Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

STOP upolitycznianiu samorządu przez Sawaryna!

  • 03.10.2019, 22:45
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
STOP upolitycznianiu samorządu przez Sawaryna! Fot. UMiG Gryfino
-To kolejna już sytuacja, kiedy o rzeczach ważnych z perspektywy mieszkańców całej naszej gminy, informowana jest wąska, wybrana grupa ich przedstawicieli. Nie zgadzamy się na taką wybiórczość lokalnego, gminnego i jak widać mocno „upolitycznionego” samorządu i będziemy zawsze piętnować tego typu sytuacje - oświadczają radne i radni Klubu Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miejskiej w Gryfinie. Samorządowcy są oburzeni, poneważ o spotkaniu na temat planowanej budowy obwodnicy Gryfina poinformowani zostali tylko radni Klubu Gryfińskiej Inicjatywy Samorządowej, bezpośredniego zaplecza burmistrza w Radzie Miejskiej.
Szanowni Państwo

Panie, Panowie

Mieszkanki i Mieszkańcy

Gminy Gryfino

 

W dniu 2 października w Urzędzie Miasta i Gminy Gryfino, jak podaje oficjalny profil naszego magistratu, odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące planowanej budowy obwodnicy Gryfina.

 

Zgodnie z informacją zawartą w relacji z tego wydarzenia zorganizowane ono zostało z inicjatywy jednego z posłów i skierowane m.in. do mieszkańców Gryfina. No cóż, jak widać do ściśle określonego grona.

 

Trudno bowiem szukać jakiejkolwiek zapowiedzi spotkania na lokalnych portalach informacyjnych, czy też na oficjalnej stronie internetowej naszego urzędu.

 

Tymczasem, jak zauważyć można w internetowej relacji, w spotkaniu udział wzięli wyłącznie radni Klubu Gryfińskiej Inicjatywy Samorządowej, bezpośredniego zaplecza burmistrza w Radzie Miejskiej.

 

Trudno nam nie zauważyć, że to kolejna już sytuacja, kiedy o rzeczach ważnych, z perspektywy mieszkańców całej naszej gminy, informowana jest wąska, wybrana grupa ich przedstawicieli.

 

Interesujące jest, to że żaden z radnych należących do Klubu Koalicji Obywatelskiej nie został o spotkaniu poświęconemu, niebagatelnej przecież inwestycji, poinformowany, a jeszcze "zabawniejsze" jest to, że o spotkaniu nie wiedzieli nawet Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Przewodniczący Komisji Planowania Przestrzennego, Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Ochrony Środowiska.

 

Jak widać obowiązujące obecnie standardy naszych władz dalekie są, wbrew ich własnym deklaracjom, od poszukiwania płaszczyzny porozumienia.

 

Po raz kolejny więc jasno i wyraźnie zaznaczamy, że nie zgadzamy się na taką wybiórczość lokalnego, gminnego i jak widać mocno „upolitycznionego” samorządu i będziemy zawsze piętnować tego typu sytuacje.

 

Radne i Radni

Klubu Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miejskiej w Gryfinie

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (108)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

