Część uczniów nie ma lekcji angielskiego! - alarmują rodzice

  • 12.10.2019, 16:32
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Część uczniów nie ma lekcji angielskiego! - alarmują rodzice fot. SP 2 Gryfino
Pilnie poszukiwany nauczyciel języka angielskiego‼ Praca na pełny etat – takie ogłoszenie opublikowała dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. kpt. ż.w. Mamerta Stankiewicza w Gryfinie. Komunikat pojawił się wczoraj 11 października 2019 r. Brakiem anglisty martwi się dyrektor szkoły Elżbieta Wnuk. Zaniepokojeni są także rodzice. Do redakcji igryfino wysłali w tej sprawie list, w którym apelują do burmistrza.

Oto list, jaki otrzymaliśmy od rodziców uczniów SP 2 w Gryfinie (nazwiska autorów do wiadomości redakcji):

Problemem w Szkole nr 2 jest brak lekcji języka angielskiego. Z tego co się orientujemy, powinno być 2 nauczycieli, niestety jest 1. Wynika więc z tego, że połowa szkoły nie ma tych oto lekcji.

Robi się z tego coraz większy problem, ponieważ cierpią na tym nasze dzieci. Inne klasy bez problemu uczęszczają na język niemiecki, a angielskiego brak.

Pani dyrektor ponoć ma związane ręce. Może wasza interwencja zmusi Pana Burmistrza do jakichś działań? W końcu dzieje się to w jego mieście, a szkoda dzieci.

 

