Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Eliza Hołubowska kulturalnym ambasadorem Pomorza Zachodniego! Nagrody Pro Arte wręczone

  • 07.10.2019, 11:01
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Eliza Hołubowska kulturalnym ambasadorem Pomorza Zachodniego! Nagrody Pro Arte wręczone
Poznaliśmy laureatów artystycznych nagród marszałka województwa zachodniopomorskiego „Pro Arte”. To tancerka, choreografka i animatorka kultury Eliza Hołubowska, aktorka i edukatorka teatralna Małgorzata Iwańska, gitarzysta i kompozytor Cezary Strokosz oraz słynny Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie”. Wręczenie nagród odbyło się w sobotę 5 października br. w Operze na Zamku w Szczecinie.

-Dziękuję za to, że potraficie muzyką, słowem, obrazem i tańcem tworzyć naszą rzeczywistość, powodować, że staje się ona piękniejsza. To Waszą pasją, emocjami i zdolnościami malujecie nam świat – mówił podczas gali członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek, który wręczył statuetki laureatom.

 

Nagrody „Pro Arte” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w województwie zachodniopomorskim przyznawane są od 2012. Zwycięzcy wybierani są przez kapitułę konkursu, w skład której wchodzą m.in. dziennikarze szczecińskich mediów. Laureaci otrzymują statuetki, dyplomy oraz gratyfikacje finansowe w wysokości 10 000 zł.

 

Zwycięzcami siódmej edycji zostali:

 

1. Eliza Hołubowska – zawodowa tancerka, instruktor tańca, choreograf i fizjoterapeutka. Absolwentka studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Zielonogórskim, a także wykładowca Zespołu Szkół Artystycznych Top – Art. i Studiów Podyplomowych na kierunku pedagogika tańca w Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie. Juror i instruktor na festiwalach tanecznych. Związana z Teatrem Tańca EGO VUW 2009 r., gdzie od początku pełni funkcje szefa artystycznego zespołu. Współtwórczyni kilku międzynarodowych projektów realizowanych przez Teatr Kana. Powołała do życia Międzynarodowy Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca.

 

2. Małgorzata Iwańska - aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie od roku 1986. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Współpracuje z Teatrem Krypta, sceną kabaretową Piwnica przy Krypcie w Zamku Książąt Pomorskich i Teatrem Kameralnym w Szczecinie oraz POSK w Londynie. Od roku 1997 jest członkiem Towarzystwa Kultury Teatralnej w ramach, którego prowadzi zajęcia z edukacji teatralnej z młodzieżą województwa zachodniopomorskiego. Za tę działalność otrzymała w roku 2003 nagrodę Ministerstwa Kultury. Śpiewa piosenki aktorskie i kabaretowe. Występowała m.in. na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

 

3. Cezary Bernard Strokosz – gitarzysta, kompozytor, pedagog, juror w festiwalach, konkursach i warsztatach gitarowych, propagator gitary klasycznej. Dyrektor festiwali muzyki gitarowej w Lubinie, Gryficach i Trzęsaczu. Nagradzany za działalność muzyczną, teatralną i poetycką. Jest absolwentem Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Organizator Międzynarodowego Festiwalu „Lubińskie Dni Muzyki Gitarowej” oraz dyrektor artystyczny „Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gitarowej Gryfice-Trzebiatów”. Koncertował m.in. w Japonii, Niemczech, Francji, Szwajcarii oraz Czechach. Od 2004, prowadząc Agencję Artystyczną „Preludio” stał się współorganizatorem, a zarazem dyrektorem artystycznym „Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu”.

 

4. Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie” – powstał z fascynacji folklorem, która towarzyszyła grupie ludzi przez wiele lat. Łączy to co stare – bogactwo polskiej tradycji – i młode – ludzi pełnych pasji i niespotykanej energii. Sięgając do źródeł polskiego folkloru zespół stworzył repertuar przedstawiający tańce i pieśni różnych regionów Polski. Na przestrzeni dekady, zespół skupiający początkowo kilkoro tancerzy, rozrósł się i dziś angażuje w swoją działalność blisko dwustu artystów, podzielonych na różne grupy wiekowe. W repertuarze zespołu zobaczyć można m.in. tańce kaszubskie, krakowskie, rzeszowskie, łowickie, lubelskie, spiskie, pasterskie, żywieckie, rybackie, śląskie oraz narodowe. Od 2007 roku Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie jest organizatorem cyklicznych koncertów pod nazwą „W podróży do źródeł”, którego celem jest pokazanie własnych korzeni kulturowych.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Monika
Monika 08.10.2019, 21:46
Ludzie, jestescie beznadziejni. Latwo hejtuje się anonimowo. Dlaczego na profilu fb sie nie wypowiecie, albo wrecz przeciwnie.Tam piszecie gratulacje a tu....Zazdrość. Tak. Ja zazdroszczę, bo nie dosięgam Elizie do pięt. Ale mam przyjemność upajać się jej spektaklami. Nie ma w Gryfinie instruktorów takich jak Eliza, choreografow ktorzy czerpią z głowy. Pani Elizo, jest Pani wieeeeelka
Kuba
Kuba 08.10.2019, 21:55
Poniewaz w pracy trzeba się uśmiechać do siebie, a tak można powiedzieć co się myśli, nawet jeśli głupio.
:-/
:-/ 08.10.2019, 22:00
Potwierdzi to pewnie fałszywa Maryśka.
pytanie
pytanie 08.10.2019, 19:31
ta starsza *** z prawej to kto???
kolo
kolo 08.10.2019, 19:45
Faktycznie przefarbowane włosy na siwo ja bardzo, bardzo postarzają. Ten kto ci doradził jest twoim wrogiem Eliza!
monika
monika 08.10.2019, 16:22
Cudowna, piękna, skromna i przede wszystkim wielka artystka oraz cudowny człowiek. Moja córka ma zaszczyt uczyc sie od Mistrza. Dziękuję
postronny
postronny 08.10.2019, 16:57
Potwierdzam!
mmm
mmm 08.10.2019, 16:11
Szczerze gratuluję
.
. 08.10.2019, 09:16
Wyborczy lans się nie udał, skoro nie wspomniano w artykule haha.
lanser
lanser 08.10.2019, 12:35
Jej sukces potwierdza jedynie że Nikotyński musi odejść!
Body
Body 08.10.2019, 09:29
A kogo Eliza lansuje?
Kuba
Kuba 08.10.2019, 09:31
Przede wszystkim siebie!
gratulacje
gratulacje 07.10.2019, 22:43
Jedynie Czarek zasługuje na ten tytuł. Wielka osobowość!!!
chojnainka
chojnainka 07.10.2019, 13:47
Taka zasłużona a w Chojnie nieznana. Zapraszamy!
???
??? 07.10.2019, 12:13
Tytuł: "Elżbieta Hołubowska kulturalnym ambasadorem Pomorza Zachodniego! Nagrody Pro Arte wręczone"... Czy nie Eliza???
kultura
kultura 07.10.2019, 22:42
a ręce z kieszeni wyciagnęła jak przemawiała???
fan
fan 07.10.2019, 11:33
Eliza, congratulation!

Pozostałe