Ach, co to był za ślub! [ZDJĘCIA]

  • 02.11.2019, 14:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ach, co to był za ślub! [ZDJĘCIA] fot. TWS
Biel i płonące świece, tercet smyczkowy, organy i śpiew. Ona i on. Karolina i Marcin przed ołtarzem w kościele NNMP w Gryfinie powiedzieli sobie, że będą razem na zawsze, do końca życia.

- Bez względu na to, jaką przebyliście drogę, teraz wchodzicie na nową. I nie zgubcie gdzieś dzisiejszego szczęścia – powiedział ksiądz parze młodej 26 października 2019 r. 

Ciche łzy wzruszenia i radości. Przed kościołem czekał już kabriolet i eskorta motocykli ora strażacki samochód. Ciekawe, jaki będą gasić ogień?;)

Panna młoda i jej rodzice od lat związani są z Ochotniczą Strażą Pożarną i Jednostką Ratownictwa Wodnego Gryfińskim Klubem Płetwonurków "Raffer". Towarzyszyli jej oraz jej mężowi w tak ważnym dla nich dniu.

Nowożeńcom życzymy szczęścia i miłości na nowej drodze życia.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (50)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (132)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Einstein
Einstein 10.11.2019, 23:43
Zdjęcia oddają szczęście, a ono się dzieli, jeśli się je mnoży :)
przytakuję
przytakuję 11.11.2019, 00:01
Co racja, to racja!
Mira
Mira 10.11.2019, 23:22
Sto lat to za mało! :) Wszelkiej pomyślności na nowej drodze - start macie odjazdowy, więc tak trzymać.
Dar - ek
Dar - ek 07.11.2019, 22:41
OOoo, znajomi, a ja nic nie wiedziałem... Gratulacje na nowej drodze - Niech życie Was rozpieszcza! Zdjęcia piękne, a muzykę słyszę przez monitor :)
obserwator głupoty
obserwator głupoty 06.11.2019, 08:18

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

:)
:) 05.11.2019, 08:33
To musi być prawdziwa miłość, skoro nie pasują do siebie fizycznie.
Dron
Dron 05.11.2019, 16:40
A to ktoś decyduje, czy ludzie do siebie fizycznie pasują, czy nie ? :) To dopiero tupet tak sądzić -pierwsze słyszę taką bzdurę. Para wygląda pięknie wizualnie!A tak poza tym o gustach się nie dyskutuje.
studentka psychologii
studentka psychologii 05.11.2019, 20:22
do Dron: Widocznie niektórzy uważają się za alfę i omegę. Czytałam, że właśnie tacy przeważnie tacy są sami....
Iza
Iza 05.11.2019, 09:26
Bo to właśnie miłość powinna łączyć, anie to czy komuś wydaje się, że pasują do siebie czy nie.
BMW
BMW 04.11.2019, 22:36
I ja tam byłem, miód i wino piłem... :) Piękna impreza - profesjonalnie zorganizowana, a muzyka w kościele powalała - dawno nie słyszałem na żywo min. "Arii na strunie G" J.S. Bacha, albo "Alleluja". Śpiewał min, młody chłopak - głos - miód na serce... Brawo!
Niki Lauda
Niki Lauda 04.11.2019, 22:09
To ludzie jeszcze za siebie wychodzą ? Gratuluję odwagi i dojrzałości - wszystkiego dobrego na wspólnej, nowej drodze życia! Piękni jesteście to fakt ;) I fajny ten kabriolet - szkoda, że na zdjęciu mało go widać, bo bym kupił :)))
zgr
zgr 04.11.2019, 09:53
Zalatuje oligarchiczną Rosją. Wieś, bardzo.
Jam
Jam 04.11.2019, 22:12
A może tak po polsku? Co to znaczy wieś bardzo? ... Czymś niemiło tu zalatuje ... :)
Mrówek
Mrówek 04.11.2019, 21:57
Jakieś logiczne, merytoryczne wyjaśnienie? ... :) Wieś to właśnie ten "komentarz"...
zgr
zgr 05.11.2019, 17:15
oho, komentarz zablokowany bo "artykuł sponsorowany"? Tym bardziej to świadczy o tym, co pisałem.
zgr
zgr 05.11.2019, 11:42

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

giedek
giedek 05.11.2019, 11:48
A za kogo wiochemnie się uważasz aby oceniać innych?
Witek
Witek 03.11.2019, 20:09
Jestem wierzący i wszystkie posty obrażające Kościół katolicki będą natychmiast zgłaszane do prokuratury na podst. art. 196 kk Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
niezna sie na pracy
niezna sie na pracy 03.11.2019, 19:14

