Będą dymisje w urzędzie? Burmistrz nabiera wody w usta

  • 29.09.2019, 20:47
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Będą dymisje w urzędzie? Burmistrz nabiera wody w usta
-Przyszedłem do urzędu załatwić sprawę, ale nie zastałem ani burmistrza, ani zastępcy, ani sekretarz. Żadnej z osób decyzyjnych nie było i sprawy nie załatwiłem. Pytam: za co my im płacimy?! – skarży się czytelnik. –Słyszałem, że burmistrz zamierza przenieść w urzędzie na niższe stanowiska dwie osoby. Może stąd ten bałagan? – mówi nam jeden z radnych.

Pytamy zatem u źródła i kilka dobrych dni temu wysłaliśmy zapytanie do burmistrza Andrzeja Salwy:

Czy prawdą jest, że dwie osoby z Pańskiego otoczenia mają zostać zdegradowane na niższe stanowiska? Chodzi o stanowisko wiceburmistrza i sekretarz. Jeśli tak, to kiedy ma to nastąpić?

Kto podejmuje decyzje w Urzędzie Miejskim w Mieszkowicach, gdy wiceburmistrz jest na urlopie, sekretarz na zwolnieniu lekarskim, a Pan ze skarbnik przebywacie na akcji malowania krzyży w Starych Łysogórkach?

Burmistrz Salwa nabrał jednak wody w usta. Źródła zbliżone do burmistrza mówią, że stanowiska wiceburmistrz ma zostać pozbawiona Gabriela Kotowicz. Funkcję sekretarza ma przestać pełnić Teresa Hryniewicz. Podobno ma ją zastąpić Gabriela Kotowicz.

Obu pań nie można było ostatnio zastać w Urzędzie Miejskim. Nasz czytelnik skarży się, że nie mógł także swojej sprawy omówić z burmistrzem. Na nasze zapytanie także czekamy od dobrych kilku dni. Czy już u pana jest taki niedowład organizacyjny, że nie ma kto odpowiadać na pytania dziennikarza, panie burmistrzu Salwa?

