Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Roboty na peronie to fuszerka. Panie Sawaryn, co z SKM? - pyta czytelnik

  • 19.09.2019, 16:46
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Roboty na peronie to fuszerka. Panie Sawaryn, co z SKM? - pyta czytelnik
Panie redaktorze, niech pan wyśle reportera na dworzec w Gryfinie. Trwają tam roboty na peronie pierwszym. Wczoraj, czekając na pociąg, miałem okazję napatrzeć się na fuszerkę odstawianą przez pracowników z firmy (…).

Z peronu zdjęto stare płyty chodnikowe, ułożono je w stosy. W miejsce zdjętych płyt sypie się cienką warstwę piasku i ubija szypą (szuflą), a następnie ponownie układa się stare płytki chodnikowe. Jaki jest efekt, można porównać ze starą i nierozebraną częścią chodnika peronowego. Stara część jest lepsza! 

Estetyka starych płytek jest fatalna (po prostu są obrzydliwe) i na dodatek położone zostały nierówno. Różnice w poziomie położonych starych płyt na nowo wynoszą nawet do dwóch centymetrów. To chyba jakaś ukraińska technologia;)

Mam nadzieję, że to nie roboty w ramach SKM. Czyżby na Gryfino zabrakło pieniędzy ? Przypomnę, że w zarządzie SOM zasiada Mieczysław Sawaryn. Może coś wie?!

Miały być nowe stacje Dolna Odra i Osiedle Południe, miały być windy, kładki nad torami, nowe schody, schody ruchome i szerokie tunele, miał być dworzec PKS i parkingowiec, a tu przekładają sześćdziesięcioletnie płyty chodnikowe na drugą stronę i to w jakiejś niepoziomej technologii.

Sawarynie, gospodarzu miasta!! Obudź się!! Podobno SKM zajmuje się Tomasz Miler i ma jakiś dodatek i kompetencje w tej sprawie Jak nie ma Sawaryna, to tamtego spytajcie zanim ucieknie z gabinetu.

podróżny

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

88
88 24.09.2019, 12:53
Cały czas się zastanawiam , gdzie w ramach SKM będzie parking dla samochodów typu 'Parkuj i Jedź' . Może tak przed wyborami usłyszymy jakieś deklaracje samorządowców i polityków w tej sprawie. Wygląda na to , że władze miasta nie są zaciekawione tym tematem i robią wszystko aby sprawy i prace związane z parkingiem , kładką nad torami na Górny Taras i dworcem przesiadkowym umarły naturalną śmiercią , albo przynajmniej przesuneły się w czasie na następne wybory. Zamiast tracić czas na dyskusje dotyczace gminy Widuchowa /Miedzyodrze/ czas walczyć o pieniądze na realizację własnych projektów. No chyba ,że te projekty powstawały tylko po, to aby ktoś zarobił.
http://www.swiatowy.org/bilety…
jaki pan, taki kram
jaki pan, taki kram 21.09.2019, 15:45
Dobry organizator zadbałby, żeby zrobić PORZĄDNIE peron 1 (razem z filarami kładki), potem skierować pasażerów na NOWY peron 1 a wyremontować peron 3 (z filarami kładki), potem puścić ruch na dwa NOWE perony i wyremontować peron 2 (albo całkowicie go zamykając albo robiąc częściowo - na przykład od strony cmentarza, potem od strony przejazdu). Potem zrobić nową kładkę i zabrać się za tunel.

