W Gryfinie szykuje się ostra sesja. Burmistrz przygotowuje nowe podatki

  • 22.10.2019, 19:06
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W Gryfinie szykuje się ostra sesja. Burmistrz przygotowuje nowe podatki
Sparawa wysokości podatków zdominuje zapewne najbliższa sesję rady Miejskiej w Gryfinie. Projekt uchwały przygotowuje burmistrz Mieczysław Sawaryn. Obrady przewodniczący Rafał Guga wyznaczył na 30 października 2019 r.
  1. Sprawy regulaminowe

1/ otwarcie obrad i stwierdzenie quorum,

2/ przyjęcie protokołów: z XII i XIII sesji.

 

  1. Zgłaszanie wniosków w sprawie zmiany porządku obrad.

 

  1. Przedstawienie złożonych interpelacji i zapytań.

 

  1. Podjęcie uchwały zmieniającej Uchwałę nr IX/77/19 Rady Miejskiej w Gryfinie z dnia 30 maja 2019 r. w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia – schronisku dla osób bezdomnych oraz w schronisku dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi – DRUK NR 1/XIV
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Gminy Gryfino w latach 2019-2023” – DRUK NR 2/XIV
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków obowiązującego na terenie Gminy Gryfino – DRUK NR 3/XIV
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia wniosku sołectwa Mielenko Gryfińskie
    w sprawie realizacji przedsięwzięć w ramach funduszu sołeckiego na rok 2020
    – DRUK NR 4/XIV
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie zmian budżetu Gminy Gryfino na 2019 rok – DRUK NR 5/XIV
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie określenia stawek podatku od nieruchomości na terenie miasta i gminy Gryfino – DRUK NR 6/XIV
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie określenia stawek podatku od środków transportowych na terenie miasta i gminy Gryfino – DRUK NR 7/XIV
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Wybór ławników na kadencję lat 2020-2023 do Sądu Rejonowego w Gryfinie
  1. przedstawienie opinii Zespołu ds. opiniowania kandydatów na ławników
  2. powołanie komisji skrutacyjnej,
  3. głosowanie tajne,
  4. odczytanie uchwały.

 

  1. Informacja o oświadczeniach majątkowych złożonych w 2019 r.

 

  1. Informacja Burmistrza o pracach podejmowanych w okresie międzysesyjnym
    i z wykonania uchwał Rady.

- uwagi i zapytania.

 

  1. Wolne wnioski i informacje.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (107)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czwartek
czwartek 29.10.2019, 21:24
Budżetowa wpadka Sawaryna stanie się faktem!
radni nie dajcie się ograć!!!!
radni nie dajcie się ograć!!!! 28.10.2019, 21:31
Tyle razy tercet obrażał i lekceważył radnych a potem bezczelnie tłumaczył "przecież sami głosowaliście" - że chyba się nie zgodzą na zmianę budżetu w listopadzie?
Przecież skoro to burmistrz wniósł na początku roku nierealny budżet, niech w styczniu rozliczy jego wykonanie.
A niech nie obłudnie tłumaczy potem, że "zgodnie z budżetem uchwalonym przez radnych, zrealizowaliśmy wszystko" - NIE DOPOWIADAJĄC, ŻE opisuje nie projekt zgłoszony w zeszłym roku, tylko po zmianach w listopadzie.
dopisek
dopisek 28.10.2019, 23:37
W grudniu "w przyszłym roku inwestujemy miliardy". W listopadzie "przesuwamy na przyszły rok". Absolutorium - "no przecież wykonaliśmy wszystko, co radni uchwalili - a jak zmieniali, to o co pretensja do nas"?

