Przenieśli się w inny świat

  • 26.09.2019, 18:25
  • dost.
Przenieśli się w inny świat
Dzięki wirtualnemu spacerowi, zajrzeli min. do kabiny realizatorów, pracowni krawieckiej, odkryli ciekawostki w podziemiach opery, nauczyli się rozpoznawać rodzaje głosów w śpiewie operowym, byli świadkami montażu scenografii i charakteryzacji postaci.

Opera na Zamku w Szczecinie przygotowała cykl bezpłatnych warsztatów edukacyjnych „Bliżej Opery” dla dzieci i młodzieży mieszkających poza Szczecinem. Warsztaty te przygotowały i prowadzą w wybranych Domach Kultury Anna Basek i Marta Peszko.

Jedno z tych spotkań odbyło się 21 września w sali Geoparku w Moryniu. Udział wzięły dzieci z gmin: Moryń, Mieszkowice i Cedynia.

Młodzi uczestnicy poznali tajemniczy świat opery przebierając się w przeróżne postacie teatralne i ucząc się pojęć muzycznych. Zobaczyli również przygotowania za kulisami opery dzięki wirtualnemu spacerowi, zajrzeli min. do kabiny realizatorów, pracowni krawieckiej, odkryli ciekawostki w podziemiach opery, nauczyli się rozpoznawać rodzaje głosów w śpiewie operowym, byli świadkami montażu scenografii i charakteryzacji postaci.

Ponadto spróbowali sił w dziecięcej orkiestrze operowej grając na instrumentach perkusyjnych pod batutą gościa tego spotkania, Katarzyny Borowskiej- dyrygenta dziecięcej orkiestry Opery na Zamku w Szczecinie. Spotkanie warsztatowe odbyło się w twórczej i bardzo przyjaznej atmosferze, panie przybliżyły operę dzieciom atrakcyjnie i zachęciły do uczestniczenia w spektaklach operowych.

Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały wiele pamiątek tematycznych od organizatorów z Opery na Zamku w Szczecinie. Miejski Ośrodek Kultury przygotowuje wyjazd do Opery na familijny spektakl „Alicja w krainie czarów”. i

instruktor muzyki Ewa Kwiecień
dost.

Zdjęcia (40)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ksiundz
ksiundz 26.09.2019, 19:00
Przenieśli się w inny świat.spoko koko wkrótce wszyscy tam sie przeniesiemy....

Pozostałe