Jak Sawaryn wyrolował radnych w sprawie podwyżki podatków

  • 04.11.2019, 20:15
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Jak Sawaryn wyrolował radnych w sprawie podwyżki podatków
Burmistrz Mieczysław Sawaryn powiedział na sesji, że wskutek działań PiS samorządy (także Gryfino) będą miały mniej w budżecie. I dlatego wnioskuje o znaczne podniesienie podatków, aby wyrównać niedobory w kasie gminy. Radni opozycyjni pytali jak dodatkowo chce zaoszczędzić. Burmistrz powiedział, że nie ujawni tego przed głosowaniem, bo nie jest pewny jego wyniku. Gdy radni większością głosów przegłosowali podwyżki, burmistrz jednak nie ujawnił swoich planów na oszczędności. Zachodzi podejrzenie, że... w ogóle ich nie miał.

Mieczysław Sawaryn burmistrz Gryfina długo uzasadniał przyczyny podwyżki podatków. W niektórych kategoriach są one maksymalne, a w innych zbliżają się do kwot maksymalnych.

Przed głosowaniem na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Gryfinie odbyła się krótka dyskusja, podczas której radni zgłosili swoje wątpliwości.

-Najpierw niech pan porobi porządki u siebie, a potem zagląda do kieszeni innych – radziła radna Małgorzata Wisińska.

-Czy podwyżka podatków ma być jedynym uzupełnieniem budżetu? – pytał z kolei radny Marek Sanecki.

Burmistrz Mieczysław Sawaryn zaprzeczył, ale żadne konkrety nie padły.

Inne zdanie na temat problemów budżetowych gmin miał szef klubu PiS w radzie Piotr Romanicz.

-Samorządy są częścią państwa, a nie autonomicznym tworem. To problem systemowy i tak zostanie rozwiązany – przekonywał Piotr Romanicz.

-Brakuje mi rzetelnej analizy, jak zaoszczędzimy w ramach wydatków bieżących – mówił radny.

Mieczysław Sawaryn ujawnił, że jako mieszkaniec gminy będzie w przyszłym roku płacił 180 zł netto więcej.

-Jestem za, a nawet i przeciw - podsumował swój długi wywód o podatkach i polityce burmistrza Andrzej Urbański.

-Co pan chce zrobić aby zbilansować budżet? – dociekał radny Marek Sanecki.

-Szanowna rado, drogi Marku, te działania są prowadzone na bieżąco. Dziś nie chcę budzić emocji. Nie wiem jaki będzie wynik głosowania – odpowiedział Mieczysław Sawaryn, sugerując, że ujawni swoje pomysły jak zamierza oszczędzać, ale dopiero po głosowaniu.

Tym zapewne przekonał wielu radnych.

W głosowaniu nad podwyżką ,podatków czterech radnych było przeciw podwyżce (Romanicz, Guga, Hołub, Jonasik), a dwóch się wstrzymało (Witowska i Kasprzyk). Reszta była za. Szczegóły w fotogalerii.

Po głosowaniu na sesji burmistrz na długo wyszedł, a potem radni w ogóle nie usłyszeli od niego jak zamierza oszczędzać.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (127)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

