Nowy program edukacyjny dla „mniejszych”

  • 05.11.2019, 10:58
  • Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Nowy program edukacyjny dla „mniejszych”
Pięć zachodniopomorskich samorządów będzie rozwijać współpracę z organizacjami pozarządowymi. Pomóc ma w tym nowy program edukacyjny Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego skierowany do najmniejszych miejscowości w regionie. Zaplanowano spotkania z animatorami i szkolenia „szyte na miarę”. Do 6 listopada 2019 r. można zgłaszać chęć udziału w przedsięwzięciu.
Program skierowany jest do lokalnej administracji gotowej na wprowadzanie nowych rozwiązań w obszarze współpracy z sektorem pozarządowym. Co ważne, mogą w nim wziąć udział samorządy, znajdujące poza największymi miastami województwa.

 

W wybranych do programu samorządach odbywać się będą spotkania animacyjne, które mają określić najważniejsze potrzeby urzędów w zakresie współpracy z III sektorem. Przewidziano także specjalistyczne doradztwo w zakresie zdiagnozowanych potrzeb oraz szkolenia dla lokalnych organizacji pozarządowych.

 

Za przeprowadzenia programu odpowiada Pracownia Pozarządowa z Koszalina. Organizacja może pochwalić się dużym doświadczeniem w tym zakresie, m.in. prowadzi Centrum Organizacji Pozarządowych. Na realizację programu otrzymała dofinansowanie z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. To kwota 9 900 zł.

 

Samorządy zainteresowane udziałem w programie na zgłoszenie mają czas do 6 listopada. Prosty formularz rekrutacyjny dostępny jest na stronie internetowej Pracowni Pozarządowej (realizator zadania): www.pracowniapozarzadowa.pl

 

Oferowane wsparcie jest bezpłatne.

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mały palacz
mały palacz 05.11.2019, 12:18
Nikotyński musi odejść!
:))
:)) 05.11.2019, 12:48
Pewno masz rację bracie mniejszy z Czechosłowackiej.

Pozostałe