Sukces Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Raffer w Gryfinie

  • 10.10.2019, 08:52
  • dost.
Sukces Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Raffer w Gryfinie
W dniu 6 października 2019 r. w Gryfinie odbyły się już trzecie Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Do rywalizacji stanęło 17 drużyn. Pierwszy raz w zawodach wystartowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Gryfina i od razu zwyciężyła w kategorii 14-16 lat. W skład zwycięskiej drużyny weszli: Kacper Michalski, Adam Suchomski, Marcel Wnuk, Weronika Jucha, Norbert Sarecki, Krzysztof Rosiak, Paweł Maj i Kamil Łacny.

Nasza drużyna zawiązała się 16 czerwca 2017r. przy OSP Raffer w Gryfinie, które jako jednostka specjalistyczna ratownictwa wodnego działa już od 2005r.

Opiekunami młodych strażaków są: Dominik Waś, Hubert Jędraszczyk oraz Kamil Podolski. Swoją pasją do niesienia pomocy innym zarażają z powodzeniem młodszych kolegów, bowiem do naszej jednostki dołączają kolejni chętni. Dzięki regularnym ćwiczeniom i spotkaniom młodzi ochotnicy doskonalą swoje umiejętności i pogłębiają już zdobytą wiedzę, którą mieli okazję zademonstrować już w maju 2019 r. Wtedy to trzech członków MDP: Adam Suchomski, Kacper Michalski i Krzysztof Rosiak weszli w skład drużyny, która wywalczyła II miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy, który został rozegrany w Szczecinie.

Nasza organizacja wspiera różnego rodzaju przedsięwzięcia, m.in. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Organizuje akcje profilaktyczne, oraz udziela niezbędnej pomocy i wsparcia Ochotniczej Straży Pożarnej we wszelkiego rodzaju zabezpieczeniach. Dodatkowo prowadzimy zajęcia z zakresu szeroko pojętego ratownictwa, w tym zajęcia poszukiwawcze, medyczne, gaśnicze, wysokościowe, czy wodne.

Raffer

dost.

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

strażak
strażak 12.10.2019, 14:18
Trzymajcie poziom!
ixx
ixx 11.10.2019, 22:05
Brawo Wy!
Joanna
Joanna 10.10.2019, 14:29
Gratulacje raz jeszcze - cały dzień trzymałam kciuki :) Pozdrawiam młodzież na ( złoty ) medal oraz ich opiekunów!
Tomek
Tomek 10.10.2019, 11:06
Świetna robota. Młodzież nie siedzi w telefonach ! Takie działania powinno się wpierać
Segda
Segda 10.10.2019, 10:44
Gratulacje dla zawodników i opiekunów!

Pozostałe