seya
seya 06.10.2019, 23:29
Niestety wszystko się robi aby utrudniac zycie mieszkanca, a glupota nie ma granic!
pytanie
pytanie 06.10.2019, 23:00
Brakuje głosu osób niepełnosprawnych w naszej radzie miasta. Kiedy przestaniecie ich dyskryminować!?
Z.
Z. 06.10.2019, 20:25
Wstydu nie ma ten pan na zdjęciu. Znowu kompromitacja.
Kevin
Kevin 05.10.2019, 23:44
Na spotkanie wyborcze przyszło kółko wzajemnych plecowych poklepywaczy.
ja
ja 06.10.2019, 06:10
nie wiecie ,ze co za dużo to i *** nie chce.Takie walenie przy każdej okazji w burmistrza już znudziło ludzi.lepszy jest pojedyńczy udokumentowany fakt przestępstwa burmistrza niż popiskiwanie myszy.n u d y
do znudzonego krytyką....
do znudzonego krytyką.... 06.10.2019, 11:21
To, że się Mieciu NUDZISZ - to widać na każdym kroku w mieście. Od Łużyckiej po schodki koło pksu i alejki na cmentarzu.
WIĘC NIE PISZCZ, ŻE CI SMUTNO - TYLKO WEŹ SIĘ DO ROBOTY!!!
pomarańczarka
pomarańczarka 06.10.2019, 10:33
ja, to jest właśnie udokumentowany fakt gdybyś nie zauwazył)! Po drugie jest to list grupy radnych, którzy wypracowali konsensus. Po trzecie w sposób interesujący przedstawia zakłamanie Sawaryna - co innego mówi , co innego robi.
ja
ja 06.10.2019, 13:57
no to gdzie jest prokurator ,CBA.Jest przestępstwo więc powinno być śledztwo .Jest śledztwo? jeśli nie (jak sądzę) to piszecie bzdety rodem z magla
do bdeciarza od Sawaryna - rodem z magla...
do bdeciarza od Sawaryna - rodem z magla... 06.10.2019, 14:15
Widzisz bzdeciarzu - ile zawiadomień dostarczył tercet po przejęciu władzy?
Pomówieniami i brudną kampanią niszczyli ludzi.
"gdzie jest prokurator, CBA, śledztwo"?
Może tam, gdzie pisowski ulubieniec Sawaryn ma prawo?

Jedyne śledztwo w sprawie "angielskiej drogi" (strata gminy na bodaj 200 tysięcy, bo wykonawca udawał roboty i winą urzędników było odebranie bez dokładnego sprawdzenia) zgłosił sam śp. Piłat.

Mściwe ludki w tygodniu agonii Burmistrza, gdy wszyscy w Gryfinie wiedzieli, że ten jest umierający wysyłały komisję lekarską, czy aby nie symuluje.
I nie zaprotestowali - choćby wnosząc o odroczenie rozprawy - żeby dać Człowiekowi spokojnie umrzeć.

Tak więc mówiąc o "bzdetach" - pytaj Milera, Sawaryna i Nikitińskiego.

Gdzie po 5 latach dowody, zgłoszenia?

Burmistrz Piłat nie żyje.
Ale sprawy urzędowe nie kończą się tak łatwo.

ja Dzisiaj, 13:57 no to gdzie jest prokurator ,CBA.Jest przestępstwo więc powinno być śledztwo .Jest śledztwo? jeśli nie (jak sądzę) to piszecie bzdety rodem z magla
racja
racja 06.10.2019, 20:31
Terceciarze to dopiero pomawiali, jak parli do władzy. Te komiksy w gazecie, te wymagania odpowiedzi na pytania zadane koło 15 do 15.30...
I gdzie te dowody, akty oskarżenia?
dokładnie
dokładnie 06.10.2019, 21:44
Każdy jeden z nich!
ja
ja 06.10.2019, 20:16
a śledztw w dalszym ciągu nie ma!
racja
racja 06.10.2019, 20:25
Bo "bzdeciarze rodem z magla" jak ich nazwałeś nawet pisali o "pękającym nabrzeżu" - cud, cholera, samo się uzdrowiło...
No ale jak się miało siedzibę działalności biurowej wiadomo gdzie - pan każe, sługa musi... bo z tego zysk...