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Petentka
Petentka 02.10.2019, 17:04
No niestety, w naszym urzędzie nie burmistrz rządzi, a jego"podwładni nie raz jeden to powiedziałam wprost" może i pan Burmistrz jest człowiekiem miłym.. Ale co do załatwienia sprawy kiepsciutko, i czytając będzie wiedział co chodzi , i tak jak ktoś napisał, urzedniczki napuszone , z miną po co przyszłoście, choć nie każda,, pora na zmiany, i to radykalne w całym urzędzie
cegła
cegła 02.10.2019, 17:51
Ale my płacimy burmistrzowi i od niego wymagamy. Jak się nie nadaje, nie potrafi uczyć to na zielona trawkę niech się wybierze.
głosujący przeciw
głosujący przeciw 03.10.2019, 08:52
No to kto go wybiera?
metoda
metoda 02.10.2019, 14:27
Bo jak ktoś jest na zwolnieniu to nie mozna go zwolnić
bo sie wkurze
bo sie wkurze 01.10.2019, 14:57
Słuchaj Andrzej,Mieszkowice to nie Egipt.W miescie w nocy ciemno jak u murzyna w rzopie,zrób coś z tym,za co My ci płacimy?
to się przekłada
to się przekłada 02.10.2019, 01:14
Jak ciemnota w urzędzie to jak ma byc na ulicy?
Wiedziałam, że tak będzie
Wiedziałam, że tak będzie 01.10.2019, 12:10
Panie Burmistrzu, Pana domino powoli zaczyna się składać. Czekam tylko na rozwój sytuacji i zaraz wyjdzie jak się załatwia w gminie sprawy. Pana protekcje i układy z mieszkańcami niedługo wyjdą na jaw. Mógł Pan pomyśleć wcześniej i nie podkladac swojej głowy za osoby, które na to nie zasługują. Polegać można jedynie na swojej rodzinie, chociaż nie zawsze. Skończy się czas tortów, stypendium dla znajomych dzieci oraz innych jawnych prób przekupstwa.
Mam jedynie nadzieję, że wszyscy winni poniosą tego konsekwencje.
nie swój
nie swój 01.10.2019, 23:05
"Skończy się czas tortów, stypendium dla znajomych dzieci oraz innych jawnych prób przekupstwa." Prawda, niestety prawda.
wafel
wafel 02.10.2019, 08:15
Potwierdzam
tu urodzona
tu urodzona 01.10.2019, 10:09
udeż w stol a nozyce się odezwą .Trzeba czytać ze zrozumieniem - " nie mierze wszystkich jedną miarą "Pisalam że inicjatywa fajna" - bylam na miejscu .Tylko na tylu pracowników urzędu nie musieliby przyjezdzac inni i uczniowie.A cala sprawa nie toczy się o krzyże tylko o podejscie pracownikow(oczywiscie tez nie wszystkich ) naszego urzedu do normalnego interesanta .Moze "Swoj człowiek " nie musi borykać sie z niegrzecznoscia niektorych urzednikow bo ma plecy.Znajomych zalatwia sie od reki i grzecznie.Jesli jest się pracownikiem publicznym to trzeba miec jednakowe podejscie do magistra i do czlowieka po 7 klasach a nie 500 razy odsylac go z kwitkiem lub byc zlym ze ma slaby wzrok i widzi malego druku .W takiej sytuacj 10 min poswiecic na wspolne wypelnienie druku.Mysle ze wiele osób zgodzi sie ze mna.To jest miasteczko jak kazde inne ale to nie sr...nie we wlasne gniazdo tylko fakty , bo przerabiam je na wlasnej skórze. Nie mam znajomosci a za kazdym razem wychodzę chora a jak mam tam iść to nerwica od rana.I caly czas powtarzam że nie wszyscy urzednicy są tacy sami .
Swój człowiek.
Swój człowiek. 01.10.2019, 08:09
TU URODZONA
Nie ładnie *** we własne gniazdo.
Jeśli ktoś nie wie i nie był malować krzyży niech milczy.Gdybyscie pojechali i wzieli pędzel w ręke pracownicy gminni wraz z burmistrzem byliby na miejscu. Jakie żale i pretensje.Tu urodzeni a żadno nie pomalowało choćby jednego krzyża.Wstyd to dla mieszkańców gminy Mieszkowice.Nie dla wszystkich oczywiście .Więcej było ludzi z sąsiednich gmin i to jest wstyd.
do bumistrza
do bumistrza 01.10.2019, 10:49
Nie za to ci buraku płacimy!
mnieszko
mnieszko 01.10.2019, 14:52
Dobre,bardzo dobre cycu,szacun
czerwony jak burak
czerwony jak burak 30.09.2019, 22:04
Ale ***! Ale wstyd!
czerwony jak burak
czerwony jak burak 01.10.2019, 12:13
Sytuację oceniam jako b u r d e l
siostra wielokrotnie przełożona
siostra wielokrotnie przełożona 01.10.2019, 14:58
Potwierdzam
tu urodzona
tu urodzona 30.09.2019, 19:02
Aby zalatwic sprawę w urzędzie trzeba zarzyć cos na nerwy.Panie zle ze wogole interesant przyszedl ,niegrzeczne (oczywiscie nie mierze wszystkich jedna miara) ale odburczec potrafia a w szczegolnosci te "spoleczne" W dowodach niby dwie pracuja ale jedna robote odwala.Dziwie sie ze jeszcze jest mila i wytlumaczy spokojnie jak jest problem.Co do papieroskow to rozumie bo tez pale ale oni to grupkami stoja i plotkami sie zajmują.Jeszcze sprawa alkoholu ,niektore panie czesto wczorajsze przychodza do pracy.Co do malowania i czyszczenia krzyzy to akcja dobra ale trzeba bylo pracownikow gminy do autokaru zaparkowac za to ze w upaly do 13 pracowali, A 15.00 juz wychodza W pracy zakupy .oplaty i inne sprawy zalatwia.,a jak cos w domu nie pojdzie to odbija sobie na czlowieku a jaka laske robia ze cos wytlumacza.Moglyby isc na lekcje spokoju do biblioteki tam Panie zawsze mile i usmiechniete nawet dokumenty pomoga wypelnic.W urzedzie powinna byc skrzynka do ktorej mozna wrzucac zażalenia .To sa pracownicy urzedu ,dla ludzi a niektórzy zachowuja sie jak by....o .I tyle.
tutejszy
tutejszy 30.09.2019, 23:40
Racja w 100%. Bardzo nie miły urząd!
mieszkaniec
mieszkaniec 30.09.2019, 19:49
...plotki, papieroski i OBIADKI!!!
Ja wam pokaże
Ja wam pokaże 01.10.2019, 15:03
zakupy,przedwczesne wyjście z pracy,łazenie bez celu w te i nazad między innymi na ploteczki do kolezanek w innch pokojach,ładowanie swoich komórek państwowym prądem itd itd
kasta
kasta 30.09.2019, 19:07
Bo Salwa nie nadaje się do rządzenia !!!!
E.P.
E.P. 30.09.2019, 18:22
bardzo dobrze wstyd i żenada, nie mieli mu za co podziękować , wstyd mi przed rodziną, który tyle dobrego dla Mieszkowic załatwił, nie odważył się trzy mądre zdania powiedzieć nabrał wody w usta, a przewodniczący to druga żenada, radni niech się wstydzą, że mają takiego przewodniczącego, objął po śp. Henryku funkcję , chodzi noga w nogę z burmistrzem, nic dziwnego razem pracowali w straży.... To jest skandal nad skandalem, nadają się tylko do malowania mogił na cmentarzu
Mieszko
Mieszko 30.09.2019, 17:53
Skandal!!!
Dzisiaj w Mieszkowicach. pożegnaliśmy. długoletniego samorządowca z naszych Mieszkowic
Pana Henryka Rzepczaka który był bardzo długo przewodniczacym Rady miejskiej i Radnym naszej gminy ponad 20 lat zmarł 25 wrzesnia 2019.
Nasze władze nie pożegnały go na cmetarzu !!!
Żadnej mowy pożegnalnej .wstyd Panie Burmistrzu ! Był pan na pogrzebie i co ? Brakło panu jezyka !
Wstyd mi za Pana Panie Salwa! Tylu było samorzadowców z innych gmin i powiatu i każdy czuł sie zażenowany .Był też Pan Przewodniczacy Rady obecnej i co też mu brakło odwagi.WSTYD!!!! SKANDAL PANOWIE. SAMORZADOWCY Z GMINY W MIESZKOWICACH. A może nie było komu napisać przemówienia wam bo ponoć wszyscy na chorobowym są? Ciekawi mnie tylko jak bedziecie sie czuć wśród swoich wyborców?


