Rafał Mucha w swoje urodziny przedstawił program dla seniorów

  • 10.10.2019, 14:10
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Rafał Mucha w swoje urodziny przedstawił program dla seniorów
Poseł Rafał Mucha przedstawił postulaty swojego programu dla seniorów, o które zamierza zabiegać w kolejnej kadencji. Okazją do poruszenia tej tematyki były urodziny posła przypadające 10 października. Na urodzinowym torcie widniał napis „Twój świat za kilka lat". - Trzeba mieć świadomość, że każdy z nas będzie musiał zmierzyć się z rzeczywistością seniora, jedni za kilka, inni za kilkadziesiąt lat. Zatem ułatwienia dla osób starszych i niesamodzielnych wprowadzane teraz, kiedyś będą ułatwiały nam funkcjonowanie – rozpoczął poseł.

Rafał Mucha następnie przedstawił konkretne propozycje, jakie mają wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom seniorów.

-Jeśli dzięki wyborcom ponownie zdobędę mandat, zamierzam szczególną uwagę przykładać do potrzeb seniorów. Już w pierwszych 100 dniach nowej kadencji złożę projekt ustawy zakładający dostosowanie biur poselskich i senatorskich do potrzeb osób niesamodzielnych. Osoby starsze często mają utrudniony dostęp do swoich reprezentantów, często nie mogą gdyż napotykają trudności w dostępie – wysokie schody, wąskie przejścia, brak. Obecnie dostosowane do potrzeb osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych jest niespełna 17% biur poselskich i senatorskich. Trzeba to zmienić – zadeklarował poseł Rafał Mucha.

Rafał Mucha obiecał również, że zadba o organizację aktywizacji osób starszych. Pomóc w tym ma program wolontariatu dla seniorów, w który włączone będą placówki oświaty oraz mobilna aplikacja umożliwiająca zgłaszanie konieczności pomocy w codziennych sprawach.

-Coraz więcej osób starszych korzysta z urządzeń mobilnych, z czasem liczba seniorów posługujących się aplikacjami w życiu codziennym będzie rosła. Dlatego już teraz należy zadbać o narzędzia zapobiegające wykluczeniu i stworzyć aplikację, która skomunikuje seniorów potrzebujących pomocy, na przykład w codziennych sprawunkach, z organizacjami oferującymi pomoc wolontariuszy - powiedział poseł.

Kolejnym elementem, tym razem nakierowanym na aktywizację osób starszych, jest ogólnokrajowy program wolontariatu senioralnego. Wiele osób starszych ma siłę i chęć niesienia pomocy, należy im to ułatwić poprzez zorganizowanie w świetlicach i przedszkolach pomocy dla najmłodszych uczniów w zajęciach matematyki, języka polskiego czy prac plastycznych. Kontakt z dziećmi jest również bardzo korzystny dla osób samotnych, które często z przyczyn losowych nie mają nikogo bliskiego. Zaproponowane działania można wdrożyć w ramach Polityki społecznej wobec osób starszych 2030 oraz projektu prezydenckiego Centrum zdrowia 75+.

Poseł wskazał również, że bardzo wiele już zostało zrobione dla poprawy warunków materialnych osób starszych.

- Został przywrócony niższy wiek emerytalny, wprowadzono trzynastą emeryturę, funkcjonuje rządowy program Senior+ - wymieniał poseł. – Emeryci korzystają również z obniżonej w tym roku stawki PIT, co również przekłada się na wysokość wypłaconych świadczeń. To są bardzo ważne zmiany, o których nie można zapominać powiedział Rafał Mucha.

 
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wie gdzie idzie. Tam miód i mleko.
Wie gdzie idzie. Tam miód i mleko. 12.10.2019, 13:35
(...)
Nie próbuj naruszać ciszy wyborczej.
administrator
as
as 11.10.2019, 23:53
Napracował się chłop przez te ostanie miesiące.
szarek
szarek 11.10.2019, 22:03
Jak ktoś ma co podsumowywać, to własnie tak to roi. Dotyczy artykułu "Rafał Mucha podsumowuje swoją dotychczasową aktywność poselską i ciekawą kampanię wyborczą"
as
as 11.10.2019, 23:54
Faktycznie ciekawie to przedstawił.
makaron na uszy
makaron na uszy 11.10.2019, 21:58

