Pierwszy dzień działań policji w ramach akcji "Znicz 2019"

  • 31.10.2019, 16:26
  • KPP w Gryfinie
Pierwszy dzień działań policji w ramach akcji "Znicz 2019"
Czas Wszystkich Świętych jest okresem, gdzie na drogach jest znacznie wzmożony ruch kołowy oraz pieszych. Każdy z nas się śpieszy. Niestety podczas dużego natężenia ruchu na drodze pośpiech nie jest wskazany. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania wypadków oraz kolizji drogowych. Jadąc wolno również dotrzemy do celu. Pamiętamy, że nie jesteśmy sami na drodze. Często podróżujemy z naszą najbliższą rodziną.

Okres Wszystkich Świętych to również czas, gdzie mamy więcej wolnych dni i spotykamy się z naszymi rodzinami i znajomymi. Czasami spotkania te kończą się „zakrapianą imprezą”. Jest zasada „piłeś - nie jedź”. Kierowcy będący w stanie nietrzeźwości bądź w stanie po spożyciu alkoholu również są jednym z największych zagrożeń na naszych drogach. Jeżeli widzimy, że ktoś spożywał alkohol nie pozwólmy takiej osobie prowadzić pojazdu.

W rejonie cmentarzy będzie można dostrzec zwiększony ruch pieszych. Dlatego pamiętajmy o zasadzie „lewo, prawo, lewo”. Jeżeli przechodzimy przez przejście dla pieszych, rozejrzyjmy się i sprawdźmy czy nie jedzie samochód. Pieszy jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego i w związku z tym jest bardziej narażony na niebezpieczeństwo.

Mamy okres jesienny, gdzie szybko robi się ciemno i aura za oknem może nie sprzyjać. Dlatego pieszy uczestnik ruchu drogowego powinien być wyposażony w jakikolwiek element odblaskowy.

Często podczas akcji profilaktycznych funkcjonariusze drogówki mogą usłyszeć „ ja to mam odblask w szufladzie albo w domu”. Zastanówmy się czy taką funkcję powinien spełniać nasz element odblaskowy? Zdecydowanie nie! Jeżeli mamy opaskę odblaskową w domu załóżmy ją, aby być lepiej widocznym na drodze. W końcu chodzi o nasze bezpieczeństwo podczas poruszania się.

W czasie dalekich podróży zadbajmy również o nasze pojazdy oraz ich wyposażenie. Pamiętajmy o sprawdzeniu stanu ogumienia naszych samochodów. Jeżeli jest taka potrzeba wymieńmy opony, ponieważ ich stan ma bardzo ważne znaczenie podczas jazdy. Zwróćmy uwagę na stan hamulców oraz płynów eksploatacyjnych w pojazdach.

Do każdego uczestnika ruchu drogowego apelujemy o rozsądek, uwagę, wyrozumiałość, a przede wszystkim o zachowanie szczególnej ostrożności, której nigdy nie za wiele.

KPP w Gryfinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Demokracja
Demokracja 01.11.2019, 05:08
Mandaty nie zwiększają wpływów do budżetu, bo zmniejszają wpływy z innych podatków.
cha
cha 31.10.2019, 19:29
Mandaty i b ezie na 500+

Pozostałe