Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Jechał przez miasto ponad 100 km na godzinę

  • 08.10.2019, 20:44
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Jechał przez miasto ponad 100 km na godzinę
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie prowadzą kontrole dotyczące przekraczania prędkości przez kierowców. Wystawiono w ostatnim czasie kilkadziesiąt mandatów. Kolejne dwie osoby przekroczyły dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym. Utraciły one prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Oto co na ten temat pisze st. sierż. Jakub Kuźmowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie:

W zeszłym miesiącu policjanci Zespołu Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komisariatu Policji w Chojnie ujawnili dwa przypadki nadmiernej prędkości na obszarze zabudowanym. W czasie przeprowadzonej kontroli obaj kierujący mieli „na liczniku” ponad 100 km/h, przy obowiązującej prędkości 50 km/h. Zgodnie z art 135 ust. 1 pkt. 1a lit. a Ustawy Prawo o Ruchu Drogowych, kierującym zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy, zostali również ukarani wysokimi mandatami karnymi oraz otrzymali przewidziane w prawie punkty karne.

Pierwsza kontrola, w czasie której doszło do przekroczenia prędkości na terenie zabudowanym o 50 km/h miała miejsce 11.09.2019 r. w Cedyni na ul. Czcibora, a druga 28.09.2019 r. w Starej Rudnicy. Kontrole będą kontynuowane na terenie całego powiatu gryfińskiego, w czasie których funkcjonariusze ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo naszych mieszkańców, będą skutecznie eliminować powyższe zagrożenia, zwłaszcza te najbardziej niebezpieczne.

Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie trwają wzmożone kontrolne w zakresie ujawniania kierujących pojazdami, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Nadmierna prędkość jest jednym z głównych powodów kolizji i wypadków drogowych, których skutki są bardzo poważne. Dlatego funkcjonariusze ruchu drogowego jako jeden z priorytetów stawiają sobie zmniejszenie ilości wykroczeń dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

W związku z powyższym policja apeluje o przestrzeganie ograniczeń prędkości tym bardziej, że okres jesienno-zimowy nie sprzyja jeździe z nadmierną prędkością.

Sprawy przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym na terenie gminy Cedynia prowadzi Komisariat Policji w Chojnie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wszystko dokumentować i w Cepiku podgląd do zdjęć z historią pojazdu
Wszystko dokumentować i w Cepiku podgląd do zdjęć z historią pojazdu 09.10.2019, 23:01
Bo słabe kary są to nie działa.
Kara to kara powinno być cielesna ,dla faceta od pierwszego lepszego przechodnia w pysk z liścia np.
No a dla kobiety jak ładna to na gołą pupę ze dwa klapsy :)
No a jak stara to kopa w d8888
Yaris
Yaris 09.10.2019, 09:24
Ale chyba nie tym jarysem ze zdjęcia?
...
... 09.10.2019, 15:06
jarysem, tyle że rozpędzał się 2 godziny do tej prędkości
autko
autko 09.10.2019, 09:58
A co to po Rudnicy yariska już nie moze jeździć?
Jakub
Jakub 09.10.2019, 08:09
Łapać !!! Karać !!!! Prawko odbierać !!!! Nauczka musi być!!!!
łehehehe
łehehehe 09.10.2019, 23:05
Ku pa, takie mandaty nie działają , zobacz jak masz na imię to jest kara
do śmiejącego się dzbana
do śmiejącego się dzbana 09.10.2019, 23:25
Dużo lepsze niż twoje
łał
łał 08.10.2019, 23:45
Grzal ile fabryka dała!
Iwona
Iwona 08.10.2019, 21:38
Brawo Policja! Ale ścigajcie głównie tych pijanych za kółkiem bo oni sieją najczęściej śmierć na drogach!
????
???? 09.10.2019, 08:12
Brawo policja! Ale skąd policja ma wiedzieć, który kierowca prowadzi w stanie nietrzeźwości. Nawet kierowca jadący przepisowo może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
Fakt, kontrole na drogach muszą być! I to dużo, albo radary.
??
?? 09.10.2019, 23:02
Na stacji paliw wiedzą komu sprzedają
TD
TD 09.10.2019, 08:36
Więcej kontroli to i lepsze wyniki będą. Te wyrywkowe świadczą, że jest duzy problem.
Hala w parku
Hala w parku 08.10.2019, 21:30
Nikotański musi odjechać ale zgodnie z przepisami!
radarowiec
radarowiec 08.10.2019, 21:14
zbieramy na 500+ a frajerzy sami się z kasą pchają
E.
E. 08.10.2019, 21:05
A już trochę wypadków koło przychodni zdrowia było.

Pozostałe