Hubert Andrych z petycją do Mieczysława Sawaryna. Chodzi o autobusy nr 1

  • 09.10.2019, 16:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Hubert Andrych z petycją do Mieczysława Sawaryna. Chodzi o autobusy nr 1
Skoro Szczecin może, to dlaczego nie my, zwłaszcza, że wspólnie należymy do Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego – mówi Hubert Andrych, radny powiatowy i kandydat do sejmu RP. Sprawa dotyczy propozycji darmowych dojazdów autobusem nr 1 dla uczniów. -To fantastyczna inicjatywa, którą popieram jako młoda, ucząca się osoba – powiedziała Marta Narożańska, uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie.

Oto co dzisiaj ok. godz. 15 przed budynkiem Urzędu Miasta I Gminy w Gryfinie powiedział Hubert Andrych:

Znajdujemy się dziś pod Urzędem Miasta i Gminy w Gryfinie wraz z grupą młodych osób, którym na sercu leży dobro młodych mieszkańców naszej gminy.

Koszty wychowania dziecka są wysokie. Zapewnienie mu właściwej komunikacji leży w interesie rodzica - każdego uczącego się mieszkańca naszej gminy.

Miasto Szczecin stworzyło fantastyczną możliwość obowiązującą w na terenie ich miasta – młodzi mieszkańcy Szczecina jeżdżą dziś komunikacją miejską za darmo. Zmniejszył się ruch samochodowy w samym mieście a autobusy znów zyskały na znaczeniu.

Szczeciński Obszar Metropolitalny stwarza możliwość dołączania się ościennych gmin do tego projektu. Co w tych sprzyjających okolicznościach powinna zrobić gryfińska rada miejska? Pójść w ślady miasta Szczecina i wspomóc dzieci i młodzież a przez to ich rodziców.

Z tego miejsca chciałem zaapelować do Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino, aby wraz z Radą Miejską wcielił ten pomysł w życie i odciążył budżet każdego rodzica – którego dziecko korzysta z linii nr 1.

Dlaczego szczecińscy uczniowie jeżdżą za darmo, a rodzice gryfińskich, wciąż słyszą „mamo, tato daj na bilet”.

Mamy XXI wiek, różne miasta to czynią a gminę Gryfino stać dziś na taki ukłon w stronę rodziców naszych, gryfińskich dzieciaków. Doceńmy to, że uczą się tu na miejscu i pamiętajmy o tych mieszkańcach, którzy muszą dojeżdżać do Szczecina. Mówię zatem z całą mocą – uwolnijmy ich z opłat za bilety w Gryfinie i podpiszmy umowę z miastem Szczecin na mocy której dzieci będą jeździły do Szczecina i po terenie miasta Szczecin za darmo.

Następnie głos oddał Marcie Narożańskiej, która uczy się w Zespole Szkół przy ulicy Łużyckiej.

-Moje koleżanki i moi koledzy korzystają z linii nr 1. W miesiącu to kilkadziesiąt złotych. To czasem mało czasem dużo, ale z pewnością każdy odczułby taką pomoc. To fantastyczna inicjatywa, którą popieram jako młoda, ucząca się osoba. Mam nadzieję na pozytywne załatwienie tej sprawy. Oby Hubertowi się udało – powiedziała Marta Narożańska.

Mieczysława Sawaryna nie było w pracy. Petycję zostawiono w sekretariacie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (120)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

liść
liść 11.10.2019, 23:47
Andrych podczas kampanii zrobił całkiem dobrą robotę, to i an dobry wynik może liczyć.
sacon
sacon 11.10.2019, 21:58
Zaprezentował dobry pomysł to ciśnienie niektórym skoczyło.
Poza miastem
Poza miastem 12.10.2019, 07:41
Głupi pomysł dla wąskiej grupy tylko gryfiniaków.
przychylny
przychylny 11.10.2019, 12:46
Powodzenia! ja wspieram jak mogę.
Marta
Marta 11.10.2019, 00:10
To nie jest nowy pomysł. Jest sensowny i liczę, że pan radny dopnie swego z korzyścią dla uczniów i studentów. Powodzenia!
sierp
sierp 10.10.2019, 22:45

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Andrych to ***
Andrych to *** 10.10.2019, 22:08
Ten czlowiek nigdy w zyciu nie jezdzil autobusem i nie ma zielonego pojecia jakie to jest doswiadczenie. To typowy polityczny oszuscik, zaczynal w SLD i chrzani populistyczne haselka bez pokrycia.
do trolla
do trolla 10.10.2019, 22:46
taa, kto ci uwierzy w takie banialuki. Nie znam nikogo dorosłego kto nie jeździ autobusem ale znam kilku kłamców takich jak ty.
Sponsor jedynki
Sponsor jedynki 10.10.2019, 17:11
CO ZA NIEPRZEMYŚLANA PETYCJA .NIECH PAN PUSCI JEDYNKI PO CAŁEJ GMINIE .ZA DARMO NIECH WSZYSCY JEŹDZĄ ,ALE POD WARUNKIEM ZE TO PAN BĘDZIE SPONSOREM.
Xxxxx
Xxxxx 10.10.2019, 22:06

