Oto kandydaci w wyborach związani z naszym powiatem

  • 11.10.2019, 20:51
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Oto kandydaci w wyborach związani z naszym powiatem
Do sejmu wybierzemy spośród kandydatów z okręgu nr 41. Tam znajduje się 199 kandydatur, ale niektóre związane są szczególnie z naszym regionem bądź to przez zamieszkanie, bądź przez działalność.

Chyba najczęściej w naszym powiecie bywał senator Grzegorz Napieralski. Teraz chce zostać posłem, a na senatora startuje jego koleżanka Magdalena Kochan z listy nr 5 Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni. Pojawiał się też z tej listy, ale już dużo mniej, Norbert Obrycki.

Wiele razy przyjeżdżali do naszego powiatu, a zwłaszcza do gmin Trzcińsko-Zdrój i Chojna, Leszek Dobrzyński i Krzysztof Zaremba z PiS. Od kilku miesięcy posłem tej partii jest Rafał Mucha z Gryfina, który w ostatnim okresie odwiedził co najmniej raz każdą gminę w naszym powiecie.

A’propos mieszkańców naszego powiatu startujących do sejmu RP, to z PiS jest jeszcze Andrzej Szelążek spod Chojny, obecnie dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

Natomiast z listy nr 5 Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni startują mieszkający w naszym powiecie: Hubert Andrych z Gryfina (jest przedsiębiorcą z Pniewa i w Gryfinie prowadzi działalność) oraz Elżbieta Zielinkiewicz, urzędniczka z Chojny pracująca w Cedyni.

Z listy nr 1 – Polskiego Stronnictwa Ludowego startuje Anna Kusy-Kłos - wójt gminy Widuchowa oraz Anna Glińska - rolniczka spod Mieszkowic.

Jeśli chodzi o listę nr 3 – Sojusz Lewicy Demokratycznej, to reprezentuje ją dwoje kandydatów związanych z regionem: Katarzyna Kotula z Gryfina i Wojciech Długoborski - radny powiatu gryfińskiego.

Na liście nr 4 (Konfederacja Wolność i Niepodległość) mamy dwóch gryfinian – Józefa Lewandowskiego i Jana Gładkowa.

Wybory odbędą się w niedzielę 13 października 2019 r. Lokale będą czynne od godz. 7 do 21.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PIF_PAF
PIF_PAF 12.10.2019, 17:30
I tak RUSKIE WYGRAJĄ!!! I kolejne 4-lata tragi-komedia...
daruś idę PO ciebie ha a ah
daruś idę PO ciebie ha a ah 12.10.2019, 17:25
https://youtu.be/OuR1SxSNNOU h aha ha ah
Prawda i tylko prawda
Prawda i tylko prawda 12.10.2019, 13:34

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 12.10.2019, 12:13
jaki tu spokój ha ha ah https://youtu.be/pe42MNDjxTk na na na ha ha ah rudy z warszewa się zeni ha ha ah https://youtu.be/OeNcaUlyp9Y ha ha ah https://youtu.be/1XK5-n4rR7Q boten jarek ha ha ah ah https://youtu.be/sscwym5uoBM ale to bije wszystko https://youtu.be/yDb8dONh6Ww
rzeczywistość przeczy
rzeczywistość przeczy 12.10.2019, 10:12
Banery wiszą, ludzie gadają i jaka cisza sie pytam?!
ucho
ucho 12.10.2019, 00:43
Cisza wszystkich pogodzi!
nie wierzę
nie wierzę 12.10.2019, 10:04
Akurat!
Taki jeden
Taki jeden 12.10.2019, 00:38
Tu w komentarzach ciągle podpierają się tezami wyczytanymi w Onecie. Tylko informuję - właściciel Onetu niemiecki Axel Springer w 100%!!! Ludzie czytajcie coś Polskiego. Niemcy od wieków rzadko się cieszą z tego, że u nas lepiej.
Oczywista oczywistość
Oczywista oczywistość 12.10.2019, 10:10
Jakoś z nagrody Nobla dla Olgi to Niemcy się cieszą , A wątpię abyś ty się cieszył gdyby tę nagrodę dostał Niemiec :-)
ten co liczy
ten co liczy 12.10.2019, 10:51
Skoro stwierdziła, że to Polacy mordowali żydów to odium z nich spadło i ***
 
i wszystko w temacie
i wszystko w temacie 12.10.2019, 14:28
Polacy wielką literą, ale Żydzi małą - jak ty jednak do faszystów masz blisko...

