Reklamują swoją miejscowość, informując o jej teraźniejszości i przeszłości

  • 02.11.2019, 20:27
  • Źródło: Sołectwo Widuchowa
Reklamują swoją miejscowość, informując o jej teraźniejszości i przeszłości Fot. Sołectwo Widuchowa
Na ciekawy pomysł wpadli mieszkańcy jednej z miejscowości powiatu gryfińskiego. Postanowili zareklamować miejsce, w którym żyją, a przy okazji informować i edukować. W akcję zaangażowały się cztery osoby.

W parku postawiona została tablica informacyjna dotycząca Widuchowej. Przedstawia ona zdjęcia znanych miejsc i obiektów znajdujących się dawniej i obecnie w tej miejscowości. Zdjęcia opatrzone są podpisami w językach polskim i niemieckim.

W nadchodzącym tygodniu staną w parku kolejne tablice.

Inwestycję sfinansowano z funduszu sołeckiego.

Źródło: Sołectwo Widuchowa

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jacek
jacek 03.11.2019, 09:11
Mam 40 lat i mogę powiedzieć, że powiodło mi się w życiu. Mieszkam z żoną i trójką dzieci w luksusowym apartamencie - 42 metry kwadratowe w bloku z wielkiej płyty i mam stałą pracę na umowę zlecenie - jestem ochroniarzem w Lidlu. Zarabiam 1859 zł, a w dobrych miesiącach z nadgodzinami to i 1900 zł wyciągnę. Ciężko pracowałem na mój spektakularny sukces. Po studiach na wydziale filozofii zrobiłem doktorat. Pierwotnie planowałem pracę na uczelni, ale ponieważ nie było wolnych etatów, a pojawiła się świetna oferta z Lidla, to długo się nie zastanawiałem. Zarabiam dużo, więc żyję komfortowo. Miałem sportowy wóz- golfa 2, rocznik 89 po lifcie i na wtrysku. Trochę się zapożyczyłem i znajomy ściągnął mi z Niemiec luksusową limuzynę - Dacię Logan, rocznik 2005. Trochę negocjowałem z rodziną zakup nowego samochodu. Małżonce-Krystynie marzył się Daewoo Lanos lub Fiat Uno, dzieci chciały Fabię, ale ostatecznie o zakupie zdecydował nowoczesny design, komfort podróżowania i świetne wyposażenie rumuńskiej limuzyny. Autko mam w najbogatszej wersji z obrotomierzem i trzecim światłem stopu. Żona twierdzi, że powoli zbliża sie do mnie kryzys wieku średniego. Stąd, jej zdaniem, moja chęć epatowania bogactwem. Na allegro kupiłem nowiutkie kołpaki, żeby zaakcentować futurystyczny design. Dwa razy w miesiącu tankuję na full za 50 zł i podróżujemy z rodziną. Chętnie jadam też w luksusowych restauracjach. Chodzimy więc raz na trzy miesiące z rodziną na kebab lub nuggetsy do McDonald`s. Lubimy również dalekie i egzotyczne wyjazdy. Już trzy razy byliśmy w tym roku u dziadków na wsi. W lecie natomiast lubię pogrillować z rodziną i przyjaciółmi. Ponieważ mam znajomości w Lidlu i wiem, kiedy są promocje, to wspaniałą, zdrową kiełbasę bez chemii kupuję po 8.99 za kg, do tego markowe piwo za 1,89 zł i żyć nie umierać. Mimo spektakularnego sukcesu zawodowego i zamożności nie zmieniłem się, nie jestem typem aroganckiego nuworysza i potrafię dzielić się z biednymi.
piesek preriowy
piesek preriowy 02.11.2019, 21:39
Super sprawa. A gdzie na tej wiosce mają ten park ?
zdziwiona
zdziwiona 02.11.2019, 21:36
W dobie internetu i komórek takie pisanki?
ola
ola 02.11.2019, 21:36
Więcej takich tablic by się przydało. Pomysł bardzo ciekawy.
Widucowianka
Widucowianka 04.11.2019, 08:33
A fe kłamczuchy ciekawa jestem kto z obecnych elyt podpisał się pod tym . ludzie którzy to organizowali nie pracują już w tej gminie
Basia
Basia 04.11.2019, 08:04
A fe kłamczuchy ciekawa jestem kto z obecnych elyt pod tym pomysłem się podpisał. Ludzie , którzy to tworzyli nie pracują już w tej gminie

Pozostałe