Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Wojewoda podsumował działania administracji rządowej

  • 10.10.2019, 13:46
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Wojewoda podsumował działania administracji rządowej
Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podsumował w obecności parlamentarzystów Pomorza Zachodniego działania administracji rządowej na terenie województwa podejmowane podczas kończącej się kadencji parlamentarnej.

- Lata 2015 - 2019 to naprawdę dobra zmiana dla Pomorza Zachodniego, okres wzrostu gospodarczego i spadku bezrobocia, okres niezwykle intensywnej pracy, czas wielu zrealizowanych oraz rozpoczętych inwestycji zmieniających oblicze naszego województwa; działań, których efekty mieszkańcy regionu mogą obserwować na co dzień oraz takich, które będą przynosić owoce w przyszłości – mówił wojewoda Tomasz Hinc - Zachodniopomorskie to w 2019 r. wielki plac budowy, w skali niespotykanej od przemian ustrojowych wolnej Polski. Realizowane są najważniejsze cele, które nasza wspólnota stawiała przed sobą od 1989 roku - dodaje.

 

Wojewoda wymienił odbudowę gospodarki morskiej, pogłębienie toru wodnego, inwestycje infrastrukturalne, przemysłowe, drogowe w tym dalszą rozbudowa sieci dróg ekspresowych oraz gminnych i powiatowych, budowę tunelu w Świnoujściu czy też inwestycje kolejowe. Za jedne z najważniejszych działań wymienił te, które z województwa zachodniopomorskiego utworzą hub gazowy – rozbudowę gazoportu im Lecha Kaczyńskiego oraz budowę gazociągu Balticpipe.

 

Wojewoda wspomniał także o programach wsparcia społecznego i socjalnego (m.in. 500+, Dobry Start, Maluch+, Posiłek w szkole i w domu, Opieka 75+, Dostępność+, Za życiem, Senior+, Klub) oraz funduszu modernizacyjnemu służb: Policji i Straży Pożarnej.

 

- Na Pomorzu Zachodnim budowane są nowe komendy, strażnice i odtwarzane komisariaty, które nierozsądnie zostały zamknięte do 2015 r. –mówił wojewoda Tomasz Hinc - przekazujemy nowoczesne samochody, strażackie wozy ratownicze dla PSP i OSP, radiowozy, łodzie, sprzęt czy nowe mundury - dodaje wojewoda.

 

Wojewoda Tomasz Hinc wspomniał także inwestycje w obszarze służby zdrowia (np. zwiększony budżet zachodniopomorskiego oddziału NFZ o 28,5% oraz wieloletni program rozbudowy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego), wsparcie dla zachodniopomorskich szkół wyższych, program „Czyste powietrze”, program „Mieszkanie+” oraz wsparcie dla rolników poszkodowanych w wyniku suszy czy deszczy nawalnych.

 

- Wszystkie te działania rozwijające region byłyby możliwe dzięki systematycznej, zgodnej i zaangażowanej pracy oraz współdziałania wielu osób: ministrów wywodzących się z naszego regionu - Szczególnie dziękuję Joachimowi Brudzińskiemu, Markowi Gróbarczykowi, Pawłowi Szefernakerowi, Krzysztofowi Kozłowskiemu, Maciejowi Kopciowi, Małgorzacie Golińskiej, Pawłowi Musze, Halinie Szymańskiej oraz parlamentarzystom Prawa i Sprawiedliwości ziemi zachodniopomorskiej Leszkowi Dobrzyńskiemu, Arturowi Szałabawce, Michałowi Jachowi, Krzysztofowi Zarembie, Rafałowi Musze, Czesławowi Hocowi, Stefanowi Strzałkowskiemu – podkreślił wojewoda Tomasz Hinc – Dziękuję za wielkie wsparcie dla Pomorza Zachodniego: liderowi partii rządzącej Jarosławowi Kaczyńskiemu, Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie, Premierom RP Beacie Szydło i Mateuszowi Morawieckiemu. Bardzo dziękuję także mojemu nieocenionemu zastępcy, wicewojewodzie Markowi Suboczowi oraz wszystkim szefom administracji zespolonej i niezespolonej w województwie a także wszystkim pracownikom i dyrektorom ZUW. Ostatnie cztery lata realizacji programu „Zachodniopomorskie Plus” to czas bardzo intensywnej pracy dla dobra naszych mieszkańców i przeszłości Pomorza Zachodniego - wymienia wojewoda.

 

Kronika zawierające podsumowanie działań administracji rządowej za okres 2015-2019 znajduje się na stronie internetowej ZUW (uwaga plik pdf ok 62MB – zapisz jako…):

http://www.szczecin.uw.gov.pl/Kronika2015-2019/Kronika%20wydarze%C5%84_2015-2019.pdf

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysiek
Krzysiek 11.10.2019, 18:26
Rządy PiS dają pieniądze, poczucie bezpieczeństwa i grają na narodowej dumie. Dopóki ci to odpowiada, masz spokój. Kłopoty zaczynają się, jeśli się z PiS nie zgadzasz. Bo z wrogami swych wizji partia władzy się nie patyczkuje.

Przeczytane na onecie.pl
oświecony
oświecony 11.10.2019, 15:11
Pamietajmy że Tokarczuk popierała czarne marsze i srodowiska LGBT
ja
ja 11.10.2019, 06:37
same przekłamania i nieprawdy "zdrowie 75+,senior +.chyba tylko w stosunku do Kaczyńskiego (generałowie do domu mu przynoszą szczudła)
Taczka czeka
Taczka czeka 10.10.2019, 18:04
Nikotyński musi odejść!!!
oho!
oho! 10.10.2019, 16:31
Olga Tokarczuk podpisała też "niby apolityczny, a jakże skrajnie osadzony w opozycyjnych realiach walki z rządem Zjednoczonej Prawicy" "Manifest Niepodległej" oraz była uczestniczką Strajku Kobiet i Czarnych Marszów organizowanych przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego napisał Nykiel wPolityce.
pójdźmy dalej
pójdźmy dalej 10.10.2019, 17:01
"Taka wizja Polski podoba się światu! Taka jest promowana i nagradzana najwyższymi nagrodami. Nobel literacki dla Olgi Tokarczuk wpisuje się w ten nurt. Z międzynarodowym mandatem będzie mogła sprawniej pisać naszą historię na nowo, jako kraju kolonizatorów, właścicieli niewolników i morderców Żydów" - czytamy w tekście Marzeny Nykiel opublikowanym na łamach portalu wPolityce.pl.

Do czego odnosi się dziennikarka? Chodzi o wypowiedź Olgi Tokarczuk z 2016 roku, gdy odbierała Nagrodę Literacką "Nike" za "Księgi Jakubowe". Pisarka mówiła wówczas, że "wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości".

- Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników, czy mordercy Żydów. Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy - przekonywała Tokarczuk
bibliotekarka
bibliotekarka 10.10.2019, 16:29
Hurra mamy noblistkę nową : Olga Tokarczuk is the best!
bleeee
bleeee 10.10.2019, 15:21
Co ten portal się taki pisiujący !!!!!!!????
nic w tym dziwnego
nic w tym dziwnego 10.10.2019, 15:27
Przecież od dawna współpracują z rzecznikiem wojewody.
pistolet
pistolet 10.10.2019, 14:55
Pan Mucha chyba w odstawce, że go nie zaprosili.

Pozostałe