No ale do tego trzeba GOSPODARZA dbającego o mieszkańców...
wyga
wyga 21.09.2019, 18:42
Gospodarzem są Polskie linie kolejowe trochę rozeznania, co miasto ma do dworca
do tępego
do tępego 21.09.2019, 19:37
SKM - we władzach siedzi pewien osobnik, lubiący tłumaczyć "nie moja kompetencja".
Nie umiesz czytać artykułu?
kolej
kolej 22.09.2019, 04:23
a ty nie wiesz ,że infrastruktura kolejowa a SKM to dwie różne firmy?wnioskuję ,ze to ty jesteś raczej "TĘPY"
do tępaka
do tępaka 22.09.2019, 06:15
a ty nie wiesz, kto pouczał "to burmistrz jest gospodarzem miasta, ludzi nie obchodzi, czyja to kompetencja" TĘPAK????
A ten remont to nie w ramach SKM?
I kto tu tępak???
kolej
kolej 22.09.2019, 09:22
może wyremontujesz na swój koszt moje mieszkanie .przecież razem mieszkamy w Gryfinie?!
srutu tutu
srutu tutu 22.09.2019, 11:57
Ops niektórym pomaga w remoncie, idioto. No i "momy fundusz lekowy" - właśnie tak działa.
A SKM/SOM to tam Sawaryna we władzach nie ma?
To co tam robi?
wanda
wanda 21.09.2019, 15:18
to tylko tymczasowa naprawa peronu 1 mają na to 3 tygodnie, bo niedługo zamkną peron 3 i w ruch pójdzie peron1 dla podróżnych. Zacznie się modernizacja peronów na stacji Gryfino . Miało być od lipca ale jest poślizg . Na końcu modernizacji przyjdzie ponownie kolej na peron 1 i porządną zmianę. Teraz dla bezpieczeństwa naprawiają nawierzchnię peronu
11
11 23.09.2019, 08:01
Peron nr 1 docelowo jest do rozbiórki.
jaki pan, taki kram
jaki pan, taki kram 21.09.2019, 15:47
Po co głupiego robota i odstawianie fuszerki i prowizorki - nie lepiej było zrobić porządnie od początku do końca peron 1?
I ludziom byłoby łatwiej i przyjemniej znosić niedogodności, jakby mogli korzystać z nowiutkiego peronu...
??
?? 21.09.2019, 12:43
to dworce nie są już terenami kolejowymi?
A to niespodzianka. Ustawa zaskoczyła burmistrza i członka zarządu SOM
A to niespodzianka. Ustawa zaskoczyła burmistrza i członka zarządu SOM 21.09.2019, 20:03
Za koordynację transportu i komunikacji na terenie gminy odpowiada według ustawy o samorządzie gminnym ….. burmistrz.
ten typ tak ma...
ten typ tak ma... 21.09.2019, 22:58
"ale o jaką zieleń miejską pani radnej chodzi" zapytał gapcio, gdy radna mówiła o braku koszenia dwa lata temu...
"ludzi nie obchodzi czyja to kompetencja, to burmistrz jest GOSPODARZEM…
"ludzi nie obchodzi czyja to kompetencja, to burmistrz jest GOSPODARZEM miasta" - taki cytat z pewnego radnego... 21.09.2019, 13:21
To Sawaryn nie jest we władzach SKM? (Szczecińska Kolej Metropolitalna)?
88
88 21.09.2019, 07:35
ten co liczy Wczoraj, 10:33
Prawdziwy dobry gospodarz miasta i gminy powinien swój nos wściubiać we wszystko co się w terenie dzieje, nie ma ten tego !
< amen
pamiętliwa
pamiętliwa 21.09.2019, 10:26
Za stwierdzenie, że gmina bez gospodarza, Sawaryn podał do sądu i żądał "własnoręcznie napisanej publicznie wręczanej" laurki od krytyka!!!
Pomijam kwestie procesów - każdy może.
Ale jakim trzeba być człowiekiem, żeby żądać takiego upokorzenia - "własnoręcznie" - w dobie komputerów, publicznie wręczanego - przecież to jest chore!

