Parkują przy szkole utrudniając poruszanie się mieszkańcom – list czytelnika

  • 05.11.2019, 20:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Parkują przy szkole utrudniając poruszanie się mieszkańcom – list czytelnika
Jestem jednym z mieszkańców Gryfina. Przy ul. Jana Pawła II jest ślepa ulica przy dawnym gimnazjum. Mamy problem z niektórymi rodzicami, którzy przywożą dzieci samochodami. Przed wjazdem na tę ulicę jest znak informujący, że jest to strefa ruchu i zamieszkania.

U nas nie ma chodników, jest to strefa, gdzie jest wielu pieszych. Jest też zbudowany parking (który stoi prawie pusty). Jednak rodzice - kierowcy parkują, gdzie im się żywnie podoba, utrudniając poruszanie się mieszkającym tu ludziom. Parkują na zakrętach, wjazdach do domów. Przesyłam na dowód kilka zdjęć.

Ludzie na zwracane im uwagi są bardzo niegrzeczni. Straż miejska niejednokrotnie jest przez mieszkańców zawiadamiana o tego typu łamaniu przepisów, ale niestety w ogóle się tym nie interesuje. Bardzo prosimy jako mieszkańcy tej ulicy o zajęcie się tym tematem.

Mieszkaniec

(adres do wiadomości redakcji)