ja Dzisiaj, 13:57 no to gdzie jest prokurator ,CBA.Jest przestępstwo więc powinno być śledztwo .Jest śledztwo? jeśli nie (jak sądzę) to piszecie bzdety rodem z magla
......
...... 06.10.2019, 11:23
Jak nie wierzyć w stwierdzenie, że Sawaryn nie mówi prawdy, jak w jednym tygodniu pisze "KŁAMSTWO, ŻE ODCHODZĘ", w drugim "ja albo rada" - co oznacza jednak, że rozważa odejście....
mieszkaniec z GT
mieszkaniec z GT 05.10.2019, 17:42
Widzę, że wikowyjski notabl poczuł się urażony brakiem votum, zaufania i teraz małostkowa zemsta. Oj przesadza pan panie burmistrzu, tak się z mieszkańcami nie pogrywa, a jak urzędnicy traktują petentów, jeszcze bardziej infantylnie, a tym sobie pan sympatii mieszkańców nie poprawi!
trolle atomka
trolle atomka 05.10.2019, 17:36
Niski próg agresji jest typowy dla psychopatów, a ci z kolei są przypadkiem medycznym. Od zawsze jestem za badaniem potwierdzającym predyspozycje psychiczne dla kandydatów do pełnienia funkcji publicznych.
proste
proste 05.10.2019, 19:09
urząd nie sanatorium psychiatryczne - jak ktoś ma problemy z przyjmowaniem krytyki niech idzie na terapię a nie do kasy po pensję...
moim zdaniem
moim zdaniem 05.10.2019, 16:54
Widzę, to tak, że jedni dyktatorzy podporządkowują sobie Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy, ogólnopolskie media publiczne itp. a inni lokalni dyktatorzy próbują podporządkowywać sobie na różne sposoby całe lokalne społeczności, wszystkie lokalne instytucje włącznie z miejscowymi mediami. A w Gryfinie niezależny został jedynie portal igryfino.pl. Miejmy tylko nadzieją, że przed najbliższymi wyborami parlamentarnymi zdrowy rozsądek w społeczeństwie zwycięży. Inaczej marnie będzie z Polską i marnie z Gryfinem.
J. Cyrankiewicz
J. Cyrankiewicz 05.10.2019, 16:42
Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie..."
e
e 05.10.2019, 16:39
Zobaczcie jak manipulowane są komentarze u konkurencji. Same przychlasty komentujace
ja
ja 06.10.2019, 09:07
tu się nie manipuluje .po prosty usuwa się
roko
roko 06.10.2019, 10:37
Skoro np. wpisy Ajwaja są obrażające, wulgarne, łamią prawo, dzwonią ludzie aby je usunąć, bo naruszają ich dobra osobiste, to jak mają nie wygaszać (o usuwaniu nie ma mowy, bo nic w internecie nie ginie).
tak naprawdę podpalacz
tak naprawdę podpalacz 05.10.2019, 15:01
Laury pochwały, a historia zna wiele przypadków rządzących, którzy wieńce laurowe nosili i każdy wie jak to się skończyło, weźmy na ten przykład taki Neron
Piotr
Piotr 05.10.2019, 14:59
Uważam, że jeśli ktoś nie widzi zmian radzę wybrać się do okulisty. Zapewne każdy pragnie aby to właśnie na jego ulicy pojawiły się nowe chodniki, czy dobra droga ja też bym chciał ale doceniam to co już zrobiono w ciągu ostatnich lat i gratuluję wszystkim, którzy mają chociaż mała część udziału w każdym sukcesie gminy.
idź do psychiatry. Albo na Łużycką...
idź do psychiatry. Albo na Łużycką... 05.10.2019, 15:41
Szedłeś Łużycką? W czasie deszczu fontanny wody aż do ogródków wpadają. Kierowcy są bezradni, bo takie koleiny, że nie ma jak nie chlapać.

Za to przy zwolnionych na 10 lat z podatków działek budują uliczki z "rezerwy budżetowej" - z podatków tych, gorszych mieszkańców, którzy z podatków zwolnieni nie są...
Wacław Jarząbek
Wacław Jarząbek 05.10.2019, 15:22
Łubudubu.... chwalić szefa, a przy jego blasku samemu się ogrzać he he
Gość
Gość 05.10.2019, 14:56
Wydane pieniądze, to nie znaczy, że zainwestowane , że wytworzone środki trwałe mają realny związek z poniesionymi nakładami pieniężnymi, to nie znaczy, że środki wytworzone mają sens gospodarczy, ekonomiczny, ekologiczny, jakościowy itg., to też nie znaczy, że wydane środki pieniężne zostały wypracowane poprzez racjonalne sprawowanie funkcji burmistrza.
znajoma
znajoma 05.10.2019, 12:11
Panie Sawaryn nie popisuje się Pan
fajerka
fajerka 05.10.2019, 09:34
Pięć lat zastoju Gryfina to już wystarczy aż nadto.
ja
ja 05.10.2019, 07:19
Powiem Wam jedno Burmistrz zdecydowaną większością głosów (i to w pierwszej turze)został wybrany.Można oczywiście krytykować jego pracę.Każdy ma prawo .Ale na boga kulturalnie Wasze chamskie (tak chamskie ) wpisy obrażają wyborców burmistrza>Obca jest Wam definicja demokracji,Jesteście politycznymi chuliganami.no to teraz do dzieła kana..ie.Wielbiciel ulubieniec itp
"kto nie z Mieciem, tego zmieciem"
"kto nie z Mieciem, tego zmieciem" 05.10.2019, 16:43
wyzwiska wobec tych co krytykują Sawaryna - ale mówienie "chamstwo krytykować demokratycznie wybranego".
A Sawaryn krytykuje każdego, kto mu się sprzeciwi - radnych (demokratycznie wybranych), poprzedniego, nieżyjącego od dwóch lat Burmistrza (demokratycznie wybieranego).
Wtedy nie uważałeś, że to "chamstwo krytykować demokratycznie wybrane władze"
Jak demokratycznie wybrany prezydent RP albo poseł ci się nie podoba to możesz krytykować?

