Boom inwestycyjny w gminie Moryń

  • 04.11.2019, 14:58
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Boom inwestycyjny w gminie Moryń Burmistrz Józef Piatek (z prawej) i przewodniczący Rady Miejskiej w Moryniu - Krzysztof Konecki.
Władze gminy Moryń prowadzą w ostatnim czasie kilkanaście inwestycji. Jednak dwie wydają się być strategiczne. Mają zostać wykonane już do połowy listopada 2020 r. Tymi inwestycjami w gminie są rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków komunalnych w Moryniu oraz rozbudowa budynku poszkolnego na centrum kultury.

O planach inwestycyjnych mówił dziś (4 listopada 2019 r.) na sesji Rady Miejskiej w Moryniu Józef Piątek, burmistrz Morynia.

Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków komunalnych w Moryniu ma kosztowac 5,67 mln zł. Dofianansowanie z Regionalnego Progaramu Operacyjnego ma wynieść ponad 3,5 mln zł. Inwestycja ma być oddana 15 listopada 2020 r.

Ponad milion złoych ma kosztować rozbudowa budynku poszkolnego na wiejskie centrum kultury w Witnicy. Tutaj dofinansowanie ma wynieść 995 tys. zł. Gmina musi dołożyć 100 tys. zł.  Inwestycja ma zostać zrealizowana do 15 listopada 2020 r.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bibi
Bibi 07.11.2019, 19:15
Juz jest podobne centrum w Krajniku Górnym, niewypał na maxa.
zazdrosny
zazdrosny 06.11.2019, 19:41
Gryfino tylko może pomarzyć o takich inwestycjach!
księgowa
księgowa 05.11.2019, 14:59
Mam pytanie a jak wygląda wieloletni plan finansowy gminy Moryń po 2021 jak już zrealizują inwestycje dekady?
boy
boy 05.11.2019, 15:46
Wieloletni Plan Finansowy został na ostatniej sesji uaktualniony. Niech cię głowa o to nie boli.
Tygrys
Tygrys 06.11.2019, 19:15
W ostatnim było 200 tys.na inwestycje po 2021 rocznie czy wzroslo?
Heniuu
Heniuu 04.11.2019, 20:13
Przez 5 lat nie było inwestycji w Moryniu.
W końcu coś się ruszyło powolutku z wielkim trudem.
Na miejskie targowisko było 9 przetargów burmistrz nie potrafił znaleść wykonawcy termin realizacji jest długi a gmina płaci kary do enei.
Od dobra zmiana ....
szambelan
szambelan 05.11.2019, 14:58
co to za wątek z tymi akrami? a targowisko to mówią na mieście, że o 100% więcej dołożą niż planowano jako wkład gminy do tej inwestycji.
ś uśmiałem
ś uśmiałem 04.11.2019, 18:46
Inwestycja w Gawno hahaha , a przez tyle lat mieszkańcy nieświadomie płacili kary za wylewanie pomyj i uryny na chodniki
Fakty
Fakty 04.11.2019, 17:57
To trzytysięczny Moryń inwestuje więcej niż Gryfino ?!Stare Czarnowo zresztą też. W powiecie najsłabsze jest Gryfino.
efekty 500+ w drodze
efekty 500+ w drodze 04.11.2019, 16:59
Jak można zlikwidować szkołę w Witnicy?
Aga
Aga 04.11.2019, 16:29
Ciekawe kiedy wsie w gminie skanalizuja, płacimy ponad 28 zł za M3 ścieków, ale co kogo to obchodzi. Co rok podwyżka o 1- 2 zł. Kaczmar robi ci chce. Przy wyborach na burmistrza było obiecane. Pamiętamy!
EKONOMISTA
EKONOMISTA 05.11.2019, 16:14
Zamiast spożywać alkohol, lepiej zapłać za ścieki, to nie będzie podwyżki. Dziwi mi jedno co wszyscy mogą ponosić ceny a Kaczmar nie może. Śmieszna jesteś AGO!
iras
iras 05.11.2019, 14:55
oczyszczalnia jest tylko dla Morynia, wioski nadal będą płaciły za szambo i to więcej niż moryniacy.
mokry
mokry 05.11.2019, 16:15
Przeprowadź się do Morynia
dno inwestycyjne
dno inwestycyjne 04.11.2019, 15:45
Sawaryn musi odejść!
picolo
picolo 04.11.2019, 15:41
Na samym zdjęciu widać dobrą wspłpracę z radą :)

Pozostałe