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Masakra
Masakra 08.11.2019, 21:46
4 domy i wielu pieszych... Ludzie opamietajcue się... Drogę jak wam i parking zrobili to super a teraz przeszkadza staruchom że się na 5 minut podjedzie. Stoją te auta cały dzień????? Ludzie już niedługo sami sobie będziecie przeszkadzać
My tylko na chwilę
My tylko na chwilę 07.11.2019, 17:44
To co wyprawiają tam lemingi w postaci rodzicow to istne apogeum ignorancji dla mieszkańcow oraz obowiązujących przypisów. Znak strefa zamieszania mowi jasno- Mozna parkowac tylko w miejscach do tego wyznaczonych czyli parkingu!
Ludzie wracają z pracy muszą kombinować jak wjechać na własne podwórko. Co ciekawe auta parkujące gdzie popadnie to ciagle te same samochody. Wspomniani właściciele aut są aroganccy. Krótko mówiąc robia co chcą jakby mogli wjechali by do klasy...
ja
ja 08.11.2019, 05:19
Są dwa przysłowia :bo nie ważne co je czyje ,ważne to je co je moje" "po to są przepisy aby je omijać".Wolakowi nie wytłumaczysz że tam wolno parkować w wyznaczonych miejscach.to jest ponad zdolnośc zrozumienia takiego rodzica.
tata
tata 07.11.2019, 17:27
A ja stawiałem tam rano samochód i będę stawiał bo zakazu nie ma i g... mi zrobią :)
rodzic
rodzic 07.11.2019, 17:07
No to drodzy mieszkańcy JPII macie w nagrode kumulacje!
Wejscie do szkoly od ul.Krasinskiego jest zamkniete i teraz tylko bocznym bedzie mozna wchodzic. Od jutra armagedon! Dalej szukajcie problemów tam gdzie ich nie ma:)
fredzia
fredzia 07.11.2019, 13:16
Rodzice podwożą swoje pociechy do szkoły i słusznie że zatrzymują się w tym miejscu , dzieciaczki bezpiecznie dochodzą do szkoły a mieszkancy którzy narzekają nie potrafią zrozumiec że wszyscy mogą korzystac z tego miejsca , jeśli będzie to osiedle zamknięte i będą płacic za ten teren to ok ale teraz mogą wszyscy z tego korzystac. Mieszkancy owego czasu też zamknęli furtkę na klucz i ludzie nie mogli nawet przejsc pieszo . Mieszkają chyba tam ludzie mało wyrozumiali .
ból głowy
ból głowy 07.11.2019, 10:42
Ale tu spiskowych teorii! Az głowa boli!
espe
espe 06.11.2019, 17:19
Sprawdziłem fotki i to było 14 listopada 2018 r. Na całej długości stoi tylko moje auto, w takiej małej zatoczce więc spokojnie jest przejazd i nie jest to zakręt. Ale jest zaparkowane na przeciw wjazdu do 2 domku od strony szkoły...
espe
espe 06.11.2019, 17:10
Korzystam z tego parkingu przy szkole i rzadko tego na dole na końcu ślepej uliczki.
Jest ciasno. Dlatego stawałem czasami przed domem z którego zrobiono fotki. ale od strony posesji na przeciw. Po powrocie miałem pod kołami włożone "papiaki" takie gwoździe dł. 3 cm i to skrupulatnie pod każdym kołem.
Rodzic
Rodzic 06.11.2019, 18:12
Gdyby pod moimi oponami byly papiaki to ten co to zrobil musialby modlic się żeby policja byla szybciej ode mnie u niego i go ochronila za to co zrobił
ja
ja 07.11.2019, 06:00
a jak byś trafił na większego chojraka .to co? rozkwaszony nos ,podbote oko i to przy dzieciaku .znasz :nie strasz......
Rodzic
Rodzic 07.11.2019, 07:40
Chojrak nie niszczy auta tylko takie rzeczy robią zasrane dupki. Chojrak podchodzi i prosto w oczy mówi co jest nie tak. Więc takiego chojraka co podklada papiaki pod opony chętnie zamienie w papiaka i spelnie jego marzenia
Rodzic
Rodzic 07.11.2019, 07:20
Dziecko już by było w szkole , przeciez nie podłoży papiakow przed zaparkowaniem auta tylko mogly by byc po moim powrocie do auta. Nie strasze i nie mam tego na celu jednak za frajerskie i tchorzliwe niszczenie mienia reakcja będzie zdecydowana i bolesn.
pyt
pyt 06.11.2019, 15:36
Gdzie byli rodzice? No pytam się gdzie byli
ABC
ABC 06.11.2019, 13:04
Żeby nie czasem, a gdzie mają parkować jak wszędzie auto przeszkadza nawet jak się w nim czeka aż dziecko przyjdzie i w każdej chwili można odjechać to podchodzą i uwagę zwracają albo na końcu drogi tam w dole po prawej stronie jak stają dwa samochody nikomu nie przeszkadzając to też nie pasuje, nie mają chyba co robić i tak pilnują tych rodziców.
rodzice
rodzice 06.11.2019, 13:01
po pierwsze ten parking nigdy nie jest pusty, po drugie to nie droga prywatna, po trzecie trzeba było budować sobie domki z dala od szkoły, a po czwarte jak się nie podoba to postawcie sobie szlaban , bo zamykanie furki na kłódkę się nie udało- prawda ?
Ja chodziłam pieszo do sp1 :-)
Ja chodziłam pieszo do sp1 :-) 06.11.2019, 11:03
To samo od strony Krasinskiego - blok 68-80. Rano przed 8 jest masakra , mnostwo samochodow i do tego biegajace dzieci .
Nauka jazdy
Nauka jazdy 06.11.2019, 10:52
Miejsca pełno, że tirem da radę wykręcić jak kierowca nie umie wyjechać z posesji to niech prawko odda i pójdzie na ponowne szkolenie...
ewa
ewa 06.11.2019, 15:06
Dokładnie tak jak piszesz , niedzielni kierowcy nie umieją poruszać się na drodze .
sposób na leni
sposób na leni 06.11.2019, 09:07
Zdjęcia porobić i bez zasłaniania tablic oddać na policję. Zapłacą raz, drugi mandat i im się odechce łamać przepisy o ruchu drogowym.
Rodzic biegnący z dzieckiem do szkoły
Rodzic biegnący z dzieckiem do szkoły 06.11.2019, 07:42
Na ogrodzeniach tych domów widnieją plakaty PIS. Może niech do swojego rządu zgłoszą się z prośbą o wybudowanie parkingów to rodzice dzieci nie będą tam wjeżdżać. Rodzice nie robią im na złość, też nie są zadowoleni, że muszą z dziećmi chodzić między samochodami.