papryka
papryka 11.11.2019, 10:42
Mnie najbardziej chce się śmiać jak roluje budżet.
Emeryt
Emeryt 08.11.2019, 11:17
No i dobrze.Burmistrz to człowiek uczciwy i mądry.Poradzi sobie spokojnie.Pan Urbański emeryturą powinien się cieszyć nie napinać się,zdrowia szkoda,odpocznij sobie.Niech rządzą ludzie w sile wieku.
jest odwrotnie
jest odwrotnie 09.11.2019, 02:25
Ani jedno, ani drugie. Podaj przykład na uczciwość i podaj przykład na mądrość? Już sama decyzja nagłej podwyżki świadczy o desperacji, a nie o mądrości. Jak na środki transportu podniesie podatki to nie znaczy, że one wpłyną do budżetu gminy Gryfino. Wpłyną tam, gdzie stawki są niższe. A o braku uczciwości świadczy sam fakt obietnicy danej na sesji – obiecał, że powie jak zaoszczędzi po głosowaniu. Po czym po głosowaniu po prostu wyszedł z Sali i radni nie usłyszeli jak ma zamiar oszczędzać. Tak postępuje uczciwy człowiek?
mrówka robotnica
mrówka robotnica 07.11.2019, 23:20
Widać bardzo zmęczony, ale wbrew naturze dalej się męczy, bo to jest zgodne z filozofią trwania, aż do za.rania.
kika
kika 07.11.2019, 22:48
Przecież ten człowiek śpi, niech pomyśli o całkowitym odpoczynku, się "napracował" :)
tron
tron 07.11.2019, 10:10
Tak siedzi władca gminy w ruinie!
:))))
:)))) 07.11.2019, 10:47
Tylko zastanawiam się jak on z tego ucha strzela?
Świerku
Świerku 07.11.2019, 08:55
"Pierwszy milion trzeba ukraść". Albo zabrać podatnikom 6 mln!
Lena
Lena 06.11.2019, 23:33
Najlepiej zwalić winę na innych i ukrywać się za planami/propozycjami, których nie ma. Sam zarabia krocie i ma majątek, a wiele osób pracuje za najniższą krajową. To trzeba jeszcze podnieść podatek. Za dobrze mają.
Pp
Pp 06.11.2019, 13:33
A na sesji leży leń,
cóż on robi całe dnie ?
Gdy miasto umiera...
kocyk
kocyk 06.11.2019, 13:53
Niebotyński musi odejść!
DLATEGO TAK KRADNĄ HA HA AH
DLATEGO TAK KRADNĄ HA HA AH 06.11.2019, 09:32
https://youtu.be/WSfbADwRi0U IDZIE WOJNA
mentor
mentor 06.11.2019, 08:22
Tymi wysokimi podatkami to przede wszystkim wyrolował mieszkańców!
  kto ma tam działki     PRZYPADEK  nie sadze ha ha ah
kto ma tam działki PRZYPADEK nie sadze ha ha ah 06.11.2019, 08:36
OBWODNICA GRYFINA HA AH AH następny wałek złodxzieji https://youtu.be/TxVCHo4UJmM
Oświadczenie majątkowe
Oświadczenie majątkowe 06.11.2019, 13:54
To tam
Pod obwodnicą ma Miler te swoje udziały w 2,2 ha?
   DOŚĆ LICHWIE HA HA HA
DOŚĆ LICHWIE HA HA HA 06.11.2019, 08:21
https://youtu.be/VDX5PuozceY DOŚĆ ZŁODZIEJSTWA TRZEBA OBALIĆ ZYDOWSKICH KUŁAKÓW HA HA AH RERUM NOVARUM https://www.google.com/url?sa=… https://youtu.be/fHmuipk3AoQ
jak ryży wieczorek na wiejskiej ha ha ah
jak ryży wieczorek na wiejskiej ha ha ah 06.11.2019, 07:58
zaczynam sadzić ryż ha ha ah bedzie trzeba je bać za miskę ryżu ah ha ah morawiecki daje na nasienie ha ha ha RYŻ I PODATKI AH HA AH TRZEZWIEJE A TO NIEDOBRZE IDE PO KLINA HA HA AH
Moniek
Moniek 06.11.2019, 08:25
Lepiej sadź cebulę. ZK czeka!
I KUJ IM DZIUB   HA HA AH
I KUJ IM DZIUB HA HA AH 06.11.2019, 08:31
ZOSTANĘ OPOZYCJONISTĄ W KRAJU DEMOKRACJI TALMUDYCZNEJ HA HA HA AH https://youtu.be/qJYearU04hI
gość
gość 06.11.2019, 01:06
jak to jest, że ekonomia kwitnie, bezrobocia nie ma, inwestycji dużo czyli wpływy z podatków też liniowo rosną, a podatki (procentowe) rosną? Niegospodarność!
ja
ja 06.11.2019, 06:30
Panie Romanicz .Te 180,- zł rocznie to jakoś udżwignę ,ale tą galopującą inflacje to juz nie .Rząd ogłasza oficjalnie 2-3 % inflacji a rzeczywista wynosi rok do roku ok.70 %(podstawowy koszyk)Czy nie chodzi pan na zakupy ? to podam panu przykład.Marzec 2019 cena 1kg karkówki ***owej 10,99 ,- zł.pażdziernik 2019 17,99,- zł.w ciągu paru m-cy wzrost a 64%.tak jest ze wszystkimi podstawowymi artykołami żywnosciowymi >pana partia zbliza sie do Gomułkowskiej tezy .żywnosć zdrozała o 60% ale lokomotywy staniały o 120%.na pana miejscu nie eksponował bym się tak
Woda w cenie mięsa  niemożliwe , a jednak...
Woda w cenie mięsa niemożliwe , a jednak... 06.11.2019, 07:48
Do ,,Ja,, a Ty ciągle o tej karkówce za 10,99 to z racji swojego fachu podpowiem Tobie i przy okazji innym polujący na cenowe okazje , nie ma cudów jeślij kg mięsa jest tak tanie to kupujesz nastrzykniętą chemiczną wodą tkankę , woda jest tania ale cięka i to jest cały sekret proporcje często 1kg mięsa 1 kg wody ☺ z chemiczną galaretką wiążącą wodę , o toksyczności tego dodatku nie wspomnę , bo każdy może jak chce łatwo to sprawdzić to jest tylko wierzchołek góry lodowej handlowych trików
taki taM
taki taM 05.11.2019, 22:47
*** jak nie dostane odpowiedzi to wy***ę was w kosmos bez rakiety ha ah ah ah wy *** darozjadów ah ah ah
ajwaju nie drap się po
ajwaju nie drap się po 06.11.2019, 11:04
zmień lekarza






























