Zawieszono kursowanie autobusów. Zabrakło porozumienia między gminą a powiatem

  • 03.11.2019, 19:56
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zawieszono kursowanie autobusów. Zabrakło porozumienia między gminą a powiatem Fot. UG Widuchowa
Nie doszło do podpisania porozumienia pomiędzy gminą Widuchowa a Starostwem Powiatowym w Gryfinie dotyczącego kontynuacji funkcjonowania linii komunikacyjnej na trasie GRYFINO - CZARNÓWKO - PACHOLĘTA – MARWICE – GRYFINO. Warunkiem dalszego uruchomienia linii komunikacyjnej od 1 listopada do 31 grudnia 2019 r. było zwiększenie dotacji z budżetu gminy Widuchowa na pomoc finansową dla Powiatu Gryfińskiego. Gmina Widuchowa zaoferowała najpierw na ww. linię kwotę 4.000 złotych. Potem, 30 października 2019 r. zwiększono ofertę do 6.680 złotych. Jednakże ze względu na spowodowaną chorobą nieobecność wójt Anny Kusy-Kłos, niemożliwe było podjęcie uchwały Rady Gminy Widuchowa o zwiększeniu kwoty dofinansowania dla Powiatu Gryfińskiego. Zarząd Powiatu Gryfińskiego podjął zatem decyzję o zawieszeniu linii komunikacyjnej na tej trasie. Decyzję taką podjęto 30 października 2019 r.
-Po ustaniu przesłanek uniemożliwiających podjęcie przez Radę Gminy Widuchowa uchwały o finansowaniu przewozów, wójt gminy Widuchowa podejmie działania zmierzające do ponownego uruchomienia linii komunikacyjnej na trasie GRYFINO - CZARNÓWKO - PACHOLĘTA – MARWICE – GRYFINO - informuje sekretarz Andrzej Stachura.
 
Jednak póki co z dniem 1 listopada 2019 r. linia komunikacyjna na trasie GRYFINO – CZARNÓWKO - PACHOLĘTA – MARWICE – GRYFINO zostaje zawieszona.
 
 
O sprawie napisaliśmy wcześniej tutaj:
 
 
 
 
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zawiedziony
Zawiedziony 14.11.2019, 01:12
Pani wójt nic nie robi tylko kasę bierze. A my podatnicy za to płacimy, chańba ta jeszcze trochę to zbankrutuje tak jak Pani wójt działalność, a komornik zabierze wszystko
Radek
Radek 08.11.2019, 14:19
Po co te komentarze na temat zwolnienia przecież od wyborów jej w pracy więcej nie ma jak jest a jak przyjeżdża to z kochasiem i nim się zajmuje W tym urzędzie zostali sami nieogarnięci urzędasy pupile jaśnie pani i dlatego jest tak jak jest przykro
hasła wyborcze
hasła wyborcze 06.11.2019, 22:27
Wójt gminy Widuchowa nie rozumie mieszkańców Pacholąt, Czarnówka i Marwic. Ona deklarowała, że zna i rozumie problemy zwykłych ludzi. Wynika z tego, że Wy nie jesteście zwykłymi ludźmi lub pani A.K.K. was nie rozumie. Ma jednak odwagę walczyć o lepsze jutro. Pytanie tylko czyje? Na pewno nie mieszkańców gminy. Kto ją zrozumie???????
tvp
tvp 07.11.2019, 18:40
niedługo przyjedzie telewizja to beda sie jąkać urzednicy
Cicho ludzie
Cicho ludzie 06.11.2019, 06:57
W Widuchowej wszystko robi się społecznie, więc po co płakać, dzieci swoimi samochodami wozić i cicho siedzieć, lokalna władza ma inne zadania, raz w roku dać ludziom igrzysk- a dokładnie Jarmarku
fakr
fakr 05.11.2019, 13:36
Trudne czasy dla uczniów dojeżdżających!
do do wszystkich....
do do wszystkich.... 04.11.2019, 22:04
Śmieszne, jak najpierw tłumaczą, że "wójt była chora i dlatego nie zdążyli" a potem nagle okazuje się "że gmina nic do tego nie ma"...
To niby o czym mowa w artykule?
Skoro nie ma, to dlaczego jednak ma?

