Uczyli się, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię [FOTO]

  • 14.10.2019, 23:56
  • Żródło: KPP Gryfino
Uczyli się, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię [FOTO] Fot. KPP Gryfino
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie we współpracy z Referatem Spraw Społecznych Urzędu Miasta oraz Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gryfinie przeprowadzili kolejne działania profilaktyczne pn. "Bezpieczna Droga do Przedszkola". Akcja skierowana była do przedszkolaków z placówek na terenie miasta Gryfino, którzy to chętnie wzięli udział w tych spotkaniach.

Najmłodsi uczyli się przede wszystkim jak w sposób bezpieczny przechodzić przez przejścia dla pieszych oraz by nie korzystać w trakcie przechodzenia przez przejście z telefonu komórkowego lub innego urządzenia.

Podobnie jak we wcześniejszych działaniach, spotkanie zaczęło się od pogadanki na powyższe tematy.

Następnie dzieci przekazane informacje wykorzystały w zajęciach praktycznych, czy to na prawdziwych przejściach dla pieszych, czy też na przejściach stworzonych na potrzeby spotkań w ich salach.

Na koniec zajęć przedszkolakom wręczone zostały elementy odblaskowe oraz omówiono jak w prawidłowy sposób z nich korzystać.

Działania te przeprowadzone zostały w Przedszkolach numer 1, 2, 3, 4, 5, w których to udział wzięło łącznie 427 dzieci wraz ze swoimi opiekunami.

W najbliższym czasie "Bezpieczna droga do przedszkoli" zawita równiez do oddziałów przedszkolnych, które to znajdują się w szkołach na terenie Gryfina.

Źródło: KPP Gryfino

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

taka różnica
taka różnica 17.10.2019, 13:44
Niemiecki Mundurowy zarabia w EURO i idzie na Emeryturę majac 60 lat Zycia a Polski zarabia w złotówkach i idzie na Emeryture majac 25 lat pracy
Rodzic :-)
Rodzic :-) 17.10.2019, 08:58
Zgapili od PRZEDSZKOLAKÓW z Gardna :-) Tam najmniejsze dzieci po zajęciach w przedszkolu, idąc z rodzicami na spacer, automatycznie przed każdym przejściem wyciągają rączkę prosto w górę. Dziarsko, żwawo, z chlebkiem, z życiem :-)
Gość
Gość 16.10.2019, 19:19
A po 25 latach pogadanek w przedszkolach zasłużona emeryturka. Czy to nie piękne? Można przebimbać całe życie w policji nie widząc na oczy bandziora
Dezerter
Dezerter 16.10.2019, 15:27
Spytaj milicjanta on ci prawdę powie,
spytaj milicjanta on ci wskaze droge..
diana
diana 16.10.2019, 13:04
Policja ok, ale straż miejska. Nie mają zajęcia...
Zenek
Zenek 15.10.2019, 11:59
Wyluzujcie,Bronka już nie ma więc bezpiecznie przejdziecie dziatki moje po pasach.
Nauka nie idzie w Las
Nauka nie idzie w Las 15.10.2019, 10:18
Zróbcie miejsce na tych pasach bo Niektoiński musi po nich odejść!!!
bul gupoty
bul gupoty 15.10.2019, 09:38
Zebrać wszystkich co włażą pod koła i rowerzystów też i zafundować małe przeszkolenie z udziałem mediów lokalnych. Pomogłoby?
Szkolenia dla dorosłych.
Szkolenia dla dorosłych. 15.10.2019, 13:48
Zgadzam się, części dorosłych przyda się odświeżenie zasad przechodzenia przez przejście dla pieszych.
turysta
turysta 15.10.2019, 11:25
Zabrać wszystkim prawo jazdy, którzy nie wiedzą, że przed przejściem należy zwolnić. Będzie mniej korków.
bul myślenia
bul myślenia 15.10.2019, 21:52
Będziesz starszy, to może zrobisz se prawko. Wtedy zza kółka nabierzesz innej perspektywy.
Samobójstwa nie są u nas karane, piesi nie mają obowiązkowego OC, a rodzina nie musi ofierze pokrywać szkód wyrządzonych przez sprawcę.
Ble
Ble 15.10.2019, 13:49
Niestety bez poprawnego zachowania pieszege, samo zwolnienie przed pasami nie wystarczy...
Dzielnicowy Maciora
Dzielnicowy Maciora 15.10.2019, 10:03
I pałą przyłożyć, ku utrwaleniu pamięci!
z poradni
z poradni 15.10.2019, 09:08
Na fotce widać, że aż 5 pracowników opłacanych z budżetu Gryfina na lekcji.
Dlaczego nie ma pieniędzy na nauczanie indywidualne? Tutaj poszła kasa na 5 godzin a dzieci miały tylko 1. (Możliwe że 2 bo to przedszkole...)
cooper
cooper 15.10.2019, 09:18
do z poradni: Widać ukryte bezrobocie w UMiG!
Zgredzik
Zgredzik 15.10.2019, 02:41
Nauczyć Niekotańskiego jak bezpiecznie odejść !
wszystko na głowie
wszystko na głowie 15.10.2019, 01:35
To już policjanci nie mają co robić tylko nauczycieli zastępują?
Dzielnicowy Maciora
Dzielnicowy Maciora 15.10.2019, 10:02
Pałą chcesz?

Pozostałe