Przyjechali zobaczyć jak u nas jeździ się rowerami

  • 21.10.2019, 15:20
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Przyjechali zobaczyć jak u nas jeździ się rowerami
To już trzecia delegacja samorządowców, która w ostatnim czasie zdecydowała się przejrzeć sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego. Nic w tym dziwnego, bo oprócz naszego regionu tylko Małopolska podjęła się budowy spójnego systemu tras turystycznych.

-Zarówno mieszkańcy regionu jak i przybywający do nas turyści wypowiadają się bardzo ciepło o powstającej sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego. Zainteresowanie projektem przyciąga samorządców z innych części kraju, którzy chcą czerpać z naszych doświadczeń. Trzymamy kciuki za pomysły dolnośląskie i liczymy, że w przyszłości dojedziemy tam trasą Blue Velo, która u nas na kilku odcinkach jest już gotowa – powiedział wicemarszałek Tomasz Sobieraj, który wziął udział w prezentacji tras rowerowych.

 

Jak projektować atrakcyjne trasy rowerowe, jak rozwiązywać kwestie formalno-prawne, jak współpracować z lokalnymi gminami, na których terenie powstaje infrastruktura dla rowerowych turystów. To niektóre z kwestii jakie interesowały dolnośląskich samorządowców, wśród których byli m.in. członkowie Zarządu Województwa Dolnośląskiego Michał Bobowiec i Tymoteusz Myrda.

 

Goście poznali trasę Velo Baltica, w okolicach kładki pieszo-rowerowej wybudowanej na wydmach przez Gminę Kołobrzeg, a także przejechali odcinek Pleśna – Sarbinowo oraz fragment drogi rowerowej prowadzącej z Karlina do Kołobrzegu. Gościom przedstawiono również dobre praktyki i wyzwania, jakie często się pojawiają na etapie projektowania i realizacji inwestycji.

 

Realizowany przez Województwo Zachodniopomorskie projekt Sieci Tras, to prawdziwa rowerowa rewolucja na Pomorzu Zachodnim, która będzie liczyła 1100 km szlaków. Nowobudowane odcinki łączą się ze ścieżkami rowerowymi, które zostały zbudowane, bądź są budowane przez lokalne samorządy. W ubiegłym roku Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego kosztem ok. 44 mln zł zbudował i oznakował ok. 110 km tras. W roku bieżącym realizujemy trasy rowerowe o długości blisko 290 km, a nakłady finansowe dla tych zadań przekraczają 75 mln zł. Większość inwestycji zostanie zakończona w przyszłym roku, a równocześnie są przygotowywane kolejne zadania.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kotek
Kotek 22.10.2019, 12:05
Nic ten Pan Burmistrz nie robi w tej gminie zatrudnia tylko swoich znajomków pana z Kostrzynka co ma wojskową emeryturę między innymi komunalka wożą ***
w służbowymi autami auto z komunałki jest przystosowane do wożenia osób niepełnosprawnych a oni wynajmują auto z Gorzowa by wozić taką niepełnosprawną dziewczynkę z Cedyni po co jest ten samochód w komunalne by Niedźwiecki i Fiołek sobie *** wozili nie przejdą parę metrów i wożą *** na nasz koszt skandalg
Fikołek
Fikołek 22.10.2019, 09:54
Zarzycki ty się zajmij budową mieszkań wyremontuj budynki koło basenu bo nic nie robisz i niczym nie róznisz śię od tej niemoty z Rudnicy
ja
ja 21.10.2019, 20:15
konkurs na najgorszą ścieżkę, wygrywa ścieżka z borzymia, która w stronę Bani prowadzi po czarnym żwirze na którym można sobie zniszczyć opony, żenada.
Heniek z PiSu
Heniek z PiSu 21.10.2019, 17:26
U nas na rowerach jezdzi się tylko po pijaku
ścieżka rowerowa do krzywego lasu i Dolnej
ścieżka rowerowa do krzywego lasu i Dolnej 21.10.2019, 16:31
Warto podkreślić że tylko dzięki Niketoński emu jesteśmy potęgą światową w ścieżkach rowerowych które łączą wszystkie wsie, przysiółki, szkoły i przedszkola. Niech będzie pozdrowiony Niketoński teraz i zawsze i na wieki wieków!!!
Dyl
Dyl 21.10.2019, 16:29
Gryfińscy samorządowcy już do Raciechowic nie jeżdżą na konsultacje i nauki ?
dziennikpolski24.pl/raciechowice-zagrozone-likwidacja-gmina-walczy-o-przetrwanie/ar/c3-13989477
Raciechowice w Gryfinie też jakąś pożyczkę zaciągnęły. Spłaciły ją ?

https://miasto-info.pl/mysleni…
88
88 21.10.2019, 16:15
Można by pomyśleć , że na Dolnym Śląsku takie zacofanie, że nikt tam o ścieżkach rowerowych nie słyszał .
Przyjechali na koszt podatnika pobalować nad morzem.
Jacy ci samorządowcy sa biedni i zafrasowani problemami, jakby własnymi ręcami te ścieżki rowerowe budowali. Zapewne wkrótce nastąpi rewizyta. Ciekawe czego będą uczyć się nasi włodarze w dolnośląskim ?
https://www.youtube.com/watch?…
Raj w Uciechowicach
Raj w Uciechowicach 21.10.2019, 17:31
Oby w rewizycie pogoda dopisała , bo ponoć ostatnio było bardzo porno i duszno

Pozostałe