Zapłacimy dużo więcej za śmieci

  • 06.11.2019, 09:20
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zapłacimy dużo więcej za śmieci
Związek Gmin Dolnej Odry chce, żeby od przyszłego roku więcej płacić za wywóz śmieci. Zwłaszcza za te niesegregowane. Dotyczy to też innych gmin, w tym gminy Gryfino. W ZGDO planuje się ponadto nowe metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Mają być one uzależnione od zużycia wody – im wyższe ono będzie, tym więcej zapłacimy za wywóz śmieci.

W ZGDO w gospodarstwach selekcjonujących śmieci miesięczna stawka liczona od metra sześciennego wody wyniesie 7.10 zł. Ci co nie selekcjonują, mają zapłacić 28,40 zł. Do ZGDO z naszego powiatu należą gminy Banie, Cedynia, Moryń i Stare Czarnowo. Zmiany będą musiały wprowadzić wszystkie samorządy, ale nie wszystkie się jeszcze za to wzięły.

6 września 2019 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach i innych ustaw (Dz.U. z 2019 r. poz. 1579). Teraz gminy mają krótki czas na dostosowanie do zmian lokalnego prawa gospodarowania odpadami. Nie będą mieszkańcy, jak do tej pory, bez finansowych konsekwencji zadeklarować: nie segreguję.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zb.t.
zb.t. 10.11.2019, 13:52
Dziennik Ustaw z 22 sierpnia 2019 w artykule 6k ustęp 3, zakłada opłaty za nieselekcjonowanie odpadów w wys. nie niższa niż dwukrotna wysokość i nie wyższa niż czterokrotna wysokość stawki ustalonej przez radę gminy , ZGDO poszło na całość waląc z grubej rury.Pytanie skąd stawka 7.10zł i czy gmina musi musi na nią przystać z tytułu przynależności do ZGDO ,jeśli tak to może lepiej znaleźć inne rozwiązanie drodzy radni (piszę o Baniach)
kkk
kkk 11.11.2019, 15:22
jestem radną gminy Banie i to ci ci z ZGDO wymyślili to i dla mnie jest szokiem oni nawet nas nie zapytali o zdanie tylko uchwalili sobie i tyle 19 listopada radni mają z nimi spotkanie w gminie dopiero teraz jak to już poszło dalej
Czytelnik
Czytelnik 08.11.2019, 22:04
To sie dyrektorzy zakladów komunalnych w gminach zdziwią jak od stycznia zaczną im spadać wpływy ze sprzedaży wody i ludzie zaczną oszczędzać wodę w domach. Efekt będzie widoczny po roku. Tylko jak wtedy bedzie wyglądał budżet tych zakładów? Ten temat już jest przerabiany w gminach i negatywne skutki dotyczą też higieny dzieci w szkołach, wiadomu z jakiego powodu.
Zbulwersowany
Zbulwersowany 07.11.2019, 10:26
Przy 4 osobach 30 m2 raz dwa sie zuzywa to wychodzi 852 zl miesiecznie ponad 400 zl za smieci absurd. 1/4 wyplaty na smieci....
Yeti
Yeti 06.11.2019, 23:45
Ustawa wodna którą PiS ustanowił rok temu o tym mówi. A to nie koniec bo jeszcze pójdzie gaz rozliczenie roczne jak i prąd kture zostały doroczne. Co mają śmieci do z użycia wody nic nie mają ale sejmiki urzędy wojewódzkie jak zgdo muszę mieć finansowanie. Niestety jak były debaty nikogo nie było jak mówiono o katastroficznych podwyżkach nikogo to nie obchodzi a teraz dwumiesieczne zużycie wody 20m3 x 28.40 daje 511.20 absurd no cóż. Pretensje do siebie sami głosowaliście za wójtem, burmistrzem, sejmikami wojewódzkimi i rządem. Sami my wyborcy chcieliśmy zgdo a teraz lament do kogo o zgrozo ludzie pretensje do siebie. Niestety bendą jeszcze gorsze inne podwyżki. Czytać interesować się. A teraz nic się nie da zrobić. Płać i płacz.
ja
ja 06.11.2019, 21:33
jak byśmy tak wszyscy przestali tym pasibrzuchom z ZGDO płacić za śmieci to co by oni mogli nam zrobić do sądu wszystkich by nie oddali trzeba się zbuntować i zastrajkować we wszystkich gminach a jeszcze pojemniki na szkło i plastiki chcą zabrać chamstwo
Konfederat
Konfederat 07.11.2019, 00:14
Głosuj nadal na kaczystów frajerze i nie bądź potem zdziwiony skąd one majom na tfojom czynastom emeryturę i pincet na każdego bachora
Odzew..
Odzew.. 07.11.2019, 20:06
...patafanie ,co ma Pan Prezes do samorządów zarzadzaych przez koalicję obywatelską, a po drugie nie obrażaj emerytów i nie zazdrość godnego życia naszym dzieciakom...
ja
ja 08.11.2019, 05:12
pan prezes jest prezasem PIS.PIS rządzi samodzielnie w wolsce juz 5 rok.Obiecał podwyżki ,zatwierdził ale samorządy nie dostały kaski na te podwyżki .Więc trzeba jakoś znależć forsą .stąd te podwyżki.Właśnie trzynasta emerytura mi wisi .niech pan prezes zwolni moją emeryturę z podatku .państwo juz raz ściagnęło podatek z składki emerytalnej .Rozumie juz "odzew co ma pan(hm?)prezes do podwyżek.?
wodomierz ulva
wodomierz ulva 06.11.2019, 20:02
Nikotyński pójdzie z torbami bo to największy wodolejca w powiecie ;-)
Śmieciarz
Śmieciarz 06.11.2019, 18:58
Przecież o tym informacja krąży już jakiś czas. Ustawa jest z Urzędu Wojewódzkiego a ZGDO jest wykonawcą więc myślę że pretensje można kierować głównie do tych, którzy wymyślili tą ustawę. Zresztą w Gminie Chojna też szykują się podwyżki i to niemałe i też nikt z mieszkańcami nie rozmawiał na ten temat.
Wodzianka
Wodzianka 06.11.2019, 18:55
I co ...same komatrze tu nic nie dadza w zgdo zdezorientowane baby mowia ze niby wszystko okaze sie za tydzien a oplaty z 36 moga co niektorym skoczyc o 100 procent ...trzeba zrobuc oglony szum bo to odczujemy
głupi Polak po głosowaniu
głupi Polak po głosowaniu 06.11.2019, 20:04
Trzeba było szumieć jak "dawali" 500+ a nie teraz jak na to 500+ zbierają ;-)
Chwała PiSowi bo daje a nie zabiera
Chwała PiSowi bo daje a nie zabiera 07.11.2019, 01:07
A tabloidy donoszą ze Lewandowska znowu w ciąży!