Niespotykane nigdzie indziej - ani w polityce centralnej, ani w lokalnej.
Nawet trudno zdefiniować - ale to świadczy o żądającym...
Pikuś
Pikuś 21.09.2019, 11:00
Taki z niego adwokat....
Przysłowia ludowe są mądrościa ( skarbnicą) narodu.
Przysłowia ludowe są mądrościa ( skarbnicą) narodu. 21.09.2019, 20:05
…. jak z koziej Du Py trąbka.
...
... 21.09.2019, 13:23
Każdy ma prawo do pójścia do sądu - ale żądanie "własnoręcznie napisanej, publicznie wręczanej" laurki świadczy o człowieku...
Będzie jak z kortami
Będzie jak z kortami 21.09.2019, 00:07
Ładnie to wygląda . Dobre dobrego początki. Oby tak dalej panie Sawaryn.
Pozytywna decyzja dla starszych
Pozytywna decyzja dla starszych 20.09.2019, 22:57
Jest pozytywna decyzja władz . Będzie łatwiej !
Powstaje projekt przejścia przez torowisko w Gryfinie, Zostało wytypowane najszybsze rozwiązanie , będzie to katapulta a nawet dwie w dwie strony.
Stachu
Stachu 20.09.2019, 22:44
Artykuł w punkt! Szkoda, że nie doczekamy się odpowiedzi
Maria
Maria 20.09.2019, 21:24
Temat peronu to działka PKP, co najwyżej mogą skonsultować z gminą swój projekt. Więc pytanie raczej do zarządu PKP.
Fakt
Fakt 21.09.2019, 00:09
To wspólny projekt SOM, gminy i PKP. Jak z Łużycką.
nie wierzę!
nie wierzę! 20.09.2019, 19:23
"Schody Milera", peron Milera - aż strach, jak się tercet zabierze za kładkę!
Widać po schodach koło PKS jak ich obchodzi codzienne życie mieszkańców...
Ja
Ja 20.09.2019, 13:33
Każdy rozumie, że oszczędnosci no ale heloł panowie! Bez przesady! Co to ku$^47a ma być? Jaja sobie robicie???
innowacja po gryfińsku
innowacja po gryfińsku 20.09.2019, 11:25
Czy będzie kładka taka jakich kilka jest na trasie "szybkiego tramwaju" w Szczecinie od 9 maja do parku? Z windami i schodami?
Czy znowu "innowacje po gryfińsku" typu "schody Milera" albo układanie starego peronu, zamiast zrobienia porządnego nowego?

Czy nie można skorzystać z gotowych rozwiązań, które widać w Szczecinie?
Ha, ha, ha, ha, ha
Ha, ha, ha, ha, ha 21.09.2019, 00:14
Wszystkie inwestycje w ramach SOM zakończono z wyjątkiem Szczecina (to wielka inwestycja z ułożeniem nowych torów do Trzebieży i odnowioną od zera stacją Sz-n Turzyn) i Gryfina gdzie dopiero kiedyś mają zacząć a właściwie już zaczęli co widać.
We lowe
We lowe 20.09.2019, 19:58
Nie tylko w Szczecinie. Stargard też wykorzystał swoją szansę. Ale to miasta na s, jak sukces. Gryfino jest na g i wszystko jasne.
11
11 20.09.2019, 10:36
Ludzie zastanówcie się co Wy piszecie na prawdę myślicie, że to docelowa praca??? Peron jest odświeżany i będzie służył tylko przez krótki czas jak będzie modernizowany peron nr 3. Ten peron i tak docelowo będzie rozbierany i Wykonawca wykonuje go na swój koszt !!!!
nie wierzę!
nie wierzę! 20.09.2019, 19:21
No już aż o taki debilizm tercetu nie podejrzewam, żeby siedząc we władzach SKM zdegradował Gryfino pozbawiając peronu.
To oznacza mniejszą przepustowość stacji dla pociągów lokalnych - peron 2 musi być wolny na ruch towarowy i przelotowy.

