Uwodził kobiety, a jego ofiary traciły pieniądze. Kto jeszcze został przez niego oszukany

  • 17.10.2019, 18:29
  • Żródło: Policja
Uwodził kobiety, a jego ofiary traciły pieniądze. Kto jeszcze został przez niego oszukany
Kobietom przedstawiał się jako Robert Kuczera, Jacek Kotowicz, Piotr Klimek lub Klimczak. Miał być policjantem czy detektywem. Jako swój adres zamieszkania podawał często…. Szczecin. Naprawdę jednak nazywa się Piotra Klemczak, a prokuratura zgodziła się na udostępnienie jego wizerunku. Policja obawia się, że oszukanych osób może być znacznie więcej.

Pierwszą informację dotyczącą oszustw 43-latka policjanci otrzymali w czerwcu tego roku. Wtedy jedna z mieszkanek Opolszczyzny miała pożyczyć mu pół miliona złotych. Sprawą natychmiast zajęli się śledczy z komendy miejskiej.

 

Policjanci zabezpieczyli ślady i dowody, a także przesłuchali świadków. Wtedy też ustalili, że sprawa oszustwa zataczać może coraz większe kręgi osób pokrzywdzonych, a główną rolę w tym procederze odgrywać miał właśnie 43-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Mężczyzna został zatrzymany. Piotr Klemczak usłyszał zarzut oszustwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, następnie areszt został przedłużony na kolejne 3.

 

43-latek podejrzany jest o szereg wyłudzeń i oszustw, których miał dopuścić się na terenie całego kraju. Działał głównie na terenie Dolnego Śląska, ale również na Opolszczyźnie. Śledczy ustalili, że Piotr Klemczak posługiwał się fałszywymi danymi osobowymi. Pokrzywdzonym mógł przedstawiać się także jako: Robert Kuczera, Jacek Kotowicz oraz posługiwać się nazwiskiem Klimek lub Klimczak. Często jako swój adres zamieszkania podawał Szczecin. Mężczyzna zmieniał również swój wizerunek.

 

Oszukiwał z reguły kobiety znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej czasami też finansowej, którym obiecywał wspólną przyszłość. Mógł też oszukiwać osoby starsze. Dla uwiarygodnienia swojej tożsamości podawał się między innymi za policjanta, żołnierza, detektywa, windykatora czy też przedsiębiorcę. Następnie miał wyłudzać pieniądze na fikcyjne inwestycje i przedsięwzięcia. Policjanci prowadzący sprawę szacują, że pokrzywdzeni stracili co najmniej milion złotych.

 

Osoby, pokrzywdzone proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Opolu pod nr tel. 77 422 25 53, 77 422 25 64 lub 885 680 270 lub z Prokuraturą Rejonową w Opolu pod nr tel. 77 400 12 39.

Źródło: Policja

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 23.10.2019, 07:51
Co drugi tak obleśnie z tą brodą wygląda
Mieszkowice
Mieszkowice 23.10.2019, 00:29
Kotowicz, Kotowicz.... cos mówi mi to nazwisko!
Dramat
Dramat 22.10.2019, 15:11
Zeby choc byl przystojny!!!???? A to takie nic
pan do tulenia
pan do tulenia 20.10.2019, 12:52
Współczesny Tulipan
Knagulec
Knagulec 18.10.2019, 15:28
Ty to Cyna normalnie
GG
GG 18.10.2019, 12:29
Usługi są w cenie, płacić a zrobi dobrze ,tego chcecie a cena nie gra roli.prawda???
Dyl
Dyl 18.10.2019, 11:37
Najśmieszniejsze jest to, że ta mieszkanka opolszczyzny która mu pożyczyła 500 tys.zł to zakonnica. Musiała być mocno w potrzebie. Tylko skąd ona tyle kasy miała?
Uoooooaaaa
Uoooooaaaa 18.10.2019, 21:31
Zakonnica z nim? Szok!
GG
GG 18.10.2019, 11:36
Widze po komentarzach ze mokro juz kobitkom
-
- 18.10.2019, 10:22
Jak zdesperowane musiały być to panie, skoro połasiły się na takiego kogoś. Mówią, że kobiety głupie są i trudno się z tym nie zgodzić.
Baba
Baba 18.10.2019, 19:40
Dokładnie tak jak piszesz , jakieś desperacki że w guście mają takiego oblecha .
flower
flower 18.10.2019, 00:46
Taki tulipan tylko z wygladem jak chwast.
G,
G, 17.10.2019, 20:50
Jakże wiele kobiet godzi się z pozycją psa w rodzinie i w pracy. Dotyczy to nie tylko moherowych, totalnie zmanipulowanych przez księży bardzo starych osób, ale co jest szczególnie dziwne, młodych kobiet wybierających poniżanie przez męża czy pracodawcę. Zniewieściali faceci w wieku około 50tki, którzy już boją się kontaktów z kobietami najczęściej stają się ich wrogami. To żadne odkrycie, to fakt szeroko udokumentowany. Trzeba tym" facetom" powiedzieć dość, trzeba mieć odwagę być Kobietą.
i co
i co 17.10.2019, 20:46
A niektórzy politycy oszukują miliony i nikt ich za to nie ściga i nie rozlicza
musi odejšć
musi odejšć 18.10.2019, 09:53
Wygląda identycznie jak ***
nie zdążył
nie zdążył 17.10.2019, 20:29
A może tylko chciał podarować ojcowi z Torunia?
kod
kod 18.10.2019, 08:06
kodziarz
old
old 17.10.2019, 20:23
Jeśli to oszust to każdego jest w stanie oszukać. I niech każdy uderzy się w pierś czy nie wyszedł kiedyś na frajera.
Marzena
Marzena 17.10.2019, 20:12
Może był szarmancki?!
avanti
avanti 17.10.2019, 19:58
Niska szkodliwość czynu i nic im nie zrobią.
zdradzona o świcie
zdradzona o świcie 17.10.2019, 19:33
Wszystkich nas oszukał a zwykle podszywa się pod *** który musi odejść!
Eva
Eva 17.10.2019, 19:32
Przecież on jest tylko trochę ładniejszy od diabła!!
Tomek
Tomek 17.10.2019, 19:40
To musi być dobry w łóżku!
!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!! 17.10.2019, 19:47
To co on potrafi wyczyniać że jedna dało mu pół miliona!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Boski żigolo
Boski żigolo 17.10.2019, 20:08
Wylizał starą pomarszczoną psi ochę za pół miliona, odrażający czyn dla faceta.
U kobiet jednak to normalne każda potrafi szarpać pomarszczonego kalafiora za dzwony byle tylko kasa leciała i ciepło w d****o było.
kity
kity 17.10.2019, 20:55
Wulgaryzm w stosunku do osób dojrzałych jest przerażający. Niektórzy myślą że do końca życia będą młodymi, zdrowymi i pięknymi. Dobrze że pokazano zdjęcie jak prezydent mojego państwa całuje w rękę ojca Rydzyka.
do Kity ortodoksyjnej
do Kity ortodoksyjnej 17.10.2019, 22:22
Ale to dobrze dla ciebie , że całuje go w rękę ?

Pozostałe