Tak konstruować budżet, to z przeproszeniem idiota może - wrzucić cztery obwodnice (a kto zabroni?), potem je wycofać - i tak w kółko....
SANHEDRYN ARCHANIELSKI HA AH AH
SANHEDRYN ARCHANIELSKI HA AH AH 27.10.2019, 08:28
https://youtu.be/Bjqaiz8pc3Q HA HAAH MARZENIA ANIOŁA
MAMY SZNSE NA HOHOHOHOOOOOOOOO HOCHOŁA PRZECHODNIEGO HA AH AH
MAMY SZNSE NA HOHOHOHOOOOOOOOO HOCHOŁA PRZECHODNIEGO HA AH AH 27.10.2019, 07:49
nie bedzie kabaretu bedzie CHÓR HA HA AH https://youtu.be/hR00GJYBwps HA HA HA
Allelulia i wynocha na szczaw
Allelulia i wynocha na szczaw 27.10.2019, 08:02
Precz z koszernym tercetem!
ignoratia iuris nocet
ignoratia iuris nocet 27.10.2019, 08:16
Hajdas, a ty sie nie boisz pisać takie anysemickie hasła? Mało pieniędzy wydałeś na przeprosiny? Nie potrafisz już żadnych wniosków wyciagać?
do radnych
do radnych 26.10.2019, 00:16
W żadnym wypadku nie uchwalajcie zmian w budżecie. Niech na koniec roku wyjdzie prawdziwy obraz gminy i niewykonanie budżetu w 60 procentach. Nie bierzcie na siebie odpowiedzialności za nieróbstwo burmistrza
Radziszewiak
Radziszewiak 26.10.2019, 00:21
Jakiś sprzedawczyk się zawsze znajdzie.
barierka przed szlabanem....
barierka przed szlabanem.... 25.10.2019, 23:19
Jaki procent inwestycji zaplanowanych w budżecie uchwalanym w końcu zeszłego roku zostało zrealizowanych?
Ile pieniędzy przeznaczonych na te inwestycje zostało wydanych, a ile nie potrafili wydać?
I czy w przyszłym roku, opowiadając na sesji absolutoryjnej o wykonaniu budżetu na rok 2019 Sawaryn będzie opisywał wykonanie budżetu uchwalonego w grudniu 2018 roku czy w wersji zmienionej w listopadzie 2019 ( a budżet przypomnijmy na rok 2019)?
No i czy można sobie burmistrzowi do budżetu wpisywać bez konsekwencji inwestycje, których i tak będzie się realizować?
To proponuję na 2020 rok wpisać trzy obwodnice Gryfina (małą, dużą i taką pod rzeką:)) i ze cztery inwestycje typy "schody Milera" przy przejeździe kolejowym - 10 metrów od istniejących, bo się nie potrafili dogadać w sprawie zdjęcia debilnej barierki przed szlabanem...
hah
hah 25.10.2019, 23:27
Sewaryn nie jest od gooownianych inwestycji on jest od wielkich idei typu obwodnica której nigdy nie będzie!
Gryf
Gryf 25.10.2019, 18:36
Rafał trzymaj się! Nie daj się ograć Mieciowi!
a potem powie, że to "przecież radni uchwalili zmiany", więc…
a potem powie, że to "przecież radni uchwalili zmiany", więc opowie o wykonaniu budżetu w wersji z... listopada.... 25.10.2019, 22:54
Dokładnie - burmistrz opracował budżet, niech burmistrz realizuje do końca - a w styczniu przedstawi, ile zrealizował, a ile było tak z sufitu.
Nie sztuka wpisać 40 inwestycji.
Jak widać sztuka zrobić jedną do końca.
A dla tercetu w ogóle zacząć chociaż trzy....
kebab u mnietka  na ostro  ha ha ah
kebab u mnietka na ostro ha ha ah 25.10.2019, 13:04
BEDZIE OSTRO HA HA AH mnietek zamówił trochę mięsa do bufetu gminnego bioe chili i wpadam na obiad ha ha ahah
apel do radnych
apel do radnych 24.10.2019, 23:43
W żadnym wypadku nie uchwalajcie zmian w budżecie. Niech na koniec roku wyjdzie prawdziwy obraz gminy i niewykonanie budżetu w 60 procentach. Nie bierzcie na siebie odpowiedzialności za nieróbstwo burmistrza
bezczelność papugowa
bezczelność papugowa 25.10.2019, 11:19
100 procent racji to BURMISTRZ PRZYGOTOWAŁ BUDŻET NA TEN ROK - a rok się nie skończył.
Niech w styczniu opowie, jaki z niego "organizator" - co mu się udało, a co nie.

