Zapłacimy więcej za wodę i za śmieci

  • 31.10.2019, 11:11
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zapłacimy więcej za wodę i za śmieci
Podczas czwartkowej sesji Rady Gminy w Baniach wójt Arkadiusz Augustyniak poinfomował o podwyżkach cen wody. Wodociągi w Goleniowie podwyższyły od października 2019 r. ceny wody. I tak za 1 m3 trzeba będzie zapłacić 3,97 zł. Za ścieki stawka wzrośnie do 8,19 zł. Są to ceny netto.

Banie są członkiem Związku Gmin Dolnej Odry, które to stowarzyszenie zajmuje się odpadami. Stowarzyszenie planuje się nowe metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Mają być one uzależnione od zużycia wody – im wyższe ono będzie, tym więcej zapłacimy za wywóz śmieci. Ogólnie większość mieszkańców może spodziewać się podwyżek już za dwa miesiące.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bożena
Bożena 04.11.2019, 18:13
A ja mam pytanie o kury i kaczki? Czy to prawda ,że gdy Banie będą maistem to ja sobie kurek nie bedę mogła mieć na swoim podwóreczku, bo moje podwóreczko nie jest działką rolną? U nas w budynku mieszkają 4 rodziny, każdy ma kurki i swój kurnik, podwórko jest gminne, wspólne dla nas mieszkańców, mieszkaniea także są gminne. Czy my będziemy zmuszeni zlikwidować kurki? Podobno w mieście nie wolno chodować kurek, sąsiadka ma nawet 2 świnki. Całe życie miałam kurki, i swoje jajeczka, nie chcę kupować w sklepie kury z farmy. Ja nie chcę miasta jak mi kurki maja zlikwidować, czy ja będę płacić kary? Proszę mi napisać bo każdy gada inaczej
OS
OS 02.11.2019, 21:04
Arek utwórz zakład komunalki w Baniach.. Ludzie będą mieli pracę, Gmina niech wyjdzie z tego całego bagna jakim jest ZGDO...Ceny odpadów komunalnych zostaną obniżone a nie jak teraz ludzie utrzymują ten cały twór jakim jest ZGDO...Arki działajcie, działajcie. Radni bezradni obudźcie się!!!
klin
klin 02.11.2019, 15:20
takie są prawa demokracji, że wybiera się tych, których znamy nie zastanawiając się nad tym czy funkcja ich nie przerośnie. później narzekamy na brak działania, że nie zabierają głosu, że nie dyskutują tylko w ciemno akceptują wszystko co się im podsunie. Że uśmiechnięty pan PKS, życzliwa pani z kiosku czy wesoły pan ze zdjęcia, o reszcie nie wspomnę, nie zabierają głosu w istotnych dla miejscowości sprawach.Po kilku wizytach na sesji już nie chodzę bo jest niemrawo.niektórzy dopeiro na sesji otwierają materiały co pokazuje gdzie mają nasze sprawy, czy obecnie sprzyjający wójtowi radni którzy głośno popierali wyjście z ZGDO zadbają o dobro mieszkańców i zgłoszą jakieś nowe propozycjeczy nie zrobią nic-czas pokaże.
Mnie złodzieje nie oskubią po drugiej stronie Bałtyku jest git
Mnie złodzieje nie oskubią po drugiej stronie Bałtyku jest git 01.11.2019, 22:26
Już dawno obwieszczałem . Rozdają 500+ odbiorą w podwyżkach za śmieci wodę i ścieki, czekamy jeszcze na podatek od nieruchomości bo z tego gmina ma najwięcej wpływu do kasy , a kolejne obory gdzie doi się krowy to markety.
Anka
Anka 01.11.2019, 18:37
Pytam się dlaczego radni się na to zgadzają ?
He
He 01.11.2019, 22:17
A kto radnym płaci ?
Arek
Arek 01.11.2019, 20:11
Bo mają siedzieć cicho i słuchać!
Poseł w trampkach ślubuje tutaj to...
Poseł w trampkach ślubuje tutaj to... 01.11.2019, 16:39
Czerwone włosy? Urzędnik państwowy w czerwonych włosach. Czy to przystoi?
Pukała
Pukała 01.11.2019, 17:14
Pewno od Biedronia!
zb.t.
zb.t. 01.11.2019, 12:02
Jeszcze raz na początku tekstu wrzuciło mi się słowo 'ścieki' mój błąd .
Co do wody trochę późno drogi Wójcie i proszę pisać ceny brutto ,a to jest= woda-4,29, ścieki-8,85 pozdarwiam
Żywcem zapłacę
Żywcem zapłacę 01.11.2019, 22:20
Właśnie ,dlaczego z góry próbują omamić płatników
zb.t.
zb.t. 01.11.2019, 11:47
Coś się musi niedobrego w tym ZGDO dziać bo takie wymysły ho,ho ???
