Rodeo na rondzie? - list czytelnika

  • 17.10.2019, 19:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Rodeo na rondzie? - list czytelnika czytelnik
W dniu dzisiejszym (17.10.2019 r) o godzinie 8.25 byłem świadkiem żenującej sytuacji. W miejscowości Wełtyń na rondzie dwóch mężczyzn którzy niczym kowboje z Teksasu, pędzili przez środek ronda stado krów, co spowodowało paraliż w ruchu i zagrożenie dla kierujących pojazdami blokując drogę w kierunku Gryfina.

Proponuję, aby niedoświadczeni poganiacze tego stada, zapoznali się z przepisami które normują pędzenie bydła w warunkach ekstremalnych :) Proszę Szanowną redakcję o dalszy komentarz w tej sprawie :)

czytelnik

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (72)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pan na własnym
Pan na własnym 19.10.2019, 22:00
Śmieciarze i bezdomni z miasta Gryfina zazdroszczą wieśniakom dużych domów , dużych przestrzeni , świeżego powietrza, własnego garażu z samochodami , ciągnikami , motocyklami , rowerami itd, itd .
Co wy macie w tych blokowiskach , żyjecie jak te krowy w oborach na wsiach już obory wyburzone a wasze dalej stoją
Gosc
Gosc 19.10.2019, 08:55
Komentujacy gryfinianie przecierz caly gorny taras to typowi wiesniacy mieszkali i pracowali w pgr i bylo dobrze teraz im byczek i krowka przeszkadza.
Mieszkam na pięknej wsi gdzie jest czysto ,świeżo i mieszkańcy są sympatyczni
Mieszkam na pięknej wsi gdzie jest czysto ,świeżo i mieszkańcy są sympatyczni 19.10.2019, 21:44
Cym się różni człowiek wychowany we wsi po PGR od tego wychowanego na blokowiskach Dolenej odr lub PKP lub innych przymusowych obozów pracy za damski ch**** ?
Komuna była wszędzie libacje alkoholowe też , system niewolnictwa był wszędzie,
Mój ojciec pracował w PGR jako mechanik wiem dokładnie jakie były tam warunki i muszę powiedzieć , że ja pracowałem i w Dolnej odrze i w stoczni szczecińskiej , mieszkałem i w Szczecinie i Gryfinie w tym okresie i powiem wam,
Wżyciu nie widziałem takiego syfu , smrodu , pijaństwa , menelstwa i ludzi zdegradowanych społecznie w jednym miejscu.
Normalnie ameba
Normalnie ameba 20.10.2019, 17:15
Normalnie poziom inteligencji ameby prgerus "zarobas" utożsamia się najpierw z ludźmi z ze wsi których krzywdzi w odróżnieniu od was ci ludzkie ciężko pracowali a nie kradli pili i się rozmnażali w sobnie Później powołuje się na opinie ojca także pegerusa na temat inżynierów pierwszych ludzi którzy budowali elektownie piastując tam wysokie stanowiska o dosyć wysokiej kulturze osobistej mieszkańców właśnie Górnego tarasu szczególnie bloków elektrowni Dolna Odra Jeżeli jest mowa o inteligenci i ludziach wykształconych jest między wami taka przepaść ze uważacie to we własnym pegerowskim środowisku za patologie Normalnie szok wy się już nie rozmnażajcie beneficjenci 500+
Człowiek ze wsi
Człowiek ze wsi 20.10.2019, 16:48
Utożsamianie ludzi ze wsi którzy ciężko całe życie ciężko pracowali u siebie na roli Z ludzi z tzw PGR jest bardzo krzywdzące Pegerusy to zapijaczone prymitywywy którzy patrzyli tylko aby ukraść sprzedać i wywieźć wszystko co się da Wypowiedz typowego pegerusa ani metra pola a w chlewiku po 5 świń trzymali złodziejstwo Nie próbuj pegerusie przyklejac się do ludzi ze wsi A na górnym tarasie więcej ludzi wykształconych inteligentnych niż miałeś lecz pewnie nie jesteś w stanie tego ocenić z swojego pegerowskiego punktu widzenia
WŁAŚCICIEL
WŁAŚCICIEL 18.10.2019, 20:50
Dziękuje państwu (najprawdopodoniej większości miastowym) za pozytywne komentarze i przypomnienie ludziom ze wsi gdzie mieszkają, bo widocznie po otworzeniu zalando i wybudowaniu szerokiej szosy wśród wiejskich domów zapomnieli, zawiść ludzka na własnej wsi nie zna granic stąd takie artykuły wyjaśniam. pozdrawiam.
Bojaca
Bojaca 19.10.2019, 10:50
To nie chodzi o zawisc, tylko o bezpieczeństwo zwłaszcza dzieci. Ile mozna tolerowac samowolnie biegajace grozne psy ( i byki). A wies niczym sie nie rozni od miasta. Dawne czasy minely i idziemy do przodu.
Mieszjaniec wsi
Mieszjaniec wsi 19.10.2019, 10:05
Zgadzam sie z Panem.
heart79
heart79 18.10.2019, 21:20
Każdy ocenia innych wedle siebie. Proszę pamiętać, że opinia wyrażana o innych świadczy o oceniającym
Knagulec
Knagulec 18.10.2019, 18:42
Dawać te byki do gara chetnie pogryze
Wierzowiec
Wierzowiec 18.10.2019, 20:48