A potem bezczelnie na sesji odpowie znowu "to radni głosowali budżet"!

Tak - zagłosowali w grudniu - czekają efektów od władzy wykonawczej.

Teraz pozmienia - a potem będzie opowiadał o "wykonaniu budżetu" nie w wersji uchwalanej przed początkiem roku 2019 - tylko z października, tak?
G.
G. 24.10.2019, 21:35
Chcieliście to macie !! Rozdają oczywiście nie swoje pieniądze to wychodzi na to, że ktoś to musi finansować. Po prostu dotacje państwa dla miast drastycznie się zmniejszyły a wydatki zwiększyły. Przecież podwyżkami np.dla nauczycieli przypuszczam, że zostaną obciążone samorządy. Kraków już robi oszczędności na wszystkim, bo brakuje im kasy w budżecie. U nas podobnie. W każdym mieście jest podobnie!! Oczywiście w różnej skali. Oj, źle wróżę już niedalekiej przyszłości. Dla wszystkich popierających PIS pewnie nie wystarczy miejsc w spółkach skarbu państwa i tych horrendalnych wynagrodzeń!! I co panowie zrobicie jak przyjdzie popychać socjalistyczną biedę. A pewnie będzie ona dużo wieksza. Wenezuela się kłania !!
pamiętajcie co obiecaliście wyborcom
pamiętajcie co obiecaliście wyborcom 24.10.2019, 21:25
Panie wiceprzewodniczący Piotrze i reszta ferajny PIS znowu zgodnie podniesiecie przy głosowaniu w poparciu dla Mietka i jego kolesi łapki w górę dla świętego spokoju.OBUDŹCIE SIĘ!!!
wyborca
wyborca 25.10.2019, 08:15
Właśnie za takie zachowanie mieszkańcy już WAM podziękowali podczas wyborów.
apel do radnych
apel do radnych 24.10.2019, 19:38
W żadnym wypadku nie uchwalajcie zmian w budżecie. Niech na koniec roku wyjdzie prawdziwy obraz gminy i niewykonanie budżetu w 60 procentach. Nie bierzcie na siebie odpowiedzialności za nieróbstwo burmistrza
papuzia strategia
papuzia strategia 24.10.2019, 19:22
No pasaran - dobra uwaga - władza wykonawcza ma realizować budżet. Skoro nie radzi sobie zdejmując prawie wszystkie pozycje inwestycyjne - to radni muszą jasno wypunktować braki!

Tym bardziej, że te przesunięcia nie są pierwszy raz!

I zobowiązać do pracy tercet.

Do końca roku jest jeszcze trochę czasu.

Może chociaż przetargi poogłaszają?

A dopiero jak nie zrealizują do końca roku - to WTEDY ROZLICZYĆ WYKONANIE BUDŻETU????

Bo tak to każdy może sobie zrobić budżet. W styczniu uchwalamy, że budujemy tunel do Skandynawii z Gryfina a w październiku uchwalamy, że.... jednak w tym roku nie...
I tak bujamy się przez 5 lat...

Środki zamrożone, więc nie robimy np parkingów, obiektów sportowych, zabytków, cmentarza itd...