GR
GR 01.10.2019, 11:01
A może taka była prośba rodziny, aby nie wygłaszać żadnych przemów?
z boku
z boku 30.09.2019, 10:41
Najwyraźniej burmistrz sobie nie radzi co widać po tej sytuacji i komentarzach.
;-)
;-) 30.09.2019, 13:08
Nie ogarnia facet własnego folwarku.
Kpiny
Kpiny 30.09.2019, 10:37
A na pielgrzymkę do Fatimy Portugalia to jakoś jechać mogła cudowne śiły w nią wstąpiły co za hipokryzja
społeczny egzorcysta
społeczny egzorcysta 30.09.2019, 10:44
Jak to mówią: modli się pod figurą a diabła ma za skórą.
lornetka
lornetka 30.09.2019, 10:31
A w Rudnicy taka żwawa aktywistka.
Zbadać
Zbadać 30.09.2019, 10:17
Ta z Rudnicy siedzi już tyle miesięcy na zwolnieniu ciekawe co na to orzecznicy ZUSU co ścigają maluczkich i należałoby by zbadać lekarzy co jej te zwolnienia wystawiają bo to śmierdzi na kilometry
euro
euro 30.09.2019, 12:32
kotka,frank szwajcarski nie tanieje
bitkon
bitkon 30.09.2019, 13:07
A co tu frank szwajcarski ma do rzeczy?
czyscioch
czyscioch 30.09.2019, 10:02
Posprzatał pan panie burmistrzu cmentarz wojskowy to teraz posprzataj pan w urzędzie miasta i gminy,do roboty,do roboty
mieszkaniec
mieszkaniec 30.09.2019, 09:53
Pod rządami tego pana gmina już dawno jest przyjazna tylko swoim. Załatwienie sprawy uczciwie to setki problemów......... wobec niektórych. Obłuda, zakłamanie - niech pan sprawdzi znaczenie tych słów panie burmistrzu.
dobry czas na zmiany
dobry czas na zmiany 30.09.2019, 09:37
Nabrał wody w usta ale jutro Salwa pęknie bo jutro początek miesiąca - 1 października i odnowa Polska Ludowa jak to mówią.
Ordnung
Ordnung 30.09.2019, 09:28
Jeżeli jest burdel to trzeba posprzątać! O porządek zawsze i wszędzie trzeba dbać.
petent
petent 30.09.2019, 09:22
Urzędniczki a ubrane jak kramarki na targu w Osinowie.Drogie panie,pracujecie w URZĘDZIE administracji samorzadowej,trochę powagi.Przy burmistrzu,zawsze w garniturze pod krawatem wygladacie żenujaco
alkoholik