Zmarzły kwiaty na grobach

  • 01.11.2019, 10:58
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zmarzły kwiaty na grobach
Najbardziej ucierpiały kwiaty cięte. Ale i te delikatniejsze doniczkowe też. Chyba, że zostały skropione wodą i przykryte folią na noc. W nocy temperatura spadła w naszym powiecie do minus 2-3 stopni Celsjusza.

Najpopularniejszą dekoracją grobów w okresie Wszystkich Świętych od lat są chryzantemy. Są ładne i dość dobrze znoszą niskie temperatury. Dobrze trzymają się na grobach nawet przy minusowych temperaturach. Oczywiście pod warunkiem, że są świeże, zdrowe i dorodne. Oprócz chryzantem na grobach można znaleźć inne gatunki wytrzymałych kwiatów takich jak np. gerbery, goździki, jesienne astry czy cantedeskie (popularnie nazywane kallami).

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dog
dog 02.11.2019, 01:20
"Postaw się, a zastaw się"? Nie wszyscy tak traktują zdobienie grobów. Nie można wszystkich wrzucać do jednego worka. Jeden chce wyrazić ból w sposób symboliczny, składając na nagrobku kwiaty i znicze, inny myśli o pokazaniu się znajomym, ale inni, jak ja, nie mają potrzeby zasypywać grobów rzeczami, bo mają silne odczucie istnienia zmarłego poza grobem, w czyśćcu lub w niebie. Długo oszczędnie zdobiłem grób, bo jawił mi się on raczej jako zakłócenie prawdy o istnieniu osoby poza ciałem, jako duszy. Potem złączyłem jedno z drugim, dodawałem kwiaty, znicze, uznając to jako łączne z modlitwą. Zauważyłem, że Niemcy nie zasypują grobów rzeczami. Nie wiem, czy w parze z tym idzie duchowa więź ze zmarłymi.
Bzik
Bzik 02.11.2019, 16:59
Też tak to widzę. To niestety tak bywa na tych grobach we Wszystkich Świętych.
kawał obrazujący
kawał obrazujący 01.11.2019, 19:16
Siostra z Londynu dzwoni do brata.
- Cześć Michał, co tam u Was w Polsce słychać?
- Mam dwie wiadomości, dobrą i złą.
- Zacznij od złej.
- Mama chora, dom zajął komornik, mój zakład upadł, babcia umarła bo nie miała na leki, sąsiad się powiesił bo stracił pracę, acha i zamknęli szkołę bo nie mają kasy na ogrzewanie. Do tego Wojtkowi odmówili chemioterapii wiec szykuje się kolejny pogrzeb...
- A dobra!?
- Na szczęście to PiS jest u władzy a nie PO !
dog
dog 02.11.2019, 01:20
Kawał naprawde śmieszny!
ekol
ekol 01.11.2019, 18:21
MNie to sie w ogóle nie podoba, obwieszacie te groby wieńcami, nieprzyzwoitą wręcz ilością zniczy, że pomnik świeci jak choinka... zastaw sie, a postaw sie. Takie to typowo Polskie...bo co ludzie powiedzą. O zmarłych pamiętać należy cały rok, a nie raz w roku na pokaz. Już nie mówiąc o tych tonach śmieci, które po 1 listopada się piętrzą. Znicz poświeci 3 dni, a plastik po nim zostanie na 100 lat.
przeczy
przeczy 01.11.2019, 18:02
Gdzieś w Polsce po latach emigracji wracają nasi rodacy do miejsca gdzie się urodzili i wychowali, nie pamiętam gdzie dlatego napisałem że gdzieś w Polsce, mówiły o tym media ! Chcą odwiedzić na miejscowym cmentarzu grób swego przodka, ale o dziwo w miejscu które pamiętali jest już inny grób, no więc udali się do kościoła bo cmentarz był parafialny, nikt tam nie chciał z nimi rozmawiać ! Przodek był człowiekiem majętnym i został pochowany w srebrnej trumnie, no i ciekawostka on oddał 1,5 h swej ziemi pod ten cmentarz i kościół !
pogodynka
pogodynka 01.11.2019, 14:35
Już się na niebie chmurzy i będzie wieczorem padać. Przymrozków już w najbliższych dniach nie będzie!
długi weekend
długi weekend 01.11.2019, 14:32
Piękny wybór kwiatów pod cmentarzem a już przymrozków nie będzie
reklama
reklama 01.11.2019, 14:35
A które polecasz?
ziele
ziele 01.11.2019, 18:32
KNAGULCE i AJWAJE
pamiętam
pamiętam 01.11.2019, 14:01
A rok temu jak było ciepło!
hans klos
hans klos 01.11.2019, 18:35
W tamtym roku o tej porze padał deszcz .-deszcz ze śniegiem
Jurek
Jurek 01.11.2019, 13:00
O 6 rano było w Gryfinie minus 4,5 st.
Łazik
Łazik 01.11.2019, 13:18
Czy to oznacza koniec sezonu grzybowego ?
Uuuuuuuuuu
Uuuuuuuuuu 01.11.2019, 14:01
Nie będzie już artykułów o rekordowych okazach grzybów. O jak mi przykro!
fakt
fakt 01.11.2019, 13:09
To pewno maksimum bo nad ranem jest najzimniej!
Jola
Jola 01.11.2019, 12:46
Ja przywiozła dziś rano, kwiaty przetrzymałam w piwnicy, i nic mi nie zmarzło!

Pozostałe