A jeśli ich włodarz im nie pomoże to wyprowadzić się pod las tam nie ma szkoły.
Ona
Ona 07.11.2019, 17:43
Ludzie wystarczy przestrzegać przepisów o ruchu drogowym znak na wjeździe w drogę chyba po coś postawiono!!! Prawda jest taka że wszyscy w d to mają i jak by mogli wjechać do klasy to najpewno by to zrobili bo to wygoda i brak muzgu i nowe parkingi nic nie zmienią .Człowiekiem trzeba być...pozdrawiam
x
x 06.11.2019, 07:18
Faktycznie na tych zdjęciach widać pusty parking.
Burak
Burak 06.11.2019, 06:54
Na tych zdjęciach samochody nic nie zastawiają.
rodzic
rodzic 06.11.2019, 06:43
Pytanie, które należy postawić, to gdzie obiecane parkingi? Co z parkingiem przy kościele na JPII? To, że włodarze nie dbają o mieszkańców to norma w tym mieście, tyle tylko, czy nadal będziemy to akceptować?
Dlaczego Sraż Miejska nie aktywizuje swoich sił w pobliżu przejścia dla pieszych obok szkoły na JPII?! Notorycznie pozastawiany chodnik samochodami?? Przecież to przejście szczególnie powinno być monitorowane. Wiadomo jak niektórzy kierowcy tam pędzą. Gdzie dbanie o bezpieczeństwo najmłodszych?! Podsumowując : "Jaki Pan, taki kram..."
rodzic
rodzic 06.11.2019, 01:21
nie ma tam zakazu wjazdu ani zakazu postoju więc tak straż miejska jak i policja tylko może dzień dobry powiedzieć, w weekendy i wszystkie dni wolne od szkoły będziecie mieli okoliczni mieszkańcy spokój cisze i brak ruchu.
Pozdrawiam rodzic
ja
ja 06.11.2019, 05:48
szanowny rodzic nie chodził do szkoły .Nie widzi tabliczek zakaz parkowania przy garazach .za co szanowny rodzic otrzymał prawko .Chyba za "AKK"(dla nieumnych -kury ,kaczki.) poza tym jest wyodrębniony ciag ścieżki rowerowej (oznakowany) i ciąg chodnika .kodeks drogowy wyrażnie określa warunki parkowania na chodnikach .na ścieżkach rowerowych jest zakaz parkowania.Tak więc policja i straż miejska może ukarać mandatem ,a w szczególnych przypadkach(zagrożenie ruchu rowerów i pieszych) skierować na powtórny egzamin szanowny rodzicu.jakoś zakończyłem podstawówkę chodząc do szkoły 8 km (do sąsiedniej wsi).Osobiście nawet lubię słuchać te wrzaski i gwar dzieciaków na przerwach.Widać ,że szczęsliwe .Ale nie lubię przemądrzałych rodziców którzy patrzą tylko na swój czubek nosa.Zna rodzic to powiedzenie?:szanuj cudzego jak siebie samego!!pozdrowienia zadufany niedouczku
Rodzic
Rodzic 06.11.2019, 08:33
Zakaz parkowania zawieszony na waszych garażach przypomina wam zebyscie nie stawali przed wlasnym garażem , na wlasnych posesjech możecie sobie wieszac co chcecie i nie ma to mocy prawnej. Nie rozmawiamy tu o głównej JPII tylko o konkretnym odcinku ze zdjęć . Na tym fragmencie nie ma ścieżki rowerowej i chodników więc tak straż miejska jak i policja może podjechać i powiedzieć dzień dobry . Widać wiesniaku że chodząc do szkoły po 8km cie przewialo wiec wsadz sobie palce w uszy bo przeciag masz w tej swojej pustej głowie. Nieudoczkiem to ty jesteś, a budka mieszkalna pod szkołą oraz kredyt na jeszcze 30lat to jedyne co możesz osiągnąć ! Miłego dnia zakompleksiony dupku
ja
ja 06.11.2019, 08:56
poczytaj sobie o drogach osiedlowych niezakompleksiony dupku
chichot
chichot 06.11.2019, 07:31
Ale do szkoły musiałeś mieć pod górkę.... Przy okazji, to żeś pojechał z tym załatwianiem za kaczki....
ja
ja 06.11.2019, 08:31
faktycznie chichot.to pod górę to jak z tym czarnym i białym.rodzicom sie należy...wjazd autem z dzieckiem do klasy
Hm
Hm 06.11.2019, 05:18
To ze nie ma w tym miejscu znaku drogowego nie oznacza ze sa rece zwiazane dla sluzb mundurowych. Jest tez rowniez utrudnuanie ruchu oraz parkowanie na zakrecie itp t
Sąsiad :-D
Sąsiad :-D 06.11.2019, 05:53
Polecam lekturę pod tytułem "kodeks drogowy" Poza parkowaniem na samym zakręcie i na wjazdach do posesji, wszystkio dzieje się zgodnie z kodeksem. Miłej lektury :-)
ja
ja 06.11.2019, 06:16
Szanowny "sąsiedzie" akurat budynek 5,7,9 znajduje się na posesji przylegającej bezpośrednio do chodnika i ściezki rowerowej , więc parkowanie przy budynku jest wjazdem na posesję która w całosci stanowi własność mieszkańców.Tak więc nic nie dzieje się zgodnie z kodeksem drogowym .zakaz parkowania na ściezkach rowerowych jest?warunki parkowania na chodnikach (wolny conajmniej metr)są ?Miłej lektury kodeksu (i wnikliwej)
Sąsiad :-D
Sąsiad :-D 06.11.2019, 12:20
W którym miejscu jest wytyczona ścieżka rowerowa na tej ulicy oraz chodnik? Bo być może mylimy ulice JP2 z drogą zamkniętą (bez wyjazdu) prowadzącą pod szkołę oraz pod posesje. Z układu zaparkowanych pojazdów można przyczepić się co najwyżej do tych na zakręcie. Pozdrawiam
Fake
Fake 06.11.2019, 00:50
Będzie parking na całym placu Barnima. To radosna wiadomość. Mają zlikwidować też ławeczki. Pierwszy krok - likwidacja Feliksa - ograniczyła pieszy ruch.
ja
ja 06.11.2019, 05:54
gdzie plac Barnima a gdzie JPII.WYbieraliście radnych ,niech więc działają o miejsca do parkowania przy szkole.jest zrobiony parkong (w ślepej uliczce) wystarczy podjechać wysadzić dzieciaka i odjechać.Dziecko samo dojdzie te parę metrów do szkoły.Ale jak ktoś juz napisał rodzic najchetniej by dostarczył autem pociechę prosto do ławki

Pozostałe