Ale Sawaryn to guru twojej seksty, czy jakieś bóstwo dla ciebie?
wybory nie kanonizacja hipokryto!!!
wybory nie kanonizacja hipokryto!!! 05.10.2019, 14:19
Hipokryta jak Sawaryn - jak był radnym pouczał Burmistrza. Jak został burmistrzem - nie znosi krytyki.
Ile wyzwisk w twojej wypowiedzi?
Bo ktoś twoje guru krytykuje?

A ty jak piszesz o prezydencie RP?
O posłach, premierze, ministrach?

Tobie hipokryto wolno o DEMOKRATYCZNIE wybranym prezydencie RP pisać "predzio" - ale o Sawarynie to "chamskie wpisy"?

I żeby nie było - nie jestem zwolennikiem PiS. Ale podobnie jak mam prawo krytykować wybranych demokratycznie przedstawicieli tej partii, mam prawo również krytykować nierobów niższego szczebla.


ja Dzisiaj, 07:19 Wasze chamskie (tak chamskie ) wpisy obrażają wyborców burmistrza>Obca jest Wam definicja demokracji,Jesteście politycznymi chuliganami.... kanal..ie.
ja
ja 05.10.2019, 16:11
a kto powiedzieł :ojczyznę dojną racz nam dać panie .Kto figuruje tylko jako długopis kaczyńskiego kto łamie konstytucję to kto to jest ? prezydent?racz zważyć proporcję mocium panie
"kto nie z Mieciem, tego zmieciem"...
"kto nie z Mieciem, tego zmieciem"... 05.10.2019, 16:38
no właśnie sam zważ proporcję - dużo więcej podobnych zarzutów stawiać można Sawarynowi - ale według ciebie "nie można, bo został wybrany".
Ale prezydent RP nie jest z twojej bajki - to "można, bo nie jest z Mieciem"?
kierowcy
kierowcy 05.10.2019, 14:23
do wybory: owszem to jeden z przykałdów jego hipokryzji! Ale przykłdów możnaby mnożyć. Choćby sprawa parkingów!
rözga
rözga 05.10.2019, 10:58
Oj wstyd panie " ja".
- to że burmistrzem został w pierwszej turze,to nie dowód na to,że jest dobrym burmistrzem,tym bardziej,że po wyborach ludzie publicznie ( nawet na sesji) mówili jak zdobywał głosy,to nie chluba ,to wstyd
- piszesz " wasze chamskie wpisy" obrażają wyborców burmistrza no ,no
- ilu jeszcze tych wyborców zostało?
- no i jak Ty sam traktujesz wszystkich wyborców?
- przepraszam,ale jesteś infantylnym hipokrytą
do politycznego chuligana od Sawaryna
do politycznego chuligana od Sawaryna 05.10.2019, 10:13
półtora procent to nie "zdecydowana większość". A jednocześnie ZDECYDOWANA większość mieszkańców NIE CHCIAŁA RADNYCH OD SAWARYNA (miał 18, ma 8)....

