Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Burmistrz znajomym nalicza kilka razy mniejszy czynsz za gminny lokal?

  • 25.09.2019, 16:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Burmistrz znajomym nalicza kilka razy mniejszy czynsz za gminny lokal?
-Dlaczego w gminnym lokalu płacimy stawkę 22 zł netto, a znajomy burmistrza i brat wiceburmistrza płaci ok. 8 zł? Gdzie tu jest sprawiedliwość? Dlaczego innym przedsiębiorcom prowadzącym podobną działalność nie stwarza się takich warunków? Proszę to sprawdzić, choć w przetargach nie wszystko znajdziecie, bo jest tam bałagan! – mówi nam czytelnik. Spróbujmy ustalić fakty.

Istotną informacją jest to, że chodzi o lokal gminny przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Gryfinie. W nim mieści się redakcja powiązanej z władzami Gryfina gazety.

 

Krótka historia romansu z władzą

Co ciekawe, kiedyś siedziba rzeczonej redakcji mieściła się w lokalu, którego właścicielem był Mieczysław Sawaryn. Redaktor naczelny tej gazety Tomasz Miler wychwalał swego dobrodzieja - Mieczysława Sawaryna, przewodniczącego Rady Miejskiej. Mieczysław Sawaryn w końcu miał większość w radzie i blokował niektóre działania ówczesnego burmistrza Henryka Piłata. Gazeta redagowana przez Tomasza Milera bezpardonowo atakowała burmistrza Piłata i jego zastępcę. Zjednoczona opozycja 5 lat temu pokonała Henryka Piłata. Po wyborach redakcja przeniosła się bliżej Urzędu Miasta i Gminy. Tomasz Miler został wiceburmistrzem, a gazetę zaczął prowadzić jego brat Kamil Miler.

Powiązania widać gołym okiem

Po kilku latach redakcja sprzyjająca władzy zaczęła szukać tańszego lokalu. I tutaj - jak twierdzi nasz czytelnik - z pomocą przyszły władze Gryfina. Te same, które chętnie i często wypowiadają się na łamach. Gazeta chwali dokonania władzy, a szczególnie Tomasza Milera.

Okazja czyni najemcę

Nadarzyła się okazja aby wynająć lokal należący do gminy przy ul. Chrobrego 5 w Gryfinie. To tu mieścił się słynny gryfiński fryzjer, a potem sklep odzieżowy. Pierwszy przetarg burmistrz Mieczysław Sawaryn unieważnił i ogłosił kolejny… też z nazwy pierwszy. Przy którymś z kolei przetargu stworzono nagle nową kategorię, której nie było wcześniej. Wymyślono kategorię „biurową”. Normalna cena wynosi w lokalach przy tej ulicy 22 zł. "Biurowa" natomiast - 8 zł!

Prześledźmy jednak dokumenty:

Pierwsze podejście z błędem

Pierwszy przetarg nieograniczony na lokal gminny przy ul. Bolesława Chrobrego 5 burmistrz Mieczysław Sawaryn ogłasza 17 lipca 2018 r. Sam przetarg ma odbyć się 8 sierpnia 2018 r. Transakcja ma dotyczyć lokalu o pow. 73 m2 oraz lokalu o pow. 19 m2. Nieruchomość przeznaczona jest na cele handlowe, usługowe i gastronomiczne. Wywoławcza stawka czynszu wynosi 22 zł za m2.

https://wrotagryfina.pl/UMGryfino/files/B232D94D6D8E4047B89EACF1C9704594/og%C5%82oszenie_Chrobrego.pdf

Drugie podejście, ale nadal pierwszy przetarg

Burmistrz odwołał ogłoszony pierwszy przetarg „z powodu błędów pisarskich zawartych w ogłoszeniu” z dnia 17 lipca 2018 r. Następnie ogłosił… pierwszy przetarg ustny nieograniczony na wysokość stawki czynszu za najem dwóch lokali użytkowych stanowiących własność Gminy Gryfino, położonych w Gryfinie przy ulicy Bolesława Chrobrego 5. Stawka 22 zł za m2. Dowód na BIP:

https://wrotagryfina.pl/UMGryfino/files/AA13A342055347D1BDFCEF08594A7A02/przetarg_2018-08-08.pdf

 

