Hemoroidy można wyleczyć szybko i bezboleśnie - mówi chirurg z Gryfina

  • 26.10.2019, 13:42
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Hemoroidy można wyleczyć szybko i bezboleśnie - mówi chirurg z Gryfina Fot.: www.klinikamedyk.pl
Hemoroidy to wstydliwy problem cywilizacyjny, który dotyka nawet co drugiego Polaka. Przyczyn hemoroidów jest wiele: siedzący, nieaktywny tryb życia, uboga w błonnik i płyny dieta, ciąża, a także otyłość. Jeżeli problem już się pojawił, nie powinno się go lekceważyć. Warto udać się do proktologa, który oceni czy stan pacjenta wymaga zabiegowego leczenia żylaków odbytu - radzi dr n. med. Labib Zair z Gryfina, specjalista w zakresie chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej.

Guzki krwawnicze to obecne od urodzenia, poduszkowate uwypuklenia utworzone przez sploty żylne i tkankę łączną powyżej linii grzebieniastej, wspomagające mechanizmy zamykania kanału odbytu. Choroba hemoroidalna (choroba guzków krwawniczych) to powiększenie i przemieszczenie guzków. Żylaki odbytu często nazywane hemoroidami zewnętrznymi są wynikiem poszerzenia naczyń splotu żylnego przyodbytowego - wyjaśnia dr n. med. Labib Zair z Gryfina.

Bezbolesne leczenie hemoroidów przeprowadza się np. w Klinice Medyk w Szczecinie. Jest to wideoskopowa obliteracja. 
 
- Oferujemy rewelacyjną metodę leczenia żylaków odbytu polegającą na precyzyjnym ostrzykiwaniu zmian chorobowych wewnątrz odbytu 3% roztworem aethosklerolu pod kontrolą urządzenia wizyjnego (rektoskopu wideoskopowego), które pozwala nam bardzo precyzyjne uwidocznić powiększone hemoroidy. Wideoskopowa obliteracja umożliwia nam ciągłą kontrolę nad polem zabiegu na monitorze medycznym. Każdy ruch jest kontrolowany i zabieg z ryzykownego staje się bezpieczny - mówi dr n. med. Labib Zair z Gryfina, specjalista w zakresie chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:


Pozostałe