Do burmistrza Gryfina wysyłamy zatem zapytanie w sprawie poruszonej przez rodziców uczniów.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (66)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Angie
Angie 15.10.2019, 21:57
Przepracowalam w szkole 3 miesiace jako anglistka....dziękuję bardzo....pracowalam w podstawowce....i takiego czegos , jak tam przez 3 miesiace, to nigdzie nie doświadczyłam.....ludzie tam pracujacy powinni dostawac nie 2x, a 5x wieksza pensję.....nigdy więcej do szkoly!!!
taka polityka bylejaka
taka polityka bylejaka 15.10.2019, 09:05
Nikitiński nie wpuszczał świeżej krwi zrobił ze szkół skansen i ten patologiczny układ będzie coraz bardziej nie domagał. To skutek niewłaściwej polityki oświatowej!
historyk prondu
historyk prondu 15.10.2019, 08:53
Ewidentnie widać że Niketyński musi odejść !
Norek
Norek 14.10.2019, 11:20
Osobiście uważam , że to dopiero poczatek problemow kadrowych w gryfińskich szkołach....wielu nauczycieli niedlugo odejdzie na emeryturę....młodzi nie beda pracowac za grosze....tym bardziej, że prywatne szkoly w Szczecinie oferuja 2x wyższe zarobki i lepsze warunki...nie mówiac juz o szkolach w Niemczech....gmina i dyrektorzy nie zdaja sobie sprawy z tego w jak trundym położeniu znajda sie za 1-2 lata....teraz brakuje kilku nauczycieli, za chwilę bedzie ich brakowac kilkunastu.....w szkolach zsoatna tlko katecheci i księża.....
taka polityka bylejaka
taka polityka bylejaka 15.10.2019, 09:05
Nie inaczej Norek!
Selene
Selene 13.10.2019, 23:39
Jaki szanujący się anglista będzie za gowniane pieniądze męczył się w szkole?Czego wy ludzie oczekujecie? Wyraznie pokazaliscie w czasie strajky gdzie macie nauczycieli. Teraz sami sobie uczcie angielskiego swoje dzieci. Zobaczycie jaki to cud i miód.
Dorka
Dorka 13.10.2019, 18:22
Nasz szanowny tercet chwali się na prawo i lewo jak to dobrze gmina prosperuje za ich panowania.....a nakłady na szkoły najniższe od kilku lat.....nigdy w szkolach nie bylo takiej biedy jak teraz w naszej gminie.....dodatki motywacyjne żenujaco niskie.....i dlaczego redaktorzy nie podejma tematu wyplacenia rzekomych podwyzek dla nauczycieli, ktirych nasza szanowana gmina NIE WYPŁACIŁA ....tlumaczac sie że nie ma pieniedzy.....takie cyrki tylko w GRYFINIE
Filemon
Filemon 13.10.2019, 17:55
A na hugo im angielski - mają umieć się modlić i nie przeszkadzać!!
Halo tu telewizja ,w czym możemy pomóc?
Halo tu telewizja ,w czym możemy pomóc? 13.10.2019, 13:16
Ja bym nie traciła czasu na listy , petycje , prośby , zapytania szkoda na to Waszej rodzice fatygi , Waszego honoru nie ma tu z kim gadać , a nawet gdyby doszło do rozmowy nic się nie zmieni , problem o braku anglisty hula już od 2 miesięcy , Dzwonić do telewizji , szybko przyjadą , zapytają i przynajmniej co niektórzy będą musieli się z tej sytuaji wytłumaczyć , ze zwykłego nieudacznictwa mówmy jasno , nikt nie zwróci Waszym dzieciom straconych miesięcy nauki , a co najgorsze nie poniesie żadnych konsekwencji służbowych to raczej wiemy wszyscy...tylko co z tego
belfer
belfer 13.10.2019, 11:40
do Anglista z Amazon: Z tym, że burmistrz sam szydził na sesji z nauczycieli. To niech teraz szuka wiatru w polu a nie nauczycieli. Nie ma szacunku do zawodu to i nauczyciele nie mają szacunku do jego funkcji, która się pełni chyba najgorzej jak tylko można.
nauczycielka
nauczycielka 13.10.2019, 12:03
Dokładnie tak jak piszesz belfer. Najpierw sobie drwi z zawodu, a potem nie rozumie skutków swoich zachowań jeden z drugim.
wyliczanka
wyliczanka 13.10.2019, 11:57
Nauczyciele to inteligentni ludzie i mam nadzieję, że pogardzają takimi ludźmi, typu "belfer", który manipuluje informacją.
At
At 13.10.2019, 13:16
Nauczyciele na własne uszy usłyszeli stosunek burmistrza do ich zawodu!!! Nie ma mowy o manipulacji.
wyliczanka
wyliczanka 13.10.2019, 15:44
No to niech sami osądzą, kto manipuluje przekazem. ;)
Podaję link do protokołu, żeby "Nauczyciele na własne uszy usłyszeli stosunek burmistrza do ich zawodu!!!"