Wygląda mi na nieudolność - jak może choroba jednej osoby zablokować działanie gminy?
Żadnych decyzji w tym czasie się nie podejmuje?
Kilka tysięcy to jedna wypłata - wypłaty też zawieszone, bo "wójt chora"?
Do Wszystkich
Do Wszystkich 04.11.2019, 21:37
Co ma wójt do lini którą organizuje starosta...?
Nic....
Pisma i żale do jaśnie Pana starosty ktory od 5 lat ma w d....e mieszkańców Marwic Czarnówka i Pacholąt ...
Przecież to on nie chce robić tej lini...
do do wszystkich
do do wszystkich 04.11.2019, 22:06
Przeczytaj artykuł, będziesz wiedzieć, co ma gmina do tego. Jak nie rozumiesz, przeczytaj jeszcze raz...
Wiedza
Wiedza 06.11.2019, 23:58
Chodzi o informacje umieszczone 30 i 31. 10. 2019 przez sekretarza na stronie gminnej w Aktualnościach. Warto przeczytać. Można się bardzo dużo dowiedzieć.
Autosan
Autosan 04.11.2019, 18:15
Niebotyński musi odejść!
Ccf
Ccf 04.11.2019, 16:10
Czytając tytul art. Od razu obstawilem że chodzi o Widuchowe tylko tam jest tako syf i burdel. Szkoda, ze w koncu się tym nikt nke zajmie. Marnotrawstwo kasy gminy. To rozumiek, że urzedasy powoinny wozic np. Z Marwic ludzi do lekarza itd.
oburzony
oburzony 04.11.2019, 10:20
Rada gminy z p. wójt jeśli ma chociaż odrobinę honoru za to co zaserwowali mieszkańcom Czarnówka i nie tylko natychmiast do dymisji.!! Widuchowa potrzebuje gospodarza z prawdziwego zdarzenia , a nie marionetki co się bawią w zarządzanie za nasze pieniądze.
Anna
Anna 04.11.2019, 18:23
Musi odejść tak jak Nikotyński!
burdelo
burdelo 04.11.2019, 10:00
Kłamstwo goni kłamstwo i w mowie i piśmie np. Sanepid został posądzony o zamknięcie świetlicy w Pacholętach, starosta dowiedział się ze strony UG Widuchowa o podpisanym porozumieniu w sprawie kursowania autobusów itd. a już szczytem jest organizowanie jubileuszu 100 lat życia dla pochowanej 3 lata temu mieszkanki Żelechowa.
Referendum
Referendum 04.11.2019, 08:29
Myślę, że nadeszła pora aby zarządzić referendum. Poparcie Pani !!! W.ó.j t do Sejmu to w wymiarze całej Gminy około 200 głosów. Tak właśnie postrzegają Wojt mieszkańcy na chwilę obecną.
Nie głosowali, to mają za swoje to jest zdaje się dewiza "miłościwie niepanującej", a Pacholęta, Czarnówko i Marwice niech poczują co to znaczy nie głoisować na Panią wójt i jej protegowanego ZP
Rzymianin Widuchowski
Rzymianin Widuchowski 04.11.2019, 12:08
Niezadowolenie z pani wójt nie tylko w tych miejscowościach. A co niektórzy mieszkańcy z pozostałych miejscowości mają powiedzieć? Niech tylko ktoś ogarnięty przygotuje dla mieszkańców gminy listy do podpisów w sprawie odwołania wójt i możemy się bawić
Cód w Widuchowej
Cód w Widuchowej 05.11.2019, 13:28
Referendum tuż tuż w gminie Widuchowa
Astig
Astig 05.11.2019, 20:39
Szczerze wątpię ale z chęcią się wybiorę :)
Miś
Miś 04.11.2019, 08:13
Uchwały podejmuje Rada Gminy a nie wójt.
Wiec tylko i wyłącznie wina przewodniczącego ze nie ustalił obrad w ww terminie.
Rodzic
Rodzic 04.11.2019, 06:35
A co z dziećmi co dojeżdżają do szkoły.
rzecznik
rzecznik 03.11.2019, 22:23
jakoś nikt nie widział tego wypadku i żaden samochód nie jest uszkodzony...dziwne że to na chwilę przed wyborami wymyślono...
śmieszne i straszne
śmieszne i straszne 03.11.2019, 22:11
A od kiedy to nie ma zastępstwa na kierowniczych stanowiskach?
Przelewy z urzędu idą?
W razie pożaru czy innego nieszczęścia też powiedzą poczekajcie na powrót ze zwolnienia?
Rada gminy mogła choćby podjąć uchwałę o przesunięcie terminu decyzji powiatu.
Proste, nic nie kosztowało - wystarczyło chcieć....
balon
balon 04.11.2019, 10:44
,,W razie pożaru czy innego nieszczęścia też powiedzą poczekajcie na powrót ze zwolnienia?" a wynagrodzenia sobie i urzędnikom za październik wypłacono.
Żenada
Żenada 04.11.2019, 10:21
Rada gminy ma wpływać na decyzję powiatu....
Jakim trzeba być.....aby mieć zerową świadomość funcjonowania tego kraju...
nie da się...
nie da się... 04.11.2019, 11:09
Każdy obywatel ma prawo wpływać na decyzje szczególnie jeśli to "ważny społecznie interes publiczny"...
Mogli próbować coś robić - nie zrobili NIC...
no
no 04.11.2019, 11:28
Srutututu
Demokracja
Demokracja 03.11.2019, 21:44
Podnieść cenę paliwa do 10zł, akcyzę na samochody o 100%, a będzie kasa na autobusy. Niech płacą ci, co nimi nie jeżdżą.
kierowca
kierowca 03.11.2019, 21:17
11 października oficjalnie podano komunikat /strona UG Widuchowa/ o porozumieniu w sprawie dalszego funkcjonowania linii autobusowej taką samą informację otrzymali radni i mieszkańcy gminy- kłamstwo urzędnicze do wyjaśnienia przez prokuratora!
pracuś
pracuś 03.11.2019, 22:42
To była podpucha przed wyborami do Sejmu. Podobnie jak życzenia z okazji DEN umieszczone na stronie gminnej dnia 13 października 2019 r. to jest w niedzielę. Gminne pszczółki od kiedy pracują w niedzielę?
śmieszne i straszne
śmieszne i straszne 03.11.2019, 22:12
To w końcu jak - gmina od 11 października planowała zamknięcie linii a teraz zrzuca winę na chorobę urzędnika?
autosan
autosan 03.11.2019, 21:07
Przecież to Rada Gminy podejmuje uchwałę i wójt nie jest tu do niczego potrzebna. Gryfino od pięciu lat nie ma burmiszcza i jakoś się wszystko toczy bez udziału lenia
motorniczy
motorniczy 03.11.2019, 21:30
Toczy się toczy, ale po niewłaściwych torach!
Mieszkaniec.
Mieszkaniec. 03.11.2019, 21:07
O czego jest ten p. Sekretarz, zamiast pomagać dla p. Wójt, to co telefonów zabrało w Widuchowej, komunikacji między urzędnikami. Los mieszkańców się nie liczy, nieładnie.

Pozostałe