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Stanowcze nie.
Stanowcze nie. 10.10.2019, 17:03
A co z uczniami spoza Gryfina? Urzędnicy odrzucili propozycję darmowej komunikacji miejskiej w Szczecinie, gdzie się uczę, więc moi rodzice wydają ponad 200zl miesięcznie na to, żebym mogła dojechać do szkoły, pomijając już absurdalny rozkład jazdy autobusów, który uniemożliwia mi dojazd na część zajęć i powrót z nich. Proponuję zająć się czymś, co nic nie kosztuje - tak na początek, a dopiero później zajmować się tworzeniem kosztownych przywilejów dla wąskiej grupy społecznej.
patato
patato 10.10.2019, 22:48
A co z tym, a co z tamtym, tak dyskusje można ciągnąć bez końca. Ale co ona wnosi? Potrafisz odnieść się do meritum, czy tylko zatruwasz powietrze?
Emerytka
Emerytka 10.10.2019, 15:12
Panie Hubercie a emeryci???? Pozdrawiam - emerytka
doczytaj
doczytaj 10.10.2019, 15:41
Przecież pow. 70 mają darmowe. Młodsi emeryci chyba ulgę?
Niesprawiedliwy pomysł
Niesprawiedliwy pomysł 10.10.2019, 13:32
No najlepiej to niech dzieci kształcą sie w Szczecinie ,a szkoły gryfińskie niech stoją puste.Chyba nie wie pan ile kosztuje bilet na autobusy ,ktore jezdza do pobliskich miejscowosci z gminy Gryfino. Nie wie pan w jakim stanie jest nawierzchnia drog .Co to za rozdawanie kasy wąskiej grupie mieszkancow gminy.TO NIESPRAWIEDLIWE BY BYŁO .POMYŚL PANIE RADNY .Ciekaw jestem co na to pan burmistrz?
Matuzalem
Matuzalem 10.10.2019, 12:40
Hohoho hejtu ze 3 tony zebrałes. Nie przejmuj się Łysy! Dla mnie jesteś gość!
Matuzalem
Matuzalem 10.10.2019, 12:37
Hohoho hejtu ze 3 tony zebrałes. Nie przejmuj się Łysy! Dla mnie jesteś gość!
Pikuś
Pikuś 10.10.2019, 11:59
Panie Radny ponowie postulat. Automaty skupujące plastikowe butelki i w zamian darmowe przejazdy bilety do kina lagunę itd
GRYFIO
GRYFIO 10.10.2019, 11:15
P.Hubert zabieraj Pan zabawki i do domu!! RAZ !
Pomiar faktycznego czasu pracy
Pomiar faktycznego czasu pracy 10.10.2019, 10:51
Sawaryn jest już w pracy? Przeczytał postulat?
gość
gość 10.10.2019, 09:41
Po prostu geniusz :)))))))
i tak 3mać
i tak 3mać 10.10.2019, 09:29
Po komentarzach widzę, że odzew jest duży :)))))))
Ewelina
Ewelina 10.10.2019, 09:09
Życzę wytrwałości w dążeniu do tego celu!
like
like 10.10.2019, 07:50
Nawet wszystkie dzieci ją popierają.
P.S.
Do polityki idzie się, gdy już coś się osiągnęło w życiu, a nie aby się kształcić.
Msiewicz
Msiewicz 10.10.2019, 09:11
To gdzie młodzi ludzie mają zdobyć doświadczenie jak nie otrzymują ważnych zadań.
Wega
Wega 10.10.2019, 09:32
W filmie!
Gosc
Gosc 10.10.2019, 07:50
Przykro mi, ale ten Pan nie wzbudza we mnie zaufania. Szanuję ludzi, którzy dochodzą do czegoś ciężką pracą, sami. Którzy mają doświadczenie życiowe i zawodowe. Tu mi czegoś zabrakło.
popieram
popieram 10.10.2019, 09:12
Nie patrz na fizis, a patrz na ideę. Bo pomysł jest bardzo dobry. Sawaryn jest stary i co? Leń! Sam nic bez nacisków nie zrobi.
Gosc
Gosc 10.10.2019, 12:35
Pomysł dobry?? Coś mi to przypomina... Czekaj... Ktoś już miał pomysł na Gryfino....
Ja w sumie też mam pomysł. Czas wziąć się wreszcie do roboty? Praca w radzie to chyba nie tylko pokazywanie się na różnego typu uroczystościach i wywieszanie plakatów przed wyborami?
A tak serio, pomysł to miał Krzystek na darmową komunikację dla uczniów i go zrealizował.

Pozostałe