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

gosc
gosc 03.11.2019, 19:06

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

smutne
smutne 03.11.2019, 17:27
Chyba jesteśmy jedynym narodem na swiecie, gdzie szczęście innych wzmaga agresję.
Szczęsliwy człowiek
Szczęsliwy człowiek 04.11.2019, 22:03
Jesteśmy narodem smutnym i zgorzkniałym - widać to min. po niektórych tu komentarzach. Nie umiemy się spontanicznie uśmiechać, ani cieszyć szczęściem ( swoim i innych), ale przecież niedowartościowani ludzie wszędzie węszą podstęp, oszustwo i zło.
Z wyrazami współczucia dla niezadowolonych :)
Szczęścia dla pięknych młodych!!!
ciąża
ciąża 03.11.2019, 17:53
Dla ciebie szczęście to ślub bo dziecko w drodze?
SW
SW 04.11.2019, 09:54
a kto tak powiedział?
antykoncepcja
antykoncepcja 03.11.2019, 18:11
Każdy sądzi według siebie...
Czytelnik
Czytelnik 03.11.2019, 17:25

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Diana
Diana 03.11.2019, 11:39
To juz przesada
uczestnik
uczestnik 03.11.2019, 09:35

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Ja kiś Pan
Ja kiś Pan 03.11.2019, 08:34
Dobre małżeństwo jest jak ognisko - niech strażacy nie gaszą!
Jrerzy Binkowski
Jrerzy Binkowski 03.11.2019, 17:29
Dobre małżeństwo nie jest czymś danym człowiekowi automatycznie. Udane życie jest wynikiem pracy nad własną umiejętnością postępowania z otaczającymi nas ludźmi. Dlatego też współżycie międzyludzkie powinno być jednym z podstawowych przedmiotów nauczania we współczesnej szkole.
Benasz
Benasz 03.11.2019, 17:53
Gorzej jakby tego przedmioty uczyła np. rozwódka ;-)
Jerzy Binkowski
Jerzy Binkowski 03.11.2019, 18:11
Ludzie, w przeciwieństwie do zwierząt, mają możliwość wyobrażenia sobie przyszłości i to czasem na wiele lat do przodu. Można by powiedzieć, że szczęście w życiu jest wprost proporcjonalne do długości okresu życia, jaki potrafimy sobie z wyprzedzeniem wyobrazić. Im dalej sobie wyobrazimy, tym lepiej. Umiejętność widzenia konsekwencji własnych decyzji, wyborów, patrzenie w przyszłość ma wiele wspólnego z mądrością życiową i szczęściem.
Instytut Psychologii Zdrowia
Instytut Psychologii Zdrowia 03.11.2019, 20:32
Szanuj różnice. Wszyscy patrzymy na rzeczywistość inaczej w zależności od naszej kultury, płci, kolejności przyjścia na świat w rodzeństwie, bagażu genetycznego i innych doświadczeń. Dobry związek wymaga emocjonalnego związku z partnerem, który myśli, czuje i reaguje inaczej, bez potrzeby zmieniania go lub naprawiania.

Ogrzej serce swej połówki. Podejmij poważny wysiłek skoncentrowania się na pozytywach i rób drobne rzeczy, które sprawiają, że twój partner czuje się kochany, ceniony, wyjątkowy. To może być trudne, gdy się czuje oszukanym, albo gdy masz długą listę słusznych skarg, ale nie jest niemożliwe.

Diabeł tkwi w szczegółach. Intencjonalnie wygłaszaj pozytywne komentarze („Bardzo mi się podoba, jak dowcipnie załatwiłeś tę sprawę ze swoim bratem wczoraj przez telefon”). W końcu chyba nie masz problemów z byciem konkretnym, gdy chodzi o rzeczy negatywne („Dlaczego dodajesz tak dużo wody do garnka z makaronem?”)?

Pohamuj krytykanctwo. Wielu ludzi ceni krytykę we wczesnym etapie związku, ale po czasie reaguje na nią alergicznie. Pamiętaj: żaden człowiek nie może przetrwać w małżeństwie (przynajmniej przetrwać szczęśliwie), w którym czuje się raczej osądzany, niż podziwiany. Twój partner nie skorzysta na konstruktywnej krytyce, jeśli nie otacza jej klimat podziwu i szacunku.

Przepraszaj. Możesz powiedzieć: „Przepraszam, za to, co zrobiłem źle”, nawet jeśli jesteś skrycie przekonany, że winę ponosisz tylko w 37%. Zaniechanie prób naprawy – albo brak odpowiedzi na propozycję zakopania topora wojennego, uściśnięcia wyciągniętej dłoni – może zapalić czerwone lampy w związku.

Nie domagaj się przeprosin. Nie wszczynaj wojny z powodu tego, że druga strona nie przeprosiła. Partner okopany w swej niechęci do przeprosin może podejmować niewerbalne metody obniżenia napięcia, próbować podjąć zerwany kontakt po walce albo pokazać, że jest w nowym miejscu i chce się przybliżyć.

