Kontrowersyjny werdykt policji po zderzeniu samochodów [WIDEO]

  • 02.11.2019, 23:49
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Kontrowersyjny werdykt policji po zderzeniu samochodów [WIDEO]
Samochód osobowy jadąc prawym pasem, skręcał w lewo, przekraczając oś jezdni do „legalnego” wjazdu do sklepu. W tym samym czasie jadące za nim auto przekroczyło wcześniej ciągłą linię i uderzyło w lewy bok wyprzedzanego pojazdu. Kierująca, która podjęła manewr wyprzedzania, przeprosiła. Przyjechała policja i stwierdziła, że kierowca skręcając do sklepu, powinien wcześniej uważnie patrzeć w lusterka.

Do zdarzenia doszło w Cedyni w czwartek 31 października 2019 r.
Interpretację zdarzenia przez policję i wskazanie winnego trudno zweryfikować, ponieważ nie było wówczas wyznaczonego w zastępstwie rzecznika prasowego komendanta powiatowego policji w Gryfinie.

Dodatkowo z samochodu wyciekły płyny i zostały elementy pojazdu. Informacja o tym została przekazana na numer alarmowy 112. Jednak mówi świadek, że plama nie została w piątek usunięta.

Czyżby nie zagrażała bezpieczeństwu? Może liczono na to, że w końcu zmyje ją deszcz, zanim ktoś wpadnie tam w poślizg?

A jak doszło do zderzenia aut, przedstawia poniższy filmik:

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sofa
sofa Wczoraj, 10:31
Wszystkim Wam sarkastycznym osobnikom brak zwykłej ludzkiej empatii.Ludzie bądzcie ludzmi, co za teatr niskich form najezdzać na tego co już nic nie powie.Jeden mądrzejszy od drugiego a los płata figle...Nie wiesz jeden z drugim, co Ci na łeb spadnie a udajesz, że jesteś alfą i omegą.
Zainteresowany
Zainteresowany 05.11.2019, 20:55
Szczescie w nieszczesciu ze nic sie nikomu nie stalo i ucierpialy tylko auta
ehh
ehh 05.11.2019, 08:35
Idiotka wyprzedzała, a widać, że auto zwolniło, aby skręcić.
?????
????? 03.11.2019, 20:02
Tak sie zastanawiam co mowia przepisy na temat wyprzedzania auta sygnalizujacego zamiar skretu w lewo. 2 .kazdy kierujacy poruszajacy sie po drodze publicznej oznakowanej znakami pionowymi i poziomymi ma prawo przypuszczac ze inni kierujacy poruszajacy sie ta droga stosuja sie do przepisow jakie nakladaja oznaczenia. 3 .jak mozna wyprzedzac widzac dwa poruszajace sie przed soba pojazdy ktore zaczynaja chamowac ( to jednoznacznie mowi ze zmienia sie sytuacja na drodze przed nami) nalezy zaniechac manewru celem ustalenia co sie dzieje. ( gdyby auta te zwalnialy w celu przepuszczenia pieszego czy matki z wozkiem i doszlo by do potracenia to tez wszyscy by tak bronili osoby lamiacej zakaz)
czarny
czarny 04.11.2019, 12:00
Poruszając się po drodze nie należy ,, przypuszczać ,, , że inni kierowcy zastosują się do przepisów ale przede wszystkim samemu UPEWNIĆ się o możliwości bezpiecznego wykonania manewru i zgodnego z prawem drogowym ...! W tym przypadku dotyczy to obu kierujących ! Jednak bezpośrednim sprawcą jest skręcający w lewo i żadne inne interpretacje NIC tu nie pomogą ...!
Tak, tak
Tak, tak 04.11.2019, 17:32
Dokladnie... zawsze trzeba mieć na uwadze, że jakaś "tempa blondi" akurat bedzie makijaż robiła i w ostatniej chwili zobaczy, że auta przed nia hamują wiec wyskoczy na lewy pas i na pelnym gazie bedzie kosić co popadnie... Idac takim tokiem rozumowania w Polsce nie powinniśmy skręcać w lewo... bo zawsze możesz zostać trafiony 😉
Wina
Wina 03.11.2019, 17:21
Za kolizje wina skręcającego na 100%
Przepis
Przepis 03.11.2019, 10:48
Skoro winny jest prawidlowo skręcający kierowca to mamy teraz legalny sposób na odszkodowania z ubezpieczalni. Jechać na drodze z zakazem wyprzedzania, poczekać aż ktoś włączy kierunkowskaz, dać gazu, wyprzedzić jedno auto i stuknać w skręcającego. Jego wina przecież będzie. Chore przepisy ...albo dziwna ich interpretacja.
Leus
Leus 03.11.2019, 17:24
Nie do konca. Uszkodzenia na obu pojazdach mowia wiecej niz sam tworca tematu. Jak zwykle artykul wytrzelony w kosmos 🤣🤣🤣 na nagraniu kierujacy sam strzelil sobie w kolano... czy widac jak bardzo rozglada sie przed wykonaniem manewru skretu w lewo. Gdzie zatrzymal sie jego pojazd. Na srodku jezdni!
Widz
Widz 03.11.2019, 17:59
Zatrzymał się przodem auta za linią wyznaczają krawędź jezdni. Może gdyby pani która przejechała linie ciągłe skupiła się na sytuacji na drodze , zauważyła by, że auto przed nią hamuje, a pierwsze skręca... może nie musiała by uciekać na lewy pas zeby nue wjechać w tył auta przed nią, albo przynajmniej próbowała by hamować
puk
puk 03.11.2019, 17:30
Zatrzymał się tam bio zauważył już jadący samochód. To oczywiste. Skręcając zawsze w pewnym momencie znajdziesz się na środku.
Big
Big 03.11.2019, 11:48
Tak z tego niestety wynika.
Ziutka
Ziutka 03.11.2019, 10:43
A gdzie rzecznik? ... A kto tak w ogóle powinien wezwać służby , ktore powinny pomóc w usunięciu plamy z asfaltu? Chyba policjanci bedący na miejscu zdarzenia powinni to zrobić, albo przynajmniej pokierować wcześniaków zdarzenia co powinni dalej zrobić?
Liga
Liga 03.11.2019, 11:49
Właściciel drogi odpowiada za stan drogi. Czyja to droga?
inspektor
inspektor 03.11.2019, 17:31
To droga powiatowa!
abd
abd 03.11.2019, 09:16
Bez kierunkowskazu skręca - chyba tylko jasnowidz by nie przyłożył
??
?? 03.11.2019, 11:49
A skad wiesz, że bez kierunkowskazu?
Czytelnik
Czytelnik 03.11.2019, 08:50
To czy byla linia czy nie jest tu nie zbyt istotne, sprawca kolizji jest kierowca dokonujący skretu w lewo.. Natomiast jesli chodzi o linie to gdyby byla linia ciagla, wyprzedzajacy dostanie mandat z wyprzedzanie w miejscu nie dozwolonym.
werdykt sędziego
werdykt sędziego 03.11.2019, 08:29
Moim zdaniem powinien być remis
piłkarski poker
piłkarski poker 03.11.2019, 11:50
Czyli kto płaci?
nieroby jedne
nieroby jedne 03.11.2019, 13:22
Powinna płacić policja!
123
123 03.11.2019, 08:06
Wina skrecajacego i wszystko!!! Proste
linia
linia 03.11.2019, 01:06
Na filmie nie widzę czy była linia ciągła czy nie.
Ja
Ja 03.11.2019, 10:57
Na filmie nie widać, ale jest...chyba nawet podwójna i na 100% stoi znak zakazu wyprzedzanie
Podwójna ciągła
Podwójna ciągła 03.11.2019, 10:37
Przed zjazdem do sklepu jest podwójna linia ciągła i stoi znak zakazu wyprzedzania.
Ghost
Ghost 03.11.2019, 08:49
Na zdjęciu widać
.
. 03.11.2019, 08:40
A jakie znaczenie ma czy była linia ciągła czy nie. Jezeli była to wykroczenie formalne nie skutkujące orzeczeniem winy. Mandat za niestosowanie sie do znaku a sprawstwo kolizji osoby zmieniajacej kierunek jazdy.
Tata
Tata 03.11.2019, 05:39
Nie ma

Pozostałe