Wynik przetargu z nazwiskiem

12 września poinformowano o wyniku przetargu na lokal 19 m2 przy ul. Bolesław Chrobrego 5. Jest imię i nazwisko tego, kto wygrał. Poinformowano, że czynsz wyniesie 22 zł za m2. Można te informacje znaleźć na BIP:

https://wrotagryfina.pl/UMGryfino/files/14AD5C6F507D4F4D8A431685686845D4/informacja%20o%20wynikach%20przetargu.pdf

 

Kolejny przetarg

28 września 2018 r. burmistrz ogłasza kolejny przetarg nieograniczony dotyczący lokalu przy ul. Bolesława Chrobrego 5 na cele handlowe, usługowe i gastronomiczne. Stawka wynosi nadal 22 zł. Oto dowód:

https://wrotagryfina.pl/UMGryfino/files/BCABFE61738F4F8190A356D00129FF03/OG%C5%81OSZENIE%20Przetargu.pdf

 

Nowa kategoria i obniżka ceny pod klienta biurowego

W styczniu 2019 r. gmina ogłasza kolejny przetarg. Pojawiają się jak dotąd trzy stawki tj. handlowa, usługowa, gastronomiczna i nagle burmistrz zawiera czwartą kategorię - „ biurowa”. Czy będzie ona pasująca do działalności brata wiceburmistrza? Nowa, biurowa kategoria to już nie 22 zł za m2. Nagle pojawia się 8 zł! Kilkakrotnie mniejsza stawka! Dowód tu:

https://wrotagryfina.pl/UMGryfino/files/05D489D374CF48339951089A2E68ECF6/og%C5%82oszenie%20przetargu_18012019.pdf

 

Władze nabierają wody w usta

O rozstrzygnięciu przetargu nie znaleźliśmy informacji na BIP Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie. I to mimo tego, że informował wcześniej o sąsiednim lokalu z podaniem stawki oraz imienia i nazwiska pani, która przetarg wygrała. Jednak przetarg, do którego stanął prawdopodobnie brat wiceburmistrza owiany jest tajemnicą. A do lokalu gminnego przy ul. Bolesława Chrobrego 5 wprowadza się redakcja gazety brata wiceburmistrza Milera.

O stworzenie preferencyjnych warunków zapytaliśmy i czekamy na odpowiedź Mieczysława Sawaryna….

 