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Dzielnicowy Maciora
Dzielnicowy Maciora 18.10.2019, 15:48
A milicja gdzie w krzakach ze suszarką?
Wieśniak z Gryfina
Wieśniak z Gryfina 18.10.2019, 11:54
Obecnie hasłem „wieśniak” nie określa się (wyłącznie) rolników, ale osoby które uważamy za nieco zacofane, nie znające się na trendach, obowiązujacej modzie, takie które czasem powiedzą lub zrobią coś żenującego. Najłatwiej przychodzi nam wtedy jedno określenie „ty wieśniaku!”, prawda? I nie byłoby to tak złe, gdyby nie to, że w tym samym czasie miastowi (a pewnie po części ludzie ze wsi też) utożsamiają wieśniaka „mentalnego” z rolnikami.
Adam
Adam 18.10.2019, 11:32
te byki Roberta L. często uciekają z zagrody i biegają po całym Wełtyniu, podobnie jak amstafy stanowiąc zagrożenie dla mieszkańców.
sołtys, radny i dzielnicowy doskonale znają całą sytuację ale najwygodniej brać kasę i *** w stołek.
Indie
Indie 18.10.2019, 09:50
Krowy sa święte w wełtyniu chyba
szofer
szofer 18.10.2019, 09:45
Ale jazda!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.10.2019, 09:40
Pomieszkajcie w wiosce to bedziecie wiedzieć o co chodzi. Nic dziwnego ze te byki uciekaja
zarobas
zarobas 18.10.2019, 09:19
Co za głupi człowiek zrobił zdjęcia i opisał sytuację ?
Jeżeli autor tego listu uważa że minimum 300 kilogramowego byka można przeprowadzić przez drogę ,tak jak on pewnie swojego jorka córkę Dzesiczke i syna brajanka to jest w błędzie ..
To są byki na gigancie ... uciekły z pastwiska z łąki co jest zadkoscia bo teraz byki tluczy się w zamkniętych obozach Pasza i odzywkami !
Każdy normalny człowiek nie pisał by listów do redakcji a zdjęcia może by zrobił dla uwiecznienia fajnej sytuacji ...
Autor listu myśli że jak sie dorobił za granicą sprzątając itp to teraz może w Polsce udawać "pana"
I jak mu tak przeszkadza to niech autostrada jezdzi nie przez wioski ! Nie mówiąc już o lasach bo niestety jest ich coraz mniej ! Wycinajq JE tacy ludzie jak autor tego listu ! Beneficjeci 500+ i glosujacy na PIS!
Bojaca
Bojaca 18.10.2019, 09:44
Jak bys siedzial w takich warunkach jak te byki to bys sam uciekal na rondo
Mycia
Mycia 18.10.2019, 09:34
O wieśniak pastuch tego bydła się uaktywnił !
polecam
polecam 18.10.2019, 09:31
To poczytaj sobie kodeks drogowy!
Miastowu
Miastowu 18.10.2019, 09:10
I co w tym takiego nadzwuczajnego, ze na..wsi rolnik pedzi krowu. A to jego wina, ze wybudowali rondo na drodze, ktora prowadzi na pastwisko?
kodeks drogowy
kodeks drogowy 18.10.2019, 09:32
Jak ci byk rozwali auto to dopiero zrozumiesz!
komentarz
komentarz 18.10.2019, 09:07
Żenujące to jest to ze komuś może przeszkadzać taki widok ! Żenująca jest osoba którą napisała ten list i zrobiła zdjęcia telefonem , na który pewnie zarobił wyrzucając obornik u Niemieckich bambrow bądź mając gary Anglika! Na wsi są zwierzęta i pewnie osoba która napisala ten list ma więcej "slomy" wystajacej z butów niż te byki pod kopytami!
