Nazwa nawiązuje do podkarpackiej krainy?

  • 23.10.2019, 10:15
  • Żródło: Gmina Stare Czarnowo
Nazwa nawiązuje do podkarpackiej krainy? Gmina Stare Czarnowo
Czarnowska Bukowianka - taką nazwę od soboty, 19 października 2019 r. nosi nowo wybudowana droga rowerowa pomiędzy Szczecinem, Kołbaczem a Starym Czarnowem. Laureatem konkursu został 13-letni Miłosz Zieliński ze Starego Czarnowa.

W minioną sobotę podczas oficjalnego otwarcia drogi rowerowej łączącej miasto Szczecin ze Starym Czarnowem ogłoszono wyniki konkursu na nazwę ścieżki.

Konkurs cieszył się ogromną popularnością. Wpłynęło ponad 140 zgłoszeń od mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Komisja konkursowa wybrała spośród otrzymanych zgłoszeń nazwę Czarnowska Bukowianka.

- Obrady komisji konkursowej były burzliwe i bardzo pracowite. Nie była to łatwa decyzja, bo wybranie jednej nazwy spośród ponad 140 propozycji nie było łatwe. Za wybraną nazwą przemawiało jednak to, że nawiązuje do gminnej miejscowości, jak i do walorów przyrodniczych, przez które przebiega droga rowerowa - podsumowała konkurs wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Laureat konkursu, 13-letni Miłosz Zieliński, w nagrodę otrzymał rower trekkingowy (na zdjęciu).

Źródło: Gmina Stare Czarnowo

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (336)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pomada
pomada 19.11.2019, 17:18
Ale się dzieje... Szok!
Xy
Xy 17.11.2019, 10:18
Jak w piosence " szkoda Twoich łez dziewczyno wszystko ................"
racja
racja 17.11.2019, 23:20
... żar miłości sczezł"...
Nie ma ludzi nieomylnych. Tylko głupcy w to wierzą. Szkoda, że władza gminna nawet nie widzi swoich błędów. Już nie mówiąc o przyznaniu się do nich....
niestety:)
niestety:) 17.11.2019, 17:43
cnotę traci się tylko raz.... o czym władze najwyraźniej nie wiedziały...
średni, od urodzenia, z jednej i drugiej itp mieszkańcy obiektywni, warci,…
średni, od urodzenia, z jednej i drugiej itp mieszkańcy obiektywni, warci, itp:) 16.11.2019, 22:29
A dlaczego to urzędnicy decydowali o nazwie a nie mieszkańcy?
Jak urzędnicy dają rower rodzinie urzędnika to musi być to super przejrzyste.
A skoro boją się ujawnić inne nazwy, to widać coś mają do ukrycia.
Bo przecież jakby to była faktycznie nazwa "najlepsza" - to czego się boją?
Młody mieszkaniec / ale 18 już mam/
Młody mieszkaniec / ale 18 już mam/ 16.11.2019, 21:19
Oj Lulek, Lulek na pewno nie doczekasz się " wpadki gminnej władzy" - jest tam wszystko " na bogato " jak mówi obecna młodzież . Zadowolony ?
i jaki jeszcze "mieszkaniec" - bo żaden ani słowa na temat:):):)
i jaki jeszcze "mieszkaniec" - bo żaden ani słowa na temat:):):) 16.11.2019, 22:31
Przecież tu cały czas piszą o tej wpadce - jakby na stacji benzynowej konkurs wygrała rodzina pracownika to by nie mogła odebrać nagrody - takie są reguły w transparentnych firmach....
słowo klucz
słowo klucz 16.11.2019, 23:35
Właśnie! W transparentnych!
non
non 16.11.2019, 17:09
Jednak najgorsza jest mentalność Alfonsa!
Lulek
Lulek 16.11.2019, 20:01
Aż tak źle oceniasz "dwór" pani wójt? Ale masz rację - zero faktów, tylko bezradne krętactwa - byle nie przyznać się do błędu....
śmiechu warte
śmiechu warte 16.11.2019, 15:58
I kolejny komentarz pod kolejną nazwą :)
Lulek
Lulek 16.11.2019, 20:02
Ważne trrollu że ty tylko pod jednym nickiem piszesz - cha cha - ale pod każdym ani słowa na temat wpadki gminnej władzy....
Lulek
Lulek 16.11.2019, 15:24
A jednak to prawda - władza w Starym Czarnowie ma mentalność komunistycznych sekretarzy - skoro na krytykę zwolennicy potrafią napisać "urzędnicy wybrali, koniec kropka".
Szkoda, że ci urzędnicy nie pytali mieszkańców o zdanie.
Albo chociaż jakiegoś specjalisty od marketingu - kto rozpozna taką markę?