Moje pytanie o związek między zużyciem wody, a ilości ścieków wyrzucanych przez nas śmieci, jaka metodologia będzie tu zastosowana i czy będzie poparta sensownymi prawnie uzasadnionymi argumentami. Jeśli nie przekonacie nas do tego bezsensownego pomysłu,a na pewno nie przekonacie,będziemy to oprotestowywać.
Obserwator
Obserwator 01.11.2019, 07:24
Na wsiach po awariach w rurach płynie brudna woda .Przechodzi przez licznik i idzie do sciekow ,ale trzeba za nią zapłacic i za scieki.To teraz bedzie trzeba zaplacic jeszcze za smieci..Na wsiach są stare rury prowadzące wode ,często azbestowe.Tego problemu sie nie analizuje.Ludzie pracujący muszą sie myć i prać.Ci juz nie pracujący będą zmuszeni do takich oszczędnosci,aby wode w kibelku spuszczac raz na tydzien albo chodzic w krzaki. A ci co mają odciętą wodę nadal bedą zasmiecać srodowisko nie ponoszac kosztow.
Megi
Megi 01.11.2019, 09:44
Dokładnie! To bardzo niesprawiedliwe, zwłaszcza dla mieszkańców wsi.
Widuchowa
Widuchowa 01.11.2019, 06:47
W Widuchowej takiej propozycji radni nie poparli.
kod
kod 01.11.2019, 08:32
bo tam oni sami leja wodę z najwspanialszą przywódczynia...
Studnia
Studnia 01.11.2019, 06:42
Ja mam swoją studnię.Jak mnie będą naliczać za śmieci?
Obers.
Obers. 31.10.2019, 21:05
Co mają śmieci do wody.!!!!! Chyba pomylili te mądre osoby pojęcia. Jeżeli to wprowadza to dopiero będzie wysyp śmieci w lasach i gdzie się da. Nikt nie będzie płacił takich kolosalnych sum.! Mając dzieci i mama z tatą to jest duże zużycie wody. Co, braki w kasie to chcą nadgonic na ludziach????? Powinni ludzie jechać jak jest takie posiedzenie czy sesja i dać im do wiwatu.
Xxxx
Xxxx 31.10.2019, 20:01
To co teraz zarządca budynku będzie biegał i spisywał co miesiąc wodę żeby rozliczyć daną osobę za śmieci?
puszka
puszka 31.10.2019, 22:55
Sam złożysz deklaracje poparta fakturami za wodę. Ostatnie 10 miesięcy!
zamożny
zamożny 31.10.2019, 19:15
A ja wodę kupuję w butelkach i co plebs na to,pytam sie co plebs na to?
rozczarowana
rozczarowana 31.10.2019, 18:45
Tyle obiecywał co on nie zrobi a okazało się że to zwykły dzban!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 31.10.2019, 18:42
To najlepszy wójt!!!
cha cha
cha cha 31.10.2019, 18:45
Mieszkańcu ale to że nieudolny to nie ważne, bo ważne że twój!
pełna pula
pełna pula 31.10.2019, 18:32
A tyle gadał o cmentarzu a tu taki wstyd!!!
ona
ona 31.10.2019, 17:55
Co zrobił wójt to pokazuje np cmentarz jak wyglądał , a jak wygląda teraz i nic więcej nie szukam. Trochę obiektywizmu proponuję niektórym.
mieszkaniec
mieszkaniec 31.10.2019, 13:32
Cenę za wodę i ścieki podniosły wodociągi, więc może warto by ich z tego rozliczyć! Wójt zrobił przez niecały rok bardzo dużo. Przede wszystkim dba jak może o mieszkańców i wszystkim się interesuje. Obecnie trwa olbrzymia inwestycja za prawie 15 mln, która nie była dobrze przygotowana przez poprzedników. Powstały 2 drogi wiaty przystankowe wystarczy pójść na cmentarz w Baniach by zobaczyć zmiany, poprzednicy nawet nie pomyśleli o tym ze nie ma gdzie ludzi chować . pozdrawiam panie wójcie.
jenek
jenek 31.10.2019, 13:04
Może wójt ogłosi co zrobił przez rok kadencji. Co z obietnicami z kampanii-zostają na papierze? Jakie inwestycje poprawiające komfort mieszkańców zamierza realizować-obecnie kończone są projekty poprzedniczki. Co ze stwarzająca niebezpieczeństwo dla przedszkolaków i mieszkańców waląca się synagoga, co z salą gimnastyczną w Lubanowie? Podwyżka za wodę, podwyżka za śmieci czy zaraz będzie podwyżka podatków od nieruchomości?
:)
:) 31.10.2019, 18:10
Powiedz jeszcze , że poprzedniczka jeszcze za to zapłaciła:) po niej pozostał tylko smród i koniec tematu!
o
o 31.10.2019, 17:57
Ale ty jesteś śmieszny człowieczku
obserwator
obserwator 31.10.2019, 13:34
Za często pani na fajkę chodzi i plotkuje zamiast pracować !!!!
optymista
optymista 31.10.2019, 13:07
Ma jeszcze 4 lata na realizację swoich obietnich, może się jeszcze ogarnie.

Pozostałe