wtorek, 23 kwietnia 2024 18:12

Zdobyli dwa medale podczas Mistrzostw Polski Karate Kyokushin Open 2019

Na obiekcie Szczecińskiego Domu Sportu nasi karatecy wywalczyli dwa brązowe medale. To Tomasz Gibowski (1 Dan) z UKS Karate Kyokushin SHODAN oraz Marcin Florczak z Morynia stanęli na najniższym stopniu podium.

12 października 2019 w hali SDS w Szczecinie z udziałem 220 zawodników z 76 klubów odbyły się XX jubileuszowe Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin open seniorów i juniorów młodszych. Organiatorem zawodów był Szczeciński Klub Sportowy Husaria oraz Polski Związek Karate, natomiast Sędzią Głównym zawodów - osobisty uczeń twórcy stylu kyokushin karate Shihan Andrzej Drewniak (9 Dan)

Nasz powiat gryfiński oraz gminę Chojna reprezenował sensei Tomasz Gibowski (1 Dan) z UKS Karate Kyokushin SHODAN oraz gminę Moryń sempai Marcin Florczak ( 3KYU) oraz Wanessa Florczak z UKS Karete Kyokushin Moryń.

Po stoczonych walkach w repasarzach i kolejnych wygranych walkach oraz o wejście do finału ostatecznie Tomek i Marcin zdobyli brązowe medale klasyfikując się na III miejscu Mistrzostw Polski w Karate Kyokushin.

Nadmienić należy, iż obaj zawodnicy są wychowankami sensei Piotra Kosa (2 Dan)

Dla sensei Tomasza Gibowskiego był to ostatni już sprawdzian przed najważniejszą imprezą w tym roku, gdzie w dniach 25-26 października po raz czwarty będzie reprezentował Polskę na 33. Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w Porto ( Portugalia)

Wyjazd na zawody został sfinansowany ze środków własnych klubu oraz Gminy Chojna i Moryń.