Stowarzyszenie „Jestem i Pomagam” wśród nominowanych

  • 16.01.2016, 12:42
  • Admin Admin
Stowarzyszenie „Jestem i Pomagam” wśród nominowanych
O działalności Stowarzyszenia „Jestem i Pomagam” wielokrotnie pisały lokalne media, także i my. Pomoc, jaką oferuje, wydaje się być nieoceniona. Członkowie stowarzyszenia angażują się w wiele trudnych przedsięwzięć. Dzięki empatii i zdolności organizacyjnych, udzielili wsparcia bardzo wielu osobom. Stowarzyszenie „Jestem i Pomagam” bierze udział w konkursie „Żywy Wolontariat”.
Stowarzyszenie powstało w listopadzie 2011 r. w Gryfinie. Wolontariusze wykonują różne zadania w zależności od potrzeb. Wolontariusze Stowarzyszenia między innymi przygotowują wyprawki szkolne dla dzieci, udzielają korepetycji, opiekują się chorymi, prowadzą terapię logopedyczną, organizują spotkania integracyjne, włączają się w różne akcje na rzecz chorych oraz potrzebujących pomocy i wsparcia ponadto wspierają regularnie działania WOŚP, współpracują z honorowymi dawcami krwi, co otwiera możliwość pomagania ciężko chorym. W sytuacjach nagłych, wolontariusze działają natychmiast.
 
Dla wolontariuszy Stowarzyszenia jesień i zima to okres wytężonej pracy. Między innymi w październiku wolontariusze odwiedzili między innymi gryfiński ZOL i szpital psychiatryczny w Nowym Czarnowie. Zawieźli chorym słodycze, środki czystości.
 
Nazwa Stowarzyszenia jest jednocześnie przewodnim hasłem, towarzyszącym wolontariuszom- „Jestem i Pomagam” to swoiste zobowiązanie i przyrzeczenie gotowości do służby potrzebującym.
Działalność charytatywna jest dla priorytetem, a zakorzenienie w środowisku lokalnym oraz znajomość jego potrzeb powoduje, że pomoc którą oferują jest konkretna i celowa.
 
Prezesem Stowarzyszenie „Jestem i Pomagam” jest Ewa Chludzińska-Lewczuk.
 
Na zdjęciu od lewej: Mariola, Joanna, Adam, Przemek, Czarek, Ewa, Bożenna, Ela, Maciek, Mirka, Tadeusz, Dorota i Agnieszka (na zdjęciu do kompletu Stowarzyszenia brakuje jeszcze Karoliny i Pauliny)
Admin Admin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AB
AB 21.01.2016, 09:58
bunio! nie wiesz o czym piszesz. Gość pracował, a nie współpracował, to chyba wielka różnica. Pozdrawiam członków stowarzyszenia "Jestem i Pomagam", życzę powodzenia, wytrwałości i sukcesów w tej trudnej i odpowiedzialnej społecznej pracy.
bozena
bozena 18.01.2016, 08:26
Życzę odnalezienia w pomaganiu innym źródła siły. Jesteście tymi, na których na przekór okolicznościom zawsze można liczyć. Pozdrawiam
ch
ch 17.01.2016, 17:20
Gratulacje
my
my 17.01.2016, 09:05
-bunio- Nie sądż, nie oceniaj,nie znasz prawdy, bo kiedyś i ciebie tak ktoś "zbierze". Wiesz dobro wraca do nas,ale zło uderza podwójnie,wtedy boli!!!
Majka
Majka 16.01.2016, 23:08
Mają serce i tyle, albo aż tyle.
bunio
bunio 16.01.2016, 22:45
jest ok.ale gość ,który współpracował z sb ,na zdjęciu pojawiać się,-pełna tragedia z tymi s-bekami-wstydu nie mają gnoje-ale ktoś ich przygarnia i tymi ludźmi trzeba się zająć-syf i tragedia jest z esbekami-przecież oni zabijali i gnębili ludzi
bet
bet 16.01.2016, 17:33
czuję się bezpieczniej, wiedzac, że jest w Gryfinie takie stowarzyszenie.Zawsze jest nadzieja, że pomoga w razie ( odpukac) trudnej sytuacji.
Gut
Gut 16.01.2016, 15:49
Ja SĄ i POMAGAJĄ to trudno ich nie zuważyć.
cyrk
cyrk 16.01.2016, 14:37
Do A- Ano,jest i dobrze. Facet z..ikrą. Na str stowarzyszenia wyczytałem, że jest zastępcą P Ewy. Silna i dobrze działająca grupa. Gratuluję!!!
A.
A. 16.01.2016, 13:27
Ten z lewej, to jest dopiero pistolet!

Pozostałe