Badania mammograficzne w regionie. Na drogi wyjeżdża nowy mammobus

  • 09.10.2019, 18:09
  • Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Badania mammograficzne w regionie. Na drogi wyjeżdża nowy mammobus wzp (arch.)
Teoretycznie każda z nas o tym wie. Niestety, nie każda z nas daje sobie szansę na równą walkę. Nowotwór piersi wykryty odpowiednio wcześnie, zwiększa szansę na wyleczenie. Trzeba jednak pamiętać o profilaktyce. A jest ona dostępna w województwie zachodniopomorskim w ramach unijnego projektu „Moja Mammografia – Moje Życie” realizowanego przez Geneva Trust sp. z o.o. Do tej pory organizacja przeprowadziła 14 tys. badań mammograficznych w regionie. Z kolejnych 19 tys. będą mogły skorzystać panie, dzięki dwóm nowym mammobusom.

W piątek, 11 października 2019 roku , o godzinie 13 przed Sejmikiem Województwa Zachodniopomorskiego odbędzie się uroczyste oddanie pierwszego mammobusu, który został zakupiony dzięki dotacji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Ma dotrzeć do gmin, w których najtrudniej o dostępność badań.

 

W spotkaniu, podczas którego zostaną przedstawione informacje na temat realizacji projektu „Moja Mammografia – Moje Życie” oraz działań profilaktycznych dofinansowanych z RPO WZ wezmą udział:

 

  • Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz;
  • Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie Andrzej Przewoda;
  • Prezes Geneva Trust sp. z o.o. realizującej projekt „Moja Mammografia – Moje Życie” Andrzej Stencel.

 

Obecnie dzięki dofinansowaniu z RPO WZ (działanie 6.8) realizowanych jest osiem różnych projektów obejmujących profilaktykę nowotworów jelita grubego, szyjki macicy, piersi i skóry. Po więcej informacji zapraszamy na piątkowe spotkanie. Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie.

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Arn de...
Arn de... 09.10.2019, 19:50
A kiedy, jeżeli w ogóle, POJAWI SIĘ OBJAZDOWY POJAZD DO BADAŃ PROSTATY ?? PROSZĘ POPATRZEĆ NA WSZELKIE IMPREZY SENIORALNE, TAM SENIORÓW TYLU CO KOT NAPŁAKAŁ !! MOŻE, PANOWIE, CZAS ZAWALCZYĆ O RÓWNOUPRAWNIENIE PRZYNAJMNIEJ W OCHRONIE NASZEGO ZDROWIA ?! Przypomnę: PANIE PRZECHODZĄ NA EMERYTURĘ O 5 LAT SZYBCIEJ I Z 20 - sto LETNIM STAŻEM a my 5 lat później i ze stażem większym o lat 5. PANIE MAJA LICZONĄ ŚREDNIA DOŻYCIA WSPÓLNIE Z NAMI, ŻYJĄCYMI KRÓCEJ O - STATYSTYCZNIE, 7 LAT CO W SPOSÓB POWAŻNY ZANIŻA NASZE EMERYTURY. Nie, nie mam nic przeciwko Paniom ALE TAM GDZIE JEST IM WYGODNIE - PŁACE, STANOWISKA, ITP, TO PANIE NA PIERWSZEJ LINI PARYTETÓW. A teraz hejterzy maści wszelkiej - do dzieła !!
pik
pik 09.10.2019, 19:25
Ten na zdjęciu to już się wyraźnie wysłużył!

Pozostałe