https://bip.gryfino.pl/UMGryfi…

ene due tre....
ene due tre.... 13.10.2019, 12:10
Pogarda i mściwość to cechy tercetowe. Manipulacje również.
Wypowiedzi burmistrza odnośnie nauczycieli są znane - i wygłaszane co najmniej przy kilku okazjach...
Schutzengel
Schutzengel 13.10.2019, 10:33
Niech się lepiej uczą niemieckiego, do Anglii za pracą już nie pojada.
Ja ....
Ja .... 13.10.2019, 18:13
Gdziekolwiek pojadą angielski to podstawa . Wszędzie po angielsku się dogadają.
Kolonia Watykańska
Kolonia Watykańska 15.10.2019, 08:58
Nigdzie nie pojadą bo kaczyści po wygranych wyborach pozabierają profilaktycznie paszporty
i to na tyle
i to na tyle 13.10.2019, 09:56
Za wszystko zawsze odpowiada ostatecznie właściciel czyli w tym wypadku gmina!
racja
racja 13.10.2019, 11:08
Tym bardziej, że gmina prowadzi kilka szkół i mogłaby doraźnie rozwiązać problem przez dodanie kilku nauczycieli na kilka godzin....
A nie czekać z założonymi rękami - a nuż się ktoś zgłosi...
Anglistka z Amazon
Anglistka z Amazon 13.10.2019, 11:34
Nauczyciel TO NIE PIEPRZ, KTÓRY DODAJE SIĘ DO ZALEWAJKI !! CZY TAKI, NA KILKA GODZIN, W ZASTĘPSTWIE, POZNA POZIOM OPANOWANIA JĘZYKA TYCH DZIECI I ZMOTYWUJE JE DO NAUKI ? Bez złośliwości - proponuję burmistrzowi BY ODNALAZŁ KILKA MAM SZYDZĄCYCH Z NAUCZYCIELI PRZY ICH STRAJKU I RADZĄCYM BY POSZUKAŁY INNEJ PRACY, niech zatrudnią się i uczą !! ŻE CO ?? ŻE ZA MAŁO PŁACĄ, ŻE NIE UMIEJĄ ANGIELSKIEGO, NIE MAJĄ STUDIÓW PEDAGOGICZNYCH ? Ja posłuchałam rad mamusiek, mam 3400 na rękę za spokojne 40 godz/tydz -
operator CNC
operator CNC 15.10.2019, 09:00
Ja też mam tyle na rękę - tyle że w euro :-)
Ewa
Ewa 12.10.2019, 22:57
A jeszcze niedawno mówiono nauczycielom, że jak im się nie podoba to niech zmienia pracy. No to właśnie zaczęli.... Było do przewidzenia. Anglisci są z pewnością najbardziej mobilni, jak im się powiedzie, a wierzę, że tak będzie, tylko czekać na na kolejnych...
memory
memory 13.10.2019, 00:18
Sam burmistrz na sesji źle się wypowiada o nauczycielach!
sesja
sesja 13.10.2019, 09:57
I nie chce przeprosić!
no dlaczego
no dlaczego 12.10.2019, 22:10
Banie, tutaj dużo dzieci nie ma angielskiego,tylko niemiecki, wiem, że potrzebny ale jak w dzisiejszym świecie nie znać angielskiego, MASAKRA
Alex
Alex 12.10.2019, 21:17
jestem młodym anglistą po studiach, w szkole na start dostałbym 1800 zł, w firmie prywatnej 4500... połowa tego stresu, bez roszczeniowych. rodziców, zebrań i pracy przynoszonej do domu, takie są realia ...niestety
poracuję w oświacie, mam 35  h i jest super
poracuję w oświacie, mam 35 h i jest super 13.10.2019, 10:18
1.800 za 18-19 godzin to nich uczy 40 to zarobi 4500 i jeszcze będzie miał dużo dużo wolnego, min wakacje, ferie.
alfa
alfa 13.10.2019, 15:22
jako woźna chyba ...
do głąba, co uważa, że tylko lekcje to czas pracy...
do głąba, co uważa, że tylko lekcje to czas pracy... 13.10.2019, 10:59
Po co - głąb taki jak ty albo będzie głupi, albo zapłaci za prywatne lekcje. Wyzywanie od leni - to idź sam się "lenić"
Popatrz - jakoś nie chce nikt przyjść...
zdemolowana sala ślubów...
zdemolowana sala ślubów... 12.10.2019, 20:55
Dobry gospodarz, prowadzący kilka szkół, zaproponowałby kilku anglistom z innych szkół pracę po kilka godzin - i problem przynajmniej tymczasowo by rozwiązał.
No ale tego na kanapie z kocykiem się nie wymyśli....
Andulencja
Andulencja 13.10.2019, 00:03
A kto się na to zgodzi? Dojazdy kosztują i często wartość godziny pracy = kosztom dojazdu). Obowiązków więcej (przy języku jest ich naprawdę dużo) a kasy mało.
gmina bez żadnego...
gmina bez żadnego... 13.10.2019, 06:24
no właśnie klucz w tym "dobrym gospodarzu" - gmina mogłaby zaproponować np zwrot kosztów dojazdu - i już tymczasowo byłoby po problemie....
w tym problem
w tym problem 12.10.2019, 21:09
NAwet w sądzie mówili że gmina nie ma gospodarza.
alka
alka 12.10.2019, 20:52
dokładnie... polski rząd już tak zadbał o nauczycieli, że efekty już widać w szkołach
odp
odp 12.10.2019, 21:10
To właściel odpowiada, a właścicielem jest gmina Pawle.
FiFi
FiFi 13.10.2019, 11:43
Właścicielem traktora jest rolnik - ALE TP PAŃSTWO I RZĄD MA MONOPOL NA SPRZEDAŻ I DYSTRYBUCJĘ PALIWA !! Czasami warto potrząsnąć głową, to wpłynie na ukrwienie mózgu i pobudzi go do myślenia i kojarzenia..... NO CHYBA, ŻE NIC TAM NIE MA.
Mila
Mila 12.10.2019, 20:45
To bylo to przewidzenia ...kto za te marne grosze przyjdzie aie użerać do szkoly....
Niewykształcony
Niewykształcony 12.10.2019, 20:55
Marne grosze
Marna Karta Nauczyciela
Marne parę dni urlopu w roku
Marne , ile pensum godzin pracy w tygodniu?
Chusteczki do oczu se kupcie, tanie są w Biedronce....
do niewykształconego i w dodatku głupiego....
do niewykształconego i w dodatku głupiego.... 12.10.2019, 21:32
to się wykształć i ucz - jaki problem? No właśnie widzisz - że jakoś chętnych nie ma....
A przecież skoro tak świetne warunki - to powinni się wszyscy przepychać...
Myśl samodzielnie, a nie tylko łykaj propagandę...
anna
anna 12.10.2019, 20:29
nikt nie przyjdzie do szkoły za grosze kiedy w sz. językowej zarabia się trzy razy więcej... co ma zrobić dyrektor, to pokłosie strajku jeszcze kilka lat i w szkołach będą pustki, już absolwenci omijają szkoły szerokim łukiem
XXL
XXL 12.10.2019, 20:37

