Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Tylko jedna karetka jeździ po Gryfinie

  • 07.10.2019, 12:33
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Tylko jedna karetka jeździ po Gryfinie
-My jako społeczność chcemy wiedzieć, dlaczego od miesiąca jeździ tylko jedna karetka pogotowia. Druga karetka systemu nie ma obsady. Nie ma ratownika ani kierowcy. I tak jest od miesiąca! - dostaliśmy tej treści list. Mamy odpowiedź rzecznika prasowego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

List od czytelnika dostaliśmy pięć temu i przesłaliśmy do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Dziś otrzymaliśmy taką odpowiedź:

W minionym miesiącu występowały czasowe problemy z zapewnieniem obstawy jednej z dwóch karetek stacjonujących w filii WSP w Gryfinie. Było to związane z okresem urlopowym i przedłożeniem zwolnień lekarskich przez sześciu ratowników medycznych. W związku z tym podjęliśmy działania zaradcze i delegowaliśmy do pracy w filii w Gryfinie ratowników medycznych z innych filii WSPR z terenu województwa zachodniopomorskiego. Na chwilę obecną sytuacja wydaje się być opanowana, grafik dotyczący dyżurów obu zespołów filii WSPR w Gryfinie w październiku jest kompletny. Niezależnie jednak od tego prowadzimy ciągły nabór ratowników medycznych na terenie całego województwa.

Paulina Targaszewska

rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ciekawa lektura
ciekawa lektura 13.10.2019, 12:01
Gdzie jest karetka? Nie przyjedzie. Być ratownikiem w Polsce to uczestniczyć w systemowym dramacie

W służbie ratunkowej brakuje ratowników medycznych. A ci, którzy są, pracują ponad normę, nawet po 72 godziny z rzędu. - Już dziś życie pacjentów jest zagrożone, a będzie jeszcze gorzej - mówi ratownik.
Warto przeczytać artykuł Stwikowskiej w Newsweeku

https://www.newsweek.pl/polska…
Seba
Seba 09.10.2019, 10:17
Bez większych nakładów niewiele da się zrobić.
piiii...
piiii... 09.10.2019, 09:42
macie dobrą zmianę
Madzia
Madzia 08.10.2019, 21:58
Z tego co tu czytam to najbardziej was niedoceniają wasi przełożeni, to przykre. Ratownicy macie ciężką pracę trzymam za was kciuki.
olo
olo 08.10.2019, 21:34
jak juz brakuje, to dwoch ratownikow, z ktorych jeden prowadzi karetke a drugi jest kierownikiem zespolu
Alka
Alka 08.10.2019, 20:14
Pięknych czasów doczekaliśmy się, niedługo wogóle nie będzie karetek bo będzie sezon urlopowy! A może niech pani rzecznik powie po prostu, że ratownicy nie chcą jeździć za gówniane pieniądze!
przera żona
przera żona 08.10.2019, 17:04
Ale ja nie chcę tak umierać!
Magda
Magda 08.10.2019, 16:12
Bardzo bym chciała ,zeby Szef ze Szczecina odniósł sie do tych wszystkich wypowiedzi!
ajwaj aleluja bismilach i do przodu
ajwaj aleluja bismilach i do przodu 08.10.2019, 11:07