Pamiętam, jak budowano peron trzeci, jak się wszyscy cieszyli - były to czasy, gdy jeszcze jeździły pociągi do Pyrzyc, ale przecież było wtedy mniej pociągów do Szczecina!
88
88 20.09.2019, 09:46
Przecież te krawędzie peronów są obrzydliwe i niebezpieczne dla pasażerów. To wyrzucanie pieniędzy w błoto. Nawet nowych płytek chodnikowych nie kładą. Niedawno w prasie wojewódzkiej pisano ,że we wrześniu przystępują do remontów peronów w Gryfinie w ramach SKM. Jeżeli tak ma wygladać ten remont to jeden wielki skandal. Czy PKP i SKM, oszczędzając na Gryfinie nie inwestuje w innych miastach, a na koniec dowiemy się ,że nie starczyło pieniedzy ? Przecież wszyscy wiemy ,że linia kolejowa do Polic nie będzie rentowna, a tak naprawdę będzie tylko służyła Zakładom Chemicznym w Policach. Może pan Miler
coś powie odnośnie SKM ?
????
???? 20.09.2019, 09:30
A co ma sawaryn do robót budowlanych w PKP?!! Tomcio, myśl zanim coś napiszesz
burmistrz nie moja kompetencja
burmistrz nie moja kompetencja 20.09.2019, 11:21
Sawaryn ostatnio może i nie ma nic do robót w Gryfinie. Ale akurat kto siedzi we władzach SKM???
ten co liczy
ten co liczy 20.09.2019, 10:33
Prawdziwy dobry gospodarz miasta i gminy powinien swój nos wściubiać we wszystko co się w terenie dzieje, nie ma ten tego !
...
... 22.09.2019, 06:21
To widać po tych "schodach Milera" 10 metrów od istniejących koło przejazdu - bo za trudno było się dogadać z koleją w sprawie zdjęcia barierki przed szlabanem...

2 dni temu, 10:33 Prawdziwy dobry gospodarz miasta i gminy powinien swój nos wściubiać we wszystko co się w terenie dzieje, nie ma ten tego !
Zabraknie im kafli.
Zabraknie im kafli. 20.09.2019, 01:06
Jak po II Wojnie Światowej. Polska wstaje.
wtyd
wtyd 20.09.2019, 00:20
A tak się Miler chwalił SKM! I przed odejściem chodnik przełożą.
przełożony
przełożony 20.09.2019, 09:05
Chodnikiem musi odejść Niekietyński!
jaki pan, taki kram...
jaki pan, taki kram... 20.09.2019, 07:01
głupiego robota - zamiast zrobić porządnie jeden peron, żeby na czas remontu innych był już porządny oni lepią gospodarkę jak ze "schodami Milera" przy przejeździe - 10 metrów od istniejących - bo tak trudno zdjąć barierkę i przywrócić BEZPIECZNE i BEZKOLIZYJNE przejście przez tory po stronie parku...
wyrównany peron
wyrównany peron 20.09.2019, 10:09
Niestety musisz odejść tak jak Nikotyński!
Jadzia pozdrawia
Jadzia pozdrawia 19.09.2019, 23:30
Mi się podoba jest bardzo ładnie aż pachnie mężczyznami, a ty się tam nie udzielaj jak nie wiesz.
Rozmawiałam z Panami i powiedzieli , że to jest praca artystyczna i bardzo trudna bo celem jest ułożenie antycznych płyt chodnikowych, co wymaga dużej wyobraźni.
ms
ms 19.09.2019, 23:09
Spokojnie to tylko lekka rewitalizacja peronu po za tym nie liczy się to co widać na bieżąco tylko efekt końcowy się liczy. Dziękuję i dobranoc.
efekt końcowy widać na kortach...
efekt końcowy widać na kortach... 20.09.2019, 06:56
"rewitalizacja" - buchacha... Jak się "efekt końcowy" liczy, to najlepiej tercetowi puścić swoje matki na spacer po schodach koło pksu - będzie "efekt końcowy" - bo kilku płytek nie ma komu przykleić....
Strfan - mieszkaniec Gryfina.
Strfan - mieszkaniec Gryfina. 19.09.2019, 21:53
Proszę aby natychmiast zajęła się tym prokuratura. Czemu oni niszczą dobry chodnik i robią to szkaradztwo z materialów budowlanych sprzed 60 lat ? To śmierdzi.

Pozostałe