ZNOWU!!!

Wprawdzie Robert w Bayernie dosyć dobrze zarabia ale i koszty ma niemałe wiadomo. Dobrze że jest to 500 + to dadzą radę wychować dwójkę dzieci
ja
ja 06.11.2019, 21:20
ty się zastanów co piszesz idioto
radna
radna 06.11.2019, 15:18
Dlaczego ZGDO nie zrobił wcześniej spotkań w poszczególnych gminach na temat propozycji opłat za wywóz nieczystości????? Dlaczego Radni zostali postawieni przed faktem dokonanym, na który nie mają żadnego wpływu!!!!!????? Dlaczego nie przedyskutowano tematu śmieci z mieszkańcami i radnymi poszczególnych Gmin zanim podjęto decyzję????????!!!!!!!!!!!
b
b 06.11.2019, 13:19
to jest skandal...
Śmieć
Śmieć 06.11.2019, 12:36
W końcu, będę bardziej wartościowy
ws58
ws58 06.11.2019, 12:35
Jaki jest związek między zużyciem wody a ilością śmieci (zwłaszcza tych nie segregowanych????
Szn
Szn 07.11.2019, 00:04
Ma tyle do tego, że wiele domostw ma mniej zgłoszonych domownikow niz mieszka w rzeczywistości, są gospodarstwa domowe z deklaracją 0 mieszkańców, a jednak ktoś tam mieszka. Wodę używają wszyscy i ta zmiana jest po to, że jak jesteś uczciwy, to zapłacisz za tyle osob, ile rzeczywiście u Ciebie mieszka, a ci, ktorzy do tej pory podowali nieprawde w deklaracji w koncu twz bedą musieli zapłacić.
badylarz
badylarz 11.11.2019, 16:11
A ja mam własne ujęcie wody więc nic nie będę płacił za śmieci :-)
ktos
ktos 11.11.2019, 15:37
my musimy płacić więcej bo ktoś nie płaci to jest czyste złodziejstwo ,jak ktoś nie płacił to i tak nie będzie płacił przecież to jest proste i tak zakombinują żeby to ominąć a my co uczciwie płacimy będziemy dalej w *** kopani
urzędnik
urzędnik 07.11.2019, 00:45
Dokładnie tak jest jak pisze Szn
malolata
malolata 06.11.2019, 13:22
Ja tez tego nie rozumiem co ma woda do smieci
Lidka
Lidka 06.11.2019, 19:50
Chyba im na mózg już pada
baniak
baniak 06.11.2019, 11:48
Ja zmieniam odbiorcę śmieci na tańszego!
ja
ja 06.11.2019, 21:37
a na kogo to ja też zmienie chętnie
Pytanie o opłaty śmieciowe w 2020 roku we wszystkich gminach
Pytanie o opłaty śmieciowe w 2020 roku we wszystkich gminach 06.11.2019, 10:49
Na wodę to nie ma wpływu nikt tylkonrada opiniuje nawet jak opinia będzie negatywna to stawka ustalana jest przez chyba wody polskie według rozporządzenia. Natomiast śmieci proszę zapytać oficjalnie lub przez radnych aby była udzielona odpowiedź o wysokość opłaty za śmieci w każdej gminie jaka będzie w 2020 roku i poprosić aby odpowiedź była udzielona przed sesją bo jak będą wysokie opłaty to będzie trzeba powiedzieć dzieciom, że na ferie nie pojadą.
segregujmy
segregujmy 06.11.2019, 10:30
Niebotyński musi odejść!
Segregacja jestem za
Segregacja jestem za 06.11.2019, 11:52
Segregujmy zwłaszcza bioodpady , bardzo szybko się rozkładają , skażają wszystko wokoło , najlepiej oddzielać je do szczelnego oddzielnego worka
cicho sza!