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Pniewiak
Pniewiak 11.10.2019, 18:54
Dziękuję panu posłowi za sprawozdanie. Krótko pan był ale faktycznie dużo zrobił jak na taki czas. Pisze pod tym artykułem, bio tam nie można komentować.
Pikuś
Pikuś 11.10.2019, 17:46
Pisior plecie co mu kazali. Jak mu brat fuchy nie załatwi podobnie jak kasę na promocję to będzie planktonem do podnoszenia ręki. Jak pierwszy sekretarz komunistycznej partii pis każe tak robią u mówią wszystkie pisioki .
Kijo
Kijo 11.10.2019, 18:12
Posłem został sam bo to społeczeństwo wybiera. Tak jak teraz. On obawiać się nie musi.
Pikuś
Pikuś 11.10.2019, 18:19
Hahaha. Kijo skleroza??? Przecież Mucha wskoczył w buty po Brudzińskim! I dodatkowo jakas kobita zrezygnowała bo ma niby lepszą fuchę. A może jej kazali zrezygnować... Więc ludzie go niestety nie wybrali.
Kijo
Kijo 11.10.2019, 18:27
Wybrali tylko był trzeci w kolejce. Posłem tylko się tak zostaje. WIęc się mylisz.
Plikuś
Plikuś 11.10.2019, 18:48
No ok. Tak jest. Był trzeci w kolejce.
Kijo
Kijo 11.10.2019, 18:53
To są podstawowe zasady demokracji.
Beata
Beata 11.10.2019, 16:28
Panie Rafale,czy to prawda, że nie ma Pan szacunku do personelu medycznego, czy pielęgniarki wg Pana to zło konieczne ? Jeśli tak to bardzo nam przykro. Nie mniej jednak będę głosować na partię, którą Pan reprezentuje - ale nie na Pana.
Pikuś
Pikuś 11.10.2019, 18:21
Nie bądź głupia!!! Ta partia tylko pogrąży Polskę i naród. W przeciągu dwóch ostatnich lat zaciągnęli kilkaset miliardów kredytów!!! Przeczytajcie raporty GUS.
podejrzewam
podejrzewam 11.10.2019, 18:13
To bajki wymyślone przez totalną opozycję.
Pikuś
Pikuś 11.10.2019, 18:37
Raport GUS jest na stronie internetowej GUS. To nie żadne bajki tylko fakty
korpo
korpo 11.10.2019, 11:15
A'propos podsumowania działalnosci pana posła Muchy, to mówj wielki szacunek dla pracowitego człowieka.
ja
ja 11.10.2019, 06:31
tylko jedno .gdzie jest program senior+.na czym polega .Mam 75 lat ,leków darmowych lub refundowanych nie uświadczyłem,w kolejkach do specjalistów czekam 6-8 mcy .do sanatorium nie mogę dostać skierowania bo to taka choroba lub inna .po prostuseniarów nie wysyła sie .tak ,ze ten senior + to jedna ściema panie rafale
Pikuś
Pikuś 11.10.2019, 17:48
Jaka ściema? Nie słuchałeś Kaczyńskiego i Terleckiego? Oni w kolejkach nie stoją i służbę zdrowia mamy jedną z najlepszych w Europie.. Hahahahahaha.
Ania
Ania 11.10.2019, 16:38
To prawda ! Nie mogę pojechać do sanatorium bo jestem chora. Z sanatorium mogą korzystać tylko zdrowi. Absurd goni absurd. I nigdy nie skorzystałem z funduszu lekowego Sawaryna bo jestem za bo bogata to znaczy mam 2600 brutto.
metro
metro 10.10.2019, 23:42
A dlaczego nie można komentować artykułu pod tytułem "Rafał Mucha podsumowuje swoją dotychczasową aktywność poselską i ciekawą kampanię wyborczą"
wyjaśnienie
wyjaśnienie 11.10.2019, 00:06
Metro, nie można ponieważ to jest artykuł sponsorowany (tak jest podpisany), czyli reklama. A reklam się nie komentuje. Ot i cała tajemnica.
ciekawa
ciekawa 10.10.2019, 22:51
Pan Mucha dostał ten tort od pani czy dała ten tort pani na ławce?
Rock
Rock 10.10.2019, 21:59
Szkoda pieniędzy na takie pomysły.Lepiej przeznaczyć pieniądze na dotarcie do przychodni, szpitali i do urzędów. Ciekawe, który niepełnosprawny myśli o dotarciu do biur poselskich, jak nie może swobodnie dotrzeć w zwykłych sprawach do wielu urzędów
Obst
Obst 10.10.2019, 21:49
Hmm...dostęp do biur poselskich i senatorskich zamieniłabym na stworzenie dostępu dla ludzi niepełnosprawnych do urzędów, placówek służby zdrowia sklepów a nie do biur poselskich. Fatalny pomysł na zmarnowanie pieniędzy.Czy chodzi o to,że kontakt z biurem poprawi ich los i zbuduje polityczną świadomość? Jestem zniesmaczona takim pomysłem,gdy na co dzień ludzie niepełnosprawni mają problem ze zwykłym funkcjonowaniem. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, bo dość marnuje się pieniędzy na te wyborcze pomysły...
bober
bober 10.10.2019, 19:27

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

sejmos
sejmos 10.10.2019, 19:26
Bardzo dobry pomysł! Przemyślany przede wszystkim. Popieram!
śrut
śrut 10.10.2019, 23:42

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

normalny
normalny 10.10.2019, 19:25
Jeszcze na glowę nie upadłem aby głosować na listę nr.2
inwalida
inwalida 10.10.2019, 19:23
Panie mucha wiecej pokory wiecej.Przypomnieć panu jak Pis potraktował niepełnosprawnych w sejmie?
emeryt co olał pisss
emeryt co olał pisss 10.10.2019, 19:16
Panie Mucha,wy seniorom nic nie dawajcie tylko przestańcie Im zabierać,Oni sobie poradzą bez waszej jałmużny.Czy Mucha zrozumiał?
cekin
cekin 10.10.2019, 18:54
o jej,ale hipokryta beznadzieja
puk puk