Co po galeriach jeździ a do lasu śmieci wywozi ! Chciał pan dalsze komentarze - mój komentarz jest taki wracaj pan myć gary , do Niemieckich bambrow i nie udawaj w Polsce zarobasa ...
Xxxxc
Xxxxc 18.10.2019, 08:59
I co w tym takiego nadzwyczajnego, ze gospodarz pedzil krowy we wsi. Szanowny autorze tekstu troszeczke wiecej wyrozumialosci i szacunku dla ludzi prowadzacych gospodarstwa rolne.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.10.2019, 09:38
Byki, a nie krowy
Tir
Tir 18.10.2019, 09:35
Ha ha pędzić krowy przez rondo ? Grze jest ruch pojazdów ! Może to normalne dla was pastuchów krowich !
No no
No no 18.10.2019, 08:44
Dziwne co miastowy,w berlinie stalem godzine bo pedzili owieczki , wyższa klasa w polsce siedzi w zlomie za odry i kozaczy a sloma z butów wystaje.
Mieszkanka
Mieszkanka 18.10.2019, 08:26
Ludzie nie odrozniacie byków od krów. W Weltyniu sa tylko dwie krowy.
Dyl
Dyl 18.10.2019, 08:11
Skąd się bierze mleko ? ze sklepu.
W życiu nie myślałem , że doczekam czasów, że ktoś będzie oburzony , że na wsi trzyma się zwierzęta które trzeba wyprowadzić na pastwisko, a potem zapędzić do domu na udój. Chciałbym zobaczyć jak wygląda facjata takiego czytelnika idioty. To pewnie jakiś pseudo-miastowy co to sobie pobudował dom na wsi i przeszkadzają mu zapachy, odgłosy zwierząt oraz maszyn rolniczych pracujących w obejściach sąsiadów i pobliskich polach. Więcej szacunku dla ludzi i wykonywanej przez nich pracy , obrzydliwy żenujący kmiocie, ormowcu jeden. Kiedyś takie stadko prowadziła jedna osoba, dzisiaj aż troje ludzi, bo pewnie obawiają się o zwierzęta, odkąd na wsi pojawili się idioci z miasta.
Teksas, poganiacze, warunki ekstremalne, paraliż, zagrożenie- jakby ten śpik miał więcej lat, to by wiedział, że żyje na Dzikim Zachodzie, bo tak kiedyś w Kongresówce nazywano tereny Pomorza Zachodniego.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.10.2019, 09:37
Bzdura, w tej wsi to sa byki a nie krowy.
mieszkaniec
mieszkaniec 18.10.2019, 07:30
W Wełtyniu to raczej można napotkać uciekające byki i modlić się żeby nie zaatakowały, jeśli wyfruną ze swego tzw. gniazdka.
Dajcie je Gryfina
Dajcie je Gryfina 18.10.2019, 05:40
Nie dziwi nikogo wygląd krowy i.t.p
tylko to że jakiś tępy dzban jeden z drugim pędzą luzem stado obsranych krów środkiem rąda w momencie gdy odbywa się ruch pojazdów !! Gzban zawsze będzie dzbanem !!
Sołtys gurny  taras
Sołtys gurny taras 18.10.2019, 05:05
oj boli wieśniaków z wełynia ten artykuł oj boli !!
załużcie tym krową kamizelki odblaskowe
Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.10.2019, 09:34
Pewnie ze boli, najgorzej jak dzieci by male szly, a byki zaatakowaly bezpanskie

Pozostałe