Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych 2019

  • 14.10.2019, 18:28
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych 2019 Państwowa Komisja Wyborcza arch.
Wybory do Sejmu RP wygrało Prawo i Sprawiedliwość uzyskując 43,59 proc. głosów. Druga była Koalicja Obywatelska zdobywając 27,40 proc. Na trzecim miejscu plasowało się SLD z 12,56 proc. Natomiast PSL zdobyło 8,55 proc. Do Sejmu RP weszła jeszcze Konfederacja z 6,81 proc

Takie wyniki podała Państwowa Komisja Wyborcza.

Wyniki są zbliżone do sondażowych, które podaliśmy wczoraj tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/34099,wybory-do-sejmu-i-senatu-2019-wyniki-sondazowe

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

skandall
skandall 16.10.2019, 15:52
Podobno Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości zażądało od przebywającego na bezpłatnym urlopie prezesa NIK Mariana Banasia złożenia natychmiastowej dymisji, ale on nie zamierza!
Gość
Gość 16.10.2019, 15:41
Najbardziej rozbawiły mnie słowa kapitana Schettino przed wyborami: jak wygramy wybory, to zaczniemy przywracać demokrację.. ..Kapitanie, czyli wynika z twych słów, że wybory będą niedemokratyczne, skoro dopiero po nich przyjdzie demokracja, zatem wasze przywracanie demokracji na mocy mandatu wyborów nie będzie miało demokratycznego mandatu wyborców, więc może być tylko puczem.
bryndal
bryndal 16.10.2019, 15:25
Obryckiemu zabrakło 28 głosów do Łąckiego!
Vote
Vote 16.10.2019, 12:31
(...)
Przestań w kółko to samo pisać o wiceburmistrzu bo będzie to usuwane. Próżny trud.
administrator
tanie kupowanie
tanie kupowanie 16.10.2019, 11:10
Szok! Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej, który w wyborach do Senatu RP pokonał kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości, miał być "sondowany" przez przedstawiciela Zjednoczonej Prawicy. Chodziło o ewentualnie objęcie stanowiska ministra zdrowia. - To nie był pierwszy raz - mówi w rozmowie z Onetem.
polityczne gierki
polityczne gierki 16.10.2019, 11:37
Chodzi pewno o to aby PiS miał przewage w senacie.
seniorka
seniorka 16.10.2019, 11:19
Sprzedany Niektoiński muSi oDejŚć
tak sobie myślę
tak sobie myślę 16.10.2019, 00:33
Za nieczyste zachowanie się PiS-u wybory powinny być unieważnione. Telewizja niby publiczna powinna być ukarana, a ci co odpowiadają za propagandę bez wstydu, odsunięci od pracy. PiS uruchomiło całą administrację państwową łącznie z samolotami, limuzynami, ochroniarzami itd. Wstydu nie mają.
O!
O! 15.10.2019, 09:44
Samodzielne rządy PiS grożą Polsce dalszym majstrowaniem przy sądownictwie, przy nacjonalizacji mediów, przy zapowiedzianej wymianie elit kulturotwórczych, wreszcie dalszym i niepokojącym dryfem na obrzeża Europy, w kierunku populistyczno-szowinistyczno-głupkowatych utopii w rodzaju "Polski silnej i niezależnej jak Turcja". TAK POWIEDZIAŁ TYMON TYMAŃSKI. I COŚ W TYM JEST
Kusy
Kusy 15.10.2019, 01:54
Jarosław Rzepa jednak w sejmie jest!
sapro
sapro 14.10.2019, 23:04
A według mnie to zwycięzca po prostu Pis kupił wyborców za ich własne pieniądze, za propagandę w TVP nastawioną głównie na dyskredytację opozycji.
Gość
Gość 14.10.2019, 23:02
Horrendalny sukces. 235 posłów w Sejmie i utrata większości w Senacie. Suweren poczuł krw i trend się odwaraca. Za 2 lata przedterminowe wybory i PiS idzie w niebyt, tam gdzie jego miejsce.
Załamany
Załamany 15.10.2019, 17:20
Mam nadzieję, że tym niebytem będzie odbyt
Robert
Robert 14.10.2019, 21:39
Katarzyna Kotula z mandatem poselskim! Gratulacje!!!
M jak Miłość
M jak Miłość 14.10.2019, 23:02
Chyba Kotulanka!
Fox
Fox 14.10.2019, 21:04
"Wydano Europejski Nakaz Aresztowania dla Stefana Michnika. Chodzi o zbrodnie komunistyczne" Wreszcie idzie jeszcze lepsza zmiana. Aaaadaś szykuj pierwszą stronę!!!!
arytmetyka
arytmetyka 14.10.2019, 19:54
43,6% Polaków głosowało na PiS, 56,4% glosowało przeciw PiS.
A jednak arytmetyka nie kłamie. Można chachmęcić "dontami" i innymi metodami - ale wola ludu jest jasna.

Oczywiście prawo jest takie a nie inne, jednak nie będzie się można powoływać teraz na "wolę suwerena"...

Bo suweren zrobił psikusa...

A PiS w sowim zadufaniu poobrażał wszystkich - łącznie z Kukizem i Konfederatami.
I "suweren" popierający - to 43%...
Piswyborcy.
Piswyborcy. 14.10.2019, 21:42
I jak zwykle wiocha.. . Wiekszosc wyborcow z wyksztalceniem podstawowym lub zawodowym... Żadne duże miasto.
POLAK
POLAK 14.10.2019, 20:20
Arytmetyka. Zauważyłeś Lemingu że jest to rekord 43% i najwyższa frekwencja. CZY TVN zapomniał o takich danych.
Pozdrawiam.
fakty obiektywne
fakty obiektywne 14.10.2019, 20:07
Ależ metoda była znana przed głosowaniem!
Hala w parku
Hala w parku 14.10.2019, 19:41
Niebotyński musi odejść!
Bełchatów
Bełchatów 14.10.2019, 19:45
Za mundrem panny sznurem!
no!
no! 14.10.2019, 19:41
Pamiętajcie, że królową w parlamencie jest arytmetyka. Chyba wiecie kto wygrał wyubory!

Pozostałe