I nie tłumacz, że chodziło ci o religię - bo mordowanie Żydów było za przynależność narodową a nie religijną...
niezupełnie
niezupełnie 12.10.2019, 10:17
A skad wiesz? pewno jej nie znają. Jak przygniatająca większość Polaków.
Europejczyk
Europejczyk 12.10.2019, 09:15
Ta choroba nie boli... ale co słabszych zaraża. Tak tak wszystko co nie po myśli.... twego pokroju pseudopatriotów... to w rękach obcych państw..i wrogów.. . I jeszcze wszyscy nam źle zyczą i zazdroszczą.... Typowe hasła komunistów..i wiadomego partii... Znamy to z przeszlosci..
mądra sowa
mądra sowa 12.10.2019, 00:44
Tezy nie dzielą się na ukraińskie, niemieckie, fińskie czy polskie, a na mądre i głupie!
Taki jeden
Taki jeden 12.10.2019, 08:44
Proszę poczytać na internecie, jak niemiecka kadra Axel Springer (Onet + 1/3 polskiej prasy) szkoli polskich dziennikarzy, jak mają pisać o niewygodnym dla niemieckiego interesu Polskim rządzie i jego decyzjach. A tezy dzielą się, bo każdy kraj ma inne, swoje interesy i jak ma możliwości, to manipuluje opinią publiczną, pod własny narodowy interes.
prawda albo fałsz
prawda albo fałsz 12.10.2019, 14:34
jeśli przyznajesz że "każdy kraj manipuluje informacją pod własny interes" - to nazywasz kłamcami wszystkich. Również tych, których bronisz....

Mylisz prawdę z manipulacją.
To, że nie żyjesz sam na świecie, i każda twoja decyzja ma konsekwencje - nie oznacza, że ktoś kłamie.
Przykładowo, to że palisz papierosa na balkonie to prawda.
To, że nie śmierdzi w twoim domu to też prawda.

Ale to, ŻE SĄSIADOM ŚMIERDZI - TO TEŻ PRAWDA.
Której ty i twoja rodzina nie ma zamiaru uznać...