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Nara
Nara 08.10.2019, 16:50
Co ty się ajwaj tak uwziąłeś na pana Muchę?!. Zgłosiłem twój komentarz do usunięcia!
Naramucha
Naramucha 08.10.2019, 17:34
Zwykły konfident jesteś!
wam mogą oczy mydlić nie mi ha ha ah
wam mogą oczy mydlić nie mi ha ha ah 08.10.2019, 17:15
bo wieczorkowi robi za drucha ha ha ah od lat ha ha ah
wiatr że wschodu
wiatr że wschodu 08.10.2019, 17:36
Oni wszyscy PO jednych piniondzach ale i tak muszą odejść jak Nikotański !!!
Prl
Prl 08.10.2019, 10:40
"Prowadzimy nabór" - to jakiś żart? Jaki nabór! Przecież swoją polityką doprowadziliście do tego, że prawie nikt tego nie studiuje! 12 osób ukończyło rocznik i nie wiem czy ktoś przyjdzie pracować do firmy w której czas się zatrzymał 20 lat temu!
Lech
Lech 08.10.2019, 10:24
Kiedyś Solidarność walczyła o pracownika walczyła z rządem, dziś walczy o kasę dla siebie i układa się gdzie może. WSTYD!!! Nie powinniście się tak mazywać DYZMY!!!
Para
Para 08.10.2019, 10:17
Najlepsza jest NSZZ Solidarność na wszystko się zgadzają z gosciem ktory rozklada kasę! Chciwusy chytrusy Judasze grubasy!
Olo
Olo 08.10.2019, 10:11
Co tu dużo mowic, grono ludzi jest odpowiedzialne za stan ratownictwa w wojewodztwie. Dysponenci obracają tak kasą żeby im było dobrze! Dlaczego w Gorzowie nie ma problemu z ratownikami? Może tam bardziej szanują pracowników!
Krzyś
Krzyś 08.10.2019, 10:04
Druga Redakcjo! Może szef wszystkich szefów,odniósłby się do wpisów! Żądamy tego! Przecież w pogotowiu za jego rządów dzieje się coraz gorszej. Moze Pan spróbuję z nim rozmowy? Nie z rzecznikiem. Zobaczy pan co to za coś.....! Może wreście szef wszystkich szefów przestanie mieć poparcie w urzędach i przestanie mieć "plecy". Moze cos sie zmieni na lepsze! Tego oczekujemy!!!
Kibol
Kibol 08.10.2019, 10:04
W Szczecinie mieliśmy dwa relikty poprzedniej komunistycznej epoki; Stadion Pogoni i WSPR. Stadion już się przebudowuje, więc zostaje nam jedna perełka poprzedniego wieku!
Gochna
Gochna 08.10.2019, 08:13
...glosujcie na PIS! ...to słuzba medyczna bedzie jeździła daj boze rowerami !...a moze szybciej bedzie hulajnogą! !!...dajcie pirzadne pieniadze zarobić obsłudze karetki pogotowia ratownikom ,lekarzom to nie będziecie mieli problemu
ja
ja 08.10.2019, 04:49
no przecież w-ce marsz. Terlecki oficjalnie w TVPIS ogłosił ,ze mamy najlepszą służbę zdrowia w europie.Chyba znowu był na prochach
niestety
niestety 08.10.2019, 07:53
Nie - on mówił po prostu o służbie zdrowia dla marszałka sejmu. Widać ta jest najlepsza....
MM
MM 07.10.2019, 23:11
Kurde, strach chorować!
Niech jadą!
Niech jadą! 07.10.2019, 21:41
Pewnie pozostałe karetki obstawiają kaczystowskiej pikniki przedwyborcze :-(
Ratownik na etacie w pogotowiu
Ratownik na etacie w pogotowiu 07.10.2019, 21:22
Cały problem polega na wieloletnich zaniedbaniach i szukaniem pieniędzy. Jeszcze kilka lat temu żeby zostać Ratownikiem Medycznym wystarczyło skończyć 2 letnie studium bez matury. Dzisiaj potrzeba skończyć 3,5 letnie studia zakończone państwowym egzaminem. Jeszcze kilka lat temu w Szczecinie na Orła Białego działało liceum pielęgniarskie i szkoła dla ratowników gdzie rocznie opuszczało około 50 osób. Niech tylko połowa przychodziła do systemu. Podobne szkoły były na Broniewskiego w Gorzowie i Koszalinie ratowników zaocznie kształcono w Czarnkowie poło Piły. Rocznie ok.100 podań spadało z biurka dyrekcji. Dzisiaj studia na PUM rocznie kończy 12 osób z tego do PR przychodzą 2 może 3. Ratownik pracujący na etacie zarabia 2500 zł +dodatek od Ministra Zdrowia 800 zł W ramach swoich obowiązków jeździ do pacjentów i stara się im pomóc. Nie jesteśmy od leczenia tylko od ratowania i od przewiezienia do najbliższego odpowiedniego szpitala. Co 5 lat musimy zbierać punkty edukacyjne 200 które robimy w wolnym czasie i za swoje pieniądze. Jeszcze dodatkowo mamy problem z zamianą dyżuru bo nie ma kto pracować i nie ma się z kim zamienić jedynie co nam pozostaje to iść na zwolnienie. Łatwo się piszę komentarze nagrywa się interwencje na telefon opisuje się na forum. W telewizji mówią o pomocy psychologa nas ratowników to nie dotyczy. My przyjeżdżamy zabezpieczamy pacjenta i wieziemy do szpitala czasami przyleci śmigłowiec to wtedy mamy lżej. Po akcji sprzątamy karetkę z krwi wymiocin moczu kału po wodach płodowych. Nasze brudne ubranie przynosimy do domu i pierzemy w rodzinnych pralkach (nikt nie mówi w domu jaki syf przynosi z pracy) najważniejsze że jest praca i spłacamy kredyt do banku i jeszcze nikt nie umarł.
opary absurdu...
opary absurdu... 07.10.2019, 23:50
Ty się ciesz człowieku, że masz etat. Są na zleceniach i innych formach - co oznacza, że w razie wypadku, choroby zostają z niczym...
swiadek
swiadek 08.10.2019, 12:04
nie pie.dol glupot baranie...sa na zleceniach i kontraktach bo tak chca. kto chce moze bez problemu przejsc na etat
TVN24
TVN24 07.10.2019, 22:07
https://www.tvn24.pl/czarno-na…
i co się dziwić?
i co się dziwić? 07.10.2019, 22:01
2500 za pracę ratownika po 3,5 letnich studiach. Od stycznia więcej będzie miała osoba bez jakiegokolwiek wykształcenia i odpowiedzialności....

Pozostałe