.

























i zrób to szybko




















































.































zanim













































.

















































to ciebie




























































wypierdoolimy
















































.









































w













































.








































K





O










S














M

























O



























S




























HA HA AH



















































.
Mikron
Mikron 05.11.2019, 21:57
Pani Małgorzato, ale przecież przez swoją postawę, głosowanie właśnie pani razem z panem Sawarynem zaglądacie bezczelnie do kieszeni mieszkańców naciągając na wyskie daniny!
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 05.11.2019, 21:44
tu trzeba zadać pytanie jak tw joooooooooooooooooooooooooooodek roluje dłógi gryfina ha ah ah podaj hoju liste tych od dywidendy z obligacji gminnych ha ha ah a
dywi denda
dywi denda 05.11.2019, 22:24
Nikotański musi odejść bez obligacji!
rolkarz
rolkarz 05.11.2019, 21:56
Nie używaj słów, których nie rozumiesz!
hoj ci w dope  złodzieju  h aha ha ha
hoj ci w dope złodzieju h aha ha ha 05.11.2019, 22:09
DOBRA NIECH POWIE KOMU WYPŁACIŁ DYWIDENDY ILE I KOMU HA HA HA AH to powinno byc jawne ha ah ah ah
Głos ludu
Głos ludu 05.11.2019, 20:44
Przeciw podwyżce Romanicz, Jonasik, Hołub i Guga. Wstrzymały się Witowska i Kasprzyk. Reszta radnych była za. Pamiętajmy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
trzeba było myśleć
trzeba było myśleć 05.11.2019, 20:53
Trzeba było wprowadzić dyscyplinę klubową i Sawaryn byłby cały po sr any a mieszkańcy nie mielibyśmy max podatków.
wynik przetargu
wynik przetargu 05.11.2019, 19:56
Czy burmistrz udzielił już odpowiedzi na pytanie dziennikarza? Ile płaci za metr brat wicka w lokalu gdzie jest redakcja gazety?
brat bratu zgotował ten los
brat bratu zgotował ten los 05.11.2019, 20:12
Nie będzie przecież ujawniał tajemnicy rodzinnej :)))))
Finansista
Finansista 05.11.2019, 19:39
Sawaryn wciągu pięciu lat doprowadził podatki do maksymalnych i prawie zlikwidował inwestycje .
historyk atomowy
historyk atomowy 05.11.2019, 19:49
Sawaryn to ten co zastał Gryfino murowane,
a zostawi nam niestety zrujnowane -

tak o nim będą prawdopodobnie mówić na koniec jego kadencji, czyli wkrótce.
Kazimierz Wielki
Kazimierz Wielki 05.11.2019, 21:37
To odwrotnie ten Mietek robi jak ja.
podatek netto?
podatek netto? 05.11.2019, 18:52
Czy może mi ktoś wytłumaczyć, bo za wybitnym menadżerem nie nadążam, co znaczy "zapłacę 180 podatku NETTO"?
Że inni brutto płacą i sobie odliczają podatek od podatku?
A ja zawsze podatek to podatek...
spec od elektrownianych podatków
spec od elektrownianych podatków 05.11.2019, 20:25
Pewno będzie z tym netto kombinował jeszcze :))))))))))

Pozostałe