Jarosław Rzepa nie jest już wicemarszałkiem województwa zachodniopomorskiego

  • 16.10.2019, 19:33
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Jarosław Rzepa nie jest już wicemarszałkiem województwa zachodniopomorskiego wzp
Jarosław Rzepa startował w ostatnich wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Zdobył 12622 głosy. Uzyskał mandat posła RP.

W poniedziałek wieczorem ogłoszono wyniki wyborów parlamentarnych. Już we wtorek rano prawnicy poradzili Jarosławowi Rzepie aby już niczego jako wicemarszałek nie podpisywał. Zgodnie z nową ustawą po uzyskaniu mandatu posła automatycznie przestał być bowiem wicemarszałkiem w samorządzie. 

Jarosław Rzepa mimo planów nie spotkał się też z samorządowcami i urzędnikami a propos Parków Krajobrazowych. 

Co ciekawe, formalnie posłem też jeszcze nie jest - ślubowania na razie nie złożył. Tymczasem trwa właśnie posiedzenie Sejmu RP posłów starej kadencji.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wóz strażacki
wóz strażacki 19.10.2019, 18:42
Gratulacje bo się należało za robotę!
Ja NIk
Ja NIk 17.10.2019, 20:49
Szacun dla tych, którym się chce, którzy nie popisują się" ubóstwem umysłowym" rodem z jedynej słusznej telewizji
Fan discopolówy
Fan discopolówy 17.10.2019, 20:36
Kto zrobi teraz męlioracie w *** pani discopolówy z Widuchowej .......
taka elyta
taka elyta 17.10.2019, 18:28
Zalewska -wykończyła oświatę.Szydło - mistrzyni kierownicy, Kuchciński - baron podkarpacia/lubiący latać nie za swoje/Karczewski nie gorszy od niego, na deser uczciwy pilnujący tego bur...Banaś z Krakowa.Należy wspomnieć o wybitnym strategu panu /Maciarewicz plus Misiewicz/ wibitny ekolog Szyszko.prawnik Ziobro i kłamczuch premier
zszokowana
zszokowana 17.10.2019, 15:23
Jarosław Rzepa będzie pierwszym posłem Stronnictwa z okręgu szczecińskim po ponad 20 latach.
zwolennik zielonych
zwolennik zielonych 17.10.2019, 15:18
Analiza pokazuje, że o raz pierwszy PSL ma tak dobry wynik w miastach.Nowymi posłami, którzy nie należą ani do PSL, ani do Kukiz’15, zostali m.in. dwaj dawni posłowie PO, wykluczeni z Platformy za niezastosowanie się do dyscypliny partyjnej podczas głosowania aborcyjnego - Jacek Tomczak i Marek Biernacki. Do Sejmu wszedł także związany niegdyś z Nowoczesną Radosław Lubczyk i członek Unii Europejskich Demokratów Jacek Protasiewicz. Trzej posłowie, już w IX kadencji związali swoje losy z PSL poprzez przynależność do klubu poselskiego ludowców. Z kolei Radosław Lubczyk przyłączył się do Koalicji Polskiej przed wyborami parlamentarnymi.

Z trzydziestu wprowadzonych do Sejmu posłów większość stanowią członkowie PSL - jest ich 20. Sześcioro posłów to przedstawiciele Kukiz’15, jeden to członek UED, a trzej to "wolni strzelcy".



Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/rapor…
rolnik sam z doliny
rolnik sam z doliny 17.10.2019, 09:28
Wyrosła nam w tym roku piękna RZEPA!
marszałek
marszałek 17.10.2019, 07:22
discopolówkę z widuchowej nich wezmą
poszukiwana
poszukiwana 17.10.2019, 09:28
Ale komornik ja też poszukuje, ale z kasą.
do: naturalnla zmiana
do: naturalnla zmiana 17.10.2019, 07:09
Jak to powrócił, skoro nigdy nie był posłem...
przepisy
przepisy 17.10.2019, 00:47
Mają chyba dwa tygodnie na wyłonienie nowego wicemarszałka.
Słodko
Słodko 17.10.2019, 09:56

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

naturalna zmiana
naturalna zmiana 17.10.2019, 00:34
Powrócił do posłowania!
pisowskie absurdy
pisowskie absurdy 16.10.2019, 21:23
Swoją drogą widać jaka paranoja pisowskich przepisów. Tu godzinę po ogłoszeniu wyników wyborów (nawet nie zapytali, czy teoretycznie zgadza się zostać posłem przestaje być pracownikiem (a co na przykład, nie daj Bóg jakby zachorował albo coś - pracownikiem nie jest, posłem też, jakby nie zdążył zostać zaprzysiężony - ubezpieczenie wygasa i co dalej?)

ALE ZA TO STARY SEJM, PO OGŁOSZENIU SKŁADU NOWEGO pracować może.
A "nowy poseł" który POSŁEM NIE JEST - bo tylko został wybrany - nie może pracować na dotychczasowym stanowisku.

I tak to porządek prawny w pisowskim państwie wygląda....

Co więcej - zdaje się, że jest jakaś procedura protestów wyborczych, rozstrzygnięć sądowych - a co by było (teoretycznie), gdyby w poniedziałek ogłosili, we wtorek stracił pracę, w środę ktoś zgłosił protest wyborczy a sąd uwzględnił ten protest?
Jasio
Jasio 17.10.2019, 13:28
Nie po*** się przypadkiem!
sorry taka kraina
sorry taka kraina 16.10.2019, 22:33
Typowy bałagan w państwie Jarka.
tak czuję
tak czuję 17.10.2019, 00:34
Sorry, to niestety dopiero początek.
taczka czeka
taczka czeka 17.10.2019, 07:38

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ostro
ostro 17.10.2019, 09:36
Nie boisz się taczka, że podadzą cie do sądu?!
strażak
strażak 16.10.2019, 20:55
Dobry chłop był i o strażaków dbał!
misio
misio 16.10.2019, 20:52
Jak mają mniejszość w Senacie to podejrzewam, ze teraz ograniczą rolę Senatu. Cóż pewnie jak zwykle nocą, ustawą.
Jasio
Jasio 17.10.2019, 13:29
Nie chyba tylko na pewno, POpaprańców i inne gadziny należy trzymać daleko od władzy!!!
obserwator
obserwator 17.10.2019, 15:01
Najwieksze gadziny, różnej maści złodzieje i malwersanci, oszusci i oszczercy, komuchy i ubole to członkowie pis-dzielskiej bandy, więc wyhamuj, bo ci żyłka pęknie! Ah jeszcze trzeba dodać burdele i kontakty z mafią i mamy pis-dzielski kocioł!

Pozostałe