A co z dziećmi ?
Pozbawia się ich PRAWA do nauki.
A co ma zrobić Dyrektor Szkoły ?
Jak nie daje sobie rady....to tylko jedno jest wyjście.
to zatrudnij....
to zatrudnij.... 12.10.2019, 20:48
A co ma zrobić burmistrz?
Prawo do nauki w podstawówkach do zadanie gminy...
"jest tylko jedno wyjście"...
sprężyna
sprężyna 12.10.2019, 21:11
ZMienić burmistrza i heja ho!
miś
miś 12.10.2019, 19:25
Zadzwońcie do rady ministrów, że zaraz tam jadę
XXL
XXL 12.10.2019, 19:25
Dobrze by organa nadzorcze tj. Kuratorium i Burmistrz Miasta "martwię się" Dyrektor Szkoły ustaliły , co przez prawie 1,5 miesiąca zrobiła w tym kierunku pani E. Wnuk. Obowiązkiem ustawowym jest zapełnienie dzieciom dostępu do edukacji. Czy sytuacja była wcześniej znana władzom miasta i kuratorium ?
"to burmistrz jest gospodarzem miasta"smędził pewien radny....
"to burmistrz jest gospodarzem miasta"smędził pewien radny.... 12.10.2019, 19:30
Chi chi - sugerujesz, że wydział i wicek od oświaty nie wie co się w oświacie dzieje?
To za co od dwóch miesięcy kasę biorą???
"ale o którą zieleń miejską pani chodzi"...
"ale o którą zieleń miejską pani chodzi"... 13.10.2019, 06:29
ale ten radny zmienił stanowisko i zapomniał, czego sam wymagał od burmistrza...
Teraz "nie moja kompetencja": to ulubiona odpowiedź...

Pozostałe