I w marcu "smutno nam, bo to przecież radni uchwalali"..
A w październiku "nie udało się w tym roku, to sobie przesuniemy na następny - radni MUSICIE przesunąć"...
No pasaran. Rozgrzeszenia dla nieudolnych i leniwych nie ma.
No pasaran. Rozgrzeszenia dla nieudolnych i leniwych nie ma. 24.10.2019, 16:21
Widzę, że kumpel tercetu aj waj usiłuje za wszelką cenę rozmyć tematy sesyjne. A ja chcę zwrócić uwagę mieszkańców i radnych na uchwałę w sprawie zmiany budżetu. To podstęp Sawaryna. To jedyny projekt uchwały, którego uzasadnienia nikt nie podpisał - zdaje się, że to pierwszy taki przypadek w historii. W uchwale są dwa bardzo istotne wątki. Pierwszy to zmniejszenie wydatków budżetu (mimo olbrzymiej nadwyżki wolnych środków) przez wycofanie się z prawie wszystkich dużych inwestycji zaplanowanych na ten rok w budżecie. To zmniejszenie wydatków i tym samym zarzucenie inwestycji na ponad 6 milionów złotych łącznie ze środkami unijnymi. A konkretnie wycofanie środków 1) z inwestycji dotyczącej budowy mieszkań komunalnych w Nowym Czarnowie – 718 463,00 zł. 2) z inwestycji budowy kanalizacji na ul. Łużyckiej w Gryfinie – 1 360 000,00 zł. 3) z inwestycji realizacji zadań dofinansowywanych ze środków zewnętrznych oraz częściową możliwością uwolnienia wkładu własnego w łącznej wysokości - 962 792,65 zł: a) Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej z wykorzystaniem istniejących odcinków linii kolejowych Nr 406, 273, 351 – dochody (-) 211 412,44 zł, wydatki (-) 267 202,00 zł, b) Przebudowa dróg lokalnych łączących centrum przesiadkowe w Gryfinie z siecią TEN-T – dochody (-) 351 489,14 zł, wydatki (-) 2 292,77 zł, 3) Zintegrowane Centrum Przesiadkowe w Gryfinie – dochody - (-) 3 021 032,44 zł, wydatki (-) 4 277 231,90 zł. Zastanawia co robił wicek od inwestycji Miler przez cały rok ? Raczej niewiele . Jak rada klepnie tą uchwałę to przy absolutorium Sawaryn będzie rozgrzeszony. To rada zdejmie inwestycje z budżetu a nie on zawalił.. Rada zdjęła inwestycje to on ich nie realizował. Te słowa wypowie Nikotyński i będzie miał rację bo radni dadzą się wcześniej złamać. Powie im nie pamiętacie ! A to wy uchwalaliście. My to tylko wykonujemy. I lenistwo i nieudolność są rozgrzeszone. Cha, cha, cha. Drugi wątek w uchwale to pieniądze dla nauczycieli - prawie 3 miliony złotych.. Ponieważ z niepodpisanego uzasadnienia nic nie wynika podejrzewam, że to opóźnione pieniądze za strajki. 99% gmin już to poregulowało. Teraz jest świetna okazja aby zrzucić winę na radnych gdyby głosowali przeciw uchwale z powodu inwestycji. Nie bójcie się tego zarzutu i Nikotyńskiego. Choć palenie zabija to zawsze skarbnica może w przerwie albo po komisjach zmienić to czego chcecie a Guga może zwołać sesję nadzwyczajną . Powstrzymajcie to lenistwo, nie rozgrzeszajcie leni. Nie pozwólcie na zmianę budżetu . To Sawaryn wnioskował i apelował o uchwalenie go w tym kształcie bez studiowania go i oglądania się na cokolwiek. To niech go realizuje i ukarze odpowiedzialnych. Pani Magdo ! Chwycił panią wtedy na plewy a potem ruski chłop powiedział pani, ty to uchwaliłaś.
P. s. Mam zięcia kierowcę. Te stawki podatku od środków transportowych to horror. A podatek od nieruchomości to prawie same stawki maksymalne ustalone przez rząd aby powstrzymać takich jak Sewerym.