Mów zwięźle! Wielu mężczyzn mówi mi, że są niechętni do rozmawiania, gdy boją się uwięzienia w rozmowie, która będzie dla nich nieznośna. Czasem winę ponosi intensywny ton głosu lub sama ilość zdań. Mów wolniej, spokojniej, ciszej i wypowiedz się w 3 zdaniach lub mniej. Może być niezwykle trudne, aby powiedzieć: „Chcę ci podziękować” albo „Już drugi raz w tym tygodniu zapomniałeś wynieść śmieci” i pozostać na tym. Oczywiście, dłuższe rozmowy są czasem konieczne, ale pójdzie lepiej, gdy będziecie dążyli do zwięzłości i lekkości w wypowiedziach.

Bądź słowny, nie kręć. Gdy mówisz, że coś zrobisz, to zrób to! Nigdy nie przyjmuj, że cały twój wkład do małżeństwa lub gospodarstwa domowego kompensuje nie zrobienie czegoś, co obiecałeś, że zrobisz – czy to będzie posprzątanie rozsypanej kawy czy przesunięcie pudeł w garażu. Gdy partner wysuwa jakąś rozsądną prośbę, powinien wiedzieć, że to co mówi, znajduje w tobie jakiś oddźwięk i że może liczyć na ciebie. Nie zasłaniaj się ADHD (czy czymkolwiek innym), bądź odpowiedzialny.

Nie bądź defensywny. Defensywność jest normalna i powszechna. Jest również arcywrogiem słuchania. Rozpoczynanie trudnej rozmowy z intencją jedynie wysłuchiwania – bez żadnego przerywania, udzielania rad, obrony własnej pozycji, naprostowywania opacznie rozumianych spraw, wyolbrzymień i niedokładności. Zostaw defensywność na inną okazję.

Nie naciskaj pod stresem. Jeśli masz do czynienia z osobą dystansującą się – będzie dystansowała się jeszcze bardziej. Możesz uważać to za fundamentalną zasadę przyrody.

Znaj granice. Bądź elastyczny w zmienianiu czegoś dla partnera w 84% , ale nigdy nie poświęcaj najważniejszych wartości, przekonań i priorytetów pod presją partnera. Jeśli przyjmujesz politykę pod hasłem „Wszystko ujdzie”, małżeństwo się pogrąży, a twoje poczucie wartości mocno upadnie.

Wykonuj drobne kroki naprzód. Wybierz jedną lub dwie z powyższych rad i staraj się je zastosować do swego zachowania przez 3 miesiące – a jeśli nie, to przez 10 dni. Jeśli jesteś zbyt dumny, możesz znaleźć wymówkę, aby w ogóle się nie zmieniać. Oczywiście, nie zawsze będzie wszystko idealnie wychodziło, ale pamiętaj, że od tempa zmian bardziej liczy się ich kierunek.

Motyw
Motyw 03.11.2019, 08:20
Grało trio smyczkowe - ze Szczecina jak mniemam. Muzyka - uczta dla ucha, a para młoda - dla oka :)
Starszy Gość
Starszy Gość 03.11.2019, 07:38
Niech więc nie gaszą ognia miłości ! Napisane krótko, pięknie i na temat. Wieki całe nie byłem na ślubie - chociaż poczytam. A ślub nietypowy to i warto napisać - asysta motocykli i straży pożarnej, kabriolet, trio smyczkowe ( nie tercet pani Tamaro :) i ze smakiem udekorowane wnętrze kościoła...Zadumałem się, a o to przecież chodzi.
taki tam ajwaj  i aleluja   czasem nawet bismilah ha haah
taki tam ajwaj i aleluja czasem nawet bismilah ha haah 03.11.2019, 06:27
https://www.cda.pl/video/80696… jak wam przyjdzie rozwód do głowy to se to włączcie ha ah ah bo warto 88 chyba został wy *** przez niekoniecznie swoja miłosc ha ha ah
10 przykazań dla żonkosi
10 przykazań dla żonkosi 03.11.2019, 01:32
1. Bądźcie wierni swoim ciałom, niczym wzniosłym ideałom;
2. Nie budujcie muru z cegły, w tym jedynie murarz biegły;
3. Pamiętajcie o rocznicach, nie świętujcie ich przy pizzach;
4. Dręczy Was chrapanie nocą? Można szturchnąć, tylko po co?
5. Gdy różnica zdań dość spora, wynajmijcie mediatora;
6. W namiętności co dzień trwajcie, gdy przygasa, rozpalajcie;
7.Gdy Wam zgody nic nie bełta, nie zarobi terapeuta;
8. U sąsiadki wrót nie stójcie, tajemnice swe szanujcie;
9. Niech nie martwi Was frasunek, na frasunek dobry trunek;
10. A gdy siwe obie głowy - damy Wam poradnik nowy.
Wolicki
Wolicki 03.11.2019, 11:30
Dobre! Ale się usmiałem z tych 10 punktów! najbardziej z 5. punktu. Na mediatora najlepsza teściowa :))))))

Pozostałe