Nieuczciwe zasady są po prostu złe.
W takiej sprawie mieszkańcy powinni mieć prawo wyboru - a przynajmniej poznania innych nazw....
I tyle - a nawet tego władza nie potrafi zrobić....

Boi się, że okaże się, że mieszkańcom spodobałaby się jakaś inna nazwa?


Dzisiaj, 12:16 Komisja wybrała nazwę i koniec , kropka.
Obiektywny mieszkaniec
Obiektywny mieszkaniec 16.11.2019, 12:16
Lulek , to jest rzeczywiście żałosne / i tu jedynie masz rację/ żeby ciągle drążyć temat nazwy ścieżki i kto otrzymał rower. Konkurs był ogłoszony zgodnie z przepisami Komisja wybrała nazwę i koniec , kropka. Jest piękna ścieżka , rower pewnie masz , więc się wybierz na ścieżkę, którą Gmina min. i tobie zrobiła żebyś miał coś dla zdrowia. A nie siedzisz po nocach, stresujesz się i po północy piszesz takie bzdety. Szrokiej jazdy na ścieżce p.nazwą "CZARNOWSKA BUKOWIANKA "
Lulek
Lulek 16.11.2019, 15:20
Ty - ale "koniec kropka" - to właśnie się nazywa mentalność komunistyczna - "władza postanowiła, koniec kropka" - a tu chodzi właśnie o to, że tak postanowiła - i to jest po prostu złe....

A przy okazji - nie podkreśla ci nazwy jako błędnej?

Sprawdził ktoś rozpoznawalność nazwy wśród mieszkańców?
Sprawdził ktoś, czy mieszkańcom się podoba....
śmiechu warte
śmiechu warte 16.11.2019, 11:16
Wypisywanie komentarzy pod zmyślonymi nazwami i udawanie, że zostały napisane przez wiele różnych osób, jako rozpaczliwa próba zainteresowania tematem kogokolwiek. To jest dopiero żałosne:)
i to jest dopiero "śmiechu warte"...
i to jest dopiero "śmiechu warte"... 16.11.2019, 15:25
A ty podpisujesz się imieniem i nazwiskiem? I to jest żałosne, gdy innych pouczasz, a sam robisz co innego....
śmiechu warte
śmiechu warte 16.11.2019, 16:30
Wiesz, że jest coś takiego jak regulamin, który odnosi się do zamieszczania komentarzy? Został przez ciebie przeczytany? Pewnie nie, bo wtedy nie padłoby bezsensowne pytanie:) I cyk, kolejny pstryczek w nos:)
Lulek
Lulek 16.11.2019, 20:04
Kolejny "pstryczek w nos"? Ty sobie jak ci już napisano pstrykaj Grzywińską. W nos. Jak ci pozwoli...

Widzę że do każdego tutaj odnosisz się z taką samą pogardą
śmiechu warte
śmiechu warte 17.11.2019, 11:46
To źle widzisz i złe wnioski wysnuwasz:) Niczym nowym nie zaskakujesz:)
do żałosnego śmiechu wartego
do żałosnego śmiechu wartego 16.11.2019, 13:34
To dlaczego wypisujesz, zmyślasz i udajesz?
Lulek
Lulek 16.11.2019, 07:43
Wystarczyło zrobić uczciwy konkurs, uczciwe i przejrzyste zasady, zapytać mieszkańców o zdanie - i nie byłoby problemu.
Żałosne....
smutna prawda
smutna prawda 16.11.2019, 00:18
A jednak władza w Starym Czarnowie przypomina dawnych sekretarzy PZPR - takie lekceważenie głosów krytykujących ewidentną wpadkę z konkursem na nazwę - to po prostu aż żałosne.
Normalnie wystarczyłoby przyznać się, że faktycznie można było zrobić lepiej itp - i byłoby po sprawie....
śmiechu warte
śmiechu warte 15.11.2019, 22:32
Żegnaj mój dziwaczny przyjacielu :) Pa pa:)
Witalis
Witalis 15.11.2019, 23:09
Już się z gąską witał....
smutna prawda
smutna prawda 16.11.2019, 00:19
...aż wpadł na konkursie, w którym nawet nie pytano mieszkańców o zdanie - bo jeszcze by wygrał ktoś "niewłaściwy" zdaniem władz....
podsumowanie
podsumowanie 15.11.2019, 21:27
Pogarda władzy była już dawno widoczna. Teraz jeszcze tępota. Gdzie masz tu "zmianę zdania"?
Podwójna moralność to dla ciebie ZALETA tej władzy?