Dzisiaj, 08:44 A tezy dzielą się, bo każdy kraj ma inne, swoje interesy i jak ma możliwości, to manipuluje opinią publiczną, pod własny
emeryt
emeryt 12.10.2019, 10:11
To że nie można prowadzić do waśni narodowych bo one mogą prowadzić do wojny, jest przyjęto norma w Zachodniej Europie. U nas bywa inaczej, nacjonalizm sie odradza.Media nie powinny jej podsycać, i niech tego uczą.
tak uważam
tak uważam 11.10.2019, 23:55
Szkoda jednak, że pani Ewa Dudar nie startowała bo ona zdobyłaby znowu najwięcej głosów.
też samorządowiec
też samorządowiec 12.10.2019, 10:04
Prawdziwy samorządowiec zna swoje miejsce.
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 11.10.2019, 23:54
https://youtu.be/fO701msFGxs MUCHA MESAJA HA HA AH
pająk
pająk 11.10.2019, 23:49
Niektórzy jak Napieralski, Obrycki, Długoborski czy Andrych byli widoczni a reszta to raczej nie. Same plakaty.
Ken
Ken 11.10.2019, 23:59
Zwłaszcza Obrycki :)
rywal
rywal 11.10.2019, 23:44
Teza, że PiS buduje narodowe państwo opiekuńcze z kierowniczą rolą Jarosława Kaczyńskiego, który jest organem założycielskim tego ustroju i jego jedynym ideologiem jest neistety prawdziwa.
 haill lider ha ha ah z PIS
haill lider ha ha ah z PIS 11.10.2019, 23:34
MUCHA TO PAROBEK PRAWICY KTOŚ DOBRZE NAPISAŁ ZE Z TEGO FRONTU ***I HA HA AH https://youtu.be/wthHB3iTC7M A BARANY W POLINIE GŁOSUJĄ AH AH AH
sandacz
sandacz 11.10.2019, 23:50
I po co się go czepiasz. Nie lubisz to głosuj na swoją, anie się czepiasz.
lisza
lisza 11.10.2019, 23:23
"Obóz władzy intensywnie lansuje również konkretne, społeczne wzorce zachowań. Praca nie jest najważniejsza, ważniejszy jest czas dla rodziny. Kaczyński od lat powtarzał, że rodzicie powinni więcej czasu spędzać z dziećmi, zaś babcie zamiast pracować do 67 roku życia — jak chciała Platforma — powinny przechodzić na emeryturę wraz z pojawieniem się wnuków, by się nimi zajmować. Stąd po dojściu do władzy PiS wprowadził wolne od handlu niedziele, obniżył wiek emerytalny oraz przygotował przepisy utrudniające przeprowadzanie rozwodów. Jednocześnie rząd jasno pokazuje, jaki typ życia erotycznego i prokreacji preferuje. Szybko po wyborach wprowadził recepty na tabletki „dzień po”, a potem zlikwidował refundację zapłodnienia in vitro. W tym obszarze regulowania życia intymnego mieści się także otwarta wojna, jaką PiS wypowiedział środowiskom LGBT" - i to jest groźne co czytam w onecie
Gosc
Gosc 13.10.2019, 14:20
Wolne niedziele niehandlowe a wiesz ile ludzi w niedziele pracuje zeby w pobiedzialek byl towar w tym skepie w kturym to tak piekbie ludzie wyo9czywali bo mim pis dal wolne. Magazyny logisstyczne transport. 10tys ludzi ma wolne 100 tys pracuje niedziela nie handlowa ha ha . Nie jestem prorokiem ale jezeli pis wygra to 9statnie wybory w tym panstwie juz beda . Pozdrawiam
Napierdalalski
Napierdalalski 11.10.2019, 23:15
Co to jest za lista Lwicy numer 53?
numer
numer 11.10.2019, 23:24
Bo to najlepszy!
normalnie jak burmistrz pewnego razu
normalnie jak burmistrz pewnego razu 11.10.2019, 23:07
A ten z lewej na zdjęciu ma dwa różne buty?
Nie ma co
Nie ma co 11.10.2019, 22:30
Nie ma co sie oszukiwać, żaden z nich nic dla naszego powiatu nic nie załatwi
białe jest białe
białe jest białe 11.10.2019, 23:20
Napieralski nie ma nic wspólnego z naszym powiatem bo to resortowe dziecko ze Szczecina. W Cedyni czy w Chojnie nie ma nawet jednego banera/plakatu :-)
dalekowidz
dalekowidz 11.10.2019, 23:21
Nieprawda! Przemyj okulary!
juz tłumaczę ci nie ma co
juz tłumaczę ci nie ma co 11.10.2019, 23:04
Bo przecież posłowie nie są od załatwiana powiatowych spraw. Od tego są, jak sama nazwa mówi, radni powiatowi!
mysliwy
mysliwy 11.10.2019, 22:27
Tak zwane ZAJĄCE :))))))))))
czytałem
czytałem 11.10.2019, 22:13
Ciekawe wypowiedzi w materii wyborów ma noblistka Tokarczuk!!!!
żałuję
żałuję 11.10.2019, 22:12
Sporo tych kandydatów sie nazbierało... Szkoda, że można głosować tylko na jednego!
zamek
zamek 11.10.2019, 22:08
Bardzo ciekawe podsumowanie. Z wieloma tezami się zgadzam Oto co przeczytałem na onecie: Rządy PiS dają pieniądze, poczucie bezpieczeństwa i grają na narodowej dumie. Dopóki ci to odpowiada, masz spokój. Kłopoty zaczynają się, jeśli się z PiS nie zgadzasz. Bo z wrogami swych wizji partia władzy się nie patyczkuje
lisza
lisza 11.10.2019, 23:27
"Każda władza ma ideologię, którą lansuje, by cementować swe poparcie społeczne. Szkopuł w tym, że PiS lansując swą wizję świata, brutalnie zwalcza tych, którzy mają odmienne zdanie.

Odbiera im prawo do patriotyzmu, prezentuje jako wichrzycieli, durnych lub powiązanych z zagranicą. W ten sposób odbiera im szansę na prezentowaniu społeczeństwu ich racji i zniechęca innych gotowych do buntu.

To pierwsza po 1989 r. władza, która zamiast łagodzić konflikty — to wszak jedno z pierwotnych zadań demokratycznych rządów — owe konflikty podsyca. Powód jest oczywisty — taki sposób uprawiana polityki umożliwia łatwe zwiększenie poparcia i utwardzenie elektoratu. Takie rządy były od lat marzeniem Jarosława Kaczyńskiego i teraz mu się ziściły"
I niestety w onecie się potwierdza w praktyce.
Sauron
Sauron 11.10.2019, 22:31
Chyba noeeman z po

Pozostałe