnie inwestycji prowadzić . Ciekawe czy będzie potrafił to spożytkować, bo mam wątpliwo sci./ Po 5 latach taką kasę wyciągnął :))))))))))))))))))))
!!!
!!! 19.09.2019, 22:04
Jak na razie to dotacje na inwestycje raczej oddawali i rezygnowali z inwestycji- pałacyk pod lwami, stadion .....
😁
😁 19.09.2019, 16:25
Gul skoczył arturku?
arturku
arturku 19.09.2019, 16:41
I tak 5 lat jest stracone Milerku.
eska
eska 19.09.2019, 15:21
Super!
dziury jak w serze