sobota, 20 kwietnia 2024 03:44

Sukcesami zainaugurowali pływacki sezon [ZDJĘCIA]

Zawodnicy UKP „Marlin” 11 października 2019 r. zainaugurowali kolejny sezon pływacki, startując w Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Koszalina. Pierwsze zawody były bardzo wyczerpujące, bowiem nasi zawodnicy, w liczbie 22 osób, startowali dwukrotnie na dystansach 50 m oraz w dowolnej ilość na pozostałych dystansach. W konkurencjach 50 m rozegrane zostały dodatkowo finały oddzielnie dla roczników 2005-07 i 2008-09.

Autor: fot. UKP Marlin

W najmłodszej kategorii 8 lat Julia Świeboda była dwukrotnie pierwsza na dystansach 50m stylem klasycznym i motylkowym oraz 3 na dystansie 50m stylem grzbietowym. Wiktoria Grzegorska popłynęła na dystansie 50m stylem dowolnym zajmując 3 miejsce.

W kategorii 9 lat najlepsza była Hanna Kruk, która była najszybsza na dystansie 50m motylkiem, 5 na 50m stylem klasycznym, 6 na 50m stylem dowolnym i 10 na 50m grzbietem. Tymoteusz Tarczyński był dwukrotnie 6 na dystansach 50m stylem dowolnym i grzbietowym. Alicja Walter-Jastrzębska dopłynęła jako 8 na dystansie 50m stylem klasycznym i 12 na 50m stylem dowolnym. Błażej Szulc zajął 20 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i 21 na 50m stylem dowolnym, a Jakub Łebkowski uplasował się na 21 miejscu na dystansie 50m stylem grzbietowym i 24 na 50m stylem dowolnym.

Wśród 9-latków Mikołaj Rosiak wywalczył 4 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym, 3 na dystansie 50m stylem dowolnym, jednakże czas w jakim pokonał dystans nie dał mu awansu do finału, taki awans wywalczył na dystansie 50m stylem grzbietowym, gdzie był 2a w finale uplasował się tuż za podium. Liwia Babińska była dwukrotnie 8 na dystansie 100m stylem zmiennym i 50m stylem dowolnym, w eliminacjach na dystansie 50m stylem klasycznym zajęła 3 miejsce, a w finale na tym dystansie dopłynęła jako 6. Łucja Witek swoje starty zakończyła na eliminacjach zajmując 7 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym i 8 na 50m motylkiem.

Szymon Serafin, w kategorii 11 lat, zajął 2 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym i 4 na 100m stylem dowolnym, w eliminacjach na dystansie 50m grzbietem był 2 i to miejsce utrzymał w finale, zaś na 50m stylem dowolnym w eliminacjach uzyskał 4 czas, a w finale być 5. W tej kategorii wystartował również Bartłomiej Prokopowicz, który uplasował się tuż za podium na dystansie 100m stylem klasycznym i na 9 miejscu na dystansie 100m stylem zmiennym, na dystansie 50m stylem klasycznym w eliminacjach zajął 3 miejsce, a w finale był 5.

W kategorii 12 lat Weronika Małolepsza zwyciężyła na dystansie 100m stylem motylkowym i była 3 na dystansie 100m stylem dowolnym, z drugim czasem awansowała do finału na dystansie 50m motylkiem, gdzie ostatecznie uplasowała się na 4 miejscu, zaś na dystanse 50m stylem dowolnym uzyskała 2 miejsce w eliminacjach, co jednak nie dało jej awansu do finału. Aleksandra Szewczuk dopłynęła jako 2 na dystansie 100m stylem dowolnym, mimo iż w eliminacjach na dystansie 50m stylem grzbietowym była najszybsza w swoim roczniku nie awansowała do finału, w eliminacjach na dystansie 50m stylem dowolnym z pierwszym czasem awansowała do finału, gdzie zajęła 3 miejsce. Miłosz Wróbel zajął 1 miejsce na 100m stylem zmiennym, 2 na 100m motylkiem i 1 na 50m motylkiem, ale uzyskany czas nie dał mu awansu do finału na tym dystansie. Jan Staszak był 2 na 100m stylem zmiennym, zaś w eliminacjach na dystansie 50m klasykiem był 2, a na 50m stylem dowolnym był 3, jednak nie zdołał awansować do finału. Oliwia Linkowska dopłynęła jako 7 na dystansie 100m stylem zmiennym i dwukrotnie 8 na dystansie 50m i 100m stylem dowolnym.

W najstarszej kategorii Celestyna Szulc była najszybsza na dystansie 100m stylem klasycznym, 5 na 50m motylkiem, na dystansie 50m stylem klasycznym zajęła 2 miejsce i wywalczyła awans do finału, w którym popłynęła najlepiej. Mateusz Rozmiarek zajął 2 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym, 4 na 50m stylem klasycznym, zaś w eliminacjach na 50m motylkiem był 1 zdobywając wejście do finału, w którym dopłynął na 4 miejscu. Adrianna Gniłka dopłynęła jako 2 na dystansie 100m stylem klasycznym, 4 na 100m stylem dowolnym, 5 na 50m stylem dowolnym, w eliminacjach na dystansie 50m stylem klasycznym była 3, a w finale zajęła 6 miejsce. Jagoda Kujawa zajęła 1 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym, 5 na 50m stylem grzbietowym i 6 na 100m stylem dowolnym. Iga Stróżyk była 2 na 100m stylem grzbietowym, 6 na 50m stylem grzbietowym i 10 na 50m motylkiem.

Duży sukces osiągnęła nasza sztafeta, w składzie: Mikołaj Rosiak, Adrianna Gniłka, Jan Staszak, Celestyna Szulc, Mateusz Rozmiarek, Weronika Małolepsza, Szymon Serafin i Aleksandra Szewczuk, na dystansie 8x50m mieszane, zdobywając 2 miejsce.