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (183)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czytelnik
czytelnik 09.10.2019, 23:10
Czy jest już odpowiedź z urzędu z informacją o wysokości stawki czynszu redakcji GG? To jest informacja publiczna i społeczeństwo powinno ją poznać
szukają piśmiennego...
szukają piśmiennego... 10.10.2019, 06:29
Jak ostatnio przyłapali ich, jak kopiują z igryfino to teraz może czekają, aż znajdą takiego, co sam napisze?
"fachowiec od kontaktów" po kontakcie zaginął i wyrzucił telefon. Takie tercet zrobił na nim wrażenie, że go znaleźć nie mogli po rozmowie....
jak na drożdżach
jak na drożdżach 02.10.2019, 22:22
Podlał brat sosem politycznym to temat ciągle rośnie.
88
88 30.09.2019, 13:43
A jednak będzie IKEA w Szczecinie, to już pewna i potwierdzona wiadomość (...)
88
88 30.09.2019, 14:57
a terraz będzie news iGryfino
:)
:) 02.10.2019, 22:23
88 dałeś newsa i spaliłeś temat Milerowi , który chciał to dać na 1 stronę gazety.
88
88 03.10.2019, 00:09
oj tam, oj tam. Od rana było o tym głośno, nawet w mediach krajowych.
dobre
dobre 30.09.2019, 15:32
Jakie chytre bestie :)))))))))
casus
casus 30.09.2019, 12:23
Sprawiedliwośc tu nie istnieje!
wstyd mi za niego
wstyd mi za niego 30.09.2019, 09:50
Ale wpadka burmistrza!
bip
bip 29.09.2019, 19:23
Wielka plama na honorze władzy.
filozofia
filozofia 29.09.2019, 20:21
Mylisz się, plama oznaczałaby istnienie...
o terceciarzach
o terceciarzach 29.09.2019, 20:19
Oni nie wiedzą co to wstyd!
senior
senior 29.09.2019, 15:58
Jak dla mnie to jawna niesprawiedliwość. Nierówne traktowanie podatników i tworzenie furtek świadczy o wynaturzeniu władzy.
kategoria BIURO
kategoria BIURO 29.09.2019, 17:39
Bo mój jest bardziej mojszy od nie mojego!
Widzimy to wszystko
Widzimy to wszystko 28.09.2019, 12:05
To norma bo to jest układ zamknięty.
FC
FC 28.09.2019, 14:21
Jak widać niedomknięty!
bezwstyd!
bezwstyd! 27.09.2019, 15:57
wstydu nie mają - no ale tacy ludzie... jedni 22 złote miesięcznie, inni 8 za metr powierzchni...
wolność
wolność 27.09.2019, 11:57
Dlaczego usunięte są niektóre komentarze?! Co jest?! Cenzura wraca? Nie idźcie tą drogą co konkurencja gdzie komentarze nagminnie znikają!
red.
red. 27.09.2019, 12:57
O usunięcie komentarzy z tego miejsca wnioskował p. Miler. Komentarze dotyczyły publicznej osoby i fragmentami były tylko opiniami, ale dla świętego spokoju...
To odpowiedź do czytelnika o nicku wolność z godz. 11.57. i innych ewentualnie zaniepokojonych.
solid
solid 27.09.2019, 10:42
BIP w tym wypadku ciekawa lektura, tylko dlaczego z lukami!!! To mi wygląda na akcję albo zawodowców albo kompletnych ignorantów.
Taran Tino
Taran Tino 27.09.2019, 10:36
Pulp Fiction
konstatacja
konstatacja 27.09.2019, 08:58
Robić takie ruchy dla uzyskania ceny o 14 zł niższej to albo jest się chciwym i pazernym, albo pewnym bezkarności i, jak mawiał klasyk TKM - teraz k... my....
Boczek
Boczek 26.09.2019, 23:45
Panie Mietku, pogadajmy szczerze, jak mężczyźni. Ja wiem, że pan wiesz, że ja wiem!
łysy jak Kojak
łysy jak Kojak 26.09.2019, 23:40
Motyw jest najważniejszy. W takich sytuacjach jak na BIP trzeba się zastanowić kto na tym zyskał!
prosta sprawa
prosta sprawa 26.09.2019, 23:30
W tej sytuacji powinien się tłumaczyć ten który "przetarg" organizował!
organizator
organizator 27.09.2019, 22:48
Za organizację przetargów odpowiada naczelnik wydziału.
interpretator
interpretator 28.09.2019, 00:19
Przecież jak z linków wynika to burmistrz był organizatorem i on sie pod tym podpisywał. A kogo on bierze do pomocy to jego sprawa, ale i jego odpowiedzialność.Według mnie nie ma tu przypadku.
czytelnik
czytelnik 28.09.2019, 18:45
Oczywiście że za przetargi podpowiada burmistrz, ale czy obowiązkiem naczelnika nie było zgłosić uwag, jeśli sprawa nie była jednoznaczna?
nabrał w wody w usta
nabrał w wody w usta 26.09.2019, 21:44
Milczenie burmistrza M. Sawaryna jest znamienne.
wicki
wicki 26.09.2019, 21:59
Ciekawe czy w ogóle o tym wiedział!
Wiedział, wiedział ...
Wiedział, wiedział ... 28.09.2019, 12:09
Szef, który nie wie to du Pa.
żenada do kwadratu
żenada do kwadratu 26.09.2019, 23:13
Kto wam kupi bajkę o dobrym carze, który nie wie, że ma złych dworzan. Za naiwnych macie ludzi wicki?
puppet
puppet 26.09.2019, 23:08
Nie wiem, co lepsze - czy d..pa wołowa, czy czynny uczestnik...
mieszkanka
mieszkanka 26.09.2019, 21:05
Jestem naprawdę zaskoczona zachowaniem pana burmistrza Sawaryna.
LACHA JEST  KOSZERNA  HA HA AH AH
LACHA JEST KOSZERNA HA HA AH AH 26.09.2019, 20:17

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

węzeł gordyjski
węzeł gordyjski 26.09.2019, 20:02
Ciekawe co odpisze Sawaryn. Tak wpadka z BIP więc się musi skonsultować z prawnikowi żeby sobie za bardzo nie zaszkodzić.

Pozostałe