Szkoda hipokryto, że nie pamiętasz standardów krytyki DEMOKRATYCZNIE wybieranego Burmistrza, z którym Sawaryn przegrywał.
Co zostało dla niego taką traumą, że 5 LAT PO JEGO ODEJŚCIU ZE STANOWISKA I DWA LATA PO JEGO ŚMIERCI WCIĄŻ WALCZY Z POPRZEDNIKIEM....
do Napoleona
do Napoleona 05.10.2019, 09:31
Kogo obchodzi kogo ty napoleon popierasz za nasze pieniądze? Chamskie to sa twoje rządy!
przepraszam
przepraszam 05.10.2019, 17:38
Można pisać wszystko i nawet to, że ktoś jest złodziejem czy głupkiem ale trzeba mieć na to dowody. Jeśli nie to kara grzywny jak najbardziej. Nie może być przyzwolenia na oczernianie kogokolwiek bez konkretnych dowodów. Jakieś granice dobrego wychowania powinny być zachowane. Tym bardziej, że w 95 procentach nasza populacja to podobno katolicy.
całownik pierścieni to niekoniecznie wzór katolika....
całownik pierścieni to niekoniecznie wzór katolika.... 05.10.2019, 19:19
A zapominasz, co wyczyniali terceciarze jak parli do władzy? Wtedy były dowody? Nawet "nabrzeże pękało", jak pisał jeden gościu od "pracy biurowej"....
Uważasz, że jak mówi się o dziwnych ruchach z organizacją przetargu przez "pion inwestycji" to nie mam prawa wyrazić swojego zdania?
G.
G. 05.10.2019, 00:23
Ludzkie dylematy: widzisz człowieka z brudem na twarzy lub dla przykładu-mężczyznę z rozpiętym rozporkiem- co czynisz. Uśmiechasz się, nic albo informujesz tę osobę o tym fakcie. Tak jest z tym i wieloma innym faktami. Nie jesteś naocznym świadkiem to milczysz ale gdy widzisz to albo co gorsza patrzysz na to kilka godzin przez kilka dni i dodatkowo słyszysz wiele cierpkich słów od gości naszego miasta - to reagujesz i" cierpisz" gdy brak reakcji osób odpowiedzialnych za usunięcie takich zdarzeń.. ... Chyba, że wszystko ci jedno !
do Bełchatowa
do Bełchatowa 05.10.2019, 00:21
Potrzebny gospodarz, za cztery lata już będzie ! Trzeba pamiętać gdzie mieszkamy i z tym się pogodzić, do czasu naturalnych odejść.
do Bełchatowa
do Bełchatowa 05.10.2019, 10:46
Nikt nie będzie czekał 4 lata,bo zniszczą miasto do cna.
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 04.10.2019, 21:45
juz widać ZAZDROŚĆ HA HA AHA chamy jeb an e cały jego zespół zapracował na ten sukces ha ha ah o ile tak go zwą ha ah ah to NASZA czyli gmina gryfino i POWIAT PRACUJE na to HA HA AH DALEJ SIE KOMPROMITUJCIE TO JEDNO NA CO WAS STAĆ HA HA AH AH
naprawdę!!
naprawdę!! 04.10.2019, 21:11
redatorio czy kaskę na życie pożyczyć?!!,naprawdę pomogę bardzo chętnie!!
tyś słowa prawdy w życiu nie powiedział...
tyś słowa prawdy w życiu nie powiedział... 04.10.2019, 22:16
Możesz stawkę promocyjną na działalność biurową załatwić. I w zamian wywiad przeprowadzisz z redaktorem. O przepraszam, to nie ten typ....
Wow
Wow 04.10.2019, 20:47
No to już teraz p Sawaryn nie powie,że Akor złośliwie wybiera najgorsze fotki jak TAKIE paskudne są z umigu..
Rejmont
Rejmont 04.10.2019, 21:13
Paskudny burmistrz to i paskudne fotki. Z pustego i Salomon nie naleje!
do nieudacznika
do nieudacznika 04.10.2019, 21:17
Reymoncik kaskę na remont pożyczyć-bardzo chętnie-przecież toniesz-to pożyczę!
do nieudacznika - HAMUJ SIĘ!!!
do nieudacznika - HAMUJ SIĘ!!! 04.10.2019, 22:18
Jeden wisi, drugi tonie - kto się z tobą spotka....
widziałam!
widziałam! 04.10.2019, 21:08
Redatorio jeżdzi po Gryfinie nowym dużym srebrnym autem i pstryka z ręki foty!
do...
do... 04.10.2019, 22:19
Nie prowadzi działalności biurowej, tylko portal informacyjny - dziwisz się?
solar
solar 04.10.2019, 21:12