Jedne standardy tam, gdzie może wkroczyć CBA a zupełnie inne tam, gdzie można się nie bać CBA?

Gdzie widzisz zmianę zdania?
śmiechu warte
śmiechu warte 15.11.2019, 20:57
Pstryczek w nos i szybciutko zmieniasz zdanie :)
co za język!!!
co za język!!! 19.11.2019, 17:13
wójtową też pstrykasz?
podsumowanie
podsumowanie 15.11.2019, 21:29
"Pstryknij w nos" to sobie panią Grzywińską - jak to lubi. Gdzie masz "zmianę zdania" co do trefnego konkursu i pogardy do woli mieszkańców, którzy nie mieli okazji wypowiedzieć się o propozycjach nazwy?
smutna prawda
smutna prawda 16.11.2019, 00:21
Ciekawe czy wójt Grzywińska lubi jak się ją pstryka w nos. Swoją drogą ciekawe określenia mają zwolennicy władzy reagując na krytykę....

śmiechu warte Wczoraj, 20:57 Pstryczek w nos
podsumowanie
podsumowanie 15.11.2019, 15:28
A jednak nawet zwolennicy gminnych włodarzy przyznają, że przetarg robiony tak samo jak konkurs na nazwę byłby niedopuszczalny.
Szkoda, że podwójna moralność obowiązuje w tej gminie - tam, gdzie wkroczyłoby CBA - grzeczniutko, ale takie małe "frukta" władzy - a to już co innego...
Mieszkaniec  od  urodzenia
Mieszkaniec od urodzenia 15.11.2019, 14:34
Masz rację ponżej- przy nazwie ścieżki wybranej w ogłoszonym Konkursie i wybrana nazwa przez Komisję / kilkuosobową / - tyle trzepania, a dopiero gdyby przetarg na inwestycje zrobiony nie tak . Szkoda gadać - dopiero przeciwnicy mieli by pole do krytyki - nieprawdaż ?
podsumowanie
podsumowanie 15.11.2019, 15:30
Gdyby takie zasady zastosowano w przetargu byłoby to niezgodne z prawem i CBA by wkroczyło. Ale podwójne moralne standardy jak widać obowiązują - robić prawidłowo tylko tam, gdzie grozi to kłopotami?

Dlaczego nie zrobiono tego konkursu przejrzyście jak przetargu?
śmiechu warte
śmiechu warte 15.11.2019, 12:45
Mało było przetargów? I co? Coś było nie tak? Pewnie, że nie, bo temat byłby od dawna maglowany i z pewnością przekroczyłby tysiąc, a nawet i milion krytycznych komentarzy :)
podsumowanie
podsumowanie 15.11.2019, 15:33
No widzisz - a tam, gdzie nie boją CBA mają inne standardy jak widać.
Dlaczego nie było jawnych zasad - dlaczego to nie mieszkańcy wybierali?
Dlaczego władza nie przedstawiła innych propozycji nazw?

Bo wie lepiej od mieszkańców, komu należał się rower...

"nam się należało" jak grzmiała pewna pani w sejmie...
transparencja
transparencja 14.11.2019, 21:32
Jak zwykle pogarda - niewygodne fakty nazwać pogardliwie niedorzecznymi. A tu prosto: czy przetarg organizowany według podobnych reguł byłby transparentny?
?
? 14.11.2019, 20:49
Ale zaplątałeś się w tych niedorzecznych wywodach ..............!!!
?
? 14.11.2019, 21:30
Niedorzeczne to są władze dając regulamin, w którym rodzina urzędnika dostaje nagrodę od urzędników - a inne nazwy są utajnione - żeby mieszkańcy nie mogli porównać....
?
? 14.11.2019, 17:28
Już nie tacy zapewniali o swojej niewinności... Do czego każdy ma prawo...
Jak robią tak konkurs - to przetarg też podobnie?
Czy jednak przetargu tak by nie zrobili?

Pozostałe