ajwaj ma w ***  kasę nie skur wił się i nie skurwi ha ha ah
ajwaj ma w *** kasę nie skur wił się i nie skurwi ha ha ah 24.10.2019, 17:25
wiadomo nie od dziś komu loda robi mnietek ano wieczorką developerą z gryfina oraz całej tej zydowskiej szajce z kudukiem na czele jako przybocznym wora z 11 listopada ha ha ah a ja kumpel tercetu ty chyba predzej kumpel WORA skocz po srebrniki zsumuj sobie te inwestycje i porównaj z wypuszczonymi obligacjami przez gminę gryfino ha ha ahaha a odpowiedz sama ci się nasunie ha ha ha a niech podadzą liste kto imiennie nabył te obligacje a dowiesz sie kto tym cyrkiem steruje ha ha ah ah
poznam
poznam 24.10.2019, 16:23
Widocznie jest przekupny i dotarli do niego.
wspaniałe inwestycje
wspaniałe inwestycje 24.10.2019, 12:49
Gdybym był v-ckiem od inwestycji w Gryfinie,wstydziłbym się wyjść z domu.
przeszkoda
przeszkoda 24.10.2019, 14:19
Najpierw trzeba byłoby mieć wstyd....
Jest
Jest 25.10.2019, 02:45
To jest burek on niema wstydu.
klaus
klaus 24.10.2019, 11:56
Ale o so chosi?
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 24.10.2019, 11:02
to dla sorbeta i łowcy baranów ha ha aha ah https://youtu.be/RU8Wp0G4N8M mi nie musisz wierzyć ha ha ah posłuchaj pani mecenas która zna to od kuchni ha ha ah korek worek rozporek ha haah WÓR Z 11 LISTOPADA DZIELI SREBRNIKAMI sorbet i łowca baranów zapewne lizali wora ha ha ah aż kasa sie sypła ha ha ah pozdrawiam lachociągów wieczorka meskie i te żeńskie szczególnie a tu przesłanie do was ha ha ah nie moje ha ha ah https://youtu.be/mTWrLVHJLzI
wredna
wredna 24.10.2019, 10:44
Punkt 6 z sesji
Proszę poruszyć sprawę odpływu deszczówki na ul Żołnierzy Wyklętych przy rondzie. Wystarczy deszcz a powstaje bajoro i potworny smród. Nas mieszkańców nie nie interesuje KTO ma to zrobić! Jak się podnosi ceny to najpierw należy poprawić usterki i usunąć wady.Mamy chyba jeszcze burmistrza ?
Nie trzeba eksperta
Nie trzeba eksperta 24.10.2019, 15:03
To gmina powinna położyć grubszą rurę o przekroju co najmniej140 cm od ronda do Odry Trochę ponad 200 metrów i wstawić pompę. A gość z Mongolii opowiada o podziemnych zbiornikach retencyjnych i braku pinindzy. Czym kłamie.
Gisior
Gisior 24.10.2019, 00:37
Były wybory za wyborami to złote góry Sawaryn obiecywał. Teraz już po wyborach to i inwestycje im niepotrzebne. Po co się szarpać jak można odpocząć i do pracy nie przychodzić. To nieprawda, że w człowieku robotnicza płynie krew. Pora skończyć obiecanki, wykreślić zaplanowane inwestycje i spokój. Do następnych wyborów.
żyro
żyro 24.10.2019, 01:28
Zawsze byli do niczego!
WLADCA MARIONETEK JEST Z NIEBUSZEWA
WLADCA MARIONETEK JEST Z NIEBUSZEWA 23.10.2019, 22:49
Ze NIBY JAK HA HA AH - HA HA HAAAA Projekt uchwały przygotowuje burmistrz Mieczysław Sawaryn. Obrady przewodniczący Rafał Guga wyznaczył na 30 października 2019 r. HA AH HAA MNIETEK TO SOBIE MOZE PRZYGOTOWAC HA HA AAAH KOSZERNA JAJECZNICE NA SNIADANIE A GUGA TO NIE MA HA HA HAAAH NIC DOGADANIA NA TERMIN SESJI ON HA HA AH TYLKO ZAWIADAMIA HA HA AHHH GONIEC JEDEN JUDKA HA HA AH TO TYLKO MARIONETKI NA ***JSKICH